Šta je novo?

Tri Nove - Zemun

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=769714#p769714:15wt2y5b je napisao(la):
MZemun » Thu Aug 27, 2020 2:59 pm[/url]":15wt2y5b]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=769710#p769710:15wt2y5b je napisao(la):
shadestudio » Čet Avg 27, 2020 3:46 pm[/url]":15wt2y5b]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=769668#p769668:15wt2y5b je napisao(la):
TrolAsad » Čet Avg 27, 2020 12:57 pm[/url]":15wt2y5b]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=769639#p769639:15wt2y5b je napisao(la):
shadestudio » Čet Avg 27, 2020 11:46 am[/url]":15wt2y5b]Da li ja imam pravo na povracaj pdv-a. Do sada nisam imao stan na svoje ime, ali kada mi je otac umro njegova polovina kuce je podeljena na mene i mamu. Ne znam da li se to ra una da imam svoju svojinu, to je samo cetvrtina kuce na moje ime?


"Дакле, на дан овере уговора о купопродаји стана, подносилац захтева -
физичко лице, треба да испуњава следеће услове, који су кумулативни:
- да је пунолетан;
- да има пребивалиште на територији Републике Србије;
- да је држављанин Републике Србије;
- да од 01. 07. 2006. године до дана овере уговора о купопродаји на основу
којег стиче први стан није имао у својини, односно сусвојини стан на
територији Републике
"
To me i zbunjuje, pise da nisam imao stan u svojini ili susvojini, ali ne pise za kucu. Zbunjujuce je da li pod stanom misle i na kucu.
Jeste zbunjujuce. Predpostavljam da se odnosi na nekretnine kao bilo koji oblik stambene jedinice. Sa druge strane, ne znam da li je ovo sigurno, pa je moj savet da pozoves i raspitas se. Meni je bukvalno trebalo 5 minuta za odgovor. Uz duzno postovanje prema ostalim clanovima, i nije da im ne verujem, ali nekako je bolje da dobijes zvanican odgovor a ne treba da tumacis komentare :). Na kraju krajeva edukovaces i ostale forumase.

U dokumentu ima objasnjenje za ovo:
Становима се, у смислу члана 10а став 2. Правилника, сматрају стамбени објекти, економски дељиве целине у оквиру тих објеката, као и власнички удели на тим добрима (у даљем тексту: стан).
 
EDIT: Nisam iskopirao sve prvi put, sada u potpunosti.

Становима се, у смислу члана 10а став 2. Правилника, сматрају стамбени објекти, економски дељиве целине у оквиру тих објеката, као и власнички удели на тим добрима (у даљем тексту: стан).

Станом се, у смислу члана 3. Закона о становању («Сл. гласник РС», бр. 50/92,...99/11), сматра једна или више просторија намењених и подобних за становање које, по правилу, чине једну грађевинску целину и имају засебан улаз.
 
Hvala svim komsijama na slikama, ulepsali ste mi vece :)! Meni ovo divno izgleda!
 
Da li cemo mi birati ko ce nam stavljati komarnike, tende, traziti ponude...? Treba obratiit paznju kod komarnika, ako se vrata (harmonika) ne otvara lagano do kraja, mrezica se cepa na sredini, gde je kao ona sajlica... Licno sam gledao takve mrezice i takvi modeli se ugalvnom postavaljaju. Video i model koji se lako otvara, ali on je tek skoro montiran, tako da ne znam kakva je njegova izdrzljivost... Ali bar se lakse otvara... :) Za tende nemam iskustva, ali vrv neko ima...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=769816#p769816:3re9gur8 je napisao(la):
lisica » Pet Avg 28, 2020 12:31 am[/url]":3re9gur8]EDIT: Nisam iskopirao sve prvi put, sada u potpunosti.

Становима се, у смислу члана 10а став 2. Правилника, сматрају стамбени објекти, економски дељиве целине у оквиру тих објеката, као и власнички удели на тим добрима (у даљем тексту: стан).

