Šta je novo?

Upotreba ћирилице i latinice

За оне који знају да куцају на слепо.
Русима не треба да ми правимо тастатуру они, Бугари и Украјинци давно, још од деведесетих то имају. За Бугаре и Украјинце не знам а руски распоред је да се спалиш. Годину дана сам се навикавао.
О чему се овде ради: иако тастатура са српском ћирилицом постоји одавно (ја сам деведесетих такву имао и није била са налепницама већ штампана то није обавеза увозника да само такве тастатуре увозе.
Селаковић планира да обавеже продавце да све што се купује за управу да буду управо такве тастатуре.
Одлуку поздрављам
 
Kako će onda da se zove delete dugme?
 
kontra razmak, ako ćemo bukvalno i tehnički
ili
korekcija, ako ćemo upotrebno
 
ako je neko radio sa francuzima na nekim tehničkim stvarima, projektima, primetio je možda gledajući njihov programski kod su da sva imena, komentare, dokumentaciju pišu na francuskom. Ceo kod je na francuskom osim rezervisanih reči uslovljenim programskim jezikom. Ali sva imena promenjljivih su na francuskom recimo.
Doživeo sam mali nervni slom jer ne znam, i izgubio sam komponentu čitljivosti i razumevanja, a opet sam i saznao da je ekran njihova reč, jer su umesto display imali écran za ime.
 
То је толико логично, да сам се увек питао због чега ми увек имам потребу да туђицама пишемо у било којој професионалној сфери. Као да специјално желимо да покажемо нашу ерудицију...

Nije varijanta.

"Врати" и "обриши"?
 
То је толико логично, да сам се увек питао због чега ми увек имам потребу да туђицама пишемо у било којој професионалној сфери. Као да специјално желимо да покажемо нашу ерудицију...
u različitim situacijama su stvari logične na drugačiji način, šta ćeš... uglavnom se svede ne to kod koga su pare a ko radi za pare. Ko ima pare, diktira i pravila.
 
pa ja kažem da treba Васкресе, jer da nešto vaskrsne pre toga mora da se obriše, poništi.
 
1000014664.jpg

udžbenik za predmet digitalni svet...
 
Па знамо ко држи 90% тржишта за уџбенике, тако да није ни чудо.
 
Imaju predmet digitalni svet, ali ne i više časova gde bi učili o lepom ponašanju...
 
Ja otkako sam počeo da koristim "naduvavanje" umesto "inflacija", sve mi lakše pada. Čak i iz prodavnice izlazim srećniji. Život mi se promenio na bolje.
 
Русима не треба да ми правимо тастатуру они, Бугари и Украјинци давно, још од деведесетих то имају. За Бугаре и Украјинце не знам а руски распоред је да се спалиш. Годину дана сам се навикавао.​
Ja sam bio sarkastičan kada sam dao komentar, jer sam se osvrnuo na izraz "dvoazbučna tastatura". Odgovarama na više komentara, a citirano sam iskoristio da se nadovežem, kao prikladno.​
 
Па знамо ко држи 90% тржишта за уџбенике, тако да није ни чудо.

Znamo da 100% trzista udzbenika drzi radikalsko ministarstvo prosvete...

Ili mislis da moze da dodje neko, ko god da je i da neki udzbenik prosledi u skole bez dozvole ministarstva?
 
Cela SFRJ je znala i cirilicu i latinicu.
Interesantno je da od kad se forsira samo cirilica, mi smo nikad nepismeniji, najgore rangirani na PISA lestvici, najgledaniji su nam Zadruge i Farme, a Srba nikad manje u maticnoj drzavi.
Apsolutno treba negovati cirilicu, ali mnoge ove zilotske kampanje, nastupi pa i apsurdi u vidu ni malo artistickih gerilskih grafita (koji su sami po sebi bas kontra negovanja kulture i tradicije) ne daju pozitivne rezultate, naprotiv
 
Vrh