Šta je novo?

Verano Blok 23 - [ Poslovni objekat | 50 000kvm ]

Delija":3nmh4nsn je napisao(la):
.U ostalom imaju oni u blizoj okolini dva negativna primera - "Blue center" u bloku 26 i poslovna zgrada u sklopu Belvila.


Inace,nije previse poslovnog prostora nego premalo privrednih aktivnosti u Srbiji. (ako ne racunamo privredni kriminal)
Jel su ta 2 primera bash toliko negativna, pitam za Blue center i poslovnu zgradu kod Belvila? Jel znash koliki im je % izdatog prostora?

Slazem se, tj najpreciznije bih rekao da je trenutno prevelik odnos poslovnog prostora/privredne aktivnosti...
 
Vredni su :D Jedino sto ima novo na B23 je zapravo to sto su u prizemlju postavljeni ramovi na koje ce se postaviti staklena fasada (jednog dana)...
 
Ako se dobro secam rok za postavljanje fasade je bio jakoooo kratak (mesec-dva). Najveci problemi su nastali zbog izbora stakla. Navodno firma koja je radila veliku vecinu staklenih fasada u bg-u je odbila da radi sa tim staklom pa je posao preuzela neka Madjarska firma a pod izvodjac je bila novo otvorena firma iz Subotice (vlasnik izvrsio samoubistvo).
Sve su svemu totalni raspad :D
 
Kako za sada kažu na vestima, nema teže povređenih, pa ću zbog ipak iskoristiti snimak da ilustrujem šta običan helikopter može da napravi:

[video]http://www.youtube.com/watch?v=8oF8gtZEN6M[/video]

zamislite ga sada kako sleće na platformu na krovu Verana.
 
Не може ништа јер мислим да је висина хелиодрома сасвим безбедна.
 
Visinska razlika između platforme i krovova je odprilike kao visina na kojoj se nalazio ovaj Bell iznad terena.

DSC_2731.jpg


Zvuk motora i elisa je priča za sebe.

Ja ni ne verujem da postoji dozvola za korišćenje ove platforme.
 
Nista novo na projektu, ali sam naleteo na sjajnu fotku na sajtu "Beograda 2020" :)

083-novi-bg.jpg
 
Rece mi drugar danas, da je cuo da je Verano bio u blokadi racuna tokom februara, ako je to istina onda su sigurno smanjene sanse da u skorije vreme vidimo zavrsetak ovog objekta?
 
Lepa slika! I vidi se koliko su stari blokovi lepse planirani od ovih novih, zalosna degradacija Novog Beograda... :(
 
Pegasus":2yatgcst je napisao(la):
Rece mi drugar danas, da je cuo da je Verano bio u blokadi racuna tokom februara,. . . .
Verano je podeljen u dosta delova a svaki deo ima svoj račun kao posebna firma -lanac
blokada računa kao u dečijoj igri ,,šuga,, vec dugo kruži u tom začaranom lancu i uvećava se. . . . :fijasko:


Za blok 23 konkretno je zadužen Veranov deo Projmetal
(nj. zgrada u Kolarčevoj ispražnjena davno i preseljeno sedište je uz TC Zira.)
Spoljnih radova ima još dosta da se završe, a tek unutrašnjost nije ni pipnuta
Visoka je cifra za završetak a tek za prodaju . . . . :fijasko:

Potencijalni kupci u Bgdu , pored raznovrsne ponude dr. gotovih zgrada
imaju mogucnost i ,,jeftinije,, izgradnje na mnogim praznim placevima
a u ponudi su i one ne dovršene BGzgrade (tema uklete lokacije)
tako da buducnost završetka i isplatljivost ovog objekta je pod sve vecim znakom pitanja :fijasko:
 
Zapravo "Projmetal" je projektant i glavni izvođač radova, a investitor je "Verano Real Estate", ali suština je ista.

Glavna prednost Bloka 23 za potencijalne kupce je sjajna lokacija i visoki kvalitet celog projekta. Ipak, potražnja za poslovnim prostorom stagnira i nema perspektivu rasta bar u naredne dve godine.
 
Preterase sa stambenom gradnjom sa leve strane autoputa prema areni i bloku 26. Trebalo je vise slobodnog prostora obezbediti za gradnju poslovnog prostora. Sjajna lokacija, (tek se sa ovakvih slika u potpunosti vidi) koja je pretvorena u spavaonicu a ovamo se kao trude da to promene.
 