Станом се, у смислу члана 3. Закона о становању («Сл. гласник РС», бр. 50/92,...99/11), сматра једна или више просторија намењених и подобних за становање које, по правилу, чине једну грађевинску целину и имају засебан улаз.
Hvala, i ja mislim da nemam pravo.
 
Detlic":1hz7vf60 je napisao(la):
Da li cemo mi birati ko ce nam stavljati komarnike, tende, traziti ponude...? Treba obratiit paznju kod komarnika, ako se vrata (harmonika) ne otvara lagano do kraja, mrezica se cepa na sredini, gde je kao ona sajlica... Licno sam gledao takve mrezice i takvi modeli se ugalvnom postavaljaju. Video i model koji se lako otvara, ali on je tek skoro montiran, tako da ne znam kakva je njegova izdrzljivost... Ali bar se lakse otvara... :) Za tende nemam iskustva, ali vrv neko ima...
Mi imamo ovakvu stolariju sada , drvo aluminijum ali tehnomarket nam je radio i komarnici su njihovi bas dobri, rolo sistem i evo rade bez problema vec 12godina. Pitala sam ih skoro kada smo menjali staklo da li rade samo komarnike po meri , rade. Oni jesu malo jaci sa cenama ali mozda i jedini rade i van srbije i mi bas bas imamo lepo iskestvo sa njima i sto je bitno , serviseri su uvek isti i profesionalci.
Sestra je pre 6 meseci ugradila te harmonika i vec se raspadaju bas iz tog razloga koji ste naveli .

Sto se tice tendi i to smo gledali , bilo bi NICE da svi imamo iste , meni se licno svidjaju one u west 65.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=770061#p770061:3mm0bpag je napisao(la):
sanjar » Sub Avg 29, 2020 4:43 am[/url]":3mm0bpag]
Detlic":3mm0bpag je napisao(la):
Da li cemo mi birati ko ce nam stavljati komarnike, tende, traziti ponude...? Treba obratiit paznju kod komarnika, ako se vrata (harmonika) ne otvara lagano do kraja, mrezica se cepa na sredini, gde je kao ona sajlica... Licno sam gledao takve mrezice i takvi modeli se ugalvnom postavaljaju. Video i model koji se lako otvara, ali on je tek skoro montiran, tako da ne znam kakva je njegova izdrzljivost... Ali bar se lakse otvara... :) Za tende nemam iskustva, ali vrv neko ima...
Mi imamo ovakvu stolariju sada , drvo aluminijum ali tehnomarket nam je radio i komarnici su njihovi bas dobri, rolo sistem i evo rade bez problema vec 12godina. Pitala sam ih skoro kada smo menjali staklo da li rade samo komarnike po meri , rade. Oni jesu malo jaci sa cenama ali mozda i jedini rade i van srbije i mi bas bas imamo lepo iskestvo sa njima i sto je bitno , serviseri su uvek isti i profesionalci.
Sestra je pre 6 meseci ugradila te harmonika i vec se raspadaju bas iz tog razloga koji ste naveli .

Sto se tice tendi i to smo gledali , bilo bi NICE da svi imamo iste , meni se licno svidjaju one u west 65.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Eto, super za komarnike.
Tende-da, bilo bi lepo svi iste da stvaimo, u suprotnom bice sareno. Ali dobro, kako ko zeli. Nama prozori gledaju na Jakub Kuburovic, a to je suncana strana, tako da mislim da ce vecina ljudi sa te strane staviti tende. Ovi sto gledaju u dvoriste, mislim da nemaju potrebe.
Mislite na ove tende: https://www.vipol.rs/pergole-tende/egadi ?
U svakom sl dogovaracemo se svi, pa cemo doneti zajednicko resecnje i oko boje i ostalo. U suporotnom kao sto rekoh, bice sareno. :D
 
