Šta je novo?

Trošarina shopping mall

hm.. ovo je objekat u vojvode stepe, ne znam sta je i cemu sluzi a ja sam mislio da se taj soping mol gradi na onoj godinama ogradjenoj livadi izmedju pumpe i okretnice buseva. izvestaj bi bio isti, nula do nule..
 
Nekadasnji Autoremont. Ta firma se, iako ne radi, vodi kao nosilac projekta trznog centra Trosarina :D
 
Homer Jay":v5jx344h je napisao(la):
Posto je gotova studija uticaja na zivotnu sredinu i krenula je prica da ce uskoro poceti izgradnja trznog centra na Trosarini. Iskoristio sam jucerasnji boravak na Vozdovcu da se prosetam do gore i overim stanje. Elem, situacija je sledeca:

Broj tabli sa informacijama o projektu: 0
Broj postavljenih gradjevinskih masina: 0
Broj kranova na "gradilistu": 0
Broj radnika na gradilistu: 0

Kao sto vidite, vrlo uzbudljivo! Uostalom, slika govori vise od reci:

trosarina.jpg


Izvinjavam se zbog niskog kvaliteta slike. Mobilni.

pa zar nije lokacija trosarina centra tamo kod okretnice..tamo su krenuli sa rascicavanjem terena..ja nesto nisam siguran da je ovde trebalo da se gradi bilo sta,ali mozda i gresim
 
Shopping mall Trošarina should be one of the biggest in Belgrade with the total floor area around 71 000 m2. This office-sales building has been designed to exist within the present complex R.O. Autoremont, in Vojvode Stepe street, in Belgrade occupying the area of around 6.00 hectares. The designed building will have a permanent character as a multifunctional commercial structure. It is conceived as a modern, showcase project, commercial building of a flexible structure and adequate infrastructural equipment with all necessary layouts of installation systems. Within the building there will be a garage on the underground floors with the adequate number of parking spaces. The garage will have all necessary installation systems enabling humane and sophisticated usage, and the flexibility in the sense of purpose and organisation of the space.

Izvor Projmetal

Autoremont u Vojvode Stepe. Lepo pise :)

Uostalom, uporedite slike:

trosarina.jpg

index_en.php
 
mož da bude a i ne mora. . .

narocito neki pod izvođać ce da radi za njih nakon bloka 34 i ostalih dr. iskustava . . . .
:laugh: :lool: :laugh:
 
Sta se desava sa ovim projektom koji je ostao samo na papiru?mora da je Baja u kreditima do guse tj. Verano.Imali sta novo ovom shopping molu?
 
verano je u prvih 10 poreskih dužnika.


nema ništa od verana u skorije vreme.
 
Верано је пук'о скроз. она зграда у блоку 23 га је докусурила
 
Bilo bi dobro (i za njih i za nas) da Verano proda svoj real estate portfolio (B23, Trošarina, Blok 34...), samo je pitanje da li će naći kupca u ovakvim okolnostima.
 
било би, али ко ће то да купи? Мишку те локације нису интересантне, јер да јесу давно би их узео. МПЦ је исто у финансијским проблемима
 
Верано је пукао због куповине Робник Кућа Београд, а паре које су биле намењене за завршетак објекта у блоку 23 су отишле за куповину Робних Кућа и назовимо то, "обнову" неких од тих објеката. Као што и сами знате од издавања истих слабе вајде јер су цене закупа биле небу под облаке. Али шта ће те, зинуло дупе за параме и сад се пуца по свим шавовима.

Сајам није било могуће купити јер је отишао под управу Града Београда. И један од овдашњих масона се намерачио на Београдски Сајам, али је ударио главом о зид !

Што се Верана још тиче, изгледа да им је у питању и посао са Пежоом под знаком питања !!!
 
Верано се много испуцао за РК, а сада му се јавља проблем што не може да их прода. неће нико да купи
 
Zar nije većinski partner u Robnim kućama grčka "Marfin grupa"? Koliko se sećam "Verano" im je bio samo lokalni partner. Mada, verujem da je i to bilo dovoljno da puknu...
 
Гага":2h3sn6io je napisao(la):
Верано је пукао због куповине Робник Кућа Београд, а паре које су биле намењене за завршетак објекта у блоку 23
Nisu nikada ni postojale.

U RKB Baja nije ulozio nista sve je finansirao Marfin, a zastoj u u finansiranju adaptacije RKB nije dosao zato sto Marfin nije imao vise para vec zato sto su provalili da se pare koje su uplacivane Projmetalu, (projektant i generalni izvodjac radova na adaptaciji RKB, u vecinskom vlasnistvu Verana)ikroz prenaduvane fakture za troskove adaptacije RKB isisavaju i koriste i za finansiranje zgrade u B23 u kojoj nisu imali nikakvog vlasnickog udela.
 
evo nekoliko slicica gde bi trebalo da se gradi tc trosarina,vidim da je tema zamrla.pozzz
dsc07464nt.jpg

dsc07463hk.jpg

dsc07462o.jpg
 
sta se desava sa ovim projektom.pricalo se na sva zvona,sve novine pisale o njemu?
Izgleda da je verano kako stoje stvari u ogromnim dugovima i verovatno ce sve da rasproda kao drakulic.
nazalost bila je odlicna ideja i mesto bas zbog tog kompleksa stepa stepanovic,ali sta da se radi.mozda neko nekada i krene taj projekat da podigne sa mrtve tacke.verovatno se dugo nece voditi diskusija o ovoj temi.
 
Sa gradnjom delta planeta sve mi se cini da ovaj projekat nece biti preterano isplatljiv
 
Nema, druže. "Verano" je praktično propao - B23 je stao, planirani projekti preko "YU kapitala" su na prodaju, RK Beograd jedva posluje. Ne znam da li nekome pokušavaju da uvale i ovaj projekat, ali teško je da će se neko odvažiti da počne izgradnju tržnog centra na ovom mestu dok se u komšiluku završava "Stadion centar Voždovac", a na proleće počinje izgradnja "Delta planeta" na Autokomandi.
 
Ja bi ovde napravio park, koji bi se tako lepo nadovezao na banjicku sumu...
a Sto se Verana tice, pa bolje nisu ni zasluzili i treba da propadnu.
 
Ja sam tek sada prvi put i to slucajno videla projekat jer paniramo da se selimo u taj kraj… i ne mogu da verujem da su dobili i potrebne dozvole i da je sve stalo…
Hoce neko mozda preuzeti projekat?
Tamo ce uskoro ziveti bas puno ljudi i mozda bi soping centar na tom mestu ipak bio dobra investicija.
Nema nikakvih novosti?
 
Ja sam pre za to da se TC Banjica sredi, jer u jednom delu izgleda solidno, a u drugome kao da je napuštena zgrada. A veza sa linijama gradskog prevoza isto dobra, što se tiče Trošarine i okoline. Taman da opet u neku ruku živne i taj kraj (Banjica, Trošarina i okolina).
 
Vrh