Šta je novo?

Vandalizam u Beogradu

Хулигани не припадају искључиво десном политичком фронту и имати тај став је последица незнања и дириговане медијске хајке тренутно најјачих либералних медија.

Велики дијапазон хулигана припада либералним снагама а поприличан је број и анархиста.

На постављеној слици поломљеног тобогана се виде трагови дејства либералних хулигана (графити), а за ломљење можемо само сугеститивно предпоставити. За ломљење једнако могу бити криви и једни и други. Немамо отисак ђона да закључимо да ли је носио Airmax, мартинке или Allstar..
 
Kakva deca nam rastu?
Izvor: NIN
Beograd -- Za poslednjih pet godina mladi i deca sve više podržavaju ideju etnički čiste države, netolerantni su prema gej populaciji i spremni su na nasilje nad njima.

Prema istraživanju koje je objavio nedeljnik NIN, znatan procenat dece i mladih ima negativan stav i prema ateistima, HIV pozitivnima i odličnim učenicima.

Istraživanje je sprovedeno u maju i njim je obuhvaćeno 1.358 dece i mladih starosti od 12 do 18 godina iz deset mesta širom Srbije, a organizovali su ga Centar za prava deteta, Koalicije za monitoring prava deteta u Srbiji i organizacija "Sejv d čildren".

Gledano po ukupnom procentu dece i mladih koja podržavaju negativne stavove o nekoj populaciji, na prvom mestu rang liste su osobe drugačije seksualne orijentacije, prema kojima negativan stav ima 36 odsto ispitanika. Na drugom su ateisti (23,0%), na trećem pripadnici drugih nacionalnosti (21,8%), a slede HIV pozitivni (19,0%) i odlični učenici (18,9%).

Negativno su ocenjivani i muškarci koji nisu navijači - 15,3 odsto dece i mladih prema njima ima negativan stav, oni koji misle drugačije od većine (15,2), polaznici programa nevladinih organizacija (14,5%) osobe sa invaliditetom (14,0%), sunarodnici drugačije veroispovesti (11,8%), pripadnici drugih rasa (11,2%) i žene (10,5%).

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2012&mm=12&dd=26&nav_category=12&nav_id=672474
 
stf":18x6htda je napisao(la):
Велики дијапазон хулигана припада либералним снагама...

На постављеној слици поломљеног тобогана се виде трагови дејства либералних хулигана ...

:laugh:
 
stf":18wq0fcg je napisao(la):
...а поприличан је број и анархиста.

Smehotres! Evo, ja sam liberalni anarhista... Već sam predložio na drugom mestu da se otvori tema 'politika' gde bi članovi mogli da se grudvaju pojmovima, pa bi u tom sportu neko mogao nešto i da nauči, ako mu je solo googlanje ili wikipedisanje dosadno.

Elem, afrička poslovica kaže: "Potrebno je celo selo, da se dete izvede na put".

Naše selo je odavno razbucano, nigde učitelja, običaja, pravila, zakona, ideja, volje, snage, želje itd. Višak energije i nezadovoljstva se najlakše troši razbijanjem i uništavanjem nečega sa čim se ne može pozitivno identifikovati, a takvo je u celini naše društvo. Prost matematički zbir građana gubitnika. To što neki razbijači povremeno oblače ovaj ili onaj (pseudo-politički) dres nebitno je.
Vrlo često mi sve neodoljivo liči na atmosferu iz filma 'Gangs of New York', kada je reč o ekipi koja 'vodi' ovo naše tzv. društvo. A kakvi uzori, takve i posledice.

Da li je teško biti fin? Nije, al' je glupo - samo se treba osvrnuti oko sebe. Tako rezonuje ljudski mozak. Zašto da ja budem ok, kada se ne isplati i kada je rizik veliki da ispadnem bu****. Od nesigurnosti, straha i ravnodušnosti do vandalizma i nasilja je mali korak. Ovo naročito važi za omladinu.
 
Само се ви подругљиво осмехујте али очито је да никада нисте ни упознали хулигане и немате појма којим све то сортама припадају већ мишљење формирате на основу диригованих манипулација Б92.

Сви графитери који уништавају возове, фасаде, урбани мобилијар су својим политичким ставовима потпуна супротност десници, гаде се патриотизма и имају либералне ставове.

Иста та екипа руши клупе по парковима, ломи стајалишта и разбија кенте за ђубре. Знам, јер сам их упознао.

Исто тако сам упознао и хулигане деснице. И једни и други су задњи талог људске врсте.

Поента мојих постова није да амнестирам хулигане деснице, далеко од тога. Само морам да реагујем на генерализацију негативно усмереног става ка искључиво једном огранку широког дијапазона хулигана, и наравно потпуно погршног поистовећивања партиотизма са хулиганизмом. Глупост.
 
"kada se ne isplati i kada je rizik veliki da ispadnem bu****"

Ko hoce da bude kulturan zbog drugih, i ne treba da pocinje... Inace, gornja prepiska je pocela jer je neko svrstao desnicu (valjda politicku struju) u kontekst rusilaca i huligana... Nepotrebno generalizovanje koje nicemu nije doprinelo temi, ali verovatno sa nekom namerom...
 
st***. Sve je to za rudnik. Tamo da potroše tu energiju i još da doprinesu državi.
 
