Šta je novo?

Tri Nove - Zemun

Mislim da zavisi od cene stana, ne placaju svi isto...
 
Pozdrav komsije,

interesuje me koliki je povracaj PDV-a za kupca prvog stana? Da li je 30 ili 40m^2? :D
I da li mogu da prijavim roditelje za dodatnih 15m^2?
 
Novakomsinica":kkk9r06i je napisao(la):
Pozdrav komsije,

interesuje me koliki je povracaj PDV-a za kupca prvog stana? Da li je 30 ili 40m^2? :D
I da li mogu da prijavim roditelje za dodatnih 15m^2?
40m2 i može još po 15m2 na članove domaćinstva koji nisu ranije imali nekretninu na svoje ime...

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=686254#p686254:13u14hnj je napisao(la):
milos.tomic » Pet Dec 06, 2019 4:14 pm[/url]":13u14hnj]
Novakomsinica":13u14hnj je napisao(la):
Pozdrav komsije,

interesuje me koliki je povracaj PDV-a za kupca prvog stana? Da li je 30 ili 40m^2? :D
I da li mogu da prijavim roditelje za dodatnih 15m^2?
40m2 i može još po 15m2 na članove domaćinstva koji nisu ranije imali nekretninu na svoje ime...

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Vodi samo racuna da u momentu potpisivanja ugovora morate da budete prijavljeni na istoj adresi. Suprug i ja prilikom kupovine prvog stana nismo bili prijavljeni na istoj adresi i nismo mogli da dobijemo oslobadjanje PDV-a na tih dodatnih 15 kvadrata.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=679716#p679716:1zynprl4 je napisao(la):
milos.tomic » Sre Nov 13, 2019 2:13 pm[/url]":1zynprl4]
vidak23":1zynprl4 je napisao(la):
Zdravo svima,

s obzirom na to da je racun prodavca u UniCredit banci, vi koji ste potpisali predugovor, sa racuna u kojoj banci ste uplacivali 10% kapare? Postoji provizija za prenos deviznih sredstava koja zavisi od banke do banke pa me interesuju iskustva.
Intesa, provizija ~45eur na ok 15k kapare...

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Meni nije jasno da li se placa i konverzija iz evra u dinare ili samo ova provizija?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=687382#p687382:1r5ncrh4 je napisao(la):
komsije » Uto Dec 10, 2019 10:37 am[/url]":1r5ncrh4]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=679716#p679716:1r5ncrh4 je napisao(la):
milos.tomic » Sre Nov 13, 2019 2:13 pm[/url]":1r5ncrh4]
vidak23":1r5ncrh4 je napisao(la):
Zdravo svima,

s obzirom na to da je racun prodavca u UniCredit banci, vi koji ste potpisali predugovor, sa racuna u kojoj banci ste uplacivali 10% kapare? Postoji provizija za prenos deviznih sredstava koja zavisi od banke do banke pa me interesuju iskustva.
Intesa, provizija ~45eur na ok 15k kapare...

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Meni nije jasno da li se placa i konverzija iz evra u dinare ili samo ova provizija?

Placa se samo provizija
 
Slike od nedelje, 15. decembra.
Deluje da nema nikakva pešačka staza kao prečica ka centru Zemuna.
Na prostoru kasarne nema nikakvih naznaka skorih radova na naselju Jakub Kuburović...
0c41a92775f73520d6bbbc21e5f9a481.jpg
08dc7562c2943d04f41de77a77624664.jpg
76b9d4ebdc2a2515960e8bc47b94ada2.jpg
00bb197d22e92b4923ff3dbdc594e867.jpg
062075744acc441ce1bfb960e1f0a362.jpg
eab8bd6f02c84e481a545a9643a8e27a.jpg
70f7a9643ec54c9e244a9e52c9fd9142.jpg
03dbba1d45bf1d8592b34182ce249c38.jpg


Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Pozdrav svima, i hvala vam na svim korisnim informacijama koje ovde iznosite. Zainteresovan sam za kupovinu dvosobnog stana u ovom kompleksu i bio sam vec na razgovoru i nazalost nije mnogo stanova preostalo. Moja bojazan je od zaklonjenosti zgrade drugim zgradama i drugim postojecim objektima. Konkretno u objektu 1, lamela 1 stan 12, 22 i 32, da li neko zna da li ce oni biti zaklonjeni zgradom koja se nalazi pored ili gledaju na njen parking?
Jos uvek se razmisljam i nikako da prelomim, a neki od stvari koje me odvracaju su zaklonjenost pogleda drugim objektima (sto ne bi smetalo da su objekti malo udaljeni a ne na 3m od zgrade), okolina koja je dosta nesredjena, postoji ona jedna staza kojom automobili prolaze i to prilicno cesto, a takodje i kompleks koji ce se graditi na prostoru kasarne J.K. ce biti nocna mora stanarima dok se bude gradila a kasnije ce i da zaklanja pogled buduci da ce biti jedan sprat visa, bar kada je objekat 1 u pitanju. Saljem pregled objekta 1 po spratovima i slike gradilista od pre 3 dana, pa mozda i to nekome bude od koristi.

Hvala vam unapred na odgovorima od vaseg novog clana :)
 
Рендери лепо изгледају. Мада мало сам субјективан јер сви објекати са циглом или каменом у комбинацији са другим варијантама на мене остављају добар утисак. Са друге стране стране и није нарочита локација комплекса.
 