Nebojsa":2acuxzas je napisao(la):
Preterase sa stambenom gradnjom sa leve strane autoputa prema areni i bloku 26. Trebalo je vise slobodnog prostora obezbediti za gradnju poslovnog prostora. Sjajna lokacija, (tek se sa ovakvih slika u potpunosti vidi) koja je pretvorena u spavaonicu a ovamo se kao trude da to promene.

I spavaonica i toliko nagurano da se pretvara u zatvorene blokove kao u starom delu grada. A i sve uniformne visine tako da je monotono i mnogima vidik totalno blokiran. Da se te mase malo razbiju pa makar zgrade bile i vise puno lepse bi delovalo. A i zabetonirali su sve okolo za parkinge tako da ima puno manje zelenih povrsina, valjda ih je mrzelo da u prizemlju i ako treba na vise nivoa rade parkinge. I gledajuci ovo uopste me ne bi iznenadilo da kad pada kisa Novi Beograd krene da ima problema sa plavljenjem ulica. Sva ta voda mora negde direkt da se sjuri bez zadrzavanja na liscu drveca niti da ponire direktno u zemlju. Tranzicione bljuvotine.
 
Nije ih mrzelo nista, lepo se tu neko opario na silnim stambenim kvadratima, znas i sam koja je cena st. kvadrata kod arene u odnosu na recimo kod mene, fontanu, paviljone itd...Nikad njih nista ne mrzi kad je u pitanju njihova korist i lapanje a za izgled i korist ovog grada nek brine neko drugi, tunguzijci, tanzanijci, marsovci...nije bitno
Najjaca ja na kraju bila halabuka o izgradnji nekog beogradskog downtown-a u bloku 26(dok jos kriza nije bila ni na vidiku) ... prosto je komicno na onolickom parcencetu zemlje pomisliti na tako nesto.
 
Ima li nekih novosti o ovom projektu? Da li investitor plaća penale, da li će doći do oduzimanja zemljišta i objekta?
 
Neko na forumu reče da je zgrada bukvalno uvaljena "Banci Inteza" (verovatno na osnovu ogromnih dugovanja) i da oni nemaju pojma šta će sada s njom jer im je prosto prevelika, a i uskoro počinju izgradnju svoje zgrade u Bloku 11a. Možda bi mogli da pokušaju da je prodaju nekom trećem, ali pitanje je da li je danas uopšte moguće naći kupca za toliki poslovni objekat.
 
Homer Jay":4uuja06x je napisao(la):
Neko na forumu reče da je zgrada bukvalno uvaljena "Banci Inteza" (verovatno na osnovu ogromnih dugovanja) i da oni nemaju pojma šta će sada s njom jer im je prosto prevelika, a i uskoro počinju izgradnju svoje zgrade u Bloku 11a. Možda bi mogli da pokušaju da je prodaju nekom trećem, ali pitanje je da li je danas uopšte moguće naći kupca za toliki poslovni objekat.

Opet, ko god da je trenutni vlasnik, trebalo bi da se plaćaju penali za probijanje rokova i na kraju da se pokrene postupak za oduzimanje objekta. Samo je pitanje da li je bilo šta od toga uopšte urađeno.
 
Mislim da trenutnim propisima nije predviđeno plaćanje penala za nedovršene objekte. Koliko mi je poznato, investitor je obavezan samo da započne (ne i da završi) radove u određenom roku po dobijanju građevinske dozvole. Izuzetak su hoteli gde je Ministarstvo ekonomije donelo posebnu uredbu kojom je predviđeno plaćanje penala za zapuštene objekte u primarnim turističkim zonama (tako su stisli Grke za "Metropol").

Isto tako, moramo imati u vidu trenutno stanje na tržištu. Ne stoje samo u Srbiji nezavršene poslovne zgrade, slične slike možete videti i u drugim evropskim gradovima. Pitanje je onda da li bi bilo fer gurati investitora da završi objekat - jer i ako ga završi, šta će sa njim? Teško da može da izda 50.000 kvadrata poslovnog prostora, kada je ionako pola kancelarija u Beogradu prazno. Isto tako - šta i da Grad Beograd oduzme objekat od investitora? Šta ćemo s njim? Teško da možemo da ga prodamo drugom investitoru, a da ga završavamo i održavamo novcem iz budžeta je jednostavno suludo.

Jedino što je preostalo u ovom slučaju je strpljenje i nada da će se situacija na tržištu u neko dogledno vreme popraviti u dovoljnoj meri kako bi motivisala nekoga da uloži novac u završetak ove zgrade.
 
Vrh