Šta je novo?

Vojska i Namenska industrija Srbije

Da li ste za povratak vojnog roka?

  • Da

    Glasovi: 108 32,1%
  • Ne

    Glasovi: 201 59,8%
  • Ne znam

    Glasovi: 27 8,0%

  • Ukupno glasača
    336
Хм, а можда би ипак било боље ипак купити Ф-16 и ако је једномоторац.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: BGG
Хм, а можда би ипак било боље ипак купити Ф-16 и ако је једномоторац.
Ja od početka lobiram za F-16 😀

Kad se završi priča oko Kosova dogodine možda nam i odobre novi block 70/72, ne znam.

Ono, kad su Iraku dali novi Block 52 svojevremeno a tamo već godinama divljaju, žare i pale pro iranske milicije...

U svakom slučaju, ako je moguće, treba se na ovaj način vezati za Amere a ne za ljigavu Francusku.

P.S. Iskreno-za nas bi najbolje rešenje bilo da od UAE kupimo njihove polovne F-16 Block 60 ili Mirage 2000-9 , to su odlični i dobro očuvani avioni. A Emirati će ionako preći na Rafale i jednog dana F-35.
 
Poslednja izmena:
Можда да се узме једна нова ескадрила из САД и једна половна из УАЕ па да имамо како-тако унифицирану ловачко-бомбардерску компоненту. Али морали би да видимо некако да убацимо у пакет и Мому, да имамо одржавање код нас.
Иначе, у нашем РВ и ПВО има један пилот школован у САД да лети на Ф-16.
 
Хм, а можда би ипак било боље ипак купити Ф-16 и ако је једномоторац.

Твамп је нешто нудио Ф-16 када је био председник. мада смо се ми једном и распитивали за њега, негде 2006, када је био први RFP позив
 
Ja nisam uopšte za dvomotorac, to ovoj i ovolikoj Srbiji zaista ne treba.Praktično ostaje F-16. Kao što rekoh gore najbolje bi bile te polovne UAE block 60 16ice, one su svojevremeno bile najmodernije 16ice na svetu kad su ih Emirati naručili 1999.Block 60 je napravljen isključivo za njih, samo za razvoj dotične varijante Emirati su Lockheed-u platili 3 milijarde $.

Detaljnije o emiratskom "desert falcon-u":
 
Treba uleteti i podržati razvoj KF21, ako ne F16 ili u nekoj dalekoj budućnost ili SciFi imaginaciji F35
 
Pa i nije isto...ovaj je doživeo i probni let i proizvodnju...ovaj drugi nije stavljen ni na skicu.
 
Mislim da je fora vise ko se bolje naoruza ima veci uticaj u EU..

HAHAHHAHAAHAHHAHAHAAA!!!!!

Neko je prespavao lekcije koje su pokrivale 1939. godinu, a i događaje pre i posle toga, barem što se tiče Poljske.
EU je na početku svog postojanja bila "Evropska zajednica za ugalj i čelik", da bi se razvila u "EEZ", kako tada tako i sada sve se vrti u njoj oko ekonomije. Ovo je jedna od većih nebuloza koje sam pročitao ovde.
NATO je od početka bio "partner", koji je uvek koristio šansu da minira neko vojno jedinstvo među članicima pod izgovorom da je on dovoljan Uniji sam po sebi, a u stvari bio je u strahu da mu se ne stvori kontrateža i da time izgubi konce u Evropi.
Tako da ni danas Unija nije vojno baš organizovana dobro, zato se u poslednje vreme vode diskusije oko relacije EU-NATO (zahtevno je shvatiti uopšte hijerarhiju u tom "partnerstvu"), široka tema.
Sve u svemu unutar Unije pobeđuje onaj koji ima čvrstu ekonomiju, a na vojnom nivou, oni najjači u Evropi ostvaruje uticaj unutar NATO-a.
 
F16 je najgori mogući izbor...
У овим геополитичким условима и са оваквом економијом или Ф16 или нешто кинеско. Европски ловци су прескупи и нема неке јасне перспективе да ли ће их развијати даље.
 
Pa F16 je skuplji od Rafala. Bugari su plaćali F16 200 miliona po komadu pre ovog karabola.
Znači nas bi koštao 250 miliona po komadu + Kosovo. Neka hvala...
 
Ima bezbroj verzija F16, neki su jeftini, ali slabije opremljeni, loš radar, manje elektronike itd. Cena zavisi i od naoružanja koje ide uz letelicu
 
Zašto se bilo šta ulaže u RV, zar nije bolje da sav taj novac uložimo u PVO i time štitimo nebo? Da li je bitno da li je MIG ili F35 ako nam mogu uništiti sve aerodrome za 1 dan sa krstarećim raketama?

Pitam kao laik, pa nek neko odgovori
 
Znači BGG kaže da je bolje da ništa ne kupujemo, jer svako oružje može biti uništeno.
 
Pa i taj PVO mogu da nam polupaju sa bezbedne daljine krstarećim raketama, tomahavcima, skalpovima, dronovima itd. Vidimo kako to funkcioniše u Ukrajini.
Pa taj PVO je mobilan, sakriješ ga po šumama il gde već. Avion može da sleti na par mesta u Srbiji, samo sravniš ta mesta i nema gde da sleti
 


IMG_2820.jpeg
 
Pa taj PVO je mobilan, sakriješ ga po šumama il gde već
I vajni ruski S-400, Torovi i Panciri su mobilni pa smo videli kako su ih Ukri polupali po šumama i gorama HIMARSima, Scalpovima, dronovima. Ovaj rat je pokazao kolika je realna zaštita i efikasnost tih PVO sistema.
 
Vrh