Šta je novo?

Viši objekti u Beogradu

E Stevo pa kada bi nasi gledali u napred toliko mi bi bili Svedjani znas i sam da se kod nas sto pre novac uzme na zemljiste,to znamo i ja i ti.Poslao sam pismo Montois-u i oni su mi odgovorili kao sto si i video da oni razmisljaju dalje da grade.Poslao sam pismo Gradu i nista,pravili su se mutavi,bolje da ne postavljam mail-ove,odavde se vidi ko sta hoce.
 
Ali opet, jel ti je montois odgovorio nešto u stilu "No, we canceled project", mislim ne odgovara uopšte tvom stavu kako "grad ne želi tamo ništa".....
 
Ne oni su odgovorili da zele da nastave a grad mi je odgovorio nista.
 
No1":1e113fgq je napisao(la):
Ne oni su odgovorili da zele da nastave a grad mi je odgovorio nista.
Onako kako si kopirao e-mail ne vidim da žele da nastave. A grad odgovara, ali sve je u stilu "sve je još u fazi crtanja urbanog plana", treba znati kome da pišeš mail (btw. linkovi sa glavne stranice bgd.a su beskorisni...)...
 
Pisu da je sve u normalnoj fazi razvoja projekta i da ko je god zainteresovan za prostor moze da ih kontaktira.Sto se tice grada kontaktirao sam Direkciju za gradjevinsko zemljiste gde mi se covek ponudio da mi pomogne ja sam poslao mail o projektu i on je skrenuo sa teme.
 
No1":1r3xzixy je napisao(la):
Ne oni su odgovorili da zele da nastave a grad mi je odgovorio nista.
Ako nisu odgovorili tebi, ne znači da se Grad protivi izgradnji.

Pored koristi koje je naveo Steva,Direkcija bi uzela velike pare jer se doprinosi na građ.zemljište naplaćuju po kvadratnom metru izgrađenog prostora....a tu bi bilo malo više kvadrata ;)
 
dragan":1kx59wxg je napisao(la):
No1":1kx59wxg je napisao(la):
Ne oni su odgovorili da zele da nastave a grad mi je odgovorio nista.
Ako nisu odgovorili tebi, ne znači da se Grad protivi izgradnji.

Pored koristi koje je naveo Steva,Direkcija bi uzela velike pare jer se doprinosi na građ.zemljište naplaćuju po kvadratnom metru....a tu bi bilo malo više kvadrata ;)
Mislim da se sto se zemljista tice nisi u pravu,znatno vise bi zaradili kada bi isparcelisali.
Mozda kriju,da niko ne zna,sta ima o tome da se prica kao da ce neko to da koristi.Pa nemoj o tome.
 
No1":2g0fiopp je napisao(la):
Pisu da je sve u normalnoj fazi razvoja projekta i da ko je god zainteresovan za prostor moze da ih kontaktira.
....što znači da nisu odustali, najverovatnije ispitiju tržište. Kako bi se ti osećao da napraviš 100spratnicu koju niko neće da iznajmi? Ako ispitaju onda iznajme unapred i kreće se u izgradnju... A to ne traje 4 meseca nego ume da potraje i godinama. Zaista je jako nerealno očekivati da odmah da krenu da grade, tu nema nikakve logike.

Kako ti zamišljaš da to ide? Ono predstavi se, izgradnja kreće za 2 meseca i traže onda ljude koji će to da iznajme? Dok se ne iznajmi sve to bi to 5 godina stajalo poluprazno.

Tako je i sa ušće 2 i tržnim centrom gde su već pre gradnje iznajmili 70% prostora, tako da im je manje više sigurno da idu sa tim projektom.

Inače ne bi trebalo u skorije vreme očekivati da se bombastični projekti a la beši grade u BGD.u, jel realno još nema toliko bogatih stranih/domiaćih firmi koje bi bile spremne platiti visoku cenu prostora, to dolazi uz razvoj a ne preko noći.

lep primer je dubai, on se otvorio pre 30 godina, i tek zadnjih 5-6 godina doživljavaju pravi procvat. Tako bilo bi lepo da se naši sugradjani koji su previše naloženi na te stvari da se spuste na zemlju, ipak je meni mnogo bitnije da završimo normalnu gradsku infrastrukturu, da imamo pristojan (ne obavezno bombastičan) urban razvoj da bi prvo grad mogao normalno da diše. Ne zaboravi da smo pre samo 5 godina bili fascinirani asfaltiranim ulicama, pre 4 godina popločavanjem trotoara, a sada već želimo da imamo neke stvari koje po pravilu dosta kasnije stižu (supermoderni busevi/tramvaji/trolejbusi, izuzetan kvalitet pločica, bombastični projekti....)......

plus, umalo zaboravih da smo izglasali novi ustav pa grad ne može više da daje zemljište na najam na 99 godina i slično, nego se sve to daje na korišćenje vlasniku. Tako ti i taj argument sada pada u vodu.
 
