Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Zna li neko sta se dogadja sa NIS pumpom koja treba da bude na mesto karton sitija?
 
Sta to tacno znaci?

Asfaltira se trenutno i druga strana.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=452302#p452302:3lr8u5x4 je napisao(la):
bl3y4 » 37 minutes ago[/url]":3lr8u5x4]Sta to tacno znaci?


Čeka se firma koja će to moći da ispuni. Znači, ako se sutra pojavi firma koja to može da odradi (pod tim uslovima), tunel će biti brzo probijen.

Koliko sam shvatio, uslovi su trenutno vrlo nerealni i niko neće da da ponudu.
 
Mislio sam da pricamo o NIS-ovoj pumpi :mrgreen: :mrgreen:
 
Niko nije komentarisao inicijativu da nova saobraćajnica ili njen deo ponese ime Ulica Svetog Vasilija Ostroškog,
kakvo je vaše mišljenje?
Meni malo bezveze jer osim benzinske pumpe, garaža i depoa GSP-a i nekoliko poslovnih zgrada u tom delu UMP neće ništa drugo biti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=452589#p452589:1028ay2l je napisao(la):
Stomatolog » 20 May 2017 10:03 pm[/url]":1028ay2l]Niko nije komentarisao inicijativu da nova saobraćajnica ili njen deo ponese ime Ulica Svetog Vasilija Ostroškog,
kakvo je vaše mišljenje?

Ima vec bulevar patrijarha Pavla u nastavku, i da li sada treba da ovo bude neki brzi put pravoslavlja!? Je l sad treba da svakom svecu damo ulicu!? Jesmo li mi neka pravoslavna dzamahirija ili sta smo? I da li je ovo 21. stoljece ili se je svakog jutra budim u nekom vilajetu!?

Mada, i ima neke strasne simbolike da se pravoslavna dzada utapa u Bezaniju, jer anahrone idealogije, u koju nazlost spada i demokratija, i jesu dovele do toga da se vecina normlane raje razbezi diljem ove napacane planete. Daleko od svetaca, mudzahedina, kosova i ostalih makedonija...
 
Ove ulazno izlazne rampe su mostovi preko ničega.
Ova strana do nasipa je glat mogla po zemlji da ide ali on druga nije pa da bi ispoštovali simetriju uradili su obe. Nadam se bar da će po zemlji da urade biciklističke i pešačke staze do Đ. Stanojevića bar do nasipa ako ne mogu do tramvaj depoa.
 
Karton city 2.0 - rebuilding :lol:

Ako je samo zbog simetrije - neka je ! Ne volim kada nešto polovično isfušere, pa se pravdaju da je to zbog nedostatka sredstava.
Ipak ako baš ništa ne premošćava, čudi me da nisu napravili u nivou ulice ? Možda ipak ima neku drugu funkciju ???
 
Ja сам се исто питао пре неколико месеци око тих рампи, рекли су ми овде на форуму да је то због прегледности при силаску са моста.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=452831#p452831:22pjsxqm je napisao(la):
Дошљак » Pon Maj 22, 2017 4:14 am[/url]":22pjsxqm]Ja сам се исто питао пре неколико месеци око тих рампи, рекли су ми овде на форуму да је то због прегледности при силаску са моста.

To je pre svega zbog preglednosti pri uključivanju na UMP.
 
Hocemo li nesto da predlozimo ;)

Izovr: Beograd.rs

Vesić: Građani odlučuju o imenu novog bulevara na Novom Beogradu

Gradski menadžer Goran Vesić obišao je danas lokaciju na kojoj su u toku radovi na asfaltiranju pristupnih puteva Mostu na Adi. Radove su zajedno sa gradskim menadžerom obišli član Gradskog veća Stevo Marušić, v.d. sekretara za inspekcijske poslove Sonja Podunavac, v.d. sekretara za privredu Milinko Veličković, kao i direktor Direkcije za građevinsko zemljište i izgradnju Beograda Branislav Popović.

Vesić je istakao da se na Novom Beogradu rađa novi bulevar, koji će omogućiti da se od Tošinog bunara do Čukarice, tačnije do Požeške ulice, stigne za desetak minuta.

– Dužina ovog bulevara je oko 2,5 kilometara, od čega je oko 1,5 kilometara na zemlji, dok su mostovske konstrukcije duge kilometar, što dovoljno govori o složenosti i ozbiljnosti posla koji će biti urađen. Postoje četiri raskrsnice, nekoliko ulaza i izlaza, a urađena je kompletna kanalizacija, kablovska mreža i vodovod – naglasio je Vesić.

Prema njegovim rečima, ovaj bulevar je logičan završetak izgradnje Mosta na Adi, jer će tek izgradnjom ovog bulevara taj most sa novobeogradske strane biti u potpunosti završen. Vrednost radova, navodi Vesić, iznosi 13,5 miliona evra, a novac je obezbeđen kreditom od Evropske investicione banke.

