Šta je novo?

Trotoari

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=879785#p879785:3gygseg0 je napisao(la):
astrodule » Pon Sep 13, 2021 1:06 pm[/url]":3gygseg0]Trotoar i biciklistička staza u Omladinskih brigada od Bulevara Milutina Milankovića do Airport sitija. Slično je i i dalje, ka Jurija Gagarina.
file.php

file.php

file.php

file.php

file.php

file.php

file.php

file.php

file.php

file.php

file.php

file.php
Ово је напокон санирано,али квалитет није обећавајући.На доста места нови асфалт је виши од изворног,а негде је и нераван:

 
Čak i kada se jednog dana budu uhvatili u koštac sa tim delom Bulevara, ne znam kako će moći da iznivelišu trotoar, kada je čas viši, čas niži, a negde i niži od nivoa ulice, a ulazi u ravni sa istim. Inače, jednom prilikom sam išao sa majkom tuda peške, i umalo se nije polomila. Zakačila je deo trotoara koji je za mrvicu višlji od onog kojim smo išli, i poletela napred. Da nisam uspeo da je uhvatim, kio zna šta bi bilo.
 
Upravo. Sve sto si rekao stoji i isto sam se pitao.

Zali boze slepce koji su sa svakom novom zgradurinom koja se tu napravila projektovali trotoare kao da je svaka zgrada univerzum za sebe. A i one koji su im to odobravali. Cak su i lokale tih zgrada sj***li, zato sto postoje platoi ispred nekih lokala na koje je nemoguce popeti se. Bukvalno plato ispred radnje na koji se penjes kao na voz nekad. A to naravno utice na (ne)posecenost i opsti imidz.

Skolski primer ovdasnje tradicionalnog urbanistickog slepila.
 
:violina: Исто је свуда где су тротоари били уски пре нове грађевинске линије - она јесте увучена, али, тротоари су остали исти, или постали гори него што су били.
Пример из Зрмањске на Бановом Брду:

стара линија, кућа и тротоар
IMG-20211016-153950.jpg



нова линија, зграда и тротоар
IMG-20211014-125509.jpg


IMG-20211014-125501.jpg


IMG-20211014-125437.jpg


IMG-20211014-125446.jpg


Колики год да је био тротоар поред старе куће у Васе Стајића, сада га нема уопште испред нових зграда када се паркирају кола на заузетим местима; улица је остала иста, а тротоара више нема с ове стране:

IMG-20211014-125656.jpg
 
Naravno i to je ogroman i rasprostranjen problem sirom zemlje. Ali tu se bar radi o sticaju okolnosti pa ajd, negde je razumljivo.

A ovde u Juznom Bulevaru se radi o tome da su nadlezni bar 20 godina (skoro sve te zgrade tamo su pravljene posle 2000) pustali ne samo da se pravi kanjoncina, nego da svaka dalabu pravi svoju zgradu ne mareci za trotoar. I to ne samo za trotoare ostatka ulice, nego i za one ispred "njihovih" zgrada.

Kazem, neki lokali (90% radnje, ne kafici) bukvalno imaju ispred platoe, uzvisenja, dzombe... na koje se niko ne penje i svi ih izbegavaju. Na nekim mestima ljudi radije izbijaju na kolovoz nego da se pentraju ili zaobilaze degenski naredjane zidice na kraju svakog boka svake parcele.

Ko normalan projektuje tako nesto? I jos bitnije - ko zdrav u glavu mu to odobrava??? Pa da sam na mestu tih radnji tuzio bih nadlezne sudu u Strazburu sto mi onemogucavaju pristup musterijama i ulici.

To sam samo ovde video. Prave "komplet" nov niz zgrada u ulici u 21. veku a trotoari ispred kao da su privatno vlasnistvo investitora i kao da nisu za hodanje. Nego svaka parcela vodi svoju politiku. Znaci sacuvaj me boze slepcina i umnobolnika koji opsedaju ovaj grad vec decenijama. To su bukvalno decenije i decenije slepila i haosa.
 
Тужни булевар и Димитрија Туцовића се кољу за титулу најгорег тротоара у граду.
 
Ove ulice i nisu toliko uske, koliko ima parkiranih vozila.

Vec sam govorio, ulice po centru Beograda su sasvim dovoljno siroke, ali parking mesta ih sužavaju do same granice upotrebljivosti.
 
Ovde su parkirani automobili samo 30% problema. Pogledaj slike. Trotoar je ispresecan i poremecen na svakih 10 metara.

P.S.
Ah, izvini, shvatio sam da mozda govoris o ovim lokacijama sa Sasinih slika.
 
Sredili su prošle nedelje i ovu stranu trotoara u Kneza Miloša niže od Pionirskog parka, ova podloga je očaj živi za hodanje sa ovim kamenčićima.

IMG_20211029_130622_1_1_1_1.jpg
 
Sad sam baš prošao tuda. Tja... svake godine sve više spuštam kriterijume i navikavam se na ono ''ćuti moglo je i gore''. :D Tako da... ajd može da prođe.

Samo su geniji trebali da produže ovu ogradu do kraja bloka, do raskrsnice sa Kralja Milana.
 
A šta ima uopšte zimi da prolaziš tuda? Lepo uzmeš i sačekaš proleće, kao sav normalan svet. :D
 
Omladinskih brigada kod Westa 65,malo proširuju trotoar,a na deonici dugoj 10 metara su ga raskopali celom širinom:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=894613#p894613:1cl69zyp je napisao(la):
Bender Rodriguez » Pet Okt 29, 2021 9:50 pm[/url]":1cl69zyp]
Samo su geniji trebali da produže ovu ogradu do kraja bloka, do raskrsnice sa Kralja Milana.
Moram da povučem ovu kritiku, jer sam nedavno prošao i video da su stubovi nastavljeni na dole, sve do Kralja Milana.

Doduše ostatak stubova su oni niski, znači samo niski stubovi protiv parkiranja. A mislim da je trebalo da nastave niz ''ograde'' sa vrha, da ima ograda koja štiti pešaka da se saplete na kolovoz. Jer je trotoar uzak a tu se vozila dobrano zalete.
 
Zar je moguće da niko ne ume da postavi ploče koje mogu da izdrže motorna vozila?

Nema veze što e ovaj plato primarno za pešake, ali mora da izdrži povremene prolaske automobila.

I da ne idu automobili, opet ponekad tu mora da uđe kamion ili neko teže vozilo.
 
Treba vremena da se pozabavi sa pravilnim postavljanjem podloge.
 
Ali zaista, šta je to toliko komplikovano? Šta može da se pogreši ako se radi po projektu? Da li je moguće da projekat takav da je bilo potrebno da ovaj pločnik izdrži samo težinu pešaka?

Zar je tako teško pravilno nabiti slojeve koji idu ispod ploča?

Plus što je privatni projekat.

Sramota, nemam druge reči.
 
Za početak, ako je projekat loš, posledično, i sve ostalo je loše.
 
Vrh