Detlic":399ebu2l je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=770061#p770061 je napisao(la):
sanjar » Sub Avg 29, 2020 4:43 am[/url]":399ebu2l]
Detlic":399ebu2l je napisao(la):
Da li cemo mi birati ko ce nam stavljati komarnike, tende, traziti ponude...? Treba obratiit paznju kod komarnika, ako se vrata (harmonika) ne otvara lagano do kraja, mrezica se cepa na sredini, gde je kao ona sajlica... Licno sam gledao takve mrezice i takvi modeli se ugalvnom postavaljaju. Video i model koji se lako otvara, ali on je tek skoro montiran, tako da ne znam kakva je njegova izdrzljivost... Ali bar se lakse otvara... :) Za tende nemam iskustva, ali vrv neko ima...
Mi imamo ovakvu stolariju sada , drvo aluminijum ali tehnomarket nam je radio i komarnici su njihovi bas dobri, rolo sistem i evo rade bez problema vec 12godina. Pitala sam ih skoro kada smo menjali staklo da li rade samo komarnike po meri , rade. Oni jesu malo jaci sa cenama ali mozda i jedini rade i van srbije i mi bas bas imamo lepo iskestvo sa njima i sto je bitno , serviseri su uvek isti i profesionalci.
Sestra je pre 6 meseci ugradila te harmonika i vec se raspadaju bas iz tog razloga koji ste naveli .

Sto se tice tendi i to smo gledali , bilo bi NICE da svi imamo iste , meni se licno svidjaju one u west 65.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Eto, super za komarnike.
Tende-da, bilo bi lepo svi iste da stvaimo, u suprotnom bice sareno. Ali dobro, kako ko zeli. Nama prozori gledaju na Jakub Kuburovic, a to je suncana strana, tako da mislim da ce vecina ljudi sa te strane staviti tende. Ovi sto gledaju u dvoriste, mislim da nemaju potrebe.
Mislite na ove tende: https://www.vipol.rs/pergole-tende/egadi ?
U svakom sl dogovaracemo se svi, pa cemo doneti zajednicko resecnje i oko boje i ostalo. U suporotnom kao sto rekoh, bice sareno. :D
Bilo bi super kada bismo dobili ponudu za tende i komarnike. Samo ne znam na koji način skrenuti pažnju izvođačima/investitoru da smo zainteresovani.
Moj jedini kontakt je agent prodaje i ona je svoj posao odradila. Nešto ne vidim sa će se angažovati oko pitanja koja joj ne utiču direktno na platu...
Svakako ću pitati za dodatni kontakt, ne može da škodi.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Verovatno bi trebalo time da se bave ovi koji su dobili posao upravljanja zgradom. Nekako mi to izgleda kao ontop stvar. Ali sigurna sam da neće dozvoliti da se sve ušareni i stavlja ko šta hoće.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=770061#p770061:1zk0th37 je napisao(la):
sanjar » Sub Avg 29, 2020 4:43 am[/url]":1zk0th37]
Detlic":1zk0th37 je napisao(la):
Da li cemo mi birati ko ce nam stavljati komarnike, tende, traziti ponude...? Treba obratiit paznju kod komarnika, ako se vrata (harmonika) ne otvara lagano do kraja, mrezica se cepa na sredini, gde je kao ona sajlica... Licno sam gledao takve mrezice i takvi modeli se ugalvnom postavaljaju. Video i model koji se lako otvara, ali on je tek skoro montiran, tako da ne znam kakva je njegova izdrzljivost... Ali bar se lakse otvara... :) Za tende nemam iskustva, ali vrv neko ima...
Mi imamo ovakvu stolariju sada , drvo aluminijum ali tehnomarket nam je radio i komarnici su njihovi bas dobri, rolo sistem i evo rade bez problema vec 12godina. Pitala sam ih skoro kada smo menjali staklo da li rade samo komarnike po meri , rade. Oni jesu malo jaci sa cenama ali mozda i jedini rade i van srbije i mi bas bas imamo lepo iskestvo sa njima i sto je bitno , serviseri su uvek isti i profesionalci.
Sestra je pre 6 meseci ugradila te harmonika i vec se raspadaju bas iz tog razloga koji ste naveli .

