Šta je novo?

Tri Nove - Zemun

Zaista nema šta novo da se napiše niti su slike mnogo različite od onih koje su poslednje postavljene. Ali, pošto ima pitanja, evo kratak presek stanja:

- Objekat 1 je dobrim delom poprimio konačni izgled spolja, osim terasa i maski za klime (samo za one spoljašnje jedinice koje su na fasadi, a ne na terasi). Kako su budući stanari lamele 1 već imali priliku da obiđu svoje stanove, a komšije iz lamele 2 i 3 će to raditi sutra/prekosutra, znači da se i unutrašnji radovi privode kraju. Znaju se i modeli klackalica za parking koji su postavljeni.
- Objekat 2 spolja se privodi kraju, a iznutra nemamo informacije dokle se došlo. Očekujemo da nas za nekoliko nedelja zovu iz Merina da pogledamo svoje stanove u objektu 2.
- Na Vili je fasada urađena samo sa južne strane i deluje da će se sređivati poslednja, ali sumnjam da će mnogo zaostajati za objektom 2.
- Agenti Merina su počeli da zovu kupce da se izjašnjavaju o načinu plaćanja - kredit ili keš. Nema preciznih informacija o potpisivanju ugovora i otpočinjanju procedure za kredit, ali se očekuje u narednih mesec-2
- Počelo je sređivanje prostora i ulice oko zgrade, ali tek se naziru neki radovi na tom planu.

Za sada su utisci pomešani - u nekim delovima je investitor ispoštovao ugovor, u nekim ga je malo nategnuo, a negde i totalno izvrnuo. Generalno, komunikacija i odnos prema kupcima su na jako niskom nivou. Investitor ne želi da komunicira sa kupcima direktno, već to ostavlja Merinu, a Merin se opet izvlači na investitora, dok kupci ostaju bez odgovora.

Uzdržao bih se sada od komentarisanja kvaliteta izvedenih radova i izbora materijala, dok ne vidim stan.
 
Da li je neko primetio da na radijatorima ne postoje potenciometri (ili kako se vec zovu), kojima moze da se regulise radijator?
Znam da u Gornjem gradu ima, cak i u mnogim stanovima mnogo 'nizeg' kvaliteta i reputacije?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=790377#p790377:1xxmu138 je napisao(la):
svetionik » Čet Nov 05, 2020 4:44 pm[/url]":1xxmu138]Da li je neko primetio da na radijatorima ne postoje potenciometri (ili kako se vec zovu), kojima moze da se regulise radijator?
Znam da u Gornjem gradu ima, cak i u mnogim stanovima mnogo 'nizeg' kvaliteta i reputacije?

Njih postavljaju na kraju, tako su rekli prilikom gledanja stanova.
 
svetionik":3ftdeuih je napisao(la):
Da li je neko primetio da na radijatorima ne postoje potenciometri (ili kako se vec zovu), kojima moze da se regulise radijator?
Znam da u Gornjem gradu ima, cak i u mnogim stanovima mnogo 'nizeg' kvaliteta i reputacije?
U materijalizaciji piše "sva grejna tela imaju ugrađene termostatske ventile".
Nisam bio da vidim stan, ali čini mi se da je to sada ne samo standardno nego i obavezno u novim objektima.
 
2cdfa8fbf057b423da82e8c0f4ddce62.jpg

0906ea43469c7e71a50d3e45f8817e80.jpg

3120d126f5373c12b647b03d4b780d69.jpg

56dfebd200cff6b9f3a52cf09aebe6ea.jpg

2e515185e7c7c8572f398713e1c818a3.jpg

0c66d0df6229af91e7d5005687d1696d.jpg

ovaj oluk je bas nesrecno resen


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni je bezveze, što su oluci uopšte i vidljivi na fasadi.
Jel ove terase nemaju slivnike ... gde će voda kada se ista bude prala ili to nije predvidjeno?
 
Шта ће сливници ако баш набаца воду кад је олуја само метлом мало погураш преко ивице а што се тиче олука ово је много боље решење у односу кад је унутра јер кад се запуши или пукне то су муке да се уопште и открије где је тачно квар, ко је имао искуства са олуцима који су узидани зна о чему причам.
 
Ja trenutno živim u zgradi koja je zidana 68 na N.Bgd-u pa nema oluke na fasadi. Za ovih 10 godina koliko sam ovde nikad nismo imali ni najmanji problem, ali razumem i poštujem da je po tebi ovo bolje.

Takodje ima i odvode niz koje ide voda kada pereš terasu. Gde ide ovde ta prljava voda ... pada kod komšije?

Mislim samo da se investitor za ovo nije odlučio radi praktičnosti ili estetike, nego radi uštede. To je bila poenta mog komentara.
 
Ovo je još jedan od dokaza kako današnji investitori, projektanti, arhitekte, inženjeri, svi izvođači i podizvođači radova, nadzori NE ZNAJU SVOJ POSAO, NE RADE NIŠTA I PRODAJU SE ZA MALE PARE.
 
