Šta je novo?

Trolejbusi

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=709275#p709275:2xddfeu4 je napisao(la):
MC_ » 17 Feb 2020 16:24[/url]":2xddfeu4]Svi sistemi koji ne mogu da doprinesu bogacenju vladajuce klase (tramvaj, trolejbus voz...) bice degradirani.
Može sve, ali bukvalno sve da doprinese bogaćenju. Samo je pitanje ko je u čemu video svoj interes.
 
#2010 mi je lepo ispozirao pre neki dan :)


KBoLUgH.jpg
 
Da, to je samo bacanje prašine u oči da ne bi ispalo da se gase trole dok zapravo skraćuju sa tramvajem linije 29 i 31 do Slavije. Čim se izgradi depo Kosmaj 2 i iseli Dorćol leti odatle mreža. Evo i vesti o postavljanu spomenika biće i video kasnije

Građani postavili spomenik "troli 28" na okretnici na Studentskom trgu

Grupa građana okupljena oko inicijativa "Vratimo trolu 28", "Pešaci nisu maratonci" i "Ulice za bicikliste" postavlila je spomenik liniji trolebusa 28 na okretnici GSP na Studentskom trgu. Oni su održali protest tražeći da se trolejbuska linija 28 vrati na staru trasu.

Aktivisti i građani su rekli da su spomenik postavili jer vlast najverovatnije ne želi da vrati tu liniju u saobraćaj. Kako navode, ni posle ponovljenih zahteva nije došlo do susreta sa zamenikom gradonačelnika Goranom Vesicem, koji je prvobitno rekao da će saslušati njihove argumente.
trola 28, spomenik vratimo trolu 28
Izvor: N1

Oko pedesetak okupljenih građana upitalo je zašto se ukida veza sa centrom grada delu građana Zvezdare, zašto je ukinuta linija koja je bila potpuno ekološka i zašto je trolejbus marginalizovan kao način transporta koji ne zagađuje sredinu u urbanim, gusto naseljenim sredinama.
 

Prilozi

  • 86971711_10163125794780578_4595132772086972416_o.jpg
    86971711_10163125794780578_4595132772086972416_o.jpg
    115 KB · Pregleda: 3.170
Možemo o njima da pričamo i mislimo šta god, ali za deset godina ni oprani nisu bilo čim osim hladnom vodom, a kamoli ozbiljno održavani.
Ipak, kad se pogleda niz njega, prav je potpuno, bez deformacija.
Ne oglašava se niko ovde ko ih vozi sada da čujemo šta bi o njima rekao, šta se javlja kao karakterističan problem...
Ali, moj utisak je da je to radno vozilo koje bi uz malo nege i jedno ozbiljnije utezanje još dugo radilo. E, sad što lupaju i zvone, nije kriv bkm, već beogradske ulice i šahtovi na njima i potpuno zapuštanje prednjih trapova.
Zanimljivo je da su ih kakovtako spolja bolje očuvali nego nekadašnje ziu - mnogo manje ogrebotina i oštećenja imaju i svima su im motke prave.
 

Bravo @branik!!!

Lepo kažem, posle takvog (ne)održavanja zapravo je dobro što su uopšte i takvi. A realno im i ne fali ništa. Idu super, idu baš brzo ukoliko vozač zna da dobro upravlja mašinerijom! Da je neki najbolji trolejbus na svetu u pitanju ovde bi se doveo za par godina u isto stanje.

A da su nam ulice pogibija, živa istina. Znam da i kad se vozim bilo kakvim kolima da je ne daj Bože da se šminkam ili da nešto pišem :mrgreen: :mrgreen:


Nažalost, stoji jedna tužna činjenica koja važi i za sve drugo u životu. A to je da će uvek biti najglasnija negativna mišljenja i da se tako izrazim, hejtovanje. Zbog toga se stvara loša slika o svemu što postoji.


Danas sam imala prilike da se prvi put nakon rekonstrukcije povezem zglobnim trolejbusom (na liniji 40 naravno) u delu iznad autoputa. Kako je predobar osećaj! Vozila sam se u svom omiljenom bočnom delu kod zadnjih vrata da osvežim uspomene. Kako divno ide! Kako je prijatno, kako je stabilan. Ogroman, ali ide brzo. I uopšte posle toliko godina rada nije bučan! Mogu reći da mi je bilo mnogo lepo u toj vožnji.

Samo jedna, vrlo neprijatna stvar, koja je posledica lošeg održavanja i našeg nekulturnog ophođenja mi je ubola pažnju. Ostavljam vam da pogledati sami.