Sto se tice tendi i to smo gledali , bilo bi NICE da svi imamo iste , meni se licno svidjaju one u west 65.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Poštovani, aluminijum+drvo sistem od Tehnomarketa i nema baš visoko mesto u branši. Pa i ovo što je ugrađeno na Tri Nove je jedna kopija, naravno lošija od originalnog sistema italijanske firme PROFILATI (THERMOPLUS 98).
Što se tiče komarnika, postoje proizvođači i proizvođači. Koliko para toliko muzike. Tkzv plise komarnici su standard za sve visoke pozicije, balkonce i ostale visoke pozicije kroz koje se uglavnom izlazi na terasu. Ako su kvalitetni i dobro montirani, traju godinama.
Vrlo moguće da će investitor da Vas sve ograniči i uputi na istu firmu koja je radila i stolariju, zbog jedno obraznosti, i da se ne remeti i narušava spoljni izgled zgrade.
 
Pricao sam pre par nedelja sa Marijom iz Merina. Opcija da radnici urade bilo kakve korekcije, tende, komarnike, utikace, prekidace i sl. po zelji ne postoji. Mora se sacekati da se sve zavrsi pa onda svako ponaosob moze da radi kako misli da treba. Meni isto, ovo ne odgovara jer sam hteo da pocnem sa sredjivanjem enterijera u ovoj fazi radova i sa istim radnicima koji ionako rade stan. Nazalost, to nam je sto nam je Ako neko sazna da su promenili misljenje javite

Uzgred, bonus info... klime na terasama nece imati masku, vec samo jedinice koje su nakacene na sam zid zgrade.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
deka u akciji":1ngocavz je napisao(la):
.
Poštovani, aluminijum+drvo sistem od Tehnomarketa i nema baš visoko mesto u branši. Pa i ovo što je ugrađeno na Tri Nove je jedna kopija, naravno lošija od originalnog sistema italijanske firme PROFILATI (THERMOPLUS 98).
.


U overenom predugovoru pise da je spoljasna stolarija marke PROFILATI


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
dalibor":8njo32q2 je napisao(la):
Pricao sam pre par nedelja sa Marijom iz Merina. Opcija da radnici urade bilo kakve korekcije, tende, komarnike, utikace, prekidace i sl. po zelji ne postoji. Mora se sacekati da se sve zavrsi pa onda svako ponaosob moze da radi kako misli da treba. Meni isto, ovo ne odgovara jer sam hteo da pocnem sa sredjivanjem enterijera u ovoj fazi radova i sa istim radnicima koji ionako rade stan. Nazalost, to nam je sto nam je Ako neko sazna da su promenili misljenje javite

Uzgred, bonus info... klime na terasama nece imati masku, vec samo jedinice koje su nakacene na sam zid zgrade.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
To je upravo odgovor kakav i ja dobijam na postavljena pitanja. Mislim da prodaju treba nekako zaobići, ali su nam za sada oni jedini kontakt.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
dalibor":2gh2upe8 je napisao(la):
Pricao sam pre par nedelja sa Marijom iz Merina. Opcija da radnici urade bilo kakve korekcije, tende, komarnike, utikace, prekidace i sl. po zelji ne postoji. Mora se sacekati da se sve zavrsi pa onda svako ponaosob moze da radi kako misli da treba. Meni isto, ovo ne odgovara jer sam hteo da pocnem sa sredjivanjem enterijera u ovoj fazi radova i sa istim radnicima koji ionako rade stan. Nazalost, to nam je sto nam je Ako neko sazna da su promenili misljenje javite

Uzgred, bonus info... klime na terasama nece imati masku, vec samo jedinice koje su nakacene na sam zid zgrade.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Nije mi za glupe maske, ali me strasno nervira sto malo malo pa gledamo kako nesto menjaju ili stede, kao da jeftino placamo kvadrat.

