Šta je novo?

Tri Nove - Zemun

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=784236#p784236:20yb4um3 je napisao(la):
Tom&Jerry » Pet Okt 16, 2020 2:40 pm[/url]":20yb4um3]
milos.tomic":20yb4um3 je napisao(la):
Nas tridesetak se organizovalo prošle nedelje i izneli smo svoje nezadovoljstvo prodaji, investitoru i izvođaču.

Ukoliko budućih komšija koji žele da se priključe, pošaljite mi privatnu poruku na forumu.
S obzirom da dosta toga što mi kao budući stanari diskutujemo, možda nije od javnog interesa, postoji Viber/mail grupa koju koristimo.
Naravno, postavljanje važnih informacija na forum ostaje, ali ne moraju svi detalji. :)
Ne moramo svi da se slozimo oko vaznosti ili estetskog utiska povodom ograda na terasi, maski za klime i slicno. Bili smo svesni da je render ilustrativan i da će nekih odstupanja biti. Ako se radi o kozmetičkim odstupanjima, to je ok i ja se, lično, ne bih bunio.
Međutim, ako se odstupa od materijalizacije propisane ugovorom i to ugradnjom manje kvalitetnih materijala, to je objektivna stvar i to bi moralo da smeta svakome, uz pretpostavku da je to istina.
Moram da priznam da bih se iznenadio ako se stvarno pribeglo tome, jer su nama, na primer, ugradili 2 klime, iako je na crtežu u predugovoru bila samo jedna, tako da je to bilo pozitivno iznenađenje. Po tome sam zaključio da im pristup nije takav da se zakida gde god može.

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
Slazem se za vizuelizaciju i pitanje je percepcije sa jedne strane, dok sa drug strane, stvar je i kako je prodavac to predstavio kupcu sta moze da ocekuje. Sto se tice ''materijalizacije'', ne razumem logiku zasto to bi to radili.Ukoliko su ovo zaista uradili bolje je da su u pocetku stavili u materijalizaciji profile nekog 3 proiavodjaca i elektro prikljucke domace proizvodnje, mislim da niko sada ne bi dramio. Na kraju krajeva prodali bi sve stanove i sa tim materijalima. Ovako ispada da manipulisu i da prave los brend od svoje firme i od prodavca a sve na stetu kupaca. Znas kako, pitanje je transparentnosti i svakako ce se kupci pitati jednom kada vide odstupanja. Zabrinutost je opravdana, i ako se menja nesto iz ugovora onda, moze se ocekivati da to rade i na ostalim pozicijama. Za mene je najbitnija komunikacija koja bi trebala ovde da se ostvari. Neka budu fer pa neka obaveste (pozovu,posalju mail) kupce o promenama (pa makar i bile losije ) kao osnovni korak poverenja i smatrao bih dovoljnim da brinu o meni kao kupcu. Ovako, ostalo je pasivno stanje i prepucavanje izmedju prodavca i investitora ko treba da odgovori.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=784278#p784278:2qamqwwp je napisao(la):
MZemun » Pet Okt 16, 2020 4:03 pm[/url]":2qamqwwp]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=784236#p784236:2qamqwwp je napisao(la):
Tom&Jerry » Pet Okt 16, 2020 2:40 pm[/url]":2qamqwwp]
milos.tomic":2qamqwwp je napisao(la):
Nas tridesetak se organizovalo prošle nedelje i izneli smo svoje nezadovoljstvo prodaji, investitoru i izvođaču.

Ukoliko budućih komšija koji žele da se priključe, pošaljite mi privatnu poruku na forumu.
S obzirom da dosta toga što mi kao budući stanari diskutujemo, možda nije od javnog interesa, postoji Viber/mail grupa koju koristimo.
Naravno, postavljanje važnih informacija na forum ostaje, ali ne moraju svi detalji. :)
Ne moramo svi da se slozimo oko vaznosti ili estetskog utiska povodom ograda na terasi, maski za klime i slicno. Bili smo svesni da je render ilustrativan i da će nekih odstupanja biti. Ako se radi o kozmetičkim odstupanjima, to je ok i ja se, lično, ne bih bunio.
Međutim, ako se odstupa od materijalizacije propisane ugovorom i to ugradnjom manje kvalitetnih materijala, to je objektivna stvar i to bi moralo da smeta svakome, uz pretpostavku da je to istina.
Moram da priznam da bih se iznenadio ako se stvarno pribeglo tome, jer su nama, na primer, ugradili 2 klime, iako je na crtežu u predugovoru bila samo jedna, tako da je to bilo pozitivno iznenađenje. Po tome sam zaključio da im pristup nije takav da se zakida gde god može.

