Šta je novo?

Usce Multifunctional Centre - [ Tržni Centar | 130 000 m² ]

dragan

Professional
Učlanjen(a)
09.12.2006.
Poruke
12.325
Pohvaljen
5.354
Lokacija
Fruška gora
usce-v3.jpg


Osnovne informacije, renderings i slike dosadašnje izgradnje :
http://www.beobuild.net/news.php/60.html?go=projects

Pošto izgradnja U2 ( Ušće 2 )uskoro počinje i nad betonskom pločom, koja je već izgrađena
na čitavoj lokaciji, ovde bi mogli da razmenjujemo mišljenje i 'ogovaramo' izgradnju U2. :)

ck2.jpg


Uskoro će biti postavljena najnovije slike sa U2 ... radovi u podzemlju.
 
Јел изграђена плоча само за ову нижу зграду испред или и за другу кулу?
 
@'Михаило'...Pogledaj slike o gradnji : http://www.beobuild.net/news.php/60.html?go=projects

Ušće 2 - Stanje radova na UMC

Ceo complex je izbetoniran do prve ploče na površini.
Vrši se livenje armiranih šipova dužine 3,3met., koji se odlažu
po gradilištu da sazri beton .
Kasnije se pobijaju po 4kom., jedan iznad drugog, da formiraju stub.
Na površini platoa budućeg 'Multifunctional Complexa' naizgled nema
velikih aktivnosti, osim pripreme armature i kalupa za šipove, kao
i njihovo livenje betonom.
Iz cele površine štrči armatura za buduće stubove.

Međutim,u podzemlju buduće kule 'Ušće2' vrše se vrlo intenzivni radovi
na dubuni od 7met.
Tamo dole se nalaze razne građevinske mašine i veći broj radnika,
dak kamioni često ulaze u podzemlje donoseći materijal za gradnju.
Podzemni spratovi su vrlo bitni za funkcionisanje cele buduće zgrade .
Obzirom na ovakav intenzitet radova, nadamo se da će radovi biti završeni u roku.


u21zc4.jpg


u24gv9.jpg


u25ia0.jpg


u27rc3.jpg

Armatura za nastavke nosećih stubova.

u210zh1.jpg

7met. do dole ...nije za skakanje.

u211oh2.jpg

U podzemlju se osim kamiona, muvaju razne građ.mašine.

u212ms6.jpg


u213up0.jpg

Ulaz u podzemlje u blizini 'zemunske kapije'...beogradska je sa druge strane.
 
Jel oni to rade ispred plana?? SUPER

Ja se secam da su rekli da pocinju sa kulom tek 2009.
 
Da li su 'ispred plana' to ne znam, ali U2 i nije Javni objekat kao most na Adi, pa
da možemo da se 'ljutimo' ako se probiju rokovi......Ovo je privatni projekat i izgradnja.

Ali, evo radi se ...nap. ova dva armirača, koja su se sklonili u senku pored
'tajne kapije' koju su vešto otvorili i maskirali u ogradi ...pivo je sada mnogo bliže. :)

Pored njih su naslagani šipovi od 3.30met., segmenti stubova koji se pobijaju u zemlju.

u23lv3.jpg
 
"Da li su 'ispred plana' to ne znam, ali U2 i nije Javni objekat kao most na Adi, pa
da možemo da se 'ljutimo' ako se probiju rokovi......Ovo je privatni projekat i izgradnja."

Ja se ne ljutim, ja se radujem sto cemo kulu dobiti ranije :)

A ja ih i razumem ako rade ispred plana - najavljeno je puno projekata pa ako zele da uberu svoj deo kolaca, moraju da delaju brzo! Investicija je velika (za jednu domacu firmu) tako da se zbog toga jos vise radujem da i mi (ponovo) imamo takve kapacitete!
 
Evo par renderinga resenja komplexa Usce profesora Podrecca (mislim da slike nisu bile ovde)


 
.
Gde nađe ove crteže, iz koje fijoke ...
....i to bez druge kule.

