Šta je novo?

Vidikovac

U pitanju je 110/10 kV
 
Vidikovac je dobio, konačno, pešačku stazu između stajališta na Ibarskoj kod OMV i stajališta "Toplana" u Ulici patrijarha Joanikija:

604561d1dae3f6189e55499d56e93c22.jpg


69a21cfefbc8e2a2e218501ba8cd64fb.jpg


TT
 
Kad već spomenuste Galeb...

154hkaq.jpg
 
Sjajno. Imas li jos neku fotografiju starog Vidikovca
 
Ne mnogo... imam ovaj deo pre i posle izgradnja zgrade milicije i neku razglednicu:

11h6lia.jpg


wjyyoj.jpg
 
Hvala za fotografije. Secam se kada se gradila zgrada Tehnogasa danas stanice policije. Na drugoj fotografjiji je parking rekao bih 80-ih. Uvek mi je zanimljivo bilo da su bas na tom kraju parkinga malo desno u odnosu na kadar bili parkirani kamioni iz tog doba ali i stariji. Iza fotografa je i gradjevinska baraka.

Par fotografija sa facebooka

10252135_930042553677267_2243667682149935496_n.jpg

10385290_351082345077079_2518422100244166173_n.jpg

10339564_351082118410435_8850651146360603920_n.jpg

1900144_349175405267773_7615730890110861254_n.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=396892#p396892:2ev23zeu je napisao(la):
igorsimic » 11 Jul 2016 09:55 pm[/url]":2ev23zeu] Jel moze neko ako zna da mi kaze koliki je napon te trafo stanice na Vidikovcu, verovatno je veliki sa obzirom da u blizini nisam primetio ni jednu trafo stanicu sto znaci da opsluzuje taj deo grada.Ali vidi se da vi iz tog dela grada imate da ponudite nesto ( ne generalizujem) a to je dobar smisao za humor na tudjoj muci.Trenutno radim 8 sati na dan, imam probleme u porodici, imam gomilu problema oko prodaje stana i ti dodjes ovde i zbijas sale na moj racun..Nista licno, blamiras sam sebe.

PS. Nikad nisam video ventilaciju za sklonista, jer prakticno u mom kraju nijedna zgrada nema ni s od sklonista.Tako da neznam sta se cudis.


nisam hteo da te uvredim, malo se sprdam sa svima nama i nasim teorijama zavera. zelim ti da prodjes kroz tu zivotnu krizu i nadjes stan kakav ti odgovara, najiskrenije

eto ta skonista mogu da budu nasa prednost, mada iskustvo sa bomradovanjem 99 govori da realno ne bi puno pomogla u slucju prave opasnosi.

za kraj, jos par trafo stanica sa vidikovca.. da ne mislis da imamo samo jednu, zracimo se iz svih uglova.. ne znam kako u ostalim delovim grada to funkcionise ali kod nas u kraju su trafo stanice bas rodilie. manje vise svaki krug ima po jednu, neki i vise, zavisi od broja i velicine zgrada u nekom krugu.

[url=https://www.google.rs/maps/@4...ww.google.rs/maps/@44.7383307, ... 6656?hl=en[/url]

https://www.google.rs/maps/@44.7386...kPgsWUhRz0cnySnKOffQ!2e0!7i13312!8i6656?hl=en
 
Ma nema veze izvini ti.Steta ja taman pomislio da cu naci mir na Vidikovcu od ovog dorcolskog zivota, i ispade zracenje na sve strane.Steta tako divno naselje, sa divnim ljudima i sve planski i lepo uradjeno, a " drzavni organi " bas odlucili da u centru naselja naprave trafo stanicu.Zao mi je tebe, i ostalih ljudi i dece koje ima jako puno koja ce odrastati blizu dalekovoda i trafo stanice sto bas i nije zdravo.Nego kad je napravljena ta trafo stanica? Jel to novije ili je to napravljeno kad i zgrade? Neznam kako su Canak i Djokic koji su projektovali naselje, mislili da bude mnogo luksuznije, kako bre kad su stavili u centru trafo stanicu..Sto ne postoji zakon da trafo stanice i ta cuda sa strujom koja su stetni, budu barem 1km od naseljenog mesta..
 
Nisi ni svestan koliko manjih trafo stanica ima u centru verovatno i na dorcolu. Cesto se trafo stanice 10/04kV grade i u okviru samih stambenih objekata ili uz njih. Veci problem od trafo stanice su ovi dalekovodi ali oni prolaze samo jednim manjim delom naselja.
 
