Šta je novo?

"Victory Gardens" - FMP - stambeno poslovni kompleks na Čukaričkoj padini

Немојмо претеривати, у задње време је рад апсурдно успорен, 2 месеца за локацијске за обичну ситну зграду, камоли овакву грдосијетину
 
Tema otvorena 2011 po najavi projekta, sad se raspravljamo oko lokacijskih uslova hoće li skoro…ja mislim da je najveći deo aktuelnih velikih projekata u riziku trenutno … pratimo
 
Мало и цртежа за насеље "Вртови победе"

Ортофото
ортофото.JPG


Постојеће стање
постојеће стање.JPG


Планирано стање
планирано стање.JPG


"Вртови победе" у 3Д
Вртови победе_3Д.jpg
3д.JPG
3д_.JPG
3д_-.JPG
3д-_.JPG


Добијено је и позитивно решење на захтев за одлучивање о потреби процене утицаја на животну средину.
 

Prilozi

  • Решење.pdf
    2,6 MB · Pregleda: 111
Jutros kada sam prolazio razbili su zidove na jednoj hali.
 
Разни пројекти:
Победнички вртови (Victory gardens)


Постављена је градилишна ограда на два потеза дуж старог ФМПа, в. слике:
















...... ......

Нова зграда код пијаце на Бановом брду сликана из Пожешке:


Церачки вртови ореко пута Церак-винограда:
 
Poslednja izmena:
Postavili reklame duz ograde tako da ce za pracenje biti teze. Nista vise.
 

Пуцњава у крају, обрачун пиштољима на сред улице
 
gledao sam dinamiku otplate stana:
  • predugovor = 10%
  • do 31.12.2023 = 10%
  • 30% izgradnje = 20%
  • 50% izgradnje = 20%
  • 70% izgradnje = 20%
  • po dobijanju tehničkog pregleda objekta = 20%

šta ovi stepeni znače?

šta je to 20% - temelj?
šta je 50% ? ... 70-80% zgrade?
...

jel zna neko ?
 
Do 31.12. = 20% bio ili ne bio temelj
50% to ti je polan radova tj skoro pa pod krovom ugurbo uradjeno
70% ti je konstrukcija sa vodom i strujom razvucenom i stolrijom
100% gotovi svi radovi prošla tehnički prijem dobijena upotrebna dozvola
 
gledao sam dinamiku otplate stana:
  • predugovor = 10%
  • do 31.12.2023 = 10%
  • 30% izgradnje = 20%
  • 50% izgradnje = 20%
  • 70% izgradnje = 20%
  • po dobijanju tehničkog pregleda objekta = 20%

šta ovi stepeni znače?

šta je to 20% - temelj?
šta je 50% ? ... 70-80% zgrade?
...

jel zna neko ?
[/QUOTE
Banke se vode da je 80% kada se zavrsi fasada i to je uslov za dobijanje kredita.
Bgd na vodi je tacnije definisao uplate( izlazak na kotu 0, do 10 sprata, do 20 sprata, fasada, upotrebna dozvola).
 
Do 31.12. = 20% bio ili ne bio temelj
50% to ti je polan radova tj skoro pa pod krovom ugurbo uradjeno
70% ti je konstrukcija sa vodom i strujom razvucenom i stolrijom
100% gotovi svi radovi prošla tehnički prijem dobijena upotrebna dozvola

super! hvala.


ne znam da li znate, po URBANISTIČKOM PLANU, na 100-200m iznad će biti METRO stanica.
to će vrv biti posle 2030 godine, ali kad se izgradi - biće FENOMENALNO. za 5-10min do centra grada a nisi u centru.

ono što mi se čini kao potencijalni problem jeste - klizište !
Ulica Toše Jovanovića - ona klizi, kompletno naselje blago klizi pa cevi vodovodne pucaju po stanovima...
sad koliko to utiče na FMP parcelu - iskreno - ne znam... (ako neko zna, podelite info sa nama :)
 
@Armatura:

Banke se vode da je 80% kada se zavrsi fasada i to je uslov za dobijanje kredita.
Bgd na vodi je tacnije definisao uplate( izlazak na kotu 0, do 10 sprata, do 20 sprata, fasada, upotrebna dozvola).

Ovde neće biti mogućnost izbora banke - PROJEKTNO je finansiranje u pitanju od strane AIK BANKE --> ko hoće kredit mora AIK BANKA
 
super! hvala.


ne znam da li znate, po URBANISTIČKOM PLANU, na 100-200m iznad će biti METRO stanica.
to će vrv biti posle 2030 godine, ali kad se izgradi - biće FENOMENALNO. za 5-10min do centra grada a nisi u centru.

ono što mi se čini kao potencijalni problem jeste - klizište !
Ulica Toše Jovanovića - ona klizi, kompletno naselje blago klizi pa cevi vodovodne pucaju po stanovima...
sad koliko to utiče na FMP parcelu - iskreno - ne znam... (ako neko zna, podelite info sa nama :)
to ce verovatno biti nikad.
 
haha :D

ma biće, samo je pitanje godine (decenije).
svi su rekli "obilaznica oko Beograda neće biti nikad" ... dovršena je, samo kasne sa rokom 20ak godina... i više...
Ne znam kako da ti objasnim ali mnogo je lakse da se asfaltira njiva nego da se kopaju tuneli pod gradom kao sto je Beograd..
 
haha :D

ma biće, samo je pitanje godine (decenije).
svi su rekli "obilaznica oko Beograda neće biti nikad" ... dovršena je, samo kasne sa rokom 20ak godina... i više...
Pa nije obilaznica završena, ostalo je još pola kruga...

Btw kada se plaća po fazama, koliki je obično rok za plaćanje te rate?
 
Pa nije obilaznica završena, ostalo je još pola kruga...

Btw kada se plaća po fazama, koliki je obično rok za plaćanje te rate?

Ja sam zvao telefonom, pa su mi rekli da je se 20% treba platiti do 31.12.23 (10% učešće + 10% prva rata)
a zatim će se preostale 4 rate plaćati na odprilike svakih 6meseci po 20%, a to znači, poslednja rata do 31.12.25 , do kad oni planiraju da završe prve dve od 5 zgrada (0li i Ivy).

verovatno će se to sve malo odužiti (po mom ličnom mišljenju), jer mi nekako izgleda da sporo ruše FMP objekte ... rekao bih da će završiti do sredine 2026 ... možda grešim :)
 
Ako banka projektno finansira projekat to ne znaci da kupci samo preko te banke mogu dobiti kredit.

u teoriji ne mora, u praksi (konkretno V.G.) , mora... inače neće da prodaju.

e da još nešto, ne znam da li ti druga banka hoće dati kredit (da li može) ako je stepen izgrađenosti manje od 80%, a ti do 70% već moraš da platiš 80% cene stana?
 
Poslednja izmena:
Vrh