Šta je novo?

Vojska i Namenska industrija Srbije

Da li ste za povratak vojnog roka?

  • Da

    Glasovi: 104 31,5%
  • Ne

    Glasovi: 199 60,3%
  • Ne znam

    Glasovi: 27 8,2%

  • Ukupno glasača
    330
Aj što vređaju :) Zanimljivo je što na samu pomisao vraćanja Kosova u ustavno pravni poredak Srbije oni dobijaju napad panike i grčevito pokušavaju da objasne kako ne bi smeli ni da razmišljamo o tome, kako je to gotova stvar, da smo okruženi NATO-om i da treba da postanemo deo tog saveza. Ne ostavljaju nu promil šanse da se to desi, da će se okolnosti promeniti i ići u našu korist, kao da ne žele da se to desi...

Vi koji u NATO-u vidite vrhunsko božanstvo, često pominjete Rusiju kao agresora u Ukrajini. Zamislite na nekom ukrajinskom forumu, sličnom ovom, piše Ukrajinac kako treba da se bore i oslobode teritorije ali mu odgovaraju drugi Ukrajinci da je lud, da je to gotova stvar i da treba što pre da postanu deo vojnog saveza sa Rusima :ROFLMAO:

Jel pronalazite sebe u ovoj analogiji? :)
Problem i jeste u činjenici da Ukrajina deset godina ratuje za tuđe interese.
 
Aj što vređaju :) Zanimljivo je što na samu pomisao vraćanja Kosova u ustavno pravni poredak Srbije oni dobijaju napad panike i grčevito pokušavaju da objasne kako ne bi smeli ni da razmišljamo o tome, kako je to gotova stvar, da smo okruženi NATO-om i da treba da postanemo deo tog saveza. Ne ostavljaju nu promil šanse da se to desi, da će se okolnosti promeniti i ići u našu korist, kao da ne žele da se to desi...

Vi koji u NATO-u vidite vrhunsko božanstvo, često pominjete Rusiju kao agresora u Ukrajini. Zamislite na nekom ukrajinskom forumu, sličnom ovom, piše Ukrajinac kako treba da se bore i oslobode teritorije ali mu odgovaraju drugi Ukrajinci da je lud, da je to gotova stvar i da treba što pre da postanu deo vojnog saveza sa Rusima :ROFLMAO:

Jel pronalazite sebe u ovoj analogiji? :)

Kako neko može da traži da se oslobodi Kosovo, a istovremeno opravdava agresiju Rusije i otimanje teritorije Ukrajine? Ja sam napisao da ne mislim da Srbija ima kapacitet da ratuje ponovo, a ne da Kosovo treba da bude nezavisno.
 
Kako neko može da traži da se oslobodi Kosovo, a istovremeno opravdava agresiju Rusije i otimanje teritorije Ukrajine? Ja sam napisao da ne mislim da Srbija ima kapacitet da ratuje ponovo, a ne da Kosovo treba da bude nezavisno.
Па и Русија није имала капацитет за ово што сада ради (пре свега у нуклеарном/хиперсоничном развоју као и по питању независности привреде) али се од 2014 припремала као и Украјина. Узимајући у обзир да је Русија трајно у Украјини ангажовала око 15-20% својих конвенционалних војних снага а да је Украјина на почетку рата била најјача војна сила у Европи (уз сву подршку НАТОа) и да су њене снаге већ биле увежбане, питање је како би прошли да је Русија кренула свом силом коју поседује?! На маленом појасу Газе (величине Новог Сада) се види колико је Израелу потребно да преузме контролу уз веће цивилне жртве него у целокупном сукобу у Украјини. Дакле ми морамо да се припремамо за сваки могући сценарио да не будемо не спремни у будућности. То је суштина.
 
Grešiš, to nije nikakav moj gospodar. Ne vidim neku veliku razliku između Vučića i prozapadne opozicije, koji pretenduju da se predstave kao njegovi najveći oponenti.
Kao što je potreban poseban mentalni i intelektualni sklop da bi se glasalo za naprdnjake, tako isto je potreban poseban sklop i da bi se oni branili i pravdali. Ali ne brini, svrstao sam ja tebe u taj sloj još mnogo pre ovog tvog ispada. Mislim upadljiv si u tome već duže vreme.
 
