Šta je novo?

Tri Nove - Zemun

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=782915#p782915:2zlfubof je napisao(la):
Detlic » Ned Okt 11, 2020 6:20 pm[/url]":2zlfubof]Da,jenda klima uz sam bocni zid, druga 2 cm od bocnog zida, treca 10 cm od bocnog zida...
To se zove odokativna metoda ili drugim recima ofrlje. Ova je metoda merenja kojoj svakodnevno pribegavamo uz nedostatak sprava za merenje i cesto se koristila od strane nasih baka pri pripremi nekog specijaliteta :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=782140#p782140:3axas1kj je napisao(la):
Aleksandar86 » Pet Okt 09, 2020 9:43 am[/url]":3axas1kj]Render ne mora da bude 100% tacan, sitne izmene su moguce sto je meni i receno kad sam uzimao stan. Rekli su da oni zele da se drze rendera sto vise ali nekad jednostavno izmene nesto iz odredjenih razloga. Na kraju krajeva nisu stavili betonski zid na terasi pa da se o tome prica na 10 strana foruma vec samo tamnija stakla sa nosacima, sto sve uzivo izgleda jako dobro.
Odvod vode sa terase mislim da zakonski mora da postoji, tako da sacekajte so kraja da vidimo sta ce biti.
Ako nema primedbi na kvalitet gradnje, rok zavrsetka i stvarno bitnih stvari, onda se nemojte zamarati sitnicama kao sto su tamna stakla na terasama, koja budimo iskreni imaju mnog vise prednosti od providnih na prvom mestu privatnost.
A sad vi sto ste gledali svoje stanove, dajte neke slike sa vidimo kako to izgleda unutra dok ne zovnu nas iz objekta 2 i vile. :)
Stvarno bi dobro bilo ako je neko vec gledao stanove iznutra da podeli iskustva u vezi zavrsne izrade,pored klima i terasa vise me zanima zavrsna ruka keramicara ,molera ,parketara, da li su zatvori dobro nivelisani/nastelovani itd...hvala
 
Mi smo danas bili pozvani da obidjemo stan i generalni utisak je pozitivan, jer sve izgleda drugačije kad udješ unutra i vidiš "sliku i video" uživo.

Pošto pratimo ovaj forum od početka, da se osvrnem samo na par stvari oko kojih je bilo reči a koje smo posebno zagledali kada smo ušli u stan:

- Terasa - meni lično izgleda skroz ok i zatamljeno staklo (umesto providnog) i nosači tj. držači stakla
- Klime - nama se spoljna jedinica ne nalazi na terasi već je na spoljnom zidu, tako da kada si unutra nije bitno ima li kutiju sa zaštitom ili nema, osim estetike kada se gleda spolja. Klima je marke Daikin.
- Radijatori - su klasika tj. normalne veličine na mestima gde i treba da budu. Dakle nisu oni neki ogromni na čudnim mestima, kakve smo videli na nekim slikama ovde na forumu
- Bojler - Ariston, klasika uspravni. Nisu vodoravni.
- Parket - meni izgleda kao nekada oni brodski podovi, dugačke lajsne. Vizualno lepo i skroz ok
- Stolarija prozori - kako je i navedeno u predugovoru, izgleda lepo i kvalitetno.
- Sve utičnice i razvodi za TV su u skladu sa raporedom datim u crtežima rendera. Pitali smo, rekli su nam da su opcija MTS i SBB pa ko šta voli može da izabere.

Domaćini su bili ljubazni a gosti su bili veoma ljubopitljivi :) Odveli su nas i do garaža, mada tamo nema nešto posebno da se vidi.
Sve u svemu, uvek može da se cepidlači oko nečega (i mi smo malo zapitkivali što je ovo ovde, što nije tamo) ali evo par slika iz unutrašnjosti pa neka svako proceni za sebe
 