Da li je zaista toliki problem da stave maske svima kao u GG, pa cak i terase sto su drugacije. Sada samo mozemo da se nerviramo, pitamo i razmisjamo da li su na necemu krupnijem krenuli da “stede” i na cemu? To je bas bezveze!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Za maske sam dobio info da oduzimaju malo prostora na balkonu i da su u GG to naveli kao nedostatak pa su u Tri Nove to hteli da poprave. Licno mislim da nije to neki spec gubitak prostora, to je ipak samo maska mada mozda gresim... morao bih da odem do GG da bacim pogled.

Ovo su sve mala odstupanja, nista strasno. Radovi su zaista kvalitetni, imacemo cak i optiku provucenu kroz zgradu. Mislim da je prerano za bilo kakvo nerviranje, razmisljanje da ce nesto lose da se desi i sl. Za sad stvarno nema razloga za to.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=770128#p770128:1u0m1sh0 je napisao(la):
epedja » Sub Avg 29, 2020 2:55 pm[/url]":1u0m1sh0]
deka u akciji":1u0m1sh0 je napisao(la):
.
Poštovani, aluminijum+drvo sistem od Tehnomarketa i nema baš visoko mesto u branši. Pa i ovo što je ugrađeno na Tri Nove je jedna kopija, naravno lošija od originalnog sistema italijanske firme PROFILATI (THERMOPLUS 98).
.


U overenom predugovoru pise da je spoljasna stolarija marke PROFILATI


Sent from my iPhone using Tapatalk
piše...
Morate da znate da je Gornji Grad sa istim investitorima urađen u STAROM aluminijum+drvo sistemu WOODART TT od italijanske firme Profilati (stolarija). Tri različite stvari su pisale na sajtu, u tenderskoj dokumentaciji, i šta je na kraju izvedeno na objektu. Pričam o koeficijentu toplotne provodljivosti prozora, tj o njegovom kvalitetu. U tenderu je traženo jedno (najbolje), na sajtu pisalo nešto drugo (srednje), a na kraju ugrađeno treće (koje ne zadovoljava naše zakone i kriterijume, a to je Uw=1,5 W/m2K ili ispod).Znači, traženi kvalitet nije zadovoljen.
Investitor je za Tri Nove nastavio da radi sa istim podizvođačima za stolariju (jer imaju kombinacije, kompenzacije i ostale ..cije), ali je umesto originalnog odličnog novog aluminijum+drvo sistema WOODART TT THERMOPLUS 98 firme PROFILATI (proverljivo na sajtu), korištena lošija kopija tog sistema. Aluminijum jeste iz PROFILATI-ja, ali su druge stvari vezane za dihtovanje i izolaciju nestale iz prozora. Za te prozore na Tri Nove ne postoji nikakav atest ili sertifikat. Ni podatak o Uw.
Čak i ovakav ugrađen prozor je bolji od mnogih drugih aluminijum+drvo prozora koji postoje na tržištu (pomenuti Tehnomarket, Nissal, Alumil, i neki drugi), ali nije pravi i originalan PROFILATI sistem. A to što piše u ugovoru...pa ko od Vas kupaca zna razliku i može to da primeti?
pozdrav, deka u akciji
 
dalibor":2dudud7s je napisao(la):
Za maske sam dobio info da oduzimaju malo prostora na balkonu i da su u GG to naveli kao nedostatak pa su u Tri Nove to hteli da poprave. Licno mislim da nije to neki spec gubitak prostora, to je ipak samo maska mada mozda gresim... morao bih da odem do GG da bacim pogled.

