Šta je novo?

Trotoari

U Crnotravskoj je gemišt. Ulični deo se popločava, a bulevarski asfaltira. Mislim da ovo popločavanje ima veze sa time što je rađena prethodno (pre par godina) Kraljice Ane i da je ovo nastavak tih radova, koje nije isključeno, da su inicirali jedni od ova tri činioca: "BIA", "VMA" ili "SC Banjica", jer se radi oko tih objekata.
 
Mislim da sve trotoare koji se sređuju treba popločavati jer se po pravilu kod nas ti asfaltirani trotoari vremenom kopaju pa krpe i to nakon par godina izgleda odvratno. Pritom asfaltiranje nije ništa jeftinije nego da se poploča behatonom, ne mora svuda najskuplji granit kao što je praksa ove vlasti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=876710#p876710:26vzobk3 je napisao(la):
astrodule » Čet Sep 02, 2021 9:40 am[/url]":26vzobk3]I dalje stoji tako.

Evo malo i kod kružnog toka sjajnih trotoara i ivičnjaka.

Pogledajte prilog 1
file.php

file.php
На другој половини улице су још бољи:


 
Grad Beograd treba da doradi svoj grb i da uvrsti siluetu divljeg buvljaka na njega. Niklo nekoliko novih "tezgi" kod Hrama
_IMG_000000_000000~2.jpg
 
Склепаних тезги са књигама има свуда - од Сајма и Сава центра, до трга Николе Пашића. Немам ништа протов таквог вида трговине, али ми смета естетика "објеката", ваљда и ти може да се упристоји и стандардизује.
 
Za prodaju polovnih knjiga grad može da nađe neki prostor ili ulicu u gradu i da se sve smesti tu, uz pristojne tezge, ostale tezge sa čarapama i ostalom robom ne priliče gradu i to jedino može na buvljak/pijacu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=879008#p879008:v2i2sh82 je napisao(la):
Piccolo » Čet Sep 09, 2021 8:21 pm[/url]":v2i2sh82]Za prodaju polovnih knjiga grad može da nađe neki prostor ili ulicu u gradu i da se sve smesti tu, uz pristojne tezge, ostale tezge sa čarapama i ostalom robom ne priliče gradu i to jedino može na buvljak/pijacu.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=878532#p878532:v2i2sh82 je napisao(la):
Дошљак » Sre Sep 08, 2021 12:13 pm[/url]":v2i2sh82]Склепаних тезги са књигама има свуда - од Сајма и Сава центра, до трга Николе Пашића. Немам ништа протов таквог вида трговине, али ми смета естетика "објеката", ваљда и ти може да се упристоји и стандардизује.
Naravno, ne kažem da ne treba da postoje tezge nego kao što se i vi lepo rekli, a da ja dopunim - da budu ispunjeni sledeći uslovi:
1) da tezge zapravo liče na nešto, ne na sklepotine sa divljeg buvljaka
2) da ne blokiraju i ne ometaju pešačke tokove

I da, podržavam ovo što kaže Piccolo, da se napokon odredi neki prostor za prodaju udžbenika. Ni sanjao nisam da će to biti toliki problem i histerija u Beogradu, ali eto, srpska prosveta se potrudila da omogući da svaki nastavnik tutuban ima svoje kriterijume i knjige... tako da više nema standardizovane kupovine standardizovanih udžbenika kao u moje vreme što je bilo, nego se napravi' ni iz čega čitavo novo tržište i nauka oko prodaje knjiga za đake...
 
Beogradska. Deo od Krunske do Slavije je završen sad sređuju ovo ruglo ka bulevaru. Prvo se radi strana kod bucka.
Screenshot_20210911_092125.jpg

Screenshot_20210911_092010.jpg
 
Trotoar i biciklistička staza u Omladinskih brigada od Bulevara Milutina Milankovića do Airport sitija. Slično je i i dalje, ka Jurija Gagarina.
 

Prilozi

  • OB rovovi 1.jpg
    OB rovovi 1.jpg
    183,6 KB · Pregleda: 1.516
  • OB rovovi 2.jpg
    OB rovovi 2.jpg
    203,4 KB · Pregleda: 1.527
  • OB rovovi 03.jpg
    OB rovovi 03.jpg
    226 KB · Pregleda: 1.524
  • OB rovovi 04.jpg
    OB rovovi 04.jpg
    225,7 KB · Pregleda: 1.517
  • OB rovovi 05.jpg
    OB rovovi 05.jpg
    200,4 KB · Pregleda: 1.518
  • OB rovovi 06.jpg
    OB rovovi 06.jpg
    249,6 KB · Pregleda: 1.516
  • OB rovovi 07.jpg
    OB rovovi 07.jpg
    202,7 KB · Pregleda: 1.517
  • OB rovovi 08.jpg
    OB rovovi 08.jpg
    227 KB · Pregleda: 1.520
  • OB rovovi 09.jpg
    OB rovovi 09.jpg
    249,9 KB · Pregleda: 1.507
  • OB rovovi 10.jpg
    OB rovovi 10.jpg
    240 KB · Pregleda: 1.518
  • OB rovovi 11.jpg
    OB rovovi 11.jpg
    244,3 KB · Pregleda: 1.518
  • OB rovovi 12.jpg
    OB rovovi 12.jpg
    163,5 KB · Pregleda: 1.515
A kada završe, izgledaće ovako
OB rovovi asfaltirano 2.jpg
OB rovovi asfaltirano.jpg


Obratite pažnju kako su pre ukopavali optički kabl. Jedan tanak rov, precizno isečen. Ovde nemamo ravnu liniju ni par metera, kao krampovima i pijucima da su kopali.

