Šta je novo?

Višnjička ulica

Шта су тачно одлике булевара? Мени су нпр. Кнеза Милоша и Устаничка пре булевари него северни и тужну јужни.
 
Шта су тачно одлике булевара? Мени су нпр. Кнеза Милоша и Устаничка пре булевари него северни и тужну јужни.
Pa kao što i sam možeš videti, u Srbiji je to rastegljiv i relativan pojam, odnosno kriterijum. Zato što ovde o tome najviše odlučuje politika, odnosno nezrela primitivna stvorenja koja se bave politikom, a nemaju ni struku niti poznavanje grada da bi o nečemu dobro odlučivali. Zato recimo imamo onu situaciju o kojoj smo pričali sinoć, da u Beogradu jedna te ista ulica od Zoo vrta do Vukovog spomenika zapravo ima 4 naziva. A onda na sve to vlast počne da je zove ''4 bulevara''. Isto tako imamo situaciju da je pre 15ak ili koliko već godina, neka grupa turbo-Srba htela da ulicu 29. novembra prekrsti u Bulevar Despota Stefana, iako on trenutno može da bude bulevar samo na delu od Cvijićeve do Višnjičke, ako i toliko.

Napisao bih šta ovde uglavnom dovodi do toga da neka ulica počne da se smatra bulevarom, ali kažem, o tome najviše odlučuju politikanti i njihove nazovi-institucije, kojima je vazda bilo bitnije kako se neka ulica klasifikuje i čije ime nosi, nego u kakvom je stanju i kakvog profila i estetike (meni je inače jako presudno da li se npr Narodnog fronta zove tako ili Kraljice Natalije, samo o tome mislim po ceo dan).

Ali bilo kako bilo, Višnjička je sada svakako bulevar, i svakako ima više prava da ponese taj naziv i klasifikaciju nego trenutni ''Bulevar'' Despota Stefana.
 
Да ли је званично било преименовање у булевар? Или је то Чучку-тупку излетело?
 
Dobro pitanje. Mada ja se isto zapitah i za slučaj Despota Stefana. Pošto ne mogu da se setim kada je i kako prekvalifikovan u bulevar. Samo sam odjednom neke godine uočio da mu svuda u medijima dodaju ''bulevar'' ispred naziva, i to je bilo to.
 
Да ли је званично било преименовање у булевар? Или је то Чучку-тупку излетело?
Nije bilo.

Kao što nije bilo ni za Jurija Gagarina, ali je neki ljudi ipak zovu bulevarom, ko zna zašto.

Al' ima i jače: Treći bulevar je tek tako postao Ulica M. Milankovića... jer je bivša M. Milankovića preimenovana u Đ. Stanojevića, a mozgovima u MUP-u je dobro došlo da samo nastave da upisuju u već postojeći folder... I tako, zvanično, Milankovićev bulevar - ne postoji!

Inače, Kneza Miloša i Takovska su jedini, pravi beogradski Grand boulevard, i ono malo Južnog i još manje Severnog što napravismo od pre rata. I T6 i Severna tangenta.
 
A kralja aleksandra jedini Bulevar kad kaze bez imena zna se
Ko sjedi u komisiji za imenovanje ulica bice jos i duplikata ima ista ulica sa istom da se sjece
Zašto nije JG bulevar sta mu fali ...
 
Postavljeni ivičnjaci na isključenju iz garaže Biga. Dakle, više neće moći iz garaže ka gradu i iz Višnjice u garažu na način kako je to bilo do sada.
Ako to znači ukidanje semafora, odnosno ostavljanje samo onog za uslovno iz garaže ka Višnjici, možda i nije loše. Nisam video uživo, slika je preuzeta za fb stranice Višnjica i Višnjička Banja na FB.
FB_IMG_1693233537063.jpg
 
Postavljeni ivičnjaci na isključenju iz garaže Biga. Dakle, više neće moći iz garaže ka gradu i iz Višnjice u garažu na način kako je to bilo do sada.
Ako to znači ukidanje semafora, odnosno ostavljanje samo onog za uslovno iz garaže ka Višnjici, možda i nije loše. Nisam video uživo, slika je preuzeta za fb stranice Višnjica i Višnjička Banja na FB.
Pogledajte prilog 171530
znaci bice jos vise prekrsaja nego pre i onaj semafor kod big parka ce da crkne od guzve :D
 
Postavljeni ivičnjaci na isključenju iz garaže Biga. Dakle, više neće moći iz garaže ka gradu i iz Višnjice u garažu na način kako je to bilo do sada.
Ako to znači ukidanje semafora, odnosno ostavljanje samo onog za uslovno iz garaže ka Višnjici, možda i nije loše. Nisam video uživo, slika je preuzeta za fb stranice Višnjica i Višnjička Banja na FB.
Ne vidim šta je super u tome što će gužva da se prebaci na susedni semafor, zarad polukružnog okretanja za smer ka centru.
 
Pa super je ako će biti jedan semafor manje, a na tom narednom ima 4 trake, tako da će se apsorbovati donekle. Krajnja desna svakako ima uslovno za ove što će na Karaburmu, Big i Big park. Leva će služiti za polukružno i dve srednje ostaju za pravo.
 
Pa super je ako će biti jedan semafor manje, a na tom narednom ima 4 trake, tako da će se apsorbovati donekle. Krajnja desna svakako ima uslovno za ove što će na Karaburmu, Big i Big park. Leva će služiti za polukružno i dve srednje ostaju za pravo.
Ta leva iz smera visnjice nece biti jedna traka vec ce biti 2 trake s obzirom na guzvu koju ce prihvatiti taj prvi semafor jer na drugi vise nece moci. I onda cete imati opsti kolaps gori nego pre.
 
Gde će vozila da stoje kada se bude popunila traka za polukružno okretanje?
 
Ta leva iz smera visnjice nece biti jedna traka vec ce biti 2 trake s obzirom na guzvu koju ce prihvatiti taj prvi semafor jer na drugi vise nece moci. I onda cete imati opsti kolaps gori nego pre.
Ja sam mislio na smer iz grada. Što se tiče smera iz Višnjice, svakako je i do sada bar 80% ljudi skretalo levo na prvom semaforu. Na semaforu ka garaži Biga, u levoj traci, ne pamtim da sam ikada video više od 2-3 vozila. Nikada se tu nije dešavalo da se napakuju vozila, a svakako je za levo držalo kratko zeleno.
 
1513f5f795d827072622b7a86b5a2ece.jpg


Ovo je sad sve kolona iz pravca Visnjice koja ceka da skrene levo ka Bigu, jer je naredno skretanje ka garazi ukinuto...

Da li se ovo neko namerno zaje**va sa narodom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Doduše, retko prolazim u to vreme, moguće da grešim. Iznenadila me ova slika. 😁
Ako naiđem na ovakvu kolonu kad idem u Big, definitivno ću do Micka, pa nazad.
 
Vrh