Šta je novo?

Vojska i Namenska industrija Srbije

Da li ste za povratak vojnog roka?

  • Da

    Glasovi: 104 31,9%
  • Ne

    Glasovi: 195 59,8%
  • Ne znam

    Glasovi: 27 8,3%

  • Ukupno glasača
    326
Pa ne, ovo se i uzelo bas zato da ne mora VS da se angazuje za pozare vec Sektor za vanredne situacije.

Inace sad leti 212 nad Beogradom, bas ga vozaju.
 
Зар није неупоредиво лакше и јефтиније да трасу гасовода надзиру војни дронови?
 
IMG_20221024_175933.jpg
 
једино је тачно да је наша делегација посетила ескадрилу грчког ваздухопловства, и то ону која лети на Рафалима. иначе, наш пилот је летео на Рафалу у Француској. и друго, свакако нећемо куповати Мираже с обзиром да наши МиГ-ови могу да изгурају до 2030/31, што је отприлике најкасније када морамо да уведемо Рафале. али, с обзиром да се увелико преговара о тим авионима, свакако се може очекивати поруџбина током следеће године, да први авиони пристигну 2027/28. а половне машине могу само да се узму од Француза, јер само они имају довољно летелица за продају другим државама (Хрвати узимају од њих)
 
mislim da je prilično realna i opcija da preuzmemo slot od naših prijatelja iz Emirata koji su pazarili već 80 komada... ne verujem da svi migovi imaju resursa da izdrze do 2030+ ...možda onih 4 komada samo koji su najmlađi došli i sa najmanjim naletom posle modernizacije. Samo da ne uđemo u preskupu opciju Eurofajtera Tranše 1 koju hoće isto da nam uvale.
 
Бивши тест пилот Миодраг Ристић је на свом Фб изнео противљење набавци Тајфуна из објективних разлога - није нам доступно сво наоружање које постоји за тај авион.
 
Pa dobro, ne znam šta su očekivanja bila da nam daju Meteore? To nećemo dobiti ni za Rafal koji su skoro testirali...da budemo srećni sa MICAma koji su dobili hrvati.
 
Шта се овде дешава


edit: видим сад да су избрисали снимак, не знам како овде да поставим.
 
Evo zašto se pravi cirkus sa Kosovom, tj. sa čega se raji skreće pažnja da bi se lakše proturile nepopularne odluke:

NEMAČKI ULTIMATUM SRBIJI: "ILI ĆETE U EU ILI S RUSIMA" Berlinski "Velt": Vučiću će uskoro biti vrlo neprijatno da sedi na ogradi između dve strane

Da bi ostao na vlasti dok prima Nemacke macole i uvodi Rusiji sankcije, mora narod da zadovolji i nalozi izmisljanjem 4672. krize na Kosovu i busajuci se patriotizmom.

Izmislis vestacku krizu, onda je vestacki resis. I automatski ispadnes faca, cak i ako si uveo sankcije Rusiji, prasta ti se jer si turbo-Srbin koji se bori za Kosovo.
 
Poslednja izmena:
@Dzigi Bau - Ja mislim da to ima veze sa pricom AV od pre par godina da ce pet najboljih orlova uzeti iz muzeja i vratiti u letno stanje. Sigurno su ih nocu prebacili iz Surcina u Momu na Batajnici.
Вероватно је то у питању, само не знам колико су употребљиви и шта би им тачно била намена.
 
Kao i svemu u Srbiji da se slika za parade, a kad prigusti zovu "vrhovnog komandanta" i dok njega nadju i on odobri, dronovi se vratili na KiM.
Не знам само где је данас подигао те МИГ-ове када ни жандармерија и војска не смеју да се приближавају шиптарским шумокрадицама у близини административне линије, ни да реагују чак и кад шиптари пуцају на њих, а камоли авиони да се приближивају ваздушном простору изнад Косова који контролише НАТО.
 
То са Миговима је обично медијско дизање прашине драмосера. У реалној ситуацији би војска реаговала против дронова са Стрелама, Иглама, ПАСАРСом и хеликоптерима Ми-35. Слање Мигова на такве мете је клање вола за сто грама меса.
 
Nek se busa i igra Debil koliko god hoće, samo nek nas ne uvlači u novi rat. Pošto će mu i odziv za isti biti kao i za dobrovoljno služenje vojnog roka, pa i gore. Umesto što se busa bombastičnim izjavama i nabavkama oruđa koje nema ko da održava i vozi, bolje bi mu bilo da malo poveća plate svim rodovima u VS, jer mu se kadrovi osipaju kao nikad pre. Fantastično je što u VOJIN-u daju i po 100.000 platu dežurnima, ali očigledno im ne dopire do glave da taj VOJIN ne služi ničemu ako će ostali rodovi da se isprazne. Prašinari u KZB se odavno žale da žive kao nomadi, jedva osiguraše drva za potpalu za zimu.

Naopaka zemlja sa naopakim primitivnim režimom. Gde god se pogleda, svuda ista pesma. Vojska, GSP, Železnice, Čistoća... Sve se vrti oko us**ne politike i pompe po medijima (mi smo ovo, mi smo ono) a u realnosti se ve osipa i erodira samo tako. U sve će kreteni da ulože, pa i da bace pare (npr u fudbal) osim u svoje radnike. I onda se posle isčuđavaju kada nastanu nestašice i krize kadrova. Pajseri krezubi primitivni.
 
Poslednja izmena:
Гасовод чувају хеликоптери made in France :)
Од рата неће ништа бити, министар одбране се прво састао са амбасадором САД па онда обишао генералштаб и упознао колектив.
Ово је само још једна од стотину представа до сад, као са државним ударима и сл. за бацање прашине простом народу у очи.
Неће они ризиковати Београд на води за некакав рат. Нити отворени Балкан. Неће дати Синиша Мали.
 
Vrh