Steva":vjmulw1b je napisao(la):
No1":vjmulw1b je napisao(la):
Pisu da je sve u normalnoj fazi razvoja projekta i da ko je god zainteresovan za prostor moze da ih kontaktira.
....što znači da nisu odustali, najverovatnije ispitiju tržište. Kako bi se ti osećao da napraviš 100spratnicu koju niko neće da iznajmi? Ako ispitaju onda iznajme unapred i kreće se u izgradnju... A to ne traje 4 meseca nego ume da potraje i godinama. Zaista je jako nerealno očekivati da odmah da krenu da grade, tu nema nikakve logike.

Kako ti zamišljaš da to ide? Ono predstavi se, izgradnja kreće za 2 meseca i traže onda ljude koji će to da iznajme? Dok se ne iznajmi sve to bi to 5 godina stajalo poluprazno.

Tako je i sa ušće 2 i tržnim centrom gde su već pre gradnje iznajmili 70% prostora, tako da im je manje više sigurno da idu sa tim projektom.

Inače ne bi trebalo u skorije vreme očekivati da se bombastični projekti a la beši grade u BGD.u, jel realno još nema toliko bogatih stranih/domiaćih firmi koje bi bile spremne platiti visoku cenu prostora, to dolazi uz razvoj a ne preko noći.

lep primer je dubai, on se otvorio pre 30 godina, i tek zadnjih 5-6 godina doživljavaju pravi procvat. Tako bilo bi lepo da se naši sugradjani koji su previše naloženi na te stvari da se spuste na zemlju, ipak je meni mnogo bitnije da završimo normalnu gradsku infrastrukturu, da imamo pristojan (ne obavezno bombastičan) urban razvoj da bi prvo grad mogao normalno da diše. Ne zaboravi da smo pre samo 5 godina bili fascinirani asfaltiranim ulicama, pre 4 godina popločavanjem trotoara, a sada već želimo da imamo neke stvari koje po pravilu dosta kasnije stižu (supermoderni busevi/tramvaji/trolejbusi, izuzetan kvalitet pločica, bombastični projekti....)......
Naravno da ne zamisljam tako.ALi ocekujem da im bar Grad da neku podrsku a ne da se pravi mutav.
Ne slazem se sa tobom u vezi investitora.U Srbiju tek treba da dodju veliki igraci poput City bank-e,velikih IT kompanija,pa cak i trgovinskih lanaca i jos gomile drugih kompanija u raznim oblastima.
 
^^ to ti i govorim za investitore, oni tek trebaju da dodju, oni još nisu tu, ali da li će 100% biti tu još nije sigurno razlika izmedju najavljenog dolaska i stvarnog prisustva je ogromna. Oni trebaju prvo da budu uopšte prvo prisutni na terenu a ne samo kroz najave da bi se sve realizovalo kako treba.
 
Steva":3r6fohkr je napisao(la):
^^ to ti i govorim za investitore, oni tek trebaju da dodju, oni još nisu tu, ali da li će 100% biti tu još nije sigurno razlika izmedju najavljenog dolaska i stvarnog prisustva je ogromna. Oni trebaju prvo da budu uopšte prvo prisutni na terenu a ne samo kroz najave da bi se sve realizovalo kako treba.
Znas i sam da je tu glavni problem politika.Ali to nema veze sa temom jer ovde je u pitanju Grad koji se ponasa "hladno" prema jednom velikom projektu.
 
No1":3qbkfc3x je napisao(la):
dragan":3qbkfc3x je napisao(la):
..,Direkcija bi uzela velike pare jer se doprinosi na građ.zemljište naplaćuju po kvadratnom metru izgrađenog prostora....a tu bi bilo malo više kvadrata ;)
Mislim da se sto se zemljista tice nisi u pravu,znatno vise bi zaradili kada bi isparcelisali.
Naplaćuje se po izgrađenom kv.metru, a ne po zauzetom met. zemljišta.
To znači što je objekat višlji na istom zemljištu,to više para za Direkciju,tj Beograd.

PS-Grad bi trebalo da odluči da li hoće kulu od 100sp.i da donese DUP, a treba videti i za infrastrukturu
( voda,kanalizacija,struja,...za takav objekat )
 
@ dragan
Mislim ljudi, nemojte da se zanosite. Da li ti stvarno mislis da neko u upravi razmislja za vreme posle njegovog mandata? I ne samo to, vec oni cak ne razmisljaju ni o tom profitu o kom ti pricas. Mozda bi i taj toranj zaista donosio vece prihode, ali kad podelis zemljiste pa kad onda das svojim pajtasima da rade projekte, pa milion izvodjaca i podizvodjaca, pa probijeni troskovi i rokovi. To zaista donosi vise para, ali ne nama....
@ Steva
Naravno da nije za ocekivati da su vec stigli do 50-og sprata. Ali sumnjam da ova pat situacija bilo kome koristi. Cak i da projekat dobije zeleno svetlo sutra bice zavrsen kad vec postanemo clan Evropske Unije(ili bilo koji parametar razvijenosti).Nije stvar u tome, vec u odnosu prema nekome ko zeli da u ovom gradu izgradi najvecu zgradu u Evropi.Mislim da to zasluzuje vise paznje i postovanja.Cak i ako projekat nije odgovarajuci.....
 