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
Slazem se za vizuelizaciju i pitanje je percepcije sa jedne strane, dok sa drug strane, stvar je i kako je prodavac to predstavio kupcu sta moze da ocekuje. Sto se tice ''materijalizacije'', ne razumem logiku zasto to bi to radili.Ukoliko su ovo zaista uradili bolje je da su u pocetku stavili u materijalizaciji profile nekog 3 proiavodjaca i elektro prikljucke domace proizvodnje, mislim da niko sada ne bi dramio. Na kraju krajeva prodali bi sve stanove i sa tim materijalima. Ovako ispada da manipulisu i da prave los brend od svoje firme i od prodavca a sve na stetu kupaca. Znas kako, pitanje je transparentnosti i svakako ce se kupci pitati jednom kada vide odstupanja. Zabrinutost je opravdana, i ako se menja nesto iz ugovora onda, moze se ocekivati da to rade i na ostalim pozicijama. Za mene je najbitnija komunikacija koja bi trebala ovde da se ostvari. Neka budu fer pa neka obaveste (pozovu,posalju mail) kupce o promenama (pa makar i bile losije ) kao osnovni korak poverenja i smatrao bih dovoljnim da brinu o meni kao kupcu. Ovako, ostalo je pasivno stanje i prepucavanje izmedju prodavca i investitora ko treba da odgovori.
Samo jedan mali dodatak: cak i ako nesto bolje dodaju sto je van rendera ili materializacije, bilo bi lepo da obaveste. Ne moraju to pisati svaki dan ili nedeljno. Moze jedan kratak info jednom mesecno. Mislim da bi ovo vise znacilo njima. Definitivno bi ljudi imali pozitivniji stav.
 
Morate da znate da je Gornji Grad sa istim investitorima urađen u STAROM aluminijum+drvo sistemu WOODART TT od italijanske firme Profilati (stolarija). Tri različite stvari su pisale na sajtu, u tenderskoj dokumentaciji, i šta je na kraju izvedeno na objektu. Pričam o koeficijentu toplotne provodljivosti prozora, tj o njegovom kvalitetu. U tenderu je traženo jedno (najbolje), na sajtu pisalo nešto drugo (srednje), a na kraju ugrađeno treće (koje ne zadovoljava naše zakone i kriterijume, a to je Uw=1,5 W/m2K ili ispod).Znači, traženi kvalitet nije zadovoljen.
Investitor je za Tri Nove nastavio da radi sa istim podizvođačima za stolariju (jer imaju kombinacije, kompenzacije i ostale ..cije), ali je umesto originalnog odličnog novog aluminijum+drvo sistema WOODART TT THERMOPLUS 98 firme PROFILATI (proverljivo na sajtu), korištena lošija kopija tog sistema. Aluminijum jeste iz PROFILATI-ja, ali su druge stvari vezane za dihtovanje i izolaciju nestale iz prozora. Za te prozore na Tri Nove ne postoji nikakav atest ili sertifikat. Ni podatak o Uw.
Čak i ovakav ugrađen prozor je bolji od mnogih drugih aluminijum+drvo prozora koji postoje na tržištu (pomenuti Tehnomarket, Nissal, Alumil, i neki drugi), ali nije pravi i originalan PROFILATI sistem. A to što piše u ugovoru...pa ko od Vas kupaca zna razliku i može to da primeti?
pozdrav, deka u akciji

Ovo je bio moj post od 29.08.2020. Pročitajte dobro.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=784184#p784184:1k4a7w3q je napisao(la):
JohnnyQuid » Pet Okt 16, 2020 12:49 pm[/url]":1k4a7w3q]Au bre ljudi. Opustite se malo. Naravno da skoro da i ne postoji način da to dokažete, takođe ne možete da očekujete od rendera da se vidi ili ne vidi profil pa da na tome insistirate. Razumem da za svoj novac želite ono što ste platili, međutim budite malo realni i pogledajte sadašnje cene u gradu i opremljenost takvih projekata (često i pvc stolarija i EG), mislim da treba da ste prezadovoljni standardom i kvalitetom gradnje, naročito za tu cenu. Kad preuzmete ključeve moći ćete da zaradite već na ceni kvadrata. Život je kratak, radujte se novom stanu, ne morate stavljati baš ružičaste naočare, ali neke žućkaste umesto crnih tamnih ne bi bile loše...

Коначно мало оптимизма на теми, него ме интересује ово око зараде, како ће да зараде на цени квадрата јер су их добили по тој цени што кажете?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=784276#p784276:2td8rca5 je napisao(la):
milos.tomic » Pet Okt 16, 2020 3:59 pm[/url]":2td8rca5]
Veske":2td8rca5 je napisao(la):
Na koji email ili viber mozemo da se prijavimo za reklamacije?
Poslao sam Vam privatnu poruku preko foruma.