Prilozi

  • IMG-3c2bcd2250d9ec7cff066ee76bd0dca1-V.jpg
    IMG-3c2bcd2250d9ec7cff066ee76bd0dca1-V.jpg
    113,8 KB · Pregleda: 2.462
  • IMG-af765c8ca038b54da07d6be009c463b5-V.jpg
    IMG-af765c8ca038b54da07d6be009c463b5-V.jpg
    112,4 KB · Pregleda: 2.455
  • IMG-fdff5a37a4bc6c5224cb8afd2ef54a07-V.jpg
    IMG-fdff5a37a4bc6c5224cb8afd2ef54a07-V.jpg
    92,7 KB · Pregleda: 2.451
  • IMG-3a9b795024f805c02a3ec19f85b68a61-V.jpg
    IMG-3a9b795024f805c02a3ec19f85b68a61-V.jpg
    144,1 KB · Pregleda: 2.446
  • IMG-d121f2ef0de1902fb89a3cd521abcb94-V.jpg
    IMG-d121f2ef0de1902fb89a3cd521abcb94-V.jpg
    199,9 KB · Pregleda: 2.445
  • IMG-f077bd24fa5538d3ae3c18064ee24bf6-V.jpg
    IMG-f077bd24fa5538d3ae3c18064ee24bf6-V.jpg
    112,1 KB · Pregleda: 2.441
  • IMG-6df25f878cf9216105e6e6f3f4715f44-V.jpg
    IMG-6df25f878cf9216105e6e6f3f4715f44-V.jpg
    159,5 KB · Pregleda: 2.451
  • IMG-cd20161e28d4b4f1dc21e934373270ce-V.jpg
    IMG-cd20161e28d4b4f1dc21e934373270ce-V.jpg
    108,1 KB · Pregleda: 2.444
  • IMG-9439933f3f835b4d1d091df7620add18-V.jpg
    IMG-9439933f3f835b4d1d091df7620add18-V.jpg
    96,6 KB · Pregleda: 2.444
  • IMG-e137c0d75d483f42baece300595c9df9-V.jpg
    IMG-e137c0d75d483f42baece300595c9df9-V.jpg
    220,7 KB · Pregleda: 2.457
Jel ovo kuhinja sa ovim zelenim najlonom na podu i jednokrilnim prozorom? Da li je tu trebalo da budu balkonska vrata ?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=784069#p784069:biu7u8q3 je napisao(la):
J bg » Čet Okt 15, 2020 9:01 pm[/url]":biu7u8q3]Jel ovo kuhinja sa ovim zelenim najlonom na podu i jednokrilnim prozorom? Da li je tu trebalo da budu balkonska vrata ?
Jeste to je kuhinja. Balkonska vrata su bila na renderu, ali ne i na acad crtezu koji smo dobili uz predugovor i znali smo od starta da ce tu biti prozor. Pokusali smo da promenimo ali nje bilo moguce zbog projektne dokumentacije na koju je dobijena gradjevinska dozvola-izgled fasade nije mogao da se menja.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=784076#p784076:1ha7klvd je napisao(la):
makizemun » Čet Okt 15, 2020 9:26 pm[/url]":1ha7klvd]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=784069#p784069:1ha7klvd je napisao(la):
J bg » Čet Okt 15, 2020 9:01 pm[/url]":1ha7klvd]Jel ovo kuhinja sa ovim zelenim najlonom na podu i jednokrilnim prozorom? Da li je tu trebalo da budu balkonska vrata ?
Jeste to je kuhinja. Balkonska vrata su bila na renderu, ali ne i na acad crtezu koji smo dobili uz predugovor i znali smo od starta da ce tu biti prozor. Pokusali smo da promenimo ali nje bilo moguce zbog projektne dokumentacije na koju je dobijena gradjevinska dozvola-izgled fasade nije mogao da se menja.
Super vam je stan :) cini mi se da je ovo neki severo zapad, i ima dosta svetla unutra. Bojler je kritican, to je jedino da mi nije prijatno za oko, ali opet znali smo da ce biti takvi.
Posto se stan gleda kad se zavrsi 80% istog, jesu li vam rekli nesto oko placanja? Da znam kad nas pozovu da li da ocekujem sa moram da se izjasnim kes ili kredit. :)
 
Meni bas lepo izgleda ovo sve! Znam tačno koji je to stan! Nama je to bio prvi izbor, ali navodno ih nije bilo...iako smo pitali i pre nego sto je zvanično počela prodaja
 
I meni većina stvari deluje lepo, mada terasu jako teško varim i dalje. :)

Ono što me zabrinjava jeste potvrđene informacije koje je jedan forumaša izneo još davno po pitanju spoljašnje stolarije. Iako vizuelno podseća na Profilati iz ugovora, u pitanju je domaća kompanija sa ne baš jakom reputacijom. Bilo bi dobro proveriti tehničke karakteristike ugrađene stolarije i stakla.

