Šta je novo?

Usce Multifunctional Centre - [ Tržni Centar | 130 000 m² ]

Izgledaju mi te sive linije na zgradi svetlije nego što su danas, sviđa mi se to
 
Kompanija "Confluence" upravlja Robnim kućama (www.confluence.rs)

27. februar 2012.
Kompanija "Konfluens properti menadžment" saopštila je danas da je počela operativno upravljanje "najvećim regionalnim lancem trgovinskih centara", preduzećem Robne kuće Beograd.

Suvlasnici RKB, "Marfin investment grupa" i "Verano Motors", ukazali su poverenje kompaniji "Konfluens", kao vodećoj u oblasti upravljanja nekretninama, da nadalje upravlja njihovim portfoliom komercijalnih objekata, navedeno je u saopštenju.

"Konfluens" će, između ostalog, biti odgovoran za planiranje odnosa zakupaca i kategorija proizvoda/usluga, izdavanje prostora i upravljanje odnosima sa klijentima, poslovno planiranje/izveštavanje i zastupanje investitora u svakodnevnim aktivnostima.

Prema rečima generalnog direktora RKB Krste Sandića, takva odluka doneta je nakon sagledavanja trenutne situacije na tržištu i u skladu sa planovima razvoja RKB.

"Menadžment RKB je, zajedno sa suvlasnicima, a nakon sagledavanja aktuelnih trendova na tržištu, odlučio da angažuje kompaniju 'Konfluens', kao vodeću u oblasti upravljanja nekretninama na ovom prostoru. Ovakvu odluku smo doneli sa ciljem da se u narednom periodu unapredi poslovanje i uveća vrednost robnih kuća, kojih na teritoriji Srbije ima ukupno 34", rekao je Sandić.

"'Konfluens' trenutno upravlja najvećim tržnim centrom u Srbiji, 'Ušće šopping centrom', najeminentnijom poslovnom zgradom PC Ušće, kao i maloprodajnim objektima u centralnoj gradskoj pešačkoj zoni, Knez Mihailovoj ulici", navela je izvršna direktorka kompanije "Konfluens" Tijana Vujović.

"Upravljanje najvećim regionalnim lancem trgovinskih centara, kao što su to Robne kuće Beograd, jeste veliki izazov i zadatak za nas i sigurna sam da ćemo uspešno odgovoriti na njega, na obostrano zadovoljstvo"; istakla je ona.
 
Jedno obavestenje C&A se u uscu otvara 22.03 cinimi se da se sve tri prodavnice u srbiji otvaraju istog dana ( plaza kagujevac, pancevo i usce )
 
555049_278183792260558_154426217969650_634189_213843326_n.jpg
 
Odlicna slika!
Sta bi sa ono pricom da se gradi jos jedna kula pored nakon sto se zavrsi trzni centar?
 
Прва ствар коју би требало урадити пре било какве градње је рушење ове скрнаво-зиљаве канте за ђубре која се зове ТЦ Ушће. Постоји ли нешто ружније на овом свету?! :blah:
 
Ти шопинг-молови (како их зову) су толико зиљави и такво су огледало оног најпрљавијег капитализма, да би требало законом забранити њихову градњу. Ужас! :blah:
 
Jedan ovakav ali jos veci trebalo bi napraviti na Banjici,preko puta VMA na lokaciji sadasnjeg stadiona koji ne sluzi nikome,ako je igde poreban mall to je tamo
 
U razgovoru sa posetiocima mikser festivala sam dosao do zakljucka da nismo samo mi na beobuildu sa razlogom kivni na ovaj projekat jer je na pogresnoj lokaciji i jer izgleda kao crvena kutija za cipele.Ako nista drugo,drago mi je da vecina sugradjana imenuje ovaj projekat kao najveci arhitektonski promasaj u Beogradu u zadnjih 20 godina ako ne i oduvek.
 
Uzegli Zejtin":6cre8nwq je napisao(la):
Ти шопинг-молови (како их зову) су толико зиљави и такво су огледало оног најпрљавијег капитализма, да би требало законом забранити њихову градњу. Ужас! :blah:

Pogled sa roditeljske strane
Deca uzrasta 13-18 g. svoje večernje izlaske često dogovaraju za jedan od tih molova
kakvi god da su dečurlija je bezbednija , nit kisnu niti zebu

Kao roditelj mnogo sam mirniji nego da odu u neki ,,klub,, ili splav i sl
gde su izloženi svemu i svačemu (od telesnih povreda do. . . dovoljno se setiti NS tragedije)
pri tome od svog đeparca mogu da i gricnu ponešto ako ogladne

Iz tog razloga ne bi trebalo iko da ih zabrani
a zakon ponude i potražnje sve dovede na svoje :)