Steva će da padne sa stolice
.......kad vidi 'najnovije' sličice. :D
 
Bloq72":38t5g2pl je napisao(la):
Tornjevi nisu zgrade od 26 spratova.
.
Pa i nisu tornjevi, već 'kule' ...one su niže od tornjeva. :)

Nije valda potrebna visina objekata.da bi neki balkanski grad bio i evropski.
Nije sve što je visoko i lepo ili funkcionalno za život čoveka.

Beograd treba da se gradi po svojim merilima i merama, a
ne zato da bi ličio na ostale evropske gradove i metropole.
 
U jednom Kurirovom izdanju koje je izaslo u Januaru ove godine ( ne znam tacan datum , ali cini mi se druga polovina Januara ) pisalo je da ce kula "Usce 2 " biti 5 spratova visa od kule " Usce 1" .
Znaci da ce kula " Usce 2 " biti nekih 15 do 20 metara visa od kule "Usce 1 " , a to onda nece biti blizanke.
Kad se jos izgrade Deltina kula i one 4 od 46 ili 50 spratova kod Arene , nista od dominacije Usca 1 i 2.
 
Graditelj":2jynmo7c je napisao(la):
U jednom Kurirovom izdanju koje je izaslo u Januaru ove godine ( ne znam tacan datum , ali cini mi se druga polovina Januara ) pisalo je da ce kula "Usce 2 " biti 5 spratova visa od kule " Usce 1" .
Znaci da ce kula " Usce 2 " biti nekih 15 do 20 metara visa od kule "Usce 1 " , a to onda nece biti blizanke.
Kad se jos izgrade Deltina kula i one 4 od 46 ili 50 spratova kod Arene , nista od dominacije Usca 1 i 2.
Za sada stoji informacija da ce kule biti identicne. To pokazuje i najnovija maketa kompleksa prikazana na sajmu MIPIM.
 
Graditelj":176u4i97 je napisao(la):
U jednom Kurirovom izdanju koje je izaslo u Januaru ove godine ( ne znam tacan datum , ali cini mi se druga polovina Januara ) pisalo je da ce kula "Usce 2 " biti 5 spratova visa od kule " Usce 1" .
Znaci da ce kula " Usce 2 " biti nekih 15 do 20 metara visa od kule "Usce 1 " , a to onda nece biti blizanke.
Kad se jos izgrade Deltina kula i one 4 od 46 ili 50 spratova kod Arene , nista od dominacije Usca 1 i 2.
Vrlo je moguće da bi druga zgrada ušća imala 5 sprata više, ali istu visinu kao i kula, pošto nova kula ne bi imala galeriju na vrhu. Ono što je sigurno je da će obe kule imati istu visinu.
 
dragan":350ptidz je napisao(la):
Bloq72":350ptidz je napisao(la):
Tornjevi nisu zgrade od 26 spratova.
.
Pa i nisu tornjevi, već 'kule' ...one su niže od tornjeva. :)

Nije valda potrebna visina objekata.da bi neki balkanski grad bio i evropski.
Nije sve što je visoko i lepo ili funkcionalno za život čoveka.

Beograd treba da se gradi po svojim merilima i merama, a
ne zato da bi ličio na ostale evropske gradove i metropole.
Pa ja ne vidim kako je imati shto vishe zgrade loshe..ako neko hoce da ih radi.A pricha da kule na Ushcu treba da dominiraju je glupost.Daj Boze da izgrade
neshto slichno onom reshenju za bloq 26 pa ce se videti da je tako.Svaki grad koji pretenduje na neki status ima deo grada koji ima makar nekolicinu takvih zgrada a kod nas je i dalje visina reda beogradjanke neka misaona imenica.Novi Beograd,taj deo uz reke shto je neiskorishcen,shto izmedju mostova shto ka Dunavu oko siv-a i oko parka prijateljstva je idealan za to.Meni
je katastrofa da je Besix odbijen..ako je stvarno postojala zelja da se gradi,ako ne bloq 26 mogli su da mu daju neku drugu josh atraktivniju lokaciju na NBG jer za razliku od starog grada na Novom Beogradu nema shta da se zalklanja pa da je to argument za ne gradnju visokih zgrada...missim shta kao ako se zakloni ono sivo stambeno ruglo bloqova da gleda na reku nekim staklenim oblakoderom to ce biti loshije nego gore?
 
