Šta je novo?

"Victory Gardens" - FMP - stambeno poslovni kompleks na Čukaričkoj padini

Ako cemo realno nije ni levo ostalo.mesta za jos dve lamele.
Bice zanimljivo videti kako ce izgledati zgrade kada malo porastu.
 
Ja imam snimak iz juna gde sam snimila bas tu stranu praznu, deluje da ima prostora, ali ne mogu da okacim smimak, ako ima neka fora kako moze, pisite☺️
 
A navodno razmak (bocni) izmedju Olive i Ivy bi trebao da bude 30m… pritom pored Olive treba da se napravi ulica u dva smera sa ulaskom/izlaskom u garazu, tu ce biti glavni ulaz u komplex sa ulice.
Meni ne deluje bas da sa desne strane ima prostora i za Olive zgradu i za tu ulicu..
ili ce biti sve prilicno zgusnuto..
 
Ja mislim da im smeta ovaj jedan dalekovod do ulice, zato nisu poceli jos Olive, vidim da sada sa bagerima kopaju polako komad po komad od brda ka dalekovodu ... bice gusto, mozda budu morali ipak da skidaju dalekovod i da ga ukopaju u zemlju. A i ne znam dokle je njihovo zemljiste i koliko imaju prostora ka brdu da stanu te dve zgrade.
Videcemo sta ce biti!
 
Ja mislim da im smeta ovaj jedan dalekovod do ulice, zato nisu poceli jos Olive, vidim da sada sa bagerima kopaju polako komad po komad od brda ka dalekovodu ... bice gusto, mozda budu morali ipak da skidaju dalekovod i da ga ukopaju u zemlju. A i ne znam dokle je njihovo zemljiste i koliko imaju prostora ka brdu da stanu te dve zgrade.
Videcemo sta ce biti!
Ja sam cula od arhitekte koji je radio na projektu da je u planu ukopavanje dalekovoda pod zemljom.
 
Ja mislim da sa Olive kasne zbog urusavanja koje su imali, drug koji je gradjevinski inzenjer mi je rekao da je ogroman posao sanirati tako nesto.
 
To je sanirano odavno i rusevina nije bila deo zgrade.
 
A resice se vec nekako, sta sad...

Tako se i u 19.veku kukalo na gradnju zeleznice.
 
Danas potop, juce

1000010767.jpg


 
Ovde je pritisak na investitora da vidi sa gradom verovatno i najbolja sansa koju imamo svi kao stanovnici Srbije, Beograda, Cukarice, C. padine...

ezgif-7-24c47b68a5.gif


Tako da, kupci i buduci stanovnici, izvolite.
 
Ja i dalje ne kontam, je l ovo Olive nije zapoceta, ili pogresno gledam?
 
I meni se cini da nije zapoceta. Olive je na "Г" pa ce taman da stane do brda. Nisam siguran.. mozda gresim.
 
ako je ovo Rosewood, Ivy će biti na mestu gde je slikano (malo ispred), a OLIVE ... na brdu ???
jel se promenio možda plan?
nekako mi izgleda da Oliva ne stane osim na brdo ... i Rosewood je na svega nekoliko metara od brda ... (nisam metrom merio, ali ovo je mnogo bliže nego na projektnim slikama)
 
Ivy se nastavlja na Rosewood koji je visok samo dva sprata. Ne ide pored vec iznad Rosewood. Dok pored ide zgrada iz faze 2.
A sto se tice Olive uzivo se vidi dosta drugacije. Ima mesta da stane Olive bez problema. E sad mozda je situacija drugacija. Ja pricam iz ugla amatera. 😁
 
Vrh