Šta je novo?

Vinogradska ulica

"Sredjeni deo" prvih 1500m
3761d90cc6f42449e61650e4ddf0e087.jpg
a3f39750455f8458dab3a9517f144287.jpg
54fa78569e0e0c7f40bb945b6a1a0fa2.jpg
041981a01dc3727c8bc3a469a1ee078f.jpg
22bc9937099cb651ee01fa7f4a79f77f.jpg
6eb4921a3cb8fe88597215253897244a.jpg


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Zna li neko koliko se kuca i objekata rusi na pocetku Vinogradske ulice, zbog izgradnje nove saobracajnice do petlje Surcin?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=796808#p796808:1d9yigc1 je napisao(la):
MaRkOs » 26 Nov 2020 02:38 pm[/url]":1d9yigc1]Zna li neko koliko se kuca i objekata rusi na pocetku Vinogradske ulice, zbog izgradnje nove saobracajnice do petlje Surcin?

Na parnoj strani brojevi 2, 4, 6 i delimično 8, na neparnoj ide sve do onog velikog Sunca koje dolazi posle Maus autoperionice.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=797177#p797177:1vx910kf je napisao(la):
Bezaninac » 27 Nov 2020 03:18 pm[/url]":1vx910kf]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=796808#p796808:1vx910kf je napisao(la):
MaRkOs » 26 Nov 2020 02:38 pm[/url]":1vx910kf]Zna li neko koliko se kuca i objekata rusi na pocetku Vinogradske ulice, zbog izgradnje nove saobracajnice do petlje Surcin?

Na parnoj strani brojevi 2, 4, 6 i delimično 8, na neparnoj ide sve do onog velikog Sunca koje dolazi posle Maus autoperionice.

@ Bezaninac,
Hvala na brzom odgovoru. :sesir:
 
Волео бих да оживим мало ову тему. у насељу са непарне стране улице, новоименоване уличице Глинкина, Моме Марковића и Жељка Тоншића остале су без асфалта пре више од две године. Злице су раскопане ради повезивања на канализациону мрежу. На канализацију се нисмо повезали а остали смо без асфалта. Када сеу се станаи организовали и позвали медије после годину дана заустављених радова радници су се вратили и отишли кратко по одласку новинара(
).
Улице никад нису биле у завидно стању али су имале пристојан асфалт а данас то изгледа овако. Видео легенде Кидија из Виноградске(
https://www.youtube.com/watch?v=RI_eIOlFpt0 )

Мене занима како и пре свега коме могу да пријавим овакву крађу асфалта. Нисамс стручан па не знам које су институције одговорне за шта.
Ценио бих сваку помоћ хвала вам.
 
1648912879140.png


Postavljen grebani asfalt gori nego i šljunak koji je stojao ove dve godine, šahte koje su na jedite jade postavili pre dve nedelje su bukv samo prekrili slojem kaobajagi asfalta. Radnik sa kojm sam pricao je i sam šaljivo rekao da će ovo ispasti još gore nego što je do sada stojalo. Kad sam ga pitao postojili neki rok za radove odgovrio je iskreno ,,Rok je do glasanja heh,,
SLIKA PREUZETA SA INSTAGRAM STRANICE MOJ BEOGRAD
(NIJE MOJA)
 
Severna strana Vinogradske sve do Petrovic auto centra je skoro jedini fino uredjen deo ulice pa bi mi bilo zao da se te kuce ruse.
Ova zamisljena paralelna ulica koja treba da izadje na surduk(T6) nema nikakvu svrhu ili je bar ja ne vidim. Kapiram da bi tu onda morali da se postave semaofri inace nema sanse za levo skretanje iz te nove ulice ili surduka. A mislim da iko ko je ikada prosao tim putem ne bi hteo semafor na sred brda.
Voleo bih mnogo vise da se sve to gradi u bloku sa juzne strane ulice gde su sada auto otpadi.
1655255853663.png

Ali vidim da je javni uvid odavno prosao i d aje verovatno plan usvojen(ako neko ima tu informaciju neka javi.)
Svakako se ne radujem previse ovom planu kao ni slicnoj transofrmaciji bloka kucica u Vojvodjanskoj.
Koje je vase misljenje?
 