A što se tiće arhiktekture - kolko para tolko i muzike
 
Ја никако не бих желео да моја деца проводе време у конзерви где се ваздух вештачки упумпава, и у којој могу да науче само да "вредиш колико трошиш" и да су материјалне ствари најбитније у животу. Излазак у ту конзерву је само припрема за касније изласке по клубовима, сплавовима и другим сељачким местима, никако није супститут за такве изласке. Ја са 13 година нисам ишао у "шопинг мол" (повраћа ми се чим напишем), већ сам излазио напоље, ишао код другара - некако смо се нормално дружили, није нам била неопходна прескупа кафа (данашњи клинци не могу да живе без кафе, као да су деца-дебили), нездрав и не претерано укусан/неукусан оброк или 50 продавница са дебело прецењеном робом. То је најпрљавији капитализам у свом најгорем облику - нуди ти супститут за стваран живот у једној конзерви чија је функција само потрошња. Што се мене тиче, решење за таква места је само ТНТ као у цртаћима. Док се то не деси, мени је сасвим довољан и паркинг да се паркирам када идем преко моста, па на бус.
А неолибералне бајке о понуди и потражњи - одмах заборави. ;) Народ је глуп (другим речима-ст***), и само гута оно што му се сервира. Није народ тражио турбо фолк, већ му је он понуђен - да је све то разбијено у корену било би много боље. Тако је и са великим тржним центрима - убеђују те да ће ти њихова прескупа, фирмирана роба много значити у животу, а у ставр неће. И једино што неко у пубертету може да покупи тамо је само материјално вредновање ствари у животу.
Лично су ми се много више свиђале велике продавнице по моделу некадашњих Робних кућа, где си могао да купиш све што ти заиста треба за кућу и живот, а не гомилу глупости које служе само за лечење комплекса, које за минут изгустираш и бациш.
 
Феноменалан текст Ужегли, + :kk:

Код нас се овакви продукти сумрака људске цивилизације јако лако примају, јер смо искомплексиран народ, а омладина је поготово искомплексирана. Гута све што има призвук запада као што курва у порнићу гута све што јој се понуди....

Као што Директор рече, а ја преносим "Људи су заборавили да је први "шопинг мол" код нас био Сава центар, где су биле смештене елитне радње свих најпознатијих и најквалитетнијих брендова СФРЈ"

Имали смо све, па и овако нешто, али у далеко искренијем облику. Далеко природнијем. Данас лижемо мрвице капитализма, његове најгоре нуспродукте и прихватамо их као нешто што је крем, "врх"...
 
I ja se secam kao klinac robnih kuca.Nisi imao 1001 artikal da biras izmedju gluposti vec si imao 2-3 vrste svakog proizvoda i sta ces vise.I to su bile pozicionirane na super mestima,Terazije,Knez,Beogradjanka i.t.d.

Prosto je sa onim sistemom polako otisao i taj macin prodaje.
 
Radnje ko radnje. Kupovali biste i ovakoi onako nemojmo se lazemo. Samo ne razumem ko bi 'izasao' u Usce, tamo nema nista sem bioskopa i preskupe igraonice.

Samo mi je zao sto je centar napravjen bez imalo stila. Bas je bre ruzan. :(
 
dobro, nisu TC nužno loši, ko ne voli da ide ne mora, ko voli neka ide, taman fina segregacija :) Loše je što su očajno opremljeni uglavnom bofl robom, i što je asortiman nikakav. Ali da npr. jedan Samsung ili Sony imaju svoje specijalizovane prodavnice (i da u njima zaista ima svega i svačega), to je ok. E sad, što to kod nas nije slučaj...

I ja bih voleo da imam izbor između 20 proizvođača voćnih jogurta kao u supermarketu u Segedinu a ne 2 ili 3 kao u Maksiju, ali nemam.

Što se tiče robnih kuća, sam koncept je ok, mada ja nisam pobornik slabe raznovrsnosti robe.

Dobar koncept imaju Nemci, gde se u njihovim "robnim kućama" (C&A, na primer), zaista može naći dosta toga, ali za nešto što imalo odstupa od potrošačkog mainstream-a, opet moraš otići u ""specijalizovanu prodavnicu" te i te robe...
 
Realno ne moze se uporedjivati Nemacka sa nama,pa cak ni Madjarska jer je nase trziste malo i po pitanju kupovne moci i stanovnistva,u rangu Hrvatske ili Bugarske je otprilike.Tako mi je smesno kada ljudi ocekuju iste povoljnosti kao u Nemackoj ili Austriji.
 
Na SSC-u sam pročitao post nekog lika koji tvrdi da su temelji za drugu kulu navodno odrađeni?
 
Da, urađeni su temelji. Za Fast park koji tu stoji. Kontam da ti temelji mogu da drže i 30ospratnicu :lool:
 
Koliko je meni poznato, temelji za drugu kulu zaista jesu napravljeni. Oni se nalaze u parku naspram TC-a (dakle ne na parceli gde je TC), i kada se popnete na neki visi sprat oni mogu da se vide. U samom startu je zamisljeno da se na tom mestu nalaze dve kule... Cak su i izgradjeni podzemni tuneli koji ih povezuju. Ne znam da li je neko ranije o tome pisao posto nisam iscitao temu, ali cuo sam price da je izgradjen i tunel za evakuaciju koji vodi od sadasnje kule do Zemuna(!?), u profilu saobracajnice sa dve trake. Nisam nesto poverovao u tu pricu, mada kada razmislim koja je prvobitna namena zgrade bila, nista nije iskljuceno.
 
Vrh