A kad se setim koliko sam pizdeo zbog ovih tankih rovova (rađeno u vreme Dulića, Targo je u pitanju). Eto, toliko o kvalitetu radova nekada i sada.

To su inače radili sa cirkularnom testerom. Jeste pravilo buku i dizalo prašinu, ali barem smo dobijali ravne linije.
 
Možemo se i podsetiti reči našeg Zamenika

http://www.beograd.rs/lat/beoinfo/17712 ... ko-stigne/

– Došlo je vreme da se prekine praksa da beogradske ulice i trotoare raskopava ko kako stigne, od građevinskih investitora do javnih preduzeća, republičkih i gradskih, a da se pritom kolovoz i trotoar ne vraćaju u pređašnje stanje – upozorio je zamenik gradonačelnika.
 
Zena srednjih godina ide niz Mekenizjevu. Odjednom se strovali i padne.
Pritrcim da joj pomognem. U pitanju je Amerikanka.
Kaze: "Sto je los ovaj trotoar".
Pogledam, stvarno ima udubljenje, rupa. I to ne velika, ali ona je ipak pala, verovatno zbog neuvezbanosti.
Nisam znao sta da joj kazem.
 
И ја сам скоро видео на Зеленом венцу са леве стране ка Сремској групу туриста са коферима на точкићима, и једном се заглави точкић у кратеру на асфалту тротоара и истргне му се ручка из руке.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=879930#p879930:346vpwqb je napisao(la):
MC_ » Uto Sep 14, 2021 10:35 am[/url]":346vpwqb]Zena srednjih godina ide niz Mekenizjevu. Odjednom se strovali i padne.
Pritrcim da joj pomognem. U pitanju je Amerikanka.
Kaze: "Sto je los ovaj trotoar".
Pogledam, stvarno ima udubljenje, rupa. I to ne velika, ali ona je ipak pala, verovatno zbog neuvezbanosti.
Nisam znao sta da joj kazem.
Suza mi kanula.
 
Pa kanula bi ti da se neko tvoj stropoštao. Uopšte nije poenta u Amerikanki, poenta je da su mnogi trotoari u užasnom i opasnom stanju.
 
Ja sam tako pre par godina išao trotoarom i zapeo za ostatak posečenog stubića saobraćajnog znaka i prosuo se samo tako, jer sam imao kese u obe ruke i nisam mogao ljudski da održim ravnotežu.
A pre nekih mesec dana, išao sam na potezu između Bulevara i Vojislava Ilića. Taman zakrećem u jednu od poprečnih ulica, kada ugledah ženu kako pada sa sve kolicima, u kojima je bila beba. I to je tako padala, da su se kolica prevrnula za 180°i beba je krenula da pada na glavu, a majka pravo na kolica, sve preko bebe. Ja i jedan stariji par, koji smo se tu zatekli, skočili smo u pomoć. Na svu sreću, bebi nije bilo ništa, jer je bila vezana u kolicima, pa je tako pretpela samo strah zbog prevrtanja. Majka je takođe bila bez povreda. A sve se desilo zato što je trotoar bio raskopavan, pa po završetku radova asaltiran, tako da je stari asfalt bio na višem nivou od novog, i naravno kolica točkom zapela za to.
 
Odnos prema ulicama je ogledalo duse gradjana.
Primetili ste da ljudi kod nas jako sredjuju svoje stanove, a posle kucnog praga ih bas briga.
Cak i uzivaju ako neko padne.
To je esencija naseg mentaliteta.
 
Ako ti kažeš da je to esencija našeg života, onda mora da je tako. Pošto ti bolje znaš od svih nas šta mi volimo, a šta ne i kako stvari funkcionišu.
 
Иначе по свету људи редовно купе џак асфалта или плоче бехатона па поправе тротоар испред својих врата.
 
Ovde ako neko to uradi, dobije kaznu.
Sa druge strane, pisano je ranije, bio je jedan slučaj sa sečom (orezivanjem stabala). Stariji čovek zvao gradsko zelenilo da mu orežu stablo, čije grane su prelazile granicu dvorišta i ugrožavale bezbednost prolaznika. Dobio odgovor kako to nije moguće, jer je u pitanju privatno vlasništvo. A kada je komšija koji je mlađi čovek, orezao i bacio granje u kontejner, stigla kazna za nedozvoljeno bacanje granja u kontejner.
 
Mislim da je Došljak bio ironičan kao odgovor na MCevu blesavu defetističku konstataciju da ljudi treba i mogu da sređuju trotoar ispred svog doma i da se još raduju kad neko padne.
 
Vrh