Moze li i meni pp da se ukljucim u viber/email grupu?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=784181#p784181:1r5s8hhz je napisao(la):
MZemun » Pet Okt 16, 2020 12:33 pm[/url]":1r5s8hhz]Postovani svi, upravo sam dobio odgovor od firme koja se bavi ekluzivnom prodajom profila marke ''profilat'' i upoznati su sa projektima u GG i TriNove jer ih je vec neko kontaktirao. Znaju da profili koji su ugradnjeni nisu orginali vec kopija marke PROFILAT i ono sto su me posavetoali jeste da dodjem kod njih i da uzmem sertifikat od orginalnih Profilata koji su atestirani i trazim od TriNove da mi daju njihov sertifikat profilata. Takodje, rekli su mi da imam puno pravo da presavijem tabak i tuzim ih ako su stavili u ''Materijalizaciju'' ugradnju profilata. Ja cu vec danas zvati advokata za ovaj deo ali i za elektromaterijale da vidim sta nam je ciniti, jer, ako su ugradili nesto van materijalizacije, imam osnova da raskinem ugovor. Takodje, obraticu se i agenciji za zastitu potrosaca ukoliko se ispostavi da je sve ovo tacno. Iskren da budem ostao mi je gorak ukus oko ovog projekta. Da sam znao da ce ovako biti nikad stan ne bih kupio.
Slazem se! Ja sam se vec konsultovao sa advokatom. Niti mi se svidja terasa, klima visi na terasi bez maske, kopija prekidaca, kopija prozora...
P. S. Uvek kada se udje u nov stan izgleda lepo. Za kvalitet se saceka neko vreme, da li ce popucati zidovi, da li cesto ispada sklopka i sl...
 
@Outsider2, @Komšija/Novi, poslao sam vam poruke.
Nadam se da ste dobili jer mi forum dosta poruka drži kao "za slanje" iako sam već dobio odgovore na njih.
 
Deko, odakle ti ovaj info? GG je radila firma Metalmont iz Gornjeg Milanovca a 3 nove neka druga... 3 nove imaji neke kao polu prozore u smisli jedno krilo normalne veličine a drugo pola od tog. U GG toga nema... kada se zatvore prozori ne čuje se ništa bukvalno niti je leti vruće u stanu... tako da ne znam šta bih ti rekao za ovo...

Veliki pozdrav iz Dobanovačke.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=784409#p784409:39mhbm3a je napisao(la):
Johnny84 » Pet Okt 16, 2020 10:40 pm[/url]":39mhbm3a]Deko, odakle ti ovaj info? GG je radila firma Metalmont iz Gornjeg Milanovca a 3 nove neka druga... 3 nove imaji neke kao polu prozore u smisli jedno krilo normalne veličine a drugo pola od tog. U GG toga nema... kada se zatvore prozori ne čuje se ništa bukvalno niti je leti vruće u stanu... tako da ne znam šta bih ti rekao za ovo...

Veliki pozdrav iz Dobanovačke.
Ne odlučuje proizvođač stolarije kakve će prozore gde praviti, već, nažalost, neke arhitekte i ostali nazovi stručnjaci. Ista firma radi stolariju, samo se drugačije zove. Kao što sam i napisao u postu od pre dva meseca, i ta kopija dobrog sistema je bolja od mnogih drugih na tržištu. A u GG je definitivno na kraju ugrađena stolarija koja ne odgovara prvobitnim zahtevima i tenderskoj dokumentaciji.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=784390#p784390:sbjgzemn je napisao(la):
milos.tomic » Pet Okt 16, 2020 9:31 pm[/url]":sbjgzemn]@Outsider2, @Komšija/Novi, poslao sam vam poruke.
Nadam se da ste dobili jer mi forum dosta poruka drži kao "za slanje" iako sam već dobio odgovore na njih.

Jesam, hvala Milose.
Odgovorio takodje u PP i kao i vama i meni stoji "za slanje" :)
 
To znači da poruka jeste poslata ali da još uvek nije pročitana od strane člana foruma kome ste je poslali.
 
Ja ne mogu da pošaljem pp poruku iz nekog razloga...može li neko da okači link za viber grupu?
 
BASS":36m7lh5x je napisao(la):
Ja ne mogu da pošaljem pp poruku iz nekog razloga...može li neko da okači link za viber grupu?
Poslao sam Vam privatnu poruku sa linkom. Nadam se da možete da pročitate ako slanje ne radi.

Ne bih da kačim link javno, da izbegnemo padobrance, trojance i trolove.
 
milos.tomic":30pfj7qd je napisao(la):
BASS":30pfj7qd je napisao(la):
Ja ne mogu da pošaljem pp poruku iz nekog razloga...može li neko da okači link za viber grupu?
Poslao sam Vam privatnu poruku sa linkom. Nadam se da možete da pročitate ako slanje ne radi.