Ja zivim u ulici pored kalemegdana.I znam ovde ima trafo na ulazu u Kalemegdan, ali kad sam video onu skalameriju od trafoa na Vidikovcu slogirao sam se.Tj. barem ovde kod moje zgrade nema mesta ni da stane t od trafoaNikad u zivotu nisam video onoliku trafo stanicu..A i ovde nemaju dalekovodi al zato buka tresti iz klubova.A taj koji je tu stavio trafo i dalekovode neka se stidi.A da li bih npr ako bih nasao stan u onim crvenim soliterima od mislim 15 spratova kod okretnice bilo stetno? Ipak to je iza trafoa i dalekovoda.
 
Nije taj trafo tek tako postavljen niti dalekovodi. Dalje dalekovodi vode ka Vojno Tehnickom Institutu na Belim vodama pa dalje prema Makisu. Blizu kalemegdana imas jednu 110/10 sa podzemnim vodovima. Sve je to normalno za gradsku sredinu. Uostalom ne moras razmatrati stanove u blizini ove trafo stanice.
 
Ali ja upravo i razmatram Vidikovac jer zelim otici sto vise od ovog zagadjenog dela.A da li je moguce da izvoran stan od 50m2 bude 2.5 soban? Tj. da ima 2 manje sobe, kupatilo i manju dnevnu sa kuhinjom? A jel znas gde se taj trafo od 110 sa 10 nalazi na kalemegdanu?
 
Sa mape ces sam najbolje odrediti gde se nalazi tacno
klik na fotografiju kako bi se otvorio veci prikaz
 
Ako hoces mir i cist vazduh, gledaj Miljakovac, pri sumi pogotovo.
 
Нису те трафо станице толико опасне, негде сам читао да је целодневно зрачење јaче трафо станице једнако 5 минута зрачења мобилног телефона.
 
A ako bih nasao stan u onim crvenim soliterima na kraju Vidikovca, sto je 1,2 km od trafo stanice, da li bi to zracilo ili ne?
Ima ljudi koji ne veruju da trafo uopste zraci i koje bas briga, dok ima i nas koji mislimo da dosta zraci i izaziva oboljenja ( ne kod svih, jer smo svi razliciti).
 
Slušaj, ako misliš da "zračenje" od trafostanice baca toliko daleko računaj onda da je ceo gread "ozračen".
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=397279#p397279:nhn9ph5t je napisao(la):
igorsimic » Чет Јул 14, 2016 10:40 am[/url]":nhn9ph5t]A ako bih nasao stan u onim crvenim soliterima na kraju Vidikovca, sto je 1,2 km od trafo stanice, da li bi to zracilo ili ne?
Ima ljudi koji ne veruju da trafo uopste zraci i koje bas briga, dok ima i nas koji mislimo da dosta zraci i izaziva oboljenja ( ne kod svih, jer smo svi razliciti).
Зраче сви електрични уређаји, па и инсталације по зидовима...
 
Koliko zraci ona mala, standardna trafo stanica? Koliko metara od nje je magnetno polje? Jel beton zaustavlja deo/sve em talase?
 
Pa sigurno ta mala zraci manje od one skalamerije na Vidikovcu.Ja iskreno mislim da to zracenje lose utice na ljude, pogotovu od dalekovoda i trafo stanica.I licno ja mislim da izaziva oboljenja.Ima dosta takvih tekstova na internetu.Ukucaj samo na internetu da li trafo stanica zraci, i izbacuje :

Zračenje trafo-stanica izaziva oboljenja
Trafo stanice potencijalno rizične za stanovništvo
Trafostanica mu zračenjem ubila oca, majku i brata!
Mnogi koji žive blizu trafostanica i dalekovoda oboljevaju od raka i leukemije!

Naravno ne treba verovati o svemu sto se pise po internetu, ali moje licno misljenje je da je po zdravlje stetno odraslim ljudima, a tek za decu i bebe..
 
Neki uticaj verovatno ima ali ne treba da bezis od nje preko kilometar na drugi kraj naselja zbog toga.
 
Slažem se, strah je malo preteran.
Ova velika na Vidikovcu je u armiranom betonu, svojevrsnom Faradejevom kavezu.
Da je to elektromagnetno zračenje toliko jako ne bi radili elektronski uređaji u blizini.

TT
 
Те тврдње из натписа по новинама би захтевале неко опсежније истраживање о утицају трафо станица на здравље. Мада већина мањих трафо станицаа којих има по стамбеним насељима су углавном бетонске. Ево код мене у згради има трафо у згради, около и изнад станови. И у још неколико зграда у блоку је слична ситуација. Тек понегде у граду имамо трафо станице где су велики трансорматори на отвореном.
 
Zbog zdravlja mi ne smeta putovanje 5 minuta duze.Ionako mi se cini da je na kraju mirniji deo tj. mislim na crvene solitere na kraju.Kad vec mogu da biram sto bih se kockao i kupio stan blizu trafoa? Razumem preterujem ali ovde kod mene u kraju takvi su ljudi.Uostalom to za ventilaciju sklonista, to mi je prijateljica napunila glavu da to ima veze sa strujom..
 
Vrh