Šta je novo?

Ušće Kula 2 [Poslovni objekat | 28 000 m2]

Kula izgleda ok. Medjutim toliko me iritiraju ove skalamerije po krovu koje si bas bas vide, verovatno ventilacije...sta god...to im je ogroman minus !

Ja bih dodao jos jedan red stakla da to iznivelisem i da se to ne vidi sa strane uopste!

Eto prilike da se jos malkice izdigne kula za 2-3m.
 
Ja se nikada neću navići

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Mislim da bi ovo polako moglo u zavrsene projekte ...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=728369#p728369:397dmkqr je napisao(la):
direktor » 16 Apr 2020 10:32 am[/url]":397dmkqr]Mislim da bi ovo polako moglo u zavrsene projekte ...
Nisu još završili plato i zelenilo oko kompleksa. Mene najviše intrigira kako će to ispasti na kraju. :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=728369#p728369:x07cab8i je napisao(la):
direktor » 16 Apr 2020 09:32 am[/url]":x07cab8i]Mislim da bi ovo polako moglo u zavrsene projekte ...
I ja mislim, sad cekamo Usce Kulu 3.
 
Kakva sad kula 3?

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
I da sacekamo da sruse privremeni parking u parku sa druge strane ulice...
 
Gledam svaki dan ovu zgradu sa Banovog brda i ne verujem kakva rugoba. Izgleda kao Beobanka na Zelenom vencu.
 
E tako je to kada se uzimaju arhitekte koje nikad ovde nisu ni bile verovatno. Taj Nemac-Austrijanac sta li je vec, mogu da potpisem da je samo preusmerio neki slican projekat za U2. Neki prasnjavi iz fioke...recimo iz neke 2007-08. Po x put U2 je trebala da bude vece visine i elegantnija i da pici svoju pricu nevezano za U1.

Sad je gotovo.

Fakat je da zgrada bolje izgleda izbliza nego iz daljine. Nocnu rasvetu necu vise komentaristi. Pjuk.
 
Istina je da nije zgrada toliko loša izbliza, čak je i iz nekih uglova dobra, ali iz daljine deluje kao da je nedovršena ili ne znam ni ja šta, kao neka stara ruina ili kao da je bombardovana, ne daj Bože. Ne znam ni kako da opišem to što gledam, ali je ružno u svakom slučaju.

Ne znam što moj brat pet godina znoji guzicu od jutra do mraka na Arhitektonskom fakultetu. Šta uče tamo, da zgrada izgleda dobro iz jednog ugla?
 
_20200418_014129.JPG
 
Веки реци брату да додаје на бб форум да се дошколије .
Тачно треба да се уклони привремени паркинг....
 
За друштво са Беобилда. :sesir: :gobb:
 

Prilozi

  • 08_AГ_Ушће_куле_1.jpg
    08_AГ_Ушће_куле_1.jpg
    489,8 KB · Pregleda: 4.065
  • 07_AГ_Ушће_куле_1.jpg
    07_AГ_Ушће_куле_1.jpg
    460,6 KB · Pregleda: 4.068
  • 06а_AГ_Ушће_куле_1.jpg
    06а_AГ_Ушће_куле_1.jpg
    475,7 KB · Pregleda: 4.014
  • 05а_AГ_Ушће_куле_1.jpg
    05а_AГ_Ушће_куле_1.jpg
    479,4 KB · Pregleda: 4.069
  • 04аб_AГ_Ушће_куле_1.jpg
    04аб_AГ_Ушће_куле_1.jpg
    455,1 KB · Pregleda: 4.063
  • 03а_AГ_Ушће_куле_1.jpg
    03а_AГ_Ушће_куле_1.jpg
    477,1 KB · Pregleda: 4.062
  • 01а_AГ_Ушће_куле_1.jpg
    01а_AГ_Ушће_куле_1.jpg
    502,1 KB · Pregleda: 4.065
Не знам чему хејт? Зграда је баш одмерена и спретно стављена у контекст. Измештено језгро је оригинално решење. Поред тога што је рационално са аспекта издавања простора искоришћено је и за добијање преосталог стакленог кубуса у димнзијама приближним или истим постојећој кули. Заиста шмекерски потез архитекте који добро барата основним модернистичким односима. То је уједно и доказ да пројекат није рециклиран него је "аутохтони београдски". :sesir:

Једини минус ми је расвета и превише белих вертикала.
 
ko bi rekao jednog dana sa delijom da se slozim do poslednje reci i detalja. Meni se jos ne svidja sto su sa prednje strane koristili te manje limove i kopirali raspored belih elementata. Beli elementi i osvetljenje mi je isto malo kicasto...

Ono sto ipak fascinira je trzni centar i parking na otvorenom sa druge strane ulice + pumpa. Na takvom mestu takve stvari....kapitalizam bi to znao bolje da iskoristi.
 
Ovako kad gleda čovek rekao bi da je ova tamnija nova a ova druga da je građena otprilike isto kad i zgrada UN u NY.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Ha ha, ta ti je dobra :)

Iskreno, ne štrči previše i apsolutno mi ne bi smetalo da ostane (i da se naplaćuje), ali samo u slučaju kada bi Policija radila svoj posao i kažnjavala nepropisno parkirane na kolovozu između Bulevara Mihaila Pupina i Bulevara Nikole Tesle.
 
Vrh