Severna strana Vinogradske sve do Petrovic auto centra je skoro jedini fino uredjen deo ulice pa bi mi bilo zao da se te kuce ruse.
Ova zamisljena paralelna ulica koja treba da izadje na surduk(T6) nema nikakvu svrhu ili je bar ja ne vidim. Kapiram da bi tu onda morali da se postave semaofri inace nema sanse za levo skretanje iz te nove ulice ili surduka. A mislim da iko ko je ikada prosao tim putem ne bi hteo semafor na sred brda.
Voleo bih mnogo vise da se sve to gradi u bloku sa juzne strane ulice gde su sada auto otpadi.
Pogledajte prilog 138998
Ali vidim da je javni uvid odavno prosao i d aje verovatno plan usvojen(ako neko ima tu informaciju neka javi.)
Svakako se ne radujem previse ovom planu kao ni slicnoj transofrmaciji bloka kucica u Vojvodjanskoj.
Koje je vase misljenje?
Kao neko čiji je plac i kuća obuhaćena datim planom, moram reći da sam razočaran. Kada smo čuli da će početak Vinogradske postati slepa ulica radovali smo se, jer bi napokon dobili mir i tišinu, dve stvari koje smo davno izgubili, pogotovo zbog Sunce mafije koji terorišu ulicu svojim kamionima. Sa ovim crevcetom od ulice potpuno uništavaju kraj. Očigledno je da u ovom planu postoji samo korist budućih kumovskih investitora. Putić koji će praviti ima ulogu da budućim stambenim objektima pruži lakši pristup saobraćajnicama dalje ka NBG, da ne bi morali da se vraćaju unazad kroz Vinogradsku i onda nazad na ovu magistralu. Plus sprovodjenjem gasovoda, vodovoda, i sve propratne infrastrukture spremaju teren za zgradurine. Neko će da kaže, pa šta se žališ, debelo ćeš biti plaćen, ali to nije ono što ja želim, a i po priči većine komšija ni oni to ne žele jer su puno novca uložili u svoje kuće. Videćemo šta će biti.
 
Da li se zna kolike se cifre spominu odnosno koliko vrede ti placevi u Vinogradskoj?
 
Kao neko čiji je plac i kuća obuhaćena datim planom, moram reći da sam razočaran. Kada smo čuli da će početak Vinogradske postati slepa ulica radovali smo se, jer bi napokon dobili mir i tišinu, dve stvari koje smo davno izgubili, pogotovo zbog Sunce mafije koji terorišu ulicu svojim kamionima. Sa ovim crevcetom od ulice potpuno uništavaju kraj. Očigledno je da u ovom planu postoji samo korist budućih kumovskih investitora. Putić koji će praviti ima ulogu da budućim stambenim objektima pruži lakši pristup saobraćajnicama dalje ka NBG, da ne bi morali da se vraćaju unazad kroz Vinogradsku i onda nazad na ovu magistralu. Plus sprovodjenjem gasovoda, vodovoda, i sve propratne infrastrukture spremaju teren za zgradurine. Neko će da kaže, pa šta se žališ, debelo ćeš biti plaćen, ali to nije ono što ja želim, a i po priči većine komšija ni oni to ne žele jer su puno novca uložili u svoje kuće. Videćemo šta će biti.
Sigurno nisu ulozili koliko ce dobiti za te placeve, a niko ih na kraju ne tera da prodaju. Ne vidim razlog nezadovoljstvu, imovina vam je skoro ni iz cega za par decenija skocila u nebo.
 
Sigurno nisu ulozili koliko ce dobiti za te placeve, a niko ih na kraju ne tera da prodaju. Ne vidim razlog nezadovoljstvu, imovina vam je skoro ni iz cega za par decenija skocila u nebo.
Možda zato što će mi plac podeliti na dva dela? Ili možda zato što ljudi ne žele iza kuće da im prolazi nepotrebna ulica, da im seče bašte, dvorišta, i uništava mir? Na stranu to što se put bez preke potrebe pravi, i očigledno je cilj da se pripremi teren za Lux lux lux gradnju. A ovo oko vrednosti imovine ne bih komentarisao, složićemo se da se ne slažemo. Nismo svi alavi oko novca, imamo ga dovoljno i želimo neke druge stvari :)
 
Javni interes treba da bude iznad privatnog, tako da ... jbg.