Prijatelji danas je bio protest pogranicnih sela u Kursumliji jer Albanci seku hektare i hektare sume do 5 km preko administrativne linije. Dolaze sa bagerima, prave puteve, za njima su kolone traktora za drva, pevaju, pucaju na malobrojne Srbe i senluce. Hajde za pocetak zvalo da ne okuplja vojsku u Topcideru nego da vrati Kursumlijska sela u sastav Srbije, pa cemo za ostalo da vidimo. SRAMOTA!
Slicno na albanskim televizojama prikazuju snimke sa Bajraktara iznad Kopaonika i koje su Zvonkove kuce na Kopaoniku, lete iznad samog Pancicevog vrha, a detqljnost kojom snimaju vide se ljudi kako setaju. Dzaba nam FK3 kad su jaja mala.
 
Dzaba nam FK3 kad su jaja mala.

Нису jaja мала него су познате последице обарања летелице у ваздушном простору КиМ. Панчићев врх је на самој граници централне Србије и КиМ, Бајрактар има јако добру оптику, може са јако велике удаљености да сними свашта. Тако га и користе Украјинци сада, на дистанци, са безбедне удаљености, као осматрачки дрон, пошто су им на почетку рата гомилу Руси пообарали.
 
Prijatelji danas je bio protest pogranicnih sela u Kursumliji jer Albanci seku hektare i hektare sume do 5 km preko administrativne linije. Dolaze sa bagerima, prave puteve, za njima su kolone traktora za drva, pevaju, pucaju na malobrojne Srbe i senluce. Hajde za pocetak zvalo da ne okuplja vojsku u Topcideru nego da vrati Kursumlijska sela u sastav Srbije, pa cemo za ostalo da vidimo. SRAMOTA!
Slicno na albanskim televizojama prikazuju snimke sa Bajraktara iznad Kopaonika i koje su Zvonkove kuce na Kopaoniku, lete iznad samog Pancicevog vrha, a detqljnost kojom snimaju vide se ljudi kako setaju. Dzaba nam FK3 kad su jaja mala.
Има одмах Хил да тражи повлачење.
 
Prijatelji danas je bio protest pogranicnih sela u Kursumliji jer Albanci seku hektare i hektare sume do 5 km preko administrativne linije. Dolaze sa bagerima, prave puteve, za njima su kolone traktora za drva, pevaju, pucaju na malobrojne Srbe i senluce. Hajde za pocetak zvalo da ne okuplja vojsku u Topcideru nego da vrati Kursumlijska sela u sastav Srbije, pa cemo za ostalo da vidimo. SRAMOTA!
Slicno na albanskim televizojama prikazuju snimke sa Bajraktara iznad Kopaonika i koje su Zvonkove kuce na Kopaoniku, lete iznad samog Pancicevog vrha, a detqljnost kojom snimaju vide se ljudi kako setaju. Dzaba nam FK3 kad su jaja mala.

Вучић ће упутити најоштрију протестну ноту Лајчаку и тражити да и Куршумлија буде члан ЗСО:
 
Па и Русија није имала капацитет за ово што сада ради (пре свега у нуклеарном/хиперсоничном развоју као и по питању независности привреде) али се од 2014 припремала као и Украјина. Узимајући у обзир да је Русија трајно у Украјини ангажовала око 15-20% својих конвенционалних војних снага а да је Украјина на почетку рата била најјача војна сила у Европи (уз сву подршку НАТОа) и да су њене снаге већ биле увежбане, питање је како би прошли да је Русија кренула свом силом коју поседује?! На маленом појасу Газе (величине Новог Сада) се види колико је Израелу потребно да преузме контролу уз веће цивилне жртве него у целокупном сукобу у Украјини. Дакле ми морамо да се припремамо за сваки могући сценарио да не будемо не спремни у будућности. То је суштина.

Kako ste lepo smislili opravdanja u svojim glavama za fijasko Rusije u ovom ratu. Ukrajina pre rata nije bila nikakva najjača vojska u Evropi. Nije bila ni blizu toga, a nije ni sada uz pomoć NATO. Ako ništa drugo Francuska i Velika Britanija imaju nuklearno naoružanje.