Izgleda da u gradu nisu nikada ni uzimali ozbiljno ideju za Besix tower zato sto su potencijalni izvodjaci navodno nudili da se kula nazove po imenu jednog aktuelnog politicara a sto je procenjeno kao neozbiljno. Bilo bi dobro ako bi ova inf. mogla da se proveri nekako kako bi se shvatilo zasto sve stoji.
 
Besix Tower sigurno nebi radio studio Slavija Biro a.k.a Mr. Bobic and associates a boga mi ni Energoprojekat, Gemax, Rad, i ostali tehnoloski zaostali graditelji nebi dobili veci deo kolaca (odgovor na gde sam tu ja). Bilo bi bolje da mi svi prestanemo da ulazemo nepotrebno vreme u pricu jedne mutne magle.

Stevan, predlazem da u nekoj meri zabranis ovu temu sve dok zvanicno u javnosti nebude odrzana konferencija za stampu gde ce Michael reci Miki - gradimo NAJVECU ZGRADU u Evropi bas u BEOGRADU !!!

Uporedjivati Dubai i beograd je totalno besmislenu iako se on 'otvorio' pre 30god. Jedan Americki professor iz Dubaja mi je jednom prilikom ispricao sta se zapravo desava u Dubaju. Naime, tu postoji rival porodica iz Saudijske Arapije, Emirata, i ostalih gde jedna porodica sagradi 50 spratvova, pa onda rivalska porodica sagradi 55 spratova, pa treca 80 itd itd. Da bi se doslo do cinjenice da su u proseku zgrade ti oblakoderi popunjeni do 40-50%.

Ideja je besplatna - zgrada od 300 metara nije.
 
I meni se čini da je ovo samo lepa priča, premda sam negde čuo kako mr.Bobić nešto priča o kuli na N.Bgd.
ali to nisam uzeo za ozbiljno.

Druga stvar : da li teren može da nosi takvu kulu od 300met.?
N.Bgd. je na nasutoj bari i pitanje je da li uopšte mogu da se grade ovakve zgrade.
Problem bi bio i za objekat od 30 spratova, a o ceni fundiranja da i negovorimo....

airportzemunvnr0.jpg
 
Ovo sam nasao na skyscraperCity na temi o Besix-u a napisao je nick AltinD
I asked someone in another forum (he's actually a member here as well) who has contacts in BESIX, and here's what he said, obviously after asjking his contact there:
Apparently, although approved it is due for final design approval in April at the earliest as they're currently working on design projects in the same city codenamed "Block 20 Delta" and "Block 20 Sava City" diagrams and final quantity surveys for the 200m long Ada Bridge.
 
Apparently, although approved it is due for final design approval in April at the earliest as they're currently working on design projects in the same city codenamed "Block 20 Delta" and "Block 20 Sava City" diagrams and final quantity surveys for the 200m long Ada Bridge.
ček, ček, da li znate šta uopšte znači ovo "approved" ako je istina što kaže lik, to znači da je prihvaćeno ali se ne priča o tome :o Ostaje nam da se nadamo!
 
Da to znaci odobreno ali da sacekamo.Pise da se konacni izgled do Aprila sto znaci da Besix mozda nece ovako izgledati kao sto je nama prikazano,uz uslov da se gradi uopste.
 
No1":dyxheou8 je napisao(la):
Da to znaci odobreno ali da sacekamo.Pise da se konacni izgled do Aprila sto znaci da Besix mozda nece ovako izgledati kao sto je nama prikazano,uz uslov da se gradi uopste.
Approved je upravo "stepenica" pred gradnje i ima znatne razlike od proposed (status gde je na projektima u BB - predložen), tako ako je odobreno onda će se graditi. Valjda? Da se besix interesuje za blok 20 me ne čudi ali most preko ade?
 
Treba uzeti sa rezervom vest a ja cu da ga tamo pitam koliko je to provereno.
 
E ,da za most.Besix je kompanija koja se bavi gradnjom tako da je moguce da zele da ucestvuju u izgradnji mosta.
 
No1":35amki0c je napisao(la):
Ovo sam nasao na skyscraperCity na temi o Besix-u a napisao je nick AltinD
I asked someone in another forum (he's actually a member here as well) who has contacts in BESIX, and here's what he said, obviously after asjking his contact there:
Apparently, although approved it is due for final design approval in April at the earliest as they're currently working on design projects in the same city codenamed "Block 20 Delta" and "Block 20 Sava City" diagrams and final quantity surveys for the 200m long Ada Bridge.
Pitanje je koliko je ovakav izvor info tačan, kada je napravio ovakvo "MALU" grešku :

Galeb;11282931":35amki0c je napisao(la):
One minor correction...
The Ada Bridge will be ~200m HIGH, and over a thousand meters long;)
Investitor bi morao da zna da li je most VISOK ili DUG 200m :)
 
Vrh