Ovo su sve mala odstupanja, nista strasno. Radovi su zaista kvalitetni, imacemo cak i optiku provucenu kroz zgradu. Mislim da je prerano za bilo kakvo nerviranje, razmisljanje da ce nesto lose da se desi i sl. Za sad stvarno nema razloga za to.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Mozda si u pravu, videcemo ... msm jesu ovo sitnice stvarno, samo da na njima i ostane


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Evo par insajderskih o prozorima koje spominjete
62360999f8ce79318b2fbafd55b5a8ba.jpg


Sent from my SM-G960F using Tapatalk
2e94b3cc9602866c6c1e542b5f7dbc95.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=770143#p770143:3qtzzcer je napisao(la):
deka u akciji » Sub Avg 29, 2020 3:52 pm[/url]":3qtzzcer]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=770128#p770128:3qtzzcer je napisao(la):
epedja » Sub Avg 29, 2020 2:55 pm[/url]":3qtzzcer]
deka u akciji":3qtzzcer je napisao(la):
.
Poštovani, aluminijum+drvo sistem od Tehnomarketa i nema baš visoko mesto u branši. Pa i ovo što je ugrađeno na Tri Nove je jedna kopija, naravno lošija od originalnog sistema italijanske firme PROFILATI (THERMOPLUS 98).
.


U overenom predugovoru pise da je spoljasna stolarija marke PROFILATI


Sent from my iPhone using Tapatalk
piše...
Morate da znate da je Gornji Grad sa istim investitorima urađen u STAROM aluminijum+drvo sistemu WOODART TT od italijanske firme Profilati (stolarija). Tri različite stvari su pisale na sajtu, u tenderskoj dokumentaciji, i šta je na kraju izvedeno na objektu. Pričam o koeficijentu toplotne provodljivosti prozora, tj o njegovom kvalitetu. U tenderu je traženo jedno (najbolje), na sajtu pisalo nešto drugo (srednje), a na kraju ugrađeno treće (koje ne zadovoljava naše zakone i kriterijume, a to je Uw=1,5 W/m2K ili ispod).Znači, traženi kvalitet nije zadovoljen.
Investitor je za Tri Nove nastavio da radi sa istim podizvođačima za stolariju (jer imaju kombinacije, kompenzacije i ostale ..cije), ali je umesto originalnog odličnog novog aluminijum+drvo sistema WOODART TT THERMOPLUS 98 firme PROFILATI (proverljivo na sajtu), korištena lošija kopija tog sistema. Aluminijum jeste iz PROFILATI-ja, ali su druge stvari vezane za dihtovanje i izolaciju nestale iz prozora. Za te prozore na Tri Nove ne postoji nikakav atest ili sertifikat. Ni podatak o Uw.
Čak i ovakav ugrađen prozor je bolji od mnogih drugih aluminijum+drvo prozora koji postoje na tržištu (pomenuti Tehnomarket, Nissal, Alumil, i neki drugi), ali nije pravi i originalan PROFILATI sistem. A to što piše u ugovoru...pa ko od Vas kupaca zna razliku i može to da primeti?
pozdrav, deka u akciji
Od koga si dobio tu info? Da li mozemo da se zalimo zbog toga (mislim na prozore) i da trazimo svima da ograde klime. Mnogo se brinu za prostor, a klime stoje na terasi, pa nista mi ne zanci jos 10 cm oko klime. Milsim da je to davno prevazidjeno. U svakom slucaju, onda cu je sam zastiti. Mozda to nekome ne smeta, ali meni je to bas ruzno...
 