Ja sam tek nedavno cuo za terasu koja ima slivnik. Gde god sam bio nigde nisam video slivnik na terasi, mada to je dosta korisno. Ali ako ga nema, to ne smatram nekim problemom, ako ces da peres terasu, uzmes dzoger i operes kao sto operes i plocice u nekom hodniku. Zasto bi morao da je zapljusnes sa lavorom vode da bi je prao?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=793624#p793624:34o13ls7 je napisao(la):
shadestudio » Pon Nov 16, 2020 11:49 am[/url]":34o13ls7]Ja sam tek nedavno cuo za terasu koja ima slivnik. Gde god sam bio nigde nisam video slivnik na terasi, mada to je dosta korisno. Ali ako ga nema, to ne smatram nekim problemom, ako ces da peres terasu, uzmes dzoger i operes kao sto operes i plocice u nekom hodniku. Zasto bi morao da je zapljusnes sa lavorom vode da bi je prao?

Ja neću sigurno, ali nisam siguran za one iznad mene :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=793584#p793584:1jgacs3h je napisao(la):
deka u akciji » Pon Nov 16, 2020 10:18 am[/url]":1jgacs3h]Ovo je još jedan od dokaza kako današnji investitori, projektanti, arhitekte, inženjeri, svi izvođači i podizvođači radova, nadzori NE ZNAJU SVOJ POSAO, NE RADE NIŠTA I PRODAJU SE ZA MALE PARE.

I da dokumentujem:


https://www.paragraf.rs/propisi/praviln ... anova.html

Član 38

Odvođenje sanitarnih otpadnih i fekalnih voda iz stana, odnosno stambene zgrade, kao i odvođenje atmosferskih voda sa krovnih površina, terasa, lođa, balkona zgrade i dvorišnih površina neposredno oko zgrade, mora biti obezbeđeno sistemom fekalne i atmosferske kanalizacione mreže.
 
Зна ли неко нешто о овом раскопавању Новоградске?
 
Zna li neko koja je situacija sa kolicinom prodatih stanova? Trenutno sam u potrazi za stanom na novom BGu - granica sa Zemunom. Pa me interesovalo da li je ovdje ostalo nesto od trosobnih stanova ili da cekam Jakub Kuburovic sledece godine? :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=795051#p795051:ospg412d je napisao(la):
Cherry » Pet Nov 20, 2020 4:51 pm[/url]":ospg412d]Зна ли неко нешто о овом раскопавању Новоградске?

Kanalizacija
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=795339#p795339:3ewjlk2o je napisao(la):
nik_ola » Sub Nov 21, 2020 3:30 pm[/url]":3ewjlk2o]Zna li neko koja je situacija sa kolicinom prodatih stanova? Trenutno sam u potrazi za stanom na novom BGu - granica sa Zemunom. Pa me interesovalo da li je ovdje ostalo nesto od trosobnih stanova ili da cekam Jakub Kuburovic sledece godine? :)

Не знам за трособне,али двособни су остали само на приземљу. 1850 квадрат чини ми се
 
Ima li neko informaciju, da li su poceli sa pozivanjem za gledanje stanova u objektu 2.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
marulja":24099iwq je napisao(la):
Ima li neko informaciju, da li su poceli sa pozivanjem za gledanje stanova u objektu 2.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ne još, mada spolja deluje da bi mogli.
Postavljene su klime, a u lameli 2 su urađene i terase. Fasada deluje skoro pa gotova...
83c2341dcda97866b5c6660dc79bc528.jpg
f91f6875cb6bb9a15d772d35e7129d6e.jpg
849678644e7e2589a62b604bb3bad23c.jpg
4a4759b9c5c9a0134fb6af2cab02d49a.jpg
1c99154537360a4db6619ecc3f79efea.jpg
4d342692773c526a1c647b4f23150831.jpg
 
Cvetic167":1rt1eae2 je napisao(la):
Kada pocinje rasciscavanje kasarne?
Za to najbolje kontaktirajte investitora za buduće naselje Jakub Kuburović.
Inicijalno je trebalo da se krene u maju ove godine, a poslednja informacija koju sam ja čuo je januar sledeće.
Za sada izvođači u naselju Tri Nove koriste prostor kasarne da odlože građevinski materijal, otpad, a i napravili su mali kontejner-kamp.
 
Počinje raščišćavanje kada se završi rekonstrukcija Vojnosamačkog hotela na Dorćolu. Tako su nam rekli na gradilištu, jer ovi ljudi što tu žive nemaju smeštaj.
 
Izvođači Tri nove su, takođe, izvođači i tog novog projekta. Samo nastavljaju kad ovde završe.
 
Nadam se onda da je bar investitor drugačiji I da će imati bolji odnos prema kupcima.

U Tri Nove investitor I prodaja, dve "kiparske" kompanije, imaju katastrofalan odnos prema kupcima.
 
Investitor je valjda Pmc inžinjering i nema veze sa ovim našim. Šta je konkretno problem na relaciji prodaja kupac?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=798312#p798312:1o30xwxk je napisao(la):
milos.tomic » Pon Nov 30, 2020 10:47 pm[/url]":1o30xwxk]Nadam se onda da je bar investitor drugačiji I da će imati bolji odnos prema kupcima.

U Tri Nove investitor I prodaja, dve "kiparske" kompanije, imaju katastrofalan odnos prema kupcima.

Kupac je najdragoceniji kapital za svakog prodavca.

Katastrofalan odnos prema kupcima može biti posledica enormne potražnje i razmišljanja po principu ako ti nećeš ima ko hoće, ili posledica krajnje neprofesionalnog poslovanja skromno edukovanih amatera koji znaju da ovo tržište slabo pamti
 
Vrh