Elektro galanterija, koja je opet jeftina domaća kopija onoga što je navedeno u ugovoru (Vimar) je lako zamenjiva, ali stolarija je zaista bitna stavka koju bi trebalo proveriti.
 
Da se nadovežem-orgada od terase stvarno jaaako ružna :/ srebrne šipke i crna stakla...kao neki krimi auto...meni je spolja jos i OK izgledalo. Ali sve ostalo mi lepo izgleda. A sad u vezi sa stolarijom-da li neko zna koja su naša prava, ukoliko smatramo da smo oštećeni ( u ugovoru piše recimo, taj je taj brend, ili drugi istog ili sličnog kvaliteta)? Kako možemo dokazati da to nije "isti ili sličan" kvalitet? Ako su prozori ugrađeni već-koje su uopšte opcije? Da nam snize cenu? Ugrade još nešto ( tipa te famozne kutije za klime)?
 
Ograde su katastrofa-sedati na terasi i gledati u sipke od inoxa u danasnje vreme mi je show-da su rekli dodajte jos 500e mislim da bi svi radije dodali nego ostavili ovako...sto se tice stolarije i drugih stvari,ako je to stvarno slucaj da su na svemu menjali originalnu materijalizaciju onda to ne moze da kompezuje maska za klimu od 100e...kako ce oni nama dokazati sta je ugradjeno i po kojem standardu???mislim da cu se posavetovati sa advokatom da vidim svoja prava...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=784172#p784172:p01dwqaj je napisao(la):
Dmilov » Pet Okt 16, 2020 11:55 am[/url]":p01dwqaj]Ograde su katastrofa-sedati na terasi i gledati u sipke od inoxa u danasnje vreme mi je show-da su rekli dodajte jos 500e mislim da bi svi radije dodali nego ostavili ovako...sto se tice stolarije i drugih stvari,ako je to stvarno slucaj da su na svemu menjali originalnu materijalizaciju onda to ne moze da kompezuje maska za klimu od 100e...kako ce oni nama dokazati sta je ugradjeno i po kojem standardu???mislim da cu se posavetovati sa advokatom da vidim svoja prava...
Ako saznate nešto korisno, javite nam!
 
Продавац се обавезује да предметни стан и паркинг место изгради у свему према пројектно-техничкој документацији са којом је Купац у потпуности упознат и са квалитетом изведених радова и уграђене опреме сагласно важећим грађевинским стандардима и нормативима, а према Спецификацији о техничком опису и унутрашњем опремању непокретности која је Прилог 1 овог Предуговора.
У случају да неки од производа специфицираних у Прилогу 1 овог Предуговора није више доступан на тржишту (и једино у том случају), Продавац ће имати право да тај производ замени производом сличног квалитета.
Купац потписом на овом Предуговору, прихвата ову могућности и одриче се права да по том основу оспорава сагласност непокретности са уговореним спецификацијама, захтева смањење купопродајне цене или искористи било које друго правно средство против Продавца по том основу.

Sad ovo gore iz predugovora je dosta diskutabilno(nije bilo dostupno na trzistu),mogu se izvlaciti dosta na Covid mada su 99% samo iskoristili situaciju i isli na jeftinije opcije-svakako dosta mjesta za istragu!Zanima me bas njihova strana price...
 
Postovani svi, upravo sam dobio odgovor od firme koja se bavi ekluzivnom prodajom profila marke ''profilat'' i upoznati su sa projektima u GG i TriNove jer ih je vec neko kontaktirao. Znaju da profili koji su ugradnjeni nisu orginali vec kopija marke PROFILAT i ono sto su me posavetoali jeste da dodjem kod njih i da uzmem sertifikat od orginalnih Profilata koji su atestirani i trazim od TriNove da mi daju njihov sertifikat profilata. Takodje, rekli su mi da imam puno pravo da presavijem tabak i tuzim ih ako su stavili u ''Materijalizaciju'' ugradnju profilata. Ja cu vec danas zvati advokata za ovaj deo ali i za elektromaterijale da vidim sta nam je ciniti, jer, ako su ugradili nesto van materijalizacije, imam osnova da raskinem ugovor. Takodje, obraticu se i agenciji za zastitu potrosaca ukoliko se ispostavi da je sve ovo tacno. Iskren da budem ostao mi je gorak ukus oko ovog projekta. Da sam znao da ce ovako biti nikad stan ne bih kupio.
 