Pa, teoretski, na maske jos uvek ne mozete da se zalite, radovi su jos u toku ali ono sto mozete je da proverite informaciju koju sam vam poslao pa da u tom razgovoru izrazite nezadovoljstvo. Meni se isto vise svidja sa maskom, mada bi morao da proverim u GG koliko one zaista zauzimaju prostora, mozda su u pravu sto ih ne stavljaju u Tri Nove (na balkone)

Sto se tice prozora, nemojte zuriti ni tu. Dobro se raspitajte pre nego pojurite odmah na salter za zalbe moze ispasti da bezveze dizete paniku

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
dalibor":1z8pkw5a je napisao(la):
Pa, teoretski, na maske jos uvek ne mozete da se zalite, radovi su jos u toku ali ono sto mozete je da proverite informaciju koju sam vam poslao pa da u tom razgovoru izrazite nezadovoljstvo. Meni se isto vise svidja sa maskom, mada bi morao da proverim u GG koliko one zaista zauzimaju prostora, mozda su u pravu sto ih ne stavljaju u Tri Nove (na balkone)

Sto se tice prozora, nemojte zuriti ni tu. Dobro se raspitajte pre nego pojurite odmah na salter za zalbe moze ispasti da bezveze dizete paniku

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Ja sam bio pre 15ak dana ea vidim GG, evo maski, da ti ustedim vreme

f0d65be71d4c6b4c2cf5fd305a91c0ef.jpg

308b820fa79384a571b52682b971b626.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa sad nisam pametan, meni je ovako zaista lepse i ne vidim da je nesto drasticno veca od same jedinice. Pa i tih par cm sto se oduzme mislim da nije problem, klima je tu pa je tu. Jel ima neko poznanika iz GG da pita za iskustva. Da li to stvarno ljudima smeta?

Moze biti da su se zalili ljudi sa manjim balkonima jer im je, kontam, svaki cm bitan.

Licno bi vise voleo da, ako budemo stavljali maske, da to uradi investitor, pa da zadrzi neki sklad. Mi cemo to samo, da izvinete, usrati

I da budem iskren, ako ovo bude sva muka o kojoj cemo diskutovati, svaka nam cast, odlicno smo pazarili

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
U vezi sa klimama, ja zivim u GG i stvarno maska za klimu ne smeta ni malo, a mnogo lepse izgledaju terase. Moje licno misljenje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=770100#p770100:2a78jvj1 je napisao(la):
deka u akciji » Sub Avg 29, 2020 12:13 pm[/url]":2a78jvj1]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=770061#p770061:2a78jvj1 je napisao(la):
sanjar » Sub Avg 29, 2020 4:43 am[/url]":2a78jvj1]
Detlic":2a78jvj1 je napisao(la):
Da li cemo mi birati ko ce nam stavljati komarnike, tende, traziti ponude...? Treba obratiit paznju kod komarnika, ako se vrata (harmonika) ne otvara lagano do kraja, mrezica se cepa na sredini, gde je kao ona sajlica... Licno sam gledao takve mrezice i takvi modeli se ugalvnom postavaljaju. Video i model koji se lako otvara, ali on je tek skoro montiran, tako da ne znam kakva je njegova izdrzljivost... Ali bar se lakse otvara... :) Za tende nemam iskustva, ali vrv neko ima...
Mi imamo ovakvu stolariju sada , drvo aluminijum ali tehnomarket nam je radio i komarnici su njihovi bas dobri, rolo sistem i evo rade bez problema vec 12godina. Pitala sam ih skoro kada smo menjali staklo da li rade samo komarnike po meri , rade. Oni jesu malo jaci sa cenama ali mozda i jedini rade i van srbije i mi bas bas imamo lepo iskestvo sa njima i sto je bitno , serviseri su uvek isti i profesionalci.
Sestra je pre 6 meseci ugradila te harmonika i vec se raspadaju bas iz tog razloga koji ste naveli .

Sto se tice tendi i to smo gledali , bilo bi NICE da svi imamo iste , meni se licno svidjaju one u west 65.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Poštovani, aluminijum+drvo sistem od Tehnomarketa i nema baš visoko mesto u branši. Pa i ovo što je ugrađeno na Tri Nove je jedna kopija, naravno lošija od originalnog sistema italijanske firme PROFILATI (THERMOPLUS 98).
Što se tiče komarnika, postoje proizvođači i proizvođači. Koliko para toliko muzike. Tkzv plise komarnici su standard za sve visoke pozicije, balkonce i ostale visoke pozicije kroz koje se uglavnom izlazi na terasu. Ako su kvalitetni i dobro montirani, traju godinama.
Vrlo moguće da će investitor da Vas sve ograniči i uputi na istu firmu koja je radila i stolariju, zbog jedno obraznosti, i da se ne remeti i narušava spoljni izgled zgrade.