Što se tiče cene i ulaganja, tu se slažem sa tobom. Neko bi morao da pravedno proceni otkupnu cenu, ali to je prosto enmoguće (u našem sistemu).
 
Javni interes treba da bude iznad privatnog, tako da ... jbg.
Zamisli sad neko dođe u tvoj blok i kaže mkako će da ruši dečje igralište, park , uklanja parking i sl. kako bi se izgradila ulica, jer je to proglašeno za javni interes. Da li bi ti i tada bilo to OK? Ovi pitam čisto zato što smatram da ni to sa javnim interesom nije najsrećnije regulisano.
 
Javni interes treba da bude iznad privatnog, tako da ... jbg.

Problem upravo leži u toj sitnici, definisanju javnog interesa tj... Kod nas često, a u ovom konkretnom slučaju gotovo očigledno i izvesno, javni interes je samo maska za onaj privatni. Oruđe. A, kada zakon(i) postanu oruđe u rukama uskih društvenih grupa za selektivno ostvarenje samo svog privatnog interesa, onda to prestaje da bude zakon, a javni interes postaje "javni".

Zato lekcija nije na mestu.
 
Poštujem ja javni interes i to potpuno ima smisla, ali reći da je neko crevce od ulice javni interes, sa time se već ne slažem. Magistrala je potpuno druga priča i ona ima težinu da bude javni interes, a ova uličica ima jedino težinu da bude kumovski interes. Kao što je napisao Sev, ovo polako postaje zakon za privatne biznise.
 
Zamisli sad neko dođe u tvoj blok i kaže mkako će da ruši dečje igralište, park , uklanja parking i sl. kako bi se izgradila ulica, jer je to proglašeno za javni interes. Da li bi ti i tada bilo to OK? Ovi pitam čisto zato što smatram da ni to sa javnim interesom nije najsrećnije regulisano.
Ja lično se ne bih bunio oko toga u tom trenutku. Smatram da je trebalo da reagujem mnogo ranije, a ne tek kada dođu mašine.

Naravno da javni interes nije uvek javni, ali upravo zato je potrebno da se ljudi aktiviraju čim saznaju da se planira neki projekat blizu njihove zemlje.

Malo izlazimo iz teme, ali mišljenja sam da u svakoj mesnoj zajednici moraju javno pokazivati svi planirani projekti i tako na vreme ljudi obavestiti o projektima bitnim za njihov kraj i tada treba delovati.
 
Možda zato što će mi plac podeliti na dva dela? Ili možda zato što ljudi ne žele iza kuće da im prolazi nepotrebna ulica, da im seče bašte, dvorišta, i uništava mir? Na stranu to što se put bez preke potrebe pravi, i očigledno je cilj da se pripremi teren za Lux lux lux gradnju. A ovo oko vrednosti imovine ne bih komentarisao, složićemo se da se ne slažemo. Nismo svi alavi oko novca, imamo ga dovoljno i želimo neke druge stvari :)
Mislim da je ta ulicica ipak korak da se na vreme napravi infrastruktura, da ne bude kao i svuda da se naprave zgrade i posle ulice nemaju gde.
Taj deo je svakako atraktivan i preci ce u zgrade veoma brzo. Svakako ces dobro finansijski proci, e sad sta ko zeli je drugo.
 
@astrodule
Hvala na odgovoru. Uglavnom se slažem sa napisanim i ne mislim da se iskače iz teme, zato što mislim da se u slučaju krakova ka Vojvođanskoj i Jurija Gagarina, pogrešno postavio nacionalni interes, jer je rušenje desetak i koje kuće preko, nacionalni interes, a nije uklanjanje jedne kafane.​
 
Pošto ne vidim da se pisalo, jedno dve nedelje se već obnavlja asfalt u ovoj ulici, izgleda da je rade celu, a nešto mi govori da od rekonstrukcije ulice koja je najavljivana više puta u prošlosti nema ništa
 
Vrh