Šta je novo?

Vojska i Namenska industrija Srbije

Da li ste za povratak vojnog roka?

  • Da

    Glasovi: 108 32,1%
  • Ne

    Glasovi: 201 59,8%
  • Ne znam

    Glasovi: 27 8,0%

  • Ukupno glasača
    336
Koliko mi se čini, najveći stručnjaci o stanju i prošlosti na Kosovu su ljudi koji nisu ni živeli tamo i imali suživot sa Albancima , možda čak nisu ni posetili KiM. Ispravite me ako grešim.

Iskreno vam preporučujem da posetite KiM , i baš te manastire sa betonskim zidovima, Brezovicu i prelepu Šaru , ostavite koji dinar u enklavama . Oni tamo nemaju nikog osim nas.
Živ bio 100 godina za ovaj komentar!
 
Да ли можеш да наведеш бар један доказ за ову одвратни пропаганду?
Врло добро сви знамо да су сепаратисти сами још 1991. прогласили републику, а 10 и 23 године раније су започели са сепаратизмом, и са угњетавање Срба.
Призренска лига је политика план и програм који је окупио шиптаре како би праивли неккаву своју државу а све са идејом да се растућој улози Србије стане на пут. Даље, албаснка голгота, балисти, титово силовање Космета, 1981 и све што потом следи, само је ствар једне те исте логике: спречити раст утицаја неке групе, која би могла да направи државу - конкуренцију крупим интересима на Блакану.

И није важно ко је носилац те идеје спутавања, Ватикан, Бечки двор, Немачка, Америка идеја која се примењује на нама је у суштини без стратешких измена. У праву је Форест кад каже да имамо проблема са образовањем, баш зато што не учимо, пре свега на сопственим грешкама, ово нам се дешава.

Да смо природно глупи није истина, али да се лако заглупимо и држимо у дом дауну не треба порицати.
 
Koliko mi se čini, najveći stručnjaci o stanju i prošlosti na Kosovu su ljudi koji nisu ni živeli tamo i imali suživot sa Albancima , možda čak nisu ni posetili KiM. Ispravite me ako grešim.

Iskreno vam preporučujem da posetite KiM , i baš te manastire sa betonskim zidovima, Brezovicu i prelepu Šaru , ostavite koji dinar u enklavama . Oni tamo nemaju nikog osim nas.

Ja sam svojim ocima video na Kosovu ono o cemu pisem. I opet kazem najdoslovnije taj Milosevicev sistem opisuje recenica "Albanca ste mogli maltene nekaznjeno i ubiti". Raznorazne vrste maltretiranja, privodjenja, prebijanja, reketiranja su bile kosovska svakodnevnica.
 
IMG_20240521_080916.jpg
 
Izgleda da je prikazana druga baterija FK 3.
Razmeštena u Pančevu, kasarna Aerodrom gde su bile stacionirane Neve.



Prikazana su i do sada nepoznata vozila u sastavu baterije na kineskom troosovinskom kamionu.

1716314078435.png


Jedan komentar sa citiranog članka:

OpFor777

Ta vozila su imitatori radarskog zračenja. Rade na generatore koji su u/uz vozilima umjesto na baterijama/akumulatorima (kao imitatori 1999-te). Svak radi u svoj opseg (radi uloge nisanskih, osmatračkih itd. radara FK-3 baterija) i
tu su kao (vrhunska) zaštita baterije. Vozila vjerovatno imaju još više PED uređaja, pogledate onaj pravougaonik na svako vozilo koji cilja ka vazduhu.


Podsećam na nabavku kamiona preko luke Bar, kineski šestoosovinac.

Da li je moguće da je reč o nekoj domaćoj ,,nadogradnji" sastava baterije FK3 na nabavljenim kamionima?

1716313887090.png
 
Poslednja izmena:
Њих користи резерва. Вероватно се одређени број војника на добровољном служењу оспособљава за будућу резерву.
 
Нису беше после трагедија у мају прописали неке драконске казне за илегално поседовање наоружања?
 
Ne palite se. Ovaj ne bi ovo pogodio nikada. Naročito ne sa pravim tromblonom.
 
Sveže vesti iz namenske. Drogirani lik ispaljuje mine lukom u livadi i snima se za društvene mreže.

Vojska, policja i tužilaštvo ne reaguju? Čekaju stanove od države.

Нису беше после трагедија у мају прописали неке драконске казне за илегално поседовање наоружања?
Ovo je za reakciju bezbednosnih službi, da se ispita na nivou terorizma.

Ma dajte molim vas, budite ozbiljni. Ako N1 i Radic nemaju granice onda bar ovde odrzimo dignitet foruma.


- Na snimku se jasno vidi da Mitrović koristi plastične odlivke koje koristi kao modele na sajmovima. Ovo je predstava.

- Drugo, minobacačka mina kalibra 60 mm teška je 1350 grama i teško da može biti koriscena na ovaj nacin, jos joj ubojno dejstvo preko 10m.

- Treće, minobacačke mine imaju inercijalni sigurnosni mehanizam u upaljaču. Kod većine minobacačkih mina, potrebna brzina ispaljivanja za aktiviranje upaljača je postavljena tako da se osigura da se mina bezbedno udalji od minobacača i njegove posade (8-10m) pre nego što postane aktivna. Ovo je obično brzinom između 100 i 250 metara u sekundi, zavisno od kalibra minobacača i tipa mine. Mine i za dronove imaju sigurnosne mehanizme.

- Cetvrto i najbitnije, apsolutno je nemoguće koristiti ubojna sredstva van kontrolisanih uslova na poligonu. Čak i na prikazima, PR-DC je koristio modele, a ne prave mine.


Radić, ako je zaista vojni analitičar kako tvrdi, trebao je sve ovo da zna. To što je pristao da komentariše na način na koji je to uradio, dovoljno govori o njemu.

Mitrovica i njegove postupke je izlisno komentaristi.
 
Poslednja izmena:
To se radi zarad tractiona na socijalnim mrezama koji donosi novac. Slicno kao Elon Musk. Danasnje vreme je predstava i showbiznis zarad lajkova.
 
Vrh