Lepo kaze slicnog kvaliteta.

Da pojednostavim. Pise dobijas Sony TV 4K ili slicnog kvaliteta ( podrazumeva se LG ili Samsung 4k) a na kraju ti daju Vox ili Vivax 4K. Karakteristike jesu slicne ali kvalitet nikako!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Au bre ljudi. Opustite se malo. Naravno da skoro da i ne postoji način da to dokažete, takođe ne možete da očekujete od rendera da se vidi ili ne vidi profil pa da na tome insistirate. Razumem da za svoj novac želite ono što ste platili, međutim budite malo realni i pogledajte sadašnje cene u gradu i opremljenost takvih projekata (često i pvc stolarija i EG), mislim da treba da ste prezadovoljni standardom i kvalitetom gradnje, naročito za tu cenu. Kad preuzmete ključeve moći ćete da zaradite već na ceni kvadrata. Život je kratak, radujte se novom stanu, ne morate stavljati baš ružičaste naočare, ali neke žućkaste umesto crnih tamnih ne bi bile loše...
 
Ne razumes, poenta je mi hocemo ono sto smo platili i pise u ugovoru (materijalizaciji).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nemam nista protiv razlicitih misljenja, ali zbog ovakvih stavova smo tu gde jesmo kao zemlja u celini.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=784184#p784184:1gmg3wtq je napisao(la):
JohnnyQuid » Pet Okt 16, 2020 12:49 pm[/url]":1gmg3wtq]Au bre ljudi. Opustite se malo. Naravno da skoro da i ne postoji način da to dokažete, takođe ne možete da očekujete od rendera da se vidi ili ne vidi profil pa da na tome insistirate. Razumem da za svoj novac želite ono što ste platili, međutim budite malo realni i pogledajte sadašnje cene u gradu i opremljenost takvih projekata (često i pvc stolarija i EG), mislim da treba da ste prezadovoljni standardom i kvalitetom gradnje, naročito za tu cenu. Kad preuzmete ključeve moći ćete da zaradite već na ceni kvadrata. Život je kratak, radujte se novom stanu, ne morate stavljati baš ružičaste naočare, ali neke žućkaste umesto crnih tamnih ne bi bile loše...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=784184#p784184:3fep9odu je napisao(la):
JohnnyQuid » Pet Okt 16, 2020 12:49 pm[/url]":3fep9odu]Au bre ljudi. Opustite se malo. Naravno da skoro da i ne postoji način da to dokažete, takođe ne možete da očekujete od rendera da se vidi ili ne vidi profil pa da na tome insistirate. Razumem da za svoj novac želite ono što ste platili, međutim budite malo realni i pogledajte sadašnje cene u gradu i opremljenost takvih projekata (često i pvc stolarija i EG), mislim da treba da ste prezadovoljni standardom i kvalitetom gradnje, naročito za tu cenu. Kad preuzmete ključeve moći ćete da zaradite već na ceni kvadrata. Život je kratak, radujte se novom stanu, ne morate stavljati baš ružičaste naočare, ali neke žućkaste umesto crnih tamnih ne bi bile loše...
Da ne bude zamena teza, moze i te kako da se dokaze, pogotovo za profile. To nije nista tesko, trazis sertifikat od investitora i posaljes ih ovlasenom prodavcu ili cak direktno proizvodjacu i pitas ih da li su ovo njihovi profili. Uostalom, hoces da ti prodam kineske ''Nike'' patike po ceni orginala? Mislim da ces biti presrecan
 
Nema potrebe za vređanjem vidače23, jednostavno smatram da ne da nemate razloga da budete nezadovoljni, već treba da budete prezadovoljni ako se podvuče crta i sagleda celokupna slika..ponekad ispratim temu jer je jedna od aktivnijih, ne znam ni ko je kupac, a ko ne, međutim molim te seti se kad se useliš koliko je to sve banalno i koliko se bezveze čovek oko gluposti nervira..nažalost iz iskustva pričam..možemo se složiti da se ne slažemo, međutim nema potrebe za nekonstruktivnom diskusijom..