Ne bih da kačim link javno, da izbegnemo padobrance, trojance i trolove.
I ovako moze na private padobranac da se javi, ako ih vec nema


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
epedja":2gypm2lf je napisao(la):
milos.tomic":2gypm2lf je napisao(la):
BASS":2gypm2lf je napisao(la):
Ja ne mogu da pošaljem pp poruku iz nekog razloga...može li neko da okači link za viber grupu?
Poslao sam Vam privatnu poruku sa linkom. Nadam se da možete da pročitate ako slanje ne radi.

Ne bih da kačim link javno, da izbegnemo padobrance, trojance i trolove.
I ovako moze na private padobranac da se javi, ako ih vec nema


Sent from my iPhone using Tapatalk
Samo smanjujemo verovatnoću...
Nijedan sistem na svetu ne uklanja mogućnost greške/zloupotrebe, već je svodi ispod određene granice.
 
Posaljite i menu pp za viber grupu.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Jedno pitanje, cisto radoznalost ...
Zna li neko od cega je onaj crni deo fasade?
 
Outsider2":3nog6oom je napisao(la):
Jedno pitanje, cisto radoznalost ...
Zna li neko od cega je onaj crni deo fasade?
Valjda je ovo:
"Između prozora različite etaže se postavljaju kompozitni alu paneli debljine 10 mm ili
slično, koji se postavljaju na odgovarajućoj aluminijumskoj potkonstrukciji. Između
zida i panela postavlja se termoizolacija od kamene vune d=12cm, koja je
dimenzionisana u svemu prema važećim propisima o energetskoj efikasnosti."
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=784647#p784647:of6o80j2 je napisao(la):
milos.tomic » Sub Okt 17, 2020 9:14 pm[/url]":of6o80j2]
epedja":of6o80j2 je napisao(la):
milos.tomic":of6o80j2 je napisao(la):
BASS":of6o80j2 je napisao(la):
Ja ne mogu da pošaljem pp poruku iz nekog razloga...može li neko da okači link za viber grupu?
Poslao sam Vam privatnu poruku sa linkom. Nadam se da možete da pročitate ako slanje ne radi.

Ne bih da kačim link javno, da izbegnemo padobrance, trojance i trolove.
I ovako moze na private padobranac da se javi, ako ih vec nema


Sent from my iPhone using Tapatalk
Samo smanjujemo verovatnoću...
Nijedan sistem na svetu ne uklanja mogućnost greške/zloupotrebe, već je svodi ispod određene granice.
[/quote
Uključite i mene u viber grupu. Pozdrav
 
Marko Zemun":34t6v28d je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=784647#p784647 je napisao(la):
milos.tomic » Sub Okt 17, 2020 9:14 pm[/url]":34t6v28d]
epedja":34t6v28d je napisao(la):
milos.tomic":34t6v28d je napisao(la):
BASS":34t6v28d je napisao(la):
Ja ne mogu da pošaljem pp poruku iz nekog razloga...može li neko da okači link za viber grupu?
Poslao sam Vam privatnu poruku sa linkom. Nadam se da možete da pročitate ako slanje ne radi.

Ne bih da kačim link javno, da izbegnemo padobrance, trojance i trolove.
I ovako moze na private padobranac da se javi, ako ih vec nema


Sent from my iPhone using Tapatalk
Samo smanjujemo verovatnoću...
Nijedan sistem na svetu ne uklanja mogućnost greške/zloupotrebe, već je svodi ispod određene granice.
[/quote
Uključite i mene u viber grupu. Pozdrav
Komsija, poslat ti je link u pp


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=784785#p784785:24mj9kvf je napisao(la):
milos.tomic » Ned Okt 18, 2020 3:26 pm[/url]":24mj9kvf]
Outsider2":24mj9kvf je napisao(la):
Jedno pitanje, cisto radoznalost ...
Zna li neko od cega je onaj crni deo fasade?
Valjda je ovo:
"Između prozora različite etaže se postavljaju kompozitni alu paneli debljine 10 mm ili
slično, koji se postavljaju na odgovarajućoj aluminijumskoj potkonstrukciji. Između
zida i panela postavlja se termoizolacija od kamene vune d=12cm, koja je
dimenzionisana u svemu prema važećim propisima o energetskoj efikasnosti."

"Kompozitni alu panel" - nikako mi ne deluje.
"ili slicno" - ne deluje ni slicno

Kad su nas vodili u obilazak, bas sam zagledao s prozora (ne znam ni zasto mi je to palo na pamet).
Deluje kao sperploca ili ako nije onda je definitivno drveni/plocasti materijal. Pa onda kontam da mozda nece biti dugovecno.

Ok, mozda gresim ali alu panel nije.

Ko je u mogucnosti da proveri, ako se seti nek baci pogled
 
Vrh