Šta je novo?

Ušće Kula 2 [Poslovni objekat | 28 000 m2]

А где пише да ће бити нижа?
 
Nema na čemu, moje zadovoljstvo. Nova zgrada bi trebalo da bude iste visine kao i postojeća, nego će sama visina spratova biti viša u novoj zgradi (22 u odnosu na 25 spratova u postojećoj). Takođe, prizemlje će biti od oko 10m što se vidi na slikama, pa onda ide ostatak spratova.
 
Jednog lepog dana kada više ne bude ovoga:
 
Gledajuci ove slike, moram da priupitam sve koji prate ovo a tice se mozda neke druge teme ali svakako bitne i za ovaj projekat a to je buduce spajanje ulice Vladimira Popovica i Bulevara Nikole Tesle koji prolazi pored Usca SC i Usca 1 i sada i Usca 2? Zna li neko da li ce se to raditi u bliskoj buducnosti jer ce svakako to rasteretiti kako Milentija Popovica i sam prilaz svim zgrada Usca tako i Bulevar MP i samu raskrsnicu Milentija P. i Bulevar MP.
 
Utisak je da je Usce tower 2 mogla i trebala da bude malo viša od prve obzirom da nisu bliznakinje.

Sent from my Lenovo K53a48 using Tapatalk
 
Ja koliko mogu da shvatim, ove bele površine na fasadi su čini mi se neki privremeni zaštitni paneli za staklo (videli su se na nekoj slici izbliza). Pogotovo što su raspoređeni bez nekog reda, a koliko vidim deluje da su negde i sklonjeni (iako malo dalje potpuno isti sastav sadrži tu belu ploču). Ima li neko render fasade? Ako se na kraju sklone ove bele ploče, kule će izgledati skoro identično, pogotovo iz daljine.
 
Beli delovi definitivno ostaju, nisu privremeni. Tako da će fasada izgledati upravo ovako. Čini mi se da se dosta razlikuje od prvobitnog rendera. Po meni je trebala biti bez ovoliko detalja.
 
Све се ради по рендерима. Друга ствар је што се у рендерима својства фасадних материјала мало улепшавају. Геометрија и подела на фасади је идентична.
 
Evo jedan brzinski fotosop:
fasada.jpg
 
Da li ce imati nekakvo LED osvetljenje na fasadi?
 
Šteta što nije identična kao prethodna, nije loše ako ispadne ovakva, ali opet kada su jedna uz drugu bilo bi interesantnije da su obe iste.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=632945#p632945:3fwx5baa je napisao(la):
Svetlopis » 23 Jun 2019 09:04 pm[/url]":3fwx5baa]Evo jedan brzinski fotosop:

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Ono kad prvo pogledaš fotku pa tek onda pročitaš šta piše iznad nje.

:lol: :o :lol:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=632945#p632945:1orspc9u je napisao(la):
Svetlopis » 23 Jun 2019, 21:04[/url]":1orspc9u]Evo jedan brzinski fotosop:

Ako ti je to brzinski fotošop kakav bi tek bio da je normalan :) Prevario si me, ja mislio kad pre stigli sa fasadom :laugh:
 
Bolje da su ogradu na razdelnom ostrvu postavili u ovom delu izmedju stanice kod Dejtonke i Ušća, jer tu budale pretrčavaju.
 
Istina, ali kako to ograda da spreči idiote jer mogu da zakorače na kolovoz i zaobiđu ogradu.

Bolje bi im bilo da kažnjavaju vozače koje stanu kod taksi stanice i da napokon asfaltiraju "prečicu" između pešaškog i bilborda i da naprave podzemne prolaze umesto pešačkih (hm, mada to teško sa obzirom da tu dosta bicikala prolazi, mada može i bicikl kroz podzemni)
 
Da, zaboravio sam da dodam da bi trebalo da puste struju kroz tu ogradu. Oprobano deluje na stoku.
 
Vrh