Šta je novo?

Verano Blok 34 - [ Poslovni Objekat - 100 000 kvm ]

dragan

Professional
Učlanjen(a)
09.12.2006.
Poruke
12.326
Pohvaljen
5.360
Lokacija
Fruška gora
mapb341kmjg7.jpg


6feb3bulblok34023ak6.jpg


6feb3bulblok34018on2.jpg


Nešto mi se javlja da će se ovog proleća graditi na ovoj lokaciji. :) .. nastavak sledi
 
da da potseti me nego me zbunilo to oko table sa znakom Napred pa sam skroz zaboravio na Verano. Da to je jedno jako lepo parce nicega gde moze da postane nesto lepo. Samo mi nije jasno sta ce table Napreda tu ako je to tacno nadam se da ce alexandernbg da potvrdi tu lokaciju posto mi nisu jasne barake o kojima govori sem ako ne misli na neki raniji period
 
U tim barakama, vide se na slici, je bio 'Klub penzionera', a sa njima je lako ... :)

Pre 5mes. sam slikao neke radove oko čišćenja lokacije, pa je objavljeno na :
http://www.beobuild.net/news.php/209.html

Sutra dobijam izveštaj sa 14sp.( soliter preko puta), pa ako ima nešto, oma idem da slikam.
 
Aha ok, nisam znao da su tu barake bile, ali se secam tih fotki da se sprema tj cisti teren za nadamo se gradnju.
 
071020-B34-01.jpg


Evo, ovde se vide sasvim desno. ... one stoje tu još kad se gradio Genex. :)
 
ne ne ne razumete nisam mislio na tu lokaciju,sad cu iz googleearth da vam dam screenshoot
 
ja sam cuo nesto da se od te kule odustalo jer kao zaklanja genex je li to istina?
 
Meni nije jasna ta velika siva kocka. To je trebalo da bude garaža? A sad je tu paintball? Ako je trebalo da bude garaža, zašto bi je neko tu gradio? Imam malo trip da je predaleko od svih zgrada i Genexa itd?
 
Ta garaža nikad nije završena i nju će sigurno rušiti, a to ću slikati
sa 14sp. onog solitera sa žutom reklamom za 'Merkur' - jedva čekam. :)

20okt015gv3.jpg
 
Hvala. :) Ono što mene zanima je zašto bi neko (i kada) tu gradio garažu? Kad su mnogo potrebnije bliže gradu, ili kod Sava Centra.. Itsl.
 
genexwf6.jpg


Ovde preko put Genex-a je trebalo da se gradi kao neki hotel radi autoputa, ali
stigli su samo do garaže koju nisu ni završili..... tada su se malo igrali investitora.
 
Aha... Kontam, kontam... A dobro, makar su izgradili garažu bez hotela, bolje nego zgrade bez lifta... Hvala.
 
Ta garaza je totalni promasaj mada ipak kolko tolko koristi, tamo pikamo paintball :D
Bilo bi extra kad bi ovu kuletinu sagradili samo sto dosta podseca na beogradjanku to je malo bzvz.
 
Nece graditi Verano Kulu jer zaklanja Geneksovu zgradu .
Kakve veze to ima ko koga zaklanja ? Da je tako onda bi na Menhetnu ili u Cikgu trbalo porusiti 90% zgrada jer svaka od njih zaklanja druge zgrade.
U svim vecim gradovima visoke zgrade su obicno grupisane i normalno je da jedna drugu zaklanjaju , ali kad se gleda sa strane puno bolje izgleda nego kad su razbacane kao babini zubi.
 
Ali to je KAPIJA BEOGRADA, valjda neki simbol...pa bi trebalo da ljudi kada ulaze u Bg valjda prvo ugledaju to.
 
^^Pa sada... u principu da, ali da se tako razmisljalo recimo u New York-u, na Manhattnu bi danas postojao samo jedan soliter: Empire State Building.

Verano je uspeo do sada da nas vise puta iznenadi lepim i inovativnim projektima. Od tada kada je kula otkazana se situacija, a i strategija u Veranu prilicno promenila, tako da me ne bi cudilo da i na toj lokaciji kod Genexove kule nikne nesto jako originalno, ako ne i neka kula!
 
Nenade, greška, Empire State je i dalje prva stvar koju vidiš kada dolaziš u Njujork, a mislim da jovanovm može to da ti potvrdi..
Ako me ne bude mrzelo iščeprkaću neke fotografije što sam slikao..
 
Taj plac u Bloku 34 je pogodan za raznoraze arhitektonske igrarije. Iskreno, ma koliko Verano kula bila lepa, zao mi je nekako da protrace toliki plac na jednu kulu. Mozda neki manji biznis park tu vise pristaje - npr. tri solitera razliicite visine do 100m, nesto slicno Campusu 41. A imajte u vidu da je ovaj plac veci nego onaj na trecem bulevaru. Te, pomenuvsi taj Bulevar, zr ne bi bilo fino da Verano uzme neki plac u okolisu i tamo sagradi svoju kulu :)
 
Sallex Ali to je KAPIJA BEOGRADA, valjda neki simbol...pa bi trebalo da ljudi kada ulaze u Bg valjda prvo ugledaju to.

Tacno je da je kapija, ali Veranova kula bi bila iza kapije i nebi skrivala kapiju kad se ulazi u grad vec kad se udje u grad i prodje pored kapije onda bi tek bila Veranova kula .
Znaci nebi zaklanjala kulu iz pravca Zapada odakle se ulazi u grad .
 
Vrh