NATO jeste pomogao Ukrajini, ali ni približno potencijalu (avijacija, rakete dugog dometa itd...). Rusija ne ratuje sa svega 15% svog kapaciteta, već ide okolo i traži naoružanje od Irana i Severne Koreje, jer svog nema dovoljno.

Možda se Rusija spremala godinama za napad na Ukrajinu, teško je to osporiti, ali očigledno se nisu dovoljno spremili, jer je to tamo totalni debakl Rusije.
 
Koje su posledice, ja bih ga oborio pa oni posle neka dokazuju da je bio na strani KiM. Rekoh jaja su mala. Mi se vise ne plasimo samo NATO, vec i KBS. Cekam samo sa Turskom da potpisu da se Turska obavezuje da ce ih braniti kao svoju teritoriju, pa da vas pitam kada to u Prizrenu. Mi smo sa ovom politikom u teskim raljama.
 
Ja kada vidim da je jedna Marinika inace predgradje dvomilionskog Donjecka tri godine neosvojiva tvrdjava, to vam je kao da Albanci drze Ledine tri godine. Pa da su krenuli iz Donjecka lukovima i strelama osvojili bi ga, a ne sa tolikom ruskom armijom.
 
jer je to tamo totalni debakl Rusije
Realno svi vi ovde koji s....rete po Rusima ste fundamentalno neinformisani.
Pišete na osnovu predrasuda, a ne uvida u realno stanje stvari u svetu i u Ukrajnini.

Da imam vremena pa da nekako arhiviram ove vaše postove, pa da vam ih izvučem za jedno dve godine... ali ko će time da se bavi :)
Ništa, sačekaćemo... živi bili pa videli.

A za one koji žele da se informišu, najtoplije preporučujem:

- YT kanale The Duran i Alexander Mercouris
- sonar21.com
- https://smoothiex12.blogspot.com/
- substack kanale
- da pogledaju izlaganja Daglasa McGregora na YT
- da poslušaju profesora Majkla Hadsona i na moje veliko iznenađenje, Džerfirja Saksa (of all people, imagine that)
- zerohedge,com
- unz.com

Ovo je samo mali skup odličnih izvora gde možeš da stekneš kompletnu sliku.
Ima ih još, nije teško naći....

Za sve koji žele da vide, i ovo je dovoljno.
A ove naše pametnice ovde, za njih pomoći nema. Oni niti šta čitaju, niti šta uče, samo recikliraju buđavi narativ koji veze nema sa realnošću, ali se savršeno uklapa u politički profil i sistem vrednosti koji polako, i Bogu hvala na tome, odlazi na đubrište istorije, kako kod nas tako i u svetu.
 
Sta ce biti za dve godine, bice na Dnjepru? Daj Boze. Ja bih voleo da su dosli do Berlina, ali toliko su me razocarali, oni su sposobni kao JNA. Dzaba parade u Moskvi, snaga vojske se vidi na ratistu. Mislim da ce ih svi daleko manje postovati posle ove ispale.
 
Ista je to doktrina, kao ovde sto misle da je kljuc vojske da se oficir dere zbog nedovoljno zategnutog kreveta i da se ne kupas tri dana da ti cula otupe na smrdljive noge. Kao da idu na olimpijadu maltretiranja pa je bitno da budes ovcica bez cula.
 
Да ли ико верује да би било која друга армија била успешнија у Украјини?
 
Ne bilo koja, to je bila po lokalnim verovanjima najjaca armija na svetu. Ili hajde druga, ali ja mislim da bi Kineska, Americka, bile ucinkovitije. Mislite da Kinezi nekada nece iskoristiti priliku za zauzimanje dalekog istoka? Pa Ruse samo cuva nuklearni arsenal, nista drugo.
 
Да ли ико верује да би било која друга армија била успешнија у Украјини?
Da, verujem.

A i Rusi su u početku bili mnogo uspešniji, pa su se posle vratili u mentalitet Crvene armije (kojoj je mesto u 20. veku, ne 21.)

Sad će neko da kaže "pa bili su uspešniji dok se Operacija Gostomelj nije izjalovila". Ali ne govorim o tome. Govorim o mentalitetu i doktrini u početku rata i sad, kasnije.

