Šta je novo?

Ušće Kula 2 [Poslovni objekat | 28 000 m2]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=810268#p810268:1c0q2tzq je napisao(la):
MilkshakeCoffeebreak » Uto Jan 05, 2021 2:36 am[/url]":1c0q2tzq]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=764153#p764153:1c0q2tzq je napisao(la):
zexland » Sub Avg 08, 2020 11:44 am[/url]":1c0q2tzq]Za Slavkica da ne kuka vise :D (bilo vec)


file.php
Trebalo bi sagraditi i Ušće 3,baš kao na ovoj slici,da bude viši od Ušća 1 i 2. Dva solitera jednake visine zaista previše podsećaju na STS.
 
Krov TC Ušće je dušu dao da se ozeleni. Samo ne znam kako ih naterati...
 

Prilozi

  • tc_usce_310321_tw630.jpg
    tc_usce_310321_tw630.jpg
    62,2 KB · Pregleda: 3.927
Доста лако. Само достави разрађену идеју директору Максансу Лијагру, да ће то побољшати квалитет пројекта и синергију функција, и прихватиће.
 
Zabole te korporativne dronove za zelenilo i ekologiju.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Према ономе што сам читао, ако накнадно озелењавање подразумева више од постављања покоје жардињере ту и тамо, односно, ако се планира дебљи слој земље по целом/већем делу крова, онда се то, ако није првобитно планирано, из конструктивних разлога не може урадити тек тако.

Наиме, земља и дрвеће су сами по себи тешки, а када се земља натопи водом после кише, укупна тежина може да буде толика да угрози носивост крова и статику целог објекта.
 
ovde bi cak i ona vestacka trava uradila posao. Naravno da ne moze zemlja i trava tek tako da se postave...pitanje kakva je i podloga


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Viđam po Nemačkoj po ravnim krovovima kuća i garaža, ja to zovem mahovinom. Baš ne znam kako se zove to, ali verujem da i to može da smanji ako ništa isijavanje toplote. A verujem da postoje neke trave ili zelenila koje ni ne zahtevaju neku količinu zemlje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=837483#p837483:1t2ndeir je napisao(la):
predre » 01 Apr 2021 05:16 pm[/url]":1t2ndeir]Zabole te korporativne dronove za zelenilo i ekologiju.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
Није баш тако. Сваки адут којим могу да повећају "емоционалну вредност пројекта" и сл. значи у том дроновском свету. И изражава се у извесном броју нула.

Већ се много милијарди прави на екологији и "зеленом".
 
Da, jer mogu da povećaju atraktivnost TC-a time što će se reklamirati kao prvi "zeleni TC" i slično. Verujem da bi ih to interesovalo jer im sigurno utiče Galerija.
 
Skroz sam zaboravio da je Ušće 1 imala onaj nesrećni krović koji liči na stambene zgrade koje su tako građene.
 
taj "nesrecni" krovic je poslednji krik mode onog doba i ima ga svuda po svetu...
steta da nije obnovoljen kao i cela zgrada u izvornom obliku....sada je to neka druga arhitektura nekog drugog vremena....
c6d9fcf5c4f425d424f7c8aa4c5c8586.jpg
 
Na Zvezdari gde sam kod od Gradske bolnice do okretnice trole 28 imamo tri takva solitera od po 16 spratova a i nekoliko manjih od 8 spratova pa mi taj ravan krović nije ništa specijalno :)
 
krović nije ništa specijalno dok ispod njega neko ne skarabudži nadogradnju. Tad se i te kako vidi koliko je specijalan bio nego nije bio cenjen :D
 
Vrh