20200220_145029.jpg




 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=710317#p710317:d0z0qdr9 je napisao(la):
vucko » Čet Feb 20, 2020 11:23 am[/url]":d0z0qdr9]Da, to je samo bacanje prašine u oči da ne bi ispalo da se gase trole dok zapravo skraćuju sa tramvajem linije 29 i 31 do Slavije. Čim se izgradi depo Kosmaj 2 i iseli Dorćol leti odatle mreža. Evo i vesti o postavljanu spomenika biće i video kasnije

Građani postavili spomenik "troli 28" na okretnici na Studentskom trgu

Grupa građana okupljena oko inicijativa "Vratimo trolu 28", "Pešaci nisu maratonci" i "Ulice za bicikliste" postavlila je spomenik liniji trolebusa 28 na okretnici GSP na Studentskom trgu. Oni su održali protest tražeći da se trolejbuska linija 28 vrati na staru trasu.

Aktivisti i građani su rekli da su spomenik postavili jer vlast najverovatnije ne želi da vrati tu liniju u saobraćaj. Kako navode, ni posle ponovljenih zahteva nije došlo do susreta sa zamenikom gradonačelnika Goranom Vesicem, koji je prvobitno rekao da će saslušati njihove argumente.
trola 28, spomenik vratimo trolu 28
Izvor: N1

Oko pedesetak okupljenih građana upitalo je zašto se ukida veza sa centrom grada delu građana Zvezdare, zašto je ukinuta linija koja je bila potpuno ekološka i zašto je trolejbus marginalizovan kao način transporta koji ne zagađuje sredinu u urbanim, gusto naseljenim sredinama.
file.php


Kako je samo divan, drag trolejbuščić!!! Vidi se da je pravljen sa puno ljubavi!

Ne moram ponovo isto da govorim, samo nastavite borbu i NE DAJTE SE!!!
 
Vidite da ne mozete da vratite liniju 28.
Gradjanskim akcijama i performansima nije moguce nista promeniti u Srbiji.
Niste ubedili gradjane Zvezdare da im stvarno treba ta linija.

Vas protivnik je jaci i na zalost uziva podrsku vecine.
 
Vucko, treba sastaviti drugi predlog:

1. Elaborat o pretvaranju linija 40 i 41 u autobuske uz produženje za Resnik. Razlozi, mana linije 47 koja ide samo do Slavije i dobijanje veze žitelja Resnika sa samim centrom grada (Kneževac ima 37, a oni nemaju), veza sa KBC Zvezdara.

2. Ostatak trolejbusa prebaciti na liniju 28.

Da vidiš kako bi se glasalo u korist predloga. :)
 
Prekjuče sam bio na sednici skupštine opštine Zvezdara u svojstvu predstavnika inicijative građana Vratimo trolu 28, ovaj put me za razliku od prošlog puta NN lica nisu tukla.

Katarzičan trenutak je bio kada je predstavnik SRS-a tražio da se incijativa za vraćanje trole 28 stavi na dnevni red skupštine na šta sam ja jedini u skupštinskoj sali tapšao i odobravao taj predlog. Zahtev je naravno odbijen jer je skupštinska većina iz SNS-a bila protiv.

Poželeo sam da se ustanem i proderem se u sred sale, da krenem da ih psujem i prozivam kako su sluge partije, maloumnici, zlikovci, ali sam ipak suzbio tu instiktivnu želju koja me je zamalo nadvladala.

Posle sednice sam ovu nalepnicu sa fotografije dao predsedniku skupštine Aleksandru Eroru koji je iz redova SNS-a.

Napustio sam zgradu opštine, jedino što imam je dostojanstvo, a to mi ne mogu oduzeti...
 

Prilozi

  • Trola 28 sednica skupstine.jpg
    Trola 28 sednica skupstine.jpg
    53,9 KB · Pregleda: 2.464
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=711967#p711967:2d36ia4l je napisao(la):
vucko » Sre Feb 26, 2020 12:01 pm[/url]":2d36ia4l]

Napustio sam zgradu opštine, jedino što imam je dostojanstvo, a to mi ne mogu oduzeti...
file.php

To su ti na zalost vec oduzeli kad su te udarali.
Gradjanima Zvezdare vecinom glasaju za SNS i njima linija 28. ne treba.
Ako imamo svoje zelje treba da ucimo od glasaca SNS-a.
Poslusnost Vodji i Partiji jedina je njihova zelja i ta redukcija ih dovodi do srece.

U Srbiji nema ljudskog dostojanstva.
 
Ne, ništa od toga nije tačno. Vučko ima dostojanstvo i nikada mu nije bilo oduzeto. Ne može jedna nepismena, glupa i nekulturno bag** da mu udarcem oduzme dostojanstvo. Činjenica da se bori za nešto što je daleko veće od samog vraćanja linije gradskog prevoza pokazuje da ima veliko dostojanstvo. Isto kao i to da je imao dovoljno snage da ne padne na nivo seljačina iz redova naprednjaka i da počne da urla u sred sale. MC, zaista ne treba takve stvari da pišeš, Vučko je svetli primer mnogih sa ovog foruma koji se na različite načine bore protiv ovog režima i urnisanja države i nipodoštavanja srpskog naroda.
 