Naravno, diskutovanje o tome će uvek biti problematično. Možda ne sa tobom, ali sa mnogim drugim ljudima hoće. Jer nastaje problem kada Osoba A kaže da su Rusi krenuli sa premalo ljudi u celu frku, a Osoba B kaže ne ne, nisu. Kad Osoba A kaže da su ispali žešće glupi sa gubitkom Moskve, a Osoba B kaže ne ne, nije ona izgubljena. A viđam to stalno i svuda, ne samo po forumu nego i van.

Svo vreme je taj problem da ljudi naklonjeni ka Rusiji sve, ali bukvalno sve što ne ide u prilog Rusiji, otpisuju kao propagandu i laži. Moskva nije potopljena. Nisu izgubili previše tenkova. Moral nije na niskom nivou. Korupcija nije na visokom nivou. Strategija i taktike (koje su sada u primeni) nisu zastarele. Rusi ne ratuju artiljerijom. Rusi ne osvajaju gradove tako što ih sravne sa zemljom. Rusi su disciplonovani i obučeni...

S takvim ubeđenjima i takvim načinima informisanja ne može nikad da bude dijaloga. A pritom ruku dajem da niko od ovde prisutnih rusofila nikad ni oko čega nije korigovao stav. Jer oni ovde i ne dolaze da pričaju ili saznaju nešto. Dolaze samo da ispišu šta imaju. Kao onaj jedan wanna-be vojno lice, kome kada napišeš da od 70.000 punoletnih Srba, ni njih 1000 neće da dobrovoljno ide u vojsku, on ćuti i pobegne sa teme i čeka da prođe par postova pa da nastavi sa svojim zacrtanim.
 
Poslednja izmena:
Realno svi vi ovde koji s....rete po Rusima ste fundamentalno neinformisani.
Pišete na osnovu predrasuda, a ne uvida u realno stanje stvari u svetu i u Ukrajnini.
A ti s...... na osnovu toga što si pročitao? A ja koji imam familiju u Lugansku i koja zna pravo stanje, i ja koji sam ziveo u Ukrajini, znam manje nego ti koji čitaš vesti od ko zna gde....
 
Da, verujem.

A i Rusi su u početku bili mnogo uspešniji, pa su se posle vratili u mentalitet Crvene armije (kojoj je mesto u 20. veku, ne 21.)

Sad će neko da kaže "pa bili su uspešniji dok se Operacija Gostomelj nije izjalovila". Ali ne govorim o tome. Govorim o mentalitetu i doktrini u početku rata i sad, kasnije.

Naravno, diskutovanje o tome će uvek biti problematično. Možda ne sa tobom, ali sa mnogim drugim ljudima hoće. Jer nastaje problem kada Osoba A kaže da su Rusi krenuli sa premalo ljudi u celu frku, a Osoba B kaže ne ne, nisu. Kad Osoba A kaže da su ispali žešće glupi sa gubitkom Moskve, a Osoba B kaže ne ne, nije ona izgubljena. A viđam to stalno i svuda, ne samo po forumu nego i van.

Svo vreme je taj problem da ljudi naklonjeni ka Rusiji sve, ali bukvalno sve što ne ide u prilog Rusiji, otpisuju kao propagandu i laži. Moskva nije potopljena. Nisu izgubili previše tenkova. Moral nije na niskom nivou. Korupcija nije na visokom nivou. Strategija i taktike (koje su sada u primeni) nisu zastarele. Rusi ne ratuju artiljerijom. Rusi ne osvajaju gradove tako što ih sravne sa zemljom. Rusi su disciplonovani i obučeni...

S takvim ubeđenjima i takvim načinima informisanja ne može nikad da bude dijaloga. A pritom ruku dajem da niko od ovde prisutnih rusofila nikad ni oko čega nije korigovao stav. Jer oni ovde i ne dolaze da pričaju ili saznaju nešto. Dolaze samo da ispišu šta imaju. Kao onaj jedan wanna-be vojno lice, kome kada napišeš da od 70.000 punoletnih Srba, ni njih 1000 neće da dobrovoljno ide u vojsku, on ćuti i pobegne sa teme i čeka da prođe par postova pa da nastavi sa svojim zacrtanim.
Руси су изгубили преко 1000 тенкова у Украјини. Да је цео Европски НАТО без Турске и Грчке кренуо на Украјину изгубио би све тенкове које има. Просто Украјина је велики залогај.
 
Vrh