Кад је већ покренута поново...
Стф, чини ми се, да као ретко ко разумеш друштвене токове. На остала знања која стичеш, то је ванредно добра надоградња. Сама струка без суштинског, прагматичног става који излази из познавања токова, обично је губитничка. То је овој земљи подарило велики број образованих људи, који уз сва знања не разумеју ништа и не могу да промене ништа. Зато се чудимо Палминој "успешној" сељачкој интелигенцији, на пример. Или политичкој елити без знања...за успех је потребно више.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9_LiKKWcMdc[/youtube]

На овом снимку из идеалних 80их се прича и о пропасти школе, друштва... А износе се и запажања из истраживања која потврђују оно што један мањи број људи већ зна. Нема већег процента насиља, национализма, вандализма, међу разним групама ( па ни међу најзлогласнијим, навијачким ) просто нема више него укупно у друштву. Док многи спортски догађаји трају и када на њима нема насиља, исто се дешава у кафани, школи, бусу.

Дакле, оно што видимо, чега се грозимо...огледало је целог друштва. Међу насилним навијачким групама у европи, по броју истих предњаче лево оријентисане. Такође, националисти могу бити левичари. Имамо доста Баскијаца, Каталонаца, Кипрана... левичара а националиста. Има не насилних панкера, као и насилних професора...

А ко без повода поломи клупицу, преврне канту, разбије станицу... просто је кр****.
 
033020179-big.jpg
 
Дао сам плус јер та гомила рђе за боље и није. А вандализам је уништавање нечега, док је на слици улепшавање :p
 
Ta gomila rdje realno gledano nema neku svetlu buducnost i verovatno ce biti zamenjena u dogledno vreme nekim drugim resenjem, jer je ovako jednostavno nemoguce stanje.
 
И треба да буде замењена, и то иноксом јер нам пинк шљаштећа шунд-култура ипак више пристаје.
 
stf":195ryt95 je napisao(la):
И треба да буде замењена, и то иноксом јер нам пинк шљаштећа шунд-култура ипак више пристаје.

To bi bilo jos gore, ali kapiram sta hoces da kazes...
 
Somi303":3ukrb3pl je napisao(la):
Дао сам плус јер та гомила рђе за боље и није. А вандализам је уништавање нечега, док је на слици улепшавање :p

Чега се паметан стиди...
 
Јел треба оставити тако зарђало? Боље графити него плакати и огласи, мада их већ има.
 
Јел треба оставити тако зарђало?
Somi bez brige , to je jedan prolazni pomodarski materijal
na nećemu ce sigurno naci svoju odličnu primenu u odnosu na ostale materijale

Slažem se da definitivno mu tu nije mesto,
tu je samo zahvaljujuci demonstraciji privilegovanog nedoraslog arh.-dizjanera
a vandali i da je od zlata, bi ga išarali
 
Pored toga što je privremeni materijal, zarđalo gvožđe nema svoju svrhu u ambijentu u kojem je ovde upotrebljeno. Nemam pojma sa kojim stepenom diletantizma je arhitekta smislio takav materijal u sred Beograda.....
Šta je očekivao da će to tako da stoji na štajgi doveka?
 
Кажем ја, треба нама инокс, алубонд и купатилске плочице, будући да су такви примерци сељанизама по београдским јавним просторима били далеко мање критиковани од кортена .... иако су приказани примери из нормалног света са употребом истог материјала у јавним просторима ... једноставно сељанизам се не може преко ноћи искоренити.

... фасцинантно је колико смо заостала и сељанизована средина.
 
Šta je očekivao...
isto što i škrabo-vandali, a sve se svodi na san svakog praseta...... :lool:
...треба нама инокс, алубонд и купатилске плочице...
čemu krajnosti :(
glavni - centralni javni prostori , treba da zadovoljava ukuse najveceg dela javnosti -umerenost
a sporedni-centralni javni prostori , mogu da budu i avangardni

Vandali jasno ne bi poštedeli ni jednu opciju
njihove akcije su prilika za prispitivanje treba li šta promeniti :roll:
 
Само графит спада под уличну уметност, што се мени допада. На БГ:Бозу су ок све док возе РВР-ови, кад стигну Штадлери онда неће бити ок. :mrgreen:
 
stf":16yn2z18 je napisao(la):
Кажем ја, треба нама инокс, алубонд и купатилске плочице, будући да су такви примерци сељанизама по београдским јавним просторима били далеко мање критиковани од кортена .... иако су приказани примери из нормалног света са употребом истог материјала у јавним просторима ... једноставно сељанизам се не може преко ноћи искоренити.

... фасцинантно је колико смо заостала и сељанизована средина.
U normalnom svetu sam video na dva mesta primenu cortena. Niujednom slučaju ne izgleda uspešno. Pri tome je okruženje bogato vegetacijom. Smatram da jedino takvo okruženje ublažava taj vizuelni doživljaj koji izaziva zarđalo gvožđe.
U slučaju arheološke zbirke u Minhenu, ploče su propale posle 40 godina upotrebe, pa zjape rupe na njima......
http://de.wikipedia.org/wiki/Arch%C3%A4 ... tssammlung
drugi je lokalitet abusina
http://www.digitalmediagmbh.de/reference-projects.html
 
Vrh