Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Realno,mogli bi :D

Slika iz danasnje vesti o mostu na Blicu

101501_1201-most-na-adi-projekat_f.jpg
 
Kažu na B92...most će biti spojen sutra, podizanjem poslednjeg, DEVETOG segmenta glavnog raspona...hahahaha...toliko o informisanosti novinara o mostu :D Da su malo pratili ovaj forum, ne bi lupetali :p
 
vucko":3mfx7qk5 je napisao(la):
Realno,mogli bi :D

Slika iz danasnje vesti o mostu na Blicu

101501_1201-most-na-adi-projekat_f.jpg

Ovde nesto nije u redu, zar se pilon ne odvaja u dva dela nize?

Inace, jako mi se svidja efekat da uzad kreira vizuelni svod ispod koga ide saobracaj :kk: , taj momenat do sada nisam uocio. Ovo je cudo, most mi se stalno cini sve lepsim i lepsim, pored tehnoloskog eto i umetnicko delo! Da li se ovo resenje vezuje za jednu osobu ili ga potpisuje TIM ljudi?
 
Postavih sliku jer lupaju ko maksim po diviziji.Ovo je slicno resenje ali nije kako se pravi most,i sam si video o cemu se radi.
 
vucko":1u0g5d1r je napisao(la):
Postavih sliku jer lupaju ko maksim po diviziji.Ovo je slicno resenje ali nije kako se pravi most,i sam si video o cemu se radi.

Novinari... i 'ajde onda veruj vestima koje objavljuju :D
 
JohnyBgood":3r17uhtf je napisao(la):
vucko":3r17uhtf je napisao(la):
Postavih sliku jer lupaju ko maksim po diviziji.Ovo je slicno resenje ali nije kako se pravi most,i sam si video o cemu se radi.

Novinari... i 'ajde onda veruj vestima koje objavljuju :D
Pa to ti kazem,zato ima beobuild,pre il kasnije ce morati da nas prihvate,nema im druge :D
 
Postovi koji su vezani za elektronske uredjaje u avionu su prebaceni u relax sekciju tema avijacija - razno.
 
Evo nekoliko lepih fotografija novog mosta...

302ndhu.jpg


2potjyv.jpg


5ufho8.jpg


2irpsty.jpg


30w8iz4.jpg


Most je potpuno spojen…

xepqpf.jpg


Imam još gomilu slika pa ću eventualno još nešto ubaciti kasnije...
 
Sta mislite,da stavimo veliku narandzastu tikvu na vrh pilona?Setih se sleepy hollow,ne znam zasto ali me podseca na taj crtani film iz detinjstva.

ebayhorse.jpg
 
Kako je moguće da su glavni i bočni raspon na 2 mesta smaknuti? Mislim na zadnju sliku koju je okačio HoRuS.
 
Ronche":rkyn6mrs je napisao(la):
Kako je moguće da su glavni i bočni raspon na 2 mesta smaknuti? Mislim na zadnju sliku koju je okačio HoRuS.

M21 jos nije pricvrscen. Kako je, cini mi se, Blagoje rekao - trebalo bi da ga zavare za NBG stranu, pa da naguraju 15 cm do glavnog raspona.
 
Aha, kontam. Ali, u svakom slučaju moraju još malo da nategnu kablove. I da li se zna nešto kada će da dižu čelični vrh na pilon?
 
Pa citiraću opet deo vesti...Podizanjem poslednjeg DEVETOG segmenta glavnog raspona...
 
Meni stvarno nije jasno kako će stići da za 10 radnih sati zategnu kablove i podignu glavni raspon pošto razlika nije baš mala, kako će stići da zavare M21 (proces koji traje par dana). Lako će nagurati tih 15cm.
 
Па лепо кажу "последњег деветог". Значи да има неколико деветих сегмената. :lol:
 
Meni je sve ovo malo konfuzno. :(
Trebali su najpre da reše maline, pa NIBENS, pa Kosovo pa tek onda da otvaraju most sa sve spletom narodnih igara, vatrometom i BoTom koji aplaudira u transu, a Điša u delirijumu. Ovako će sve biti malo neukusno, sa knedlom u grlu.
 
Vrh