Šta je novo?

Višnjička ulica

Sinoć sam oko 9 išao do Biga iz pravca Višnjice.
Tačno 4 ciklusa semafora sam čekao da skrenem levo izmedju Biga i Big Parka.

Ako misle da ovako ostane ok je, ali zeleno za levo moraće duplo da se produzi da traje posle 17h svakoga dana.

 
I jutros nevidjena gužva u smeru ka gradu - nisu pustili trake pored prvog ostrva u Višnjičkoj - dan treći...
 
Sinoć sam oko 9 išao do Biga iz pravca Višnjice.
Tačno 4 ciklusa semafora sam čekao da skrenem levo izmedju Biga i Big Parka.

Ako misle da ovako ostane ok je, ali zeleno za levo moraće duplo da se produzi da traje posle 17h svakoga dana.


Za sve koji dolaze iz pravca Višnjice, Lešća, Karaburme i Mirijeva, postoji mnogo manje opterećena ruta do Biga, možda čak i kraća. Mirijevski bulevar, Patrisa Lumumbe i Uralska, 0 semafora kad se uđe u Mirijevski.

Pušten je saobraćaj.

Sinoć prošao, pušten ka Višnjici, ali još uvek ima radova u levoj traci ka gradu, tj. ka Mije Kovačevića...
 
Oni ne znaju definitivno šta rade, ponovo je uključen semafor na bivšoj raskrsnici gde se ulazi u garažu Biga... Zbog čega je onda ukinuto skretanje, ako ostaje semafor?

I još jedna genijalnost, na raskrsnici sa V.Micka sada iz sve tri trake može pravo ka Višnjici, što znači da ovi što skreću za Karaburmu više nemaju stalno uslovno zeleno, čitaj eto nove gužve, koje pre nije bilo.
 
Genijalno su izveli današnje radove. Za pohvalu ideja da se zemlja iz kamiona iskipa na sred ulice pa se ručno lopatama ubacuje u razdelno ostrvo i zatvore 2 trake za taj mukotrpni rad.
Nadam se da će sutra proći sve bez problema, jer se nove iscrtane trake na većem delu ulice preklapaju sa starim. Videćemo iskustva.
IMG_20230831_120344.jpg
IMG_20230831_120432.jpg
 
Vidim da je ukinut pešački prelaz na raskrsnici sa Diljskom, tako da sada pešaci moraju prvo da pređu Diljsku pa tek onda Višnjičku, kako bi došli do stajališta u smeru ka centru.
 
Sta ces kad neznaju da im kamion ima bočno kupanje u da su to mogli u jednom potezu rasuti po ostrvu
Једино ако земљу није дотерао онај нови четвороосовинац који нема бочно киповање. Али сви остали кипери, Фапови им имају бочни кип.
 
Pesacki je izbrisan sa kolovoza, ali i dalje stoji ono pesacko ostrvo, kao i svetlo za pesake na semaforu. Da li "oni" rade neke eksperimente, da li je moguce da stvarno ne znaju kako da regulisu tu ulicu??

Untitled-1.png


Dalje, ponovo su ukljucili semafor na donjem izlazu iz Biga, sa jasnim znakom da je obavezan smer desno, semafor koji sadrzi i uslovno desno, ali vozila i dalje cekaju tu zbunjeni...

Untitled.png


Koliko ce jos puta ovde biti izmenjeno nesto, dok se ne ubode prava kombinacija. Neverovatno!
 
"Svetla" za pešake, tzv. lanterne, su demontirane pre prefarbavanja horizontalne signalizacije. Koja si "svetla" si video i gde?
 
Mozda da su stavili nekoliko manjih kruznih tokova bi bilo bolje?
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: M86
"Svetla" za pešake, tzv. lanterne, su demontirane pre prefarbavanja horizontalne signalizacije. Koja si "svetla" si video i gde?
Potvrdjujem, kada se izlazi iz tržnog centra semafori rade po starom, i svi čekaju u traci pravo, naravno radi i uslov desno. Samo što pravo ka Knez Petrol pumpi ne može više,može samo desno. Znači taj donji ulaz/izlaz u TC. Jedan jedini iz Višnjičke ulice za TC, drugi je odozgo i ulazi se na krov.

Da bude još veća zbrka kada odete desno, na sledećem semaforu ne može levo polukružno već tek tamo kod skretanja za Adu huju. Dakle, izlaz iz TC je katastrofa po ovom sada ko hoće ka gradu

Inače svaki šaht koji je utonuo od Knez petrol pumpe pa do gore Vuka Vrečevića sam malopre "pogodio". Pipnuli nisu, a svi su upali u asfalt za 3-4 cm.
 
Da bude još veća zbrka kada odete desno, na sledećem semaforu ne može levo polukružno već tek tamo kod skretanja za Adu huju. Dakle, izlaz iz TC je katastrofa po ovom sada ko hoće ka gradu

Ono što se sad dešava jeste da vozače mrzi da idu do tog skretanja, nego svi čekaju na prethodnoj raskrsnici da bi napravili prekršaj.
 
Radovi su trajali preko svake mere, ali krajnji rezultat je jako pozitivan za ovaj deo grada.

Karaburma je sad možda i jedini deo grada koji nema značajnijih saobraćajnih čepova do centra. Ne sumnjam da će se to promeniti kad načičkaju zgrade uz Višnjičku, ali ovo je dašak svežeg vazduha.
 
Vrh