– Čeka nas posao sa druge strane mosta, prema Rakovici, gde takođe postoji projekat jedne ovakve saobraćajnice, koja će ići preko Ulice patrijarha Pavla sve do opštine Rakovica. Trenutno rešavamo imovinsko-pravne odnose, a nadamo se da bismo sledeće godine mogli da razmišljamo o kompletnom završetku svih radova vezanih za Most na Adi – precizirao je gradski menadžer.

Vesić je potvrdio da će radovi biti završeni do kraja juna i da će već tada građani moći da koriste ovu saobraćajnicu.

– Želim da pozovem Beograđane, a naročito Novobeograđane, da u narednih desetak dana daju predloge za ime ove ulice. Ovde će se u budućnosti sigurno još graditi u okolini, a ulica još uvek nema ime i mislim da je ovo prilika da čujemo lepe i korisne predloge za ime bulevara. Na sednici Skupštine grada, koja će biti održana između 15. i 20. juna, ime bulevara bi moglo da bude usvojeno. Mi kao Grad Beograd nismo želeli da sami odlučujemo o tome, već da čujemo mišljenje građana, koje će moći da iskažu na našem Tviter nalogu, mejlu i „Beokom servisu” – otkrio je Vesić.

Gradski menadžer je zahvalio Direkciji za građevinsko zemljište i izgradnju Beograda, koja posao radi zajedno sa španskom kompanijom „Rubau”.

– Trebalo je da radovi budu završeni u maju, ali je došlo do pomeranja rokova jer su prilikom otkopavanja pronađeni ostaci starog aerodroma. Na mestu gde se sada nalazimo, 1927. godine bio je izgrađen civilni aerodrom. Pronađeni su delovi piste, hangara, skladišta, što je sve usporilo radove i dovelo do kašnjenja – zaključio je Vesić.
 
Да исправим нама "драгог Весића" за рок завршетка УМП-а. Требало је, званично по уговору, да се УМП заврши 07. априла 2017.године. Касније је дошло одлагање за месец дана, па онда поново за месец ипо дана.

Извођач радова и његови подизвођачи су унапред знали шта се све налази испод већег дела трасе УМП-а на овом делу, али нису рачунали на толике препреке самих подземних бунара и бункера. То нису укалкулисали у рок извршења радова, а и разноразних подзермних инсталација које нажалост нису биле уопште уцртане у планове.
 
Завршено је постављање другог слоја асфалта, на левом смеру УМП-а. На првој слици се виде и два ваљка са оним гуменим точковима за ваљање асфалта. С обзиром да сам сликао у преподневним часовима (11:02), предпостављам да су у току дана завршили и десни смер.

Такође почело је и постављање металне сигурносне ограде на бетонски зид, а који иде од саме раскрснице са Тошиним бунаром па следећих 200 метара дужине.

Pogledajte prilog 1
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=453181#p453181:3h3g3rk1 je napisao(la):
Гага » Uto Maj 23, 2017 7:31 pm[/url]":3h3g3rk1]Да исправим нама "драгог Весића" за рок завршетка УМП-а. Требало је, званично по уговору, да се УМП заврши 07. априла 2017.године. Касније је дошло одлагање за месец дана, па онда поново за месец ипо дана.

Извођач радова и његови подизвођачи су унапред знали шта се све налази испод већег дела трасе УМП-а на овом делу, али нису рачунали на толике препреке самих подземних бунара и бункера. То нису укалкулисали у рок извршења радова, а и разноразних подзермних инсталација које нажалост нису биле уопште уцртане у планове.
Po meni oni nemaju nikakav izgovor, pogotovo sto je kasnjenje najvece na konstrukciji a ne na delu koji je blize Tosinom Bunaru gde je bio "problem" sa zaostavstinom starog aerodroma.
 
Наравно Игоре, то је био изговор за кашњење за широке народне масе и за неплаћање пенала. Такође изговор је био тј. биле су и временске прилике (не прилике). Ја сам само ето мало ублажио изговоре извођача !!!

Надам се да ће испоштовати и крај јуна, мада .... хм, крај јуна је за 38 дана. Да им негде на траси поставимо бројчаник дана и часова :D
 
meni nije toliko problem probijanje rokova jer je to kod nas "dobar dan", iskreno, najvise mi bode oci ilegalan prolaz za restoran i balon...ne zna kako ce se to resiti...jer je na jednom delu protoara i biciklisticke staze dosta izrazeno ostecenje bas iz ovog razloga. ocigledno su svi objekti nelegalni cim ni u jednom planu ne postoji put do svojih objekata. Nadam se da @Гага ima neke insajderske informacije. Takodje, bi ga pitao da li je konacno resen problem podzemnih voda na lokaciji ukrstanje sa TB od pre nekoliko meseci ili mozemo ocekivati pucanje asfalta i slicno?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=453179#p453179:1t4lv73g je napisao(la):
milos.tro » Uto Maj 23, 2017 7:29 pm[/url]":1t4lv73g]
izvor.FCB stranica rukovaoci gradjevinskih mašina
file.php
Where safety is number one priority :D
 
Vrh