npr u Americi , Kanadi i Australiji svaki centar grada ima oblakodere koji su u vecini slucajeva poslovne zgrade , a sve okolo su niske zgrade od po nekoliko spratova i kuce .
Finiks u Arizoni ima preko 4,1 miliona stanovnika zauzima povrsinu od 4600 km kvadratnih to je nekih 90km u duzinu i 52km u sirinu, sve je niska gradnja od 1. do 4 .sprata , a u centru se uzdize 28 oblakodera od 20 do 40 spratova ( 90m do 148 m visine ) sad su u izgradnji dva od 50 spratova .
Ko god je dosao sa strane nije mogao proci kroz grad a da ne vidi te moderne gradjevine oblozene staklom koje grad cine mocnim .
Bas bi bilo fino da tamo oko SIV -a (blok 26 ) i na uscu izgrade desetak takvih zgrada pa da i Beograd bude prava metropola , a moze jer ima bas sve sto treba da ima : Dunav i Savu , ravnu povrsinu izmedju Dunava i Save , Autoput u blizini , siroke ulice , Arenu i jos samo fali tih desetak oblakodera .
Kada bi za nekih 5 ili 6 godina takvo nesto uradili to bi bilo odlicno .
 
Jedna je stvar šta se kome dopada,a druga su realne potrebe Beograda.
Nap. meni se ne dopadaju američki (i evropski) gradovi kako ih je opisao 'Graditelj'.
Drugima se to dopada ..i to je ok., različiti ukusi.Ja nikad ne bih stanovao na 66 spratu.

E,sad ...kakve su potrebe Bgd. za gradnjom grupe visokih objekata od 100+met.
Doneta je odluka za bl.25 i 26 kao novi centar sa visokim kulama,tj. omogućeno je DUP-om.
Da li se neko od investitora javio da gradi bar jednu od te 4.kule? ...za sad nije.

Samo na N.Bgd. ima još mesta za gradnju više od par miliona kv.met. stam.-posl.prostora.
Da ne nabrajam sve, samo bl.64-65 (izmeštanje FOB-a),bl.66 ( izmeštanje GSP-a),bl.58,68,43,39,..
pa onda naselje St.Sajmište i dalje do brodogradilišta...itd.
Poenta je da ima mesta kolko hoćeš za buduću gradnju....da podmiri potrebe Bgd.

Pitanje je kolike su te potrebe za poslovnim prostorom ? (stambeni stalno nedostaje)
Da li se nekom uopšte isplati da (kao u USA ili EU) gradi zgradu ili klaster od 50+sp.
Da li se nekom uopšte isplati da gradi još posl.pros...s'obzirom na već započetu gradnju.
Koliko ustvari treba još hotela u Bgd. s'obzirom na posetu stranaca? ...3,4,5..ili više?

Investitori u USA i EU grade visoke zgrade zato što u strogom centru više nema prostora u širinu
i zato što im se to isplati,imaju kome da prodaju ili rentiraju.Da li je tako i u Bgd?...Nije!
Ovde ima još povoljnih lokacija,ali nema ili neće biti kupaca ( zakupaca) posl.prostora.
Mnogo se već izgradilo,a dosta je i početo ili već najavljeno da se gradi.
Ozbiljni investitori prvo ispituju tržište,pa tek onda konkurišu za lokacije,a ne grade
zato što se to nekom dopada da gleda gomilu visokih zgrada,zbijenih u centru na malom prostoru.
Zbog toga će teško da se nađu i za gradnju u bl.25-26...radi isplativosti(profita) te izgradnje.

