Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Tramvaji će sad ići sa mosta idu desno prema Areni pa pored buvljaka? Isto tako i u drugom smeru,od buvljaka levo ka depou pa na most?
Ne vidim drugi način :?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=627003#p627003:tn7bahn1 je napisao(la):
astrodule » 03 Jun 2019 11:27 am[/url]":tn7bahn1]Tako je. Iće će se crvenom linijom i ne znam da li je objašnjeno zašto ne idu ovim drugim putanjama o kojima smo diskutovali ovde.


file.php
Pa neće valjda da se muče i da prave zelenu varijantu,vidi se koliko je to zahtevan posao u startu:):):)
Ima tu dobrih 400 metara da se uradi :roll:
 
Претпостављам да нису желели да одсеку Блок 23 и Блок 24 од трамвајског саобраћаја јер су иначе слабо покривени, нарочито Б24.

Па ето решења "привременог" :)

Sent from my Note 4 using Tapatalk
 
Pre ce biti da ih boli uvo za gradjane i blok 23 i 24, nego bi plava trasa iziskivala jos projektovanja, saobracajnog planiranja itd, sto znaci jos para koje moraju pravilno da se rasporede. Pa eto privremenog resenja koje u Srbiji uglavnom ostaje za stalno. Ovo je smesno.
 
У суштини им је најлакше било да одмах наставе трасу са моста на постојеће шине и било их баш брига да размишљају о ширењу мреже на НБГ.
 
Ima li smisla da pitam da li su ugradjene skretnice kod ulaza u depo u pravcu Bulevara Crvene Armije? Da li se opet da ukidaju tramvaje kad budu resili da izgrade krak oko Belvila?
 
Tramvaj Švajcarac primećen danas posle podne kako stoji na novoj pruzi na samom početku mosta u pravcu ka Banovom Brdu (petlja Jurija Gagarina).

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Gospode... tačno pomislim kako treba naprasno da na neku foru dignemo cenu trave i drveća ne bi li ova bezočno ugradna ekipa, za promenu, malo se ugradila i u kakvo zelenilo umesto da ga seče i uništava gde god stigne! :bash: :bash: :bash: Beton, beton i samo beton! A travnate baštice baš super izgledaju na Novom Beogradu, Topčider da ne pominjem.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=627488#p627488:5wvn8tyz je napisao(la):
djakovac » Uto Jun 04, 2019 8:59 pm[/url]":5wvn8tyz]Tramvaj Švajcarac primećen danas posle podne kako stoji na novoj pruzi na samom početku mosta u pravcu ka Banovom Brdu (petlja Jurija Gagarina).

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока

И Швајцарац и Чех ;)

Pogledajte prilog 1
Pogledajte prilog 2
Када сам се враћао са посла, усликао сам их у пролазу :)
 
Приметна је гужва и већи број радника.
Е кад би сваки дан било као данас, већ би смо се ми возили туда :)
 
Ovde se okupljaju već danima.
2f0491590e34582b80ff1ebdb1c829b1.jpg


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Juce sam bio u Rakovici posle par godina . Videh da tramvaj broj 3 ne saobraca,vec umesto njega ide autobus, zasto je to tako,otkada,dokle ,da li je pruga u redu , zna li neko?
 
Због изградње пруге за мост која се повезује на пруге за Раковицу и Баново брдо укратко.
 
Da,sada shvatih da je moje pitanje u najmanju ruku neozbiljno. Zaboravio sam da radovi " seku " trasu . Hvala....
 
Realno ti radovi ugradnje nove skretnice ka Rakovici i pomeranja stare ka Banovom Brdu je moglo sve da se obavi u 7 dana, uz malo organizacije, sve do samog priključenja na trasu je moglo da se odradi, pa onda da se saobraćaj prekine za tih 7-10 dana koliko već treba da se betonska podloga izlije i stvrdne pre postavljanja koloseka. Prema Banovom Brdu teško da je uopšte moglo.
Mada recimo moglo je da se radi tako da se sredi trasa preko mosta i izlije sve do spajanja s mosta na prugu ka Banovom Brdu, pa se onda spoji pravac Banovo Brdo - Novi Beograd, pusti saobraćaj, i u kretkom roku prepravi spoj na prugu ka Sajmu i Rakovici. A ovako su sve obustavili na užasno dug rok, a mogli su da imaju očuvan saobraćaj i ka Rakovici i ka Banovom Brdu do poslednjeg momenta.
 
Idu tako Čeh, Švajcarac i Španac preko mosta na Adi... i ne znam kako beše dalje ide vic, samo znam da je na kraju bio kriv Jank.. ovaj Obradović i Đilas.
 
Veoma značajan događaj za Beograd i nesrazmerno ispraćen u javnosti.
 
Vrh