Na koji nacin moze da se proveri sta je od stolarije ugradjeno, tj da li je sve kako je i receno. Isto na koji nacin moze da se proveri koja je termoizolacija ugradjena, jasno je da je kamena vuna ili stiropor, ali ima tu vise klasa koliko znam, i sama debljina nije jedini faktor izolacione moci?
 
Po meni nedostaci u GG su:
- totalno odsustvo pristupa za lica sa invaliditetom. I parking mesta koja imaju tu namenu su prodata. Stvarno mi je nejasno da je teško odreći se par desetina hiljada evra i predati ta mesta stambenim zajednicama na upravljanje. Nakon ovoga su na nekom prostoru koji nije namenjen za ovo iscrtali parking mesto jer se desilo da u naselju ima porodica kojoj treba, a verovatno nisu imali sredstava da kupe jer su uzeli PM na klackalici;

- prostorije za čišćenje - ovo je po pravilniku obavezno. Svaki ulaz mora da ima prostoriju određene kvadrature i visine sa vodom i odvodom za potrebe čišćenja. Mislim da je u pitanju 2 m2 sa određenom minimalno visinom;

- odvodi za kišnicu sa lođa i terasa, ujedno i za odvod vode kada se peru iste. Da napomenem da su ustupane terase u dvorištu uz stanove i da ovo nije urađeno ni sa te strane da ne pada ljudima voda na glavu kada neko hoće da opere terasu.

Što se tiče zanatskih radova fali ta neka pedantnost i sistematičnost. Korišćenje pomoćnih alata kao što je daska za malterisanje i libela za keramičare :)
Totalno nejasno da čovek može na zidiću tuš kabine da okrene pad ka spolja. Po meni majmunu da daš da zalepi te pločice on to ne bi uradio :(
Prihvatnici na stolariji su po meni preduboko postavljeni. Recimo na balkonskim vratima nisam mogao da naštelujem da ručica ide lagano kao kroz puter :)

Što se tiče projektovanja i smisla za funkcionalnost to je baš tužno da neke jednostavne stvari naši projektanti ne znaju. Recimo:
- horizontalni bojler;
- malo manja tuš kabina da može da stane i mašina za sušenje;
- neko ćoše pored tuš kabine koje teško oprati i samo služi da skuplja prljavštinu;
- struja u kuhinji se malo radi na zastareli način;
- kuhinja i kupatilo nisu jedno do drugog da može bojler u kupatilu da se koristi i za toplu vodu u kuhinji;
- balkonska vrata - jeste više svetla ali ispred njih ništa ne može da se postavi. Moglo je sa fiksnim donjim delom i klasičnim prozorom. Ovo možda po ceni i isto je ne bi bilo staklenog gelendera;
- mesto za bicikle u garaži;
- kutije za roletne sa mestom za komarnik.

Primedbe za stan od ~45m2.

I da ne bude da samo kudim. Na nekim stvarima na kojima su mogli da uštede nisu. Recimo interfon, lift, gelenderi od nerđajućeg čelika... U garaži sve pedantno postavljeno i deluje da su materijali dobri (cevi, protivpožarni sistem, sistem za odvod izduvnih gasova...).

Mislim da bi za neke male pare mogli da podignu renome kao investitori. Mada u našoj zemlji se prave firme za svako naselje posebno sa raznim vlasnicima i ovde se samo po priči zna da je isti investitor. Ako nije ja se izvinjavam.

Pozdrav komšijama zemunčanima.
 
Vrh