Postoji i problem sastava tla na kojem leži N.Bgd, da bi se gradile zgrade vise od 150met.
To je nanos Dunava i Save, pesak i mulj,bez čvrste stene u blizini površine.
U Maleziji, za one dve kule, naknadno su konstatovali ovaj problem i morali su da buše
šipove na preko 100met ! ...ko zna na kojoj dubini je stena kod N.Bgd.
U tom smislu pogodniji je Stari Bgd, jer je na steni koja je vrlo plitko.

Ali, bez obzira i na to, Beogradu ne trebaju visoke zgrade kao u USA i EU, jer
ima dovoljno mesta s'obzirom na potrebe, za nizu,lakšu,jeftiniju ....i lepšu gradnju.
I nisu više u pitanju urabanisti,već investitori koji procenjuju isplativost gradnje.
Nap. 'Delta' je odustala od nekih projekata, kao i 'Verano' koji su bili suviše visoki za Bgd.

Kad kupuješ cipele ne gledaš brojeve 50+, već oko 40.
Tako je i sa spratnosti u Bgd., gradi se ono što odgovara ovom Gradu.
 
u217fp6.jpg


Juče vidim da su sa beogradske strane počeli da potkopavaju betonsku ploču ?!

u216er9.jpg


Nađem ovu dvojicu i pitam : 'Šta radite,bre!' :)

Rukovaoc ugasi mašinu, pa mi objasni da se CELA izbetonirana površina potkopava
u dubinu od 7met.,tj. da odatle treba da se spoje sa potkopanim delom na zemunskoj strani.

Radi se o tome da su na površini urađene DVE ploče ! ...jedna iznad/do druge.
Sada potkopavaju ( obezbeđuju podupiračima) i onda betoniraju pod,najnižu ploču.
Zatim spuštaju jednu od dve već urađene( hidraulikom) na pola visine - 3,5met.
Tako grade dva podzemna sprata i sad je jasno zašto na površini nema neke
velike aktivnosti ...svi su pod tim pločama i rade podzemlje na celoj površini.
 
“U narednih mesec-dva trebalo bi da bude sasvim završena
dvoetažna podzemna garaža sa 1.500 parking mesta, nakon čega
sledi izgradnja šoping-centra i, početkom 2009, druge ‘kule bliznakinje’,
da bi ceo kompleks bio završen u prvoj polovini 2010. godine”,

Siniša Brašanac, MPC Properties, iz intervjua 'Ekonomist'-u
 
I jos malo o Uscu

Kompleks Ušće vredan od 230 do 235 miliona evra
BEOGRAD, 30. jula 2007. (Beta) - Generalni direktor kopmanije MPC propertis Siniša Brašanac izjavio je da je ukupna vrednost investicije u Poslovno-trgovački kompleks Ušce 230 do 235 miliona evra.

"Praksa u MPC je da tridesetak odsto vrednosti investicije obezbedi iz vlastitih sredstava, a ostatak kroz dugorocne bankarske kredite. Treba istaći da je interes banaka za ovaj projekat bio vrlo veliki", rekao je on u intervjuu za Ekonomist nagazin.

Prema rečima Brašanca, druga faza kompleksa Ušće na Novom Beogradu trebalo bi da bude okončana krajem 2008. godine, završetkom izgradnje najvećeg šoping-centra u regionu, posle atinskog.
Izvor: Beta
Link: http://www2.beta.co.yu/default.asp?m=Ekonomija,eko&j=sr&h=Home,sr&prikaz=1675449
 
Našao sam na flickr-u, vidi se koliko su napredovali:
899102861_0b23893bc5_o.jpg
 
Hoce li se druga kula graditi kad se zavrsi sopnig mol ili je poceta zajedno sa soping molom ?
 
hvala za info
jos dok delta izgradi svoju poslovnu zgradu bice to pocetak malog menhetna
 
Mislim da dragan ovaj put nažalost nije upravu :) Druga kula će se graditi tek po završetku šoping centra, što se vidi i sa one slike iz vazduha jel ne postoji nikakvo gradilište odmah pored sadašnje kule.
 
Da ... bilo je malo rano,a nisam popio kafu.

Druga 'kula' je za sad još u projektu.
Valda neće odustati kad završe TC. :)
 
Vrh