Ukoliko je napisano ili slično, što se dešava na 99% projekata, nažalost u većini slučajeva bude ili slično.. apsolutno se slažem da bi trebalo da bude uporedivo, ali ajde da ustanoviš parametre za predmetnu poziciju, stolariju npr. - da li ste znali da li je u pitanju aluminijum/drvo stolarija ili aluminijum sa drvenom oblogom? Npr. to u Srbiji i ne postoji maltene. Da li je stolarija sa termo prekidom? Da li su prozori dvoslojni ili troslojni? Ako stavite na papir sve to i utvrdite da je prema tim parametrima stolarija slična, da li moraju biti Nike Air Max od 15.000 jer smo postali konzumerističko društvo? Aling je takođe sasvim korektan, ali tu je teže utvrditi sličnost s naše laičke strane. Elem, super vam je projekat i mesto za život, opet napominjem da je cena i standard za tu cenu, ceo koncept i okruženje izuzetno humano, sa te strane skromno subjektivno mislim da treba da se opustite.. izvinjavam se ako se neko našao uvređenim, nije bila namera..
 
Nas tridesetak se organizovalo prošle nedelje i izneli smo svoje nezadovoljstvo prodaji, investitoru i izvođaču.

Ukoliko budućih komšija koji žele da se priključe, pošaljite mi privatnu poruku na forumu.
S obzirom da dosta toga što mi kao budući stanari diskutujemo, možda nije od javnog interesa, postoji Viber/mail grupa koju koristimo.
Naravno, postavljanje važnih informacija na forum ostaje, ali ne moraju svi detalji. :)
 
milos.tomic":3sriqrso je napisao(la):
Nas tridesetak se organizovalo prošle nedelje i izneli smo svoje nezadovoljstvo prodaji, investitoru i izvođaču.

Ukoliko budućih komšija koji žele da se priključe, pošaljite mi privatnu poruku na forumu.
S obzirom da dosta toga što mi kao budući stanari diskutujemo, možda nije od javnog interesa, postoji Viber/mail grupa koju koristimo.
Naravno, postavljanje važnih informacija na forum ostaje, ali ne moraju svi detalji. :)
Ne moramo svi da se slozimo oko vaznosti ili estetskog utiska povodom ograda na terasi, maski za klime i slicno. Bili smo svesni da je render ilustrativan i da će nekih odstupanja biti. Ako se radi o kozmetičkim odstupanjima, to je ok i ja se, lično, ne bih bunio.
Međutim, ako se odstupa od materijalizacije propisane ugovorom i to ugradnjom manje kvalitetnih materijala, to je objektivna stvar i to bi moralo da smeta svakome, uz pretpostavku da je to istina.
Moram da priznam da bih se iznenadio ako se stvarno pribeglo tome, jer su nama, na primer, ugradili 2 klime, iako je na crtežu u predugovoru bila samo jedna, tako da je to bilo pozitivno iznenađenje. Po tome sam zaključio da im pristup nije takav da se zakida gde god može.

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=784220#p784220:rz9j2hli je napisao(la):
milos.tomic » Pet Okt 16, 2020 12:20 pm[/url]":rz9j2hli]Nas tridesetak se organizovalo prošle nedelje i izneli smo svoje nezadovoljstvo prodaji, investitoru i izvođaču.

Ukoliko budućih komšija koji žele da se priključe, pošaljite mi privatnu poruku na forumu.
S obzirom da dosta toga što mi kao budući stanari diskutujemo, možda nije od javnog interesa, postoji Viber/mail grupa koju koristimo.
Naravno, postavljanje važnih informacija na forum ostaje, ali ne moraju svi detalji. :)

Mali dodatak: iako je udruživanje posledica nezadovoljstva, grupa nije namenjena samo iskazivanju frustracija, već uspostavljanju komunikacije i razmeni informacija između budućih komšija.
 
Vrh