Predstavnici inicijative Vratimo trolu 28 su danas pozvani na sastanak sa gradskim sekretarom za javni prevoz, Jovicom Vasiljevićem, u ponedeljak 2. marta. Ovo je velika mala pobeda za nas! Jedan korak smo bliže vraćanju trolejbusa 28 na ulice Beograda!!!

:gobb:
 
vucko":3khsx0fw je napisao(la):
Predstavnici inicijative Vratimo trolu 28 su danas pozvani na sastanak sa gradskim sekretarom za javni prevoz, Jovicom Vasiljevićem, u ponedeljak 2. marta. Ovo je velika mala pobeda za nas! Jedan korak smo bliže vraćanju trolejbusa 28 na ulice Beograda!!!

:gobb:
Savet od nekog sa iskustvom:

Dobro se spremite, ne očekujte ništa spektakularno, obavestite medije o sastanku. Sve što oni rade je damage control i spinovanje. Velika verovatnoća je da će pokušati da vas izmanipulišu.
Probajte da na neki način snimite ceo tok sastanka. Oni će verovatno sve to predstaviti na svojim medijima onako kako njima odgovara...
I samo hrabro.
I da ponovim :Javnost je vaš saveznik!

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Hvala na podršci svima. Spremamo se ozbiljno, a poučeni smo našim iskustvima. Vodimo sa nama stručnjaka o kojem ćete čuti posle sastanka. Inače, ja sam učestvovao u odbrani Zvezdarske Šume i neuspešnoj borbi da se sačuvaju platani u Bulevaru. S obzirom da sam novinar neskromno rečeno mislim da ćemo moći da budemo solidni sagovornici.

Tražićemo da se vodi zapisnik kako bi postojao materijalni trag. Mediji su već obavešteni o sastanku sa naše strane i pozvani su da prate sastanak. Sve što radimo je za javnost i u interesu javnosti.

https://www.danas.rs/drustvo/predstavni ... ni-prevoz/
 
Vučko tebi stvarno svaka čast.
Mislim da im trebate skrenuti pažnju i na ekologiju, pošto je to sada aktuelna tema. Trolejbusi ne zagađuju okolinu za razliku od buseva na gas, a pogotovo ovih dizel što rade na 22A. Za novac koji su poklonili taksistima su mogli kupiti 200 zglobnih Solaris Trollina sa autonomijom kretanja (što je vise nego duplo od potrebnog za potpunu obnovu trolejbuskog parka)
 
Sutra smo u 10h na sastanaku u Gradskom sekretarijatu za javni prevoz. Držite nam palčeve!
Vratimo trolu 28!!! :gobb:
 

Prilozi

  • vratimo trolu 28.jpg
    vratimo trolu 28.jpg
    83 KB · Pregleda: 2.049
Ako posle ovog sastanka ne bude ništa trebalo bi radikalizovati protest i blokirati za početak svaki dan neku ulicu koja se izabere jer nije okej da se mesec ipo ili dva borite oko vraćanja j.....g trolejbusa. Svaki dan lepo blokada Takovske od 17 do 18 pa ko živ ko mrtav.
 
vucko":1d4spv5f je napisao(la):
Sutra smo u 10h na sastanaku u Gradskom sekretarijatu za javni prevoz. Držite nam palčeve!
Vratimo trolu 28!!! :gobb:


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=713209#p713209:2lfzeklc je napisao(la):
vucko » Ned Mar 01, 2020 10:11 am[/url]":2lfzeklc]Sutra smo u 10h na sastanaku u Gradskom sekretarijatu za javni prevoz. Držite nam palčeve!
Vratimo trolu 28!!! :gobb:
file.php

Do kraja!!!
 
Da prenesem deo posta sa druge teme, pošto ima veze sa Pogonom Dorćol, koji je aktuelna meta za rasparčavanje i rasprodaju zemljišta pod izgovorom da je na previše atraktivnoj lokaciji.
Dunav.jpg


Da se razumemo, ne kažem da ''Dorćol'' treba da ostane u ovakvom haosu kakav je sad. Ali nema potrebe ni da se raskomadava i seli bogu iza nogu samo zato što ''leži na previše dobroj lokaciji''. Kad bukvalno prekoputa njega počinju hektari i hektari haosa koji mogu podjednako, ako ne i lakše, da budu konvertovani u stambene i poslovne objekte. Ali ne, prepodobni investitori i gradski oci bi od svega toga najpre da raskomadaju baš ''Dorćol''. Sve su druge probleme rešili pa im sad ostaje tih tri gradska bloka koji koče razvoj grada... Nije nego... :kafa:
 
Мислим да су се окомили на Дорћол пошто је то међу ретким већим површинама под истим власником (град), лука је приватизована, Вилине воде су распарчане међу различитим фирмама, а од Панчевца до Аде Хује мора доста да се насипа.
 
Vrh