Kako mislite da ce gradnja na prostoru kasarne biti nocna mora kad je jedan buduci stanar jos ranije napisao da ce to biti samo prednost jer ce tamo mozda biti izgradjeni sadrzaji koje cemo svi moci da koristimo
 
Bolje da se izgradi nov kompleks nego da ostane ruglo od kasarne. Ako sam dobro informisan gradnja pocinje sredinom 2020te, sto znaci da ce biti gotov dobar deo grubih radova do trenutka useljenja u Tri Nove, samim tim to gradiliste, buka i ostalo nece previse uticati na stanare Tri Nove.
Zgrade koje ce se graditi paralelno sa objektom 1 imace 4 sprata dok ce zgrada u liniji sa objektom 2 imati 3 sprata. To nije visoka spratnost tako da se nece izgubiti dnevna svetlost u stanovima orijentisanim ka kasarni. (Info o spratnosti sa int.)
Ako vas brine sto ce te gledati u drugu zgradu onda ste trebali gledati neki soliter a ne trospratnu zgradu.
Mi smo uzeli stan u objektu 2 orijentisan juzno ka kasarni.
 
Sve je bolje nego da kasarnom vladaju zmije,pacovi,narkomani...nego mene cudi kako se vi kao kupac i buduci stanar radujete,ne spratnosti buduceg objekta pored,vec samom cinjenicom da ce gradi jos min. par stotina stanova u kraju gde je i sada veliki problem za parkiranje i ne samo to nego i samo kretanje pesaka sve veci izazov
 
Jako je tesko uklopiti sve i dugoročno sagledati sve aspekte stanovanja za 10 godina unapred: šta će se gde sagraditi, koliko će vozila biti, da li će se neka ulica prošititi ili ne. Ako bi tako gledali niko ništa ne bi kupio. Ko je pre 10 godina mogao da predpostavi da će se na NBgd-u toliko graditi (pre 10 god iz Bloka 45 do Gazele je trebalo 5 min kolimaa sada 35 min)? Ako je nekom najbitnije da nema komšije na 30 metara od stana onda je najbolje da traži stan 30km od Beograda i problema takve vrste neće biti.
Za sve je potreban kompromis, i šta se novim stanom dobija.
 
Slazem se u potpunosti sa vama da je tesko uklopiti i svi moramo da budemo spremni na to ukoliko se odlucimo za kupovinu stana, bilo gde u Bg. Gradnja kasarne mi ne smeta toliko (ionako slobodbih dvosobnih stanova na toj strani vise nema) :) ali mi vise smeta ukoliko je stan zaklonjen u potpunosti drugom zgradom koja je veoma blizu (pricam o severnoj strani) pa je s tim u vezi i moj post i molba za pomoc.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=692334#p692334:j7d5q69f je napisao(la):
Assad84 » Sre Dec 25, 2019 11:03 am[/url]":j7d5q69f]Sve je bolje nego da kasarnom vladaju zmije,pacovi,narkomani...nego mene cudi kako se vi kao kupac i buduci stanar radujete,ne spratnosti buduceg objekta pored,vec samom cinjenicom da ce gradi jos min. par stotina stanova u kraju gde je i sada veliki problem za parkiranje i ne samo to nego i samo kretanje pesaka sve veci izazov

Problem parkinga je prisutan u vecini opstina u BG-u, Vracar prvi pa je opet atraktivan za veliki broj ljudi... Auta, na sve strane nigde zelene povrsine pa opet se gradi i prodaje. Slazem se da je nedostatak parking mesta veliki problem, ali to nije problem izolovan samo na kompleks Tri Nove, vec za celi Beograd. Cak i tamo gde ima dosta parkiralista oko zgrada prisutan je problem nalazenja istog posle 21h zbog sve veceg broja automobila u gradu... Obrni okreni nedostataka ima ali tesko da ce se naci idealno mesto za zivot sa svim pogodnostima a da nije 3000e po m2 ili vise...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=692398#p692398:ilqfqkjd je napisao(la):
nbg_guy » Sre Dec 25, 2019 1:32 pm[/url]":ilqfqkjd]Slazem se u potpunosti sa vama da je tesko uklopiti i svi moramo da budemo spremni na to ukoliko se odlucimo za kupovinu stana, bilo gde u Bg. Gradnja kasarne mi ne smeta toliko (ionako slobodbih dvosobnih stanova na toj strani vise nema) :) ali mi vise smeta ukoliko je stan zaklonjen u potpunosti drugom zgradom koja je veoma blizu (pricam o severnoj strani) pa je s tim u vezi i moj post i molba za pomoc.
Stan 22 moze biti zaklonjen postojecom zgradom na cosku, ali stan 32 bi trebao biti naspram ovog parkinga izmedju zgrade i trafostanice. E sad koliko vidim po slikama vec je izgradjeno nesto od objekta 1 pa najbolje da podjete i pogledate. Koliko mi se cini stan 32 dodje po sredini objekta 1 na kraju druge lamele, tako da je moguce da gleda upravo na ovu cistinu izmedju zgrade i trafostanice.
Ako nije tako onda je to problem slazem se, severna strana jos zaklonjen stan tu ce biti jako malo svetlosti u stanu. Opet, najbolje poci i uveriti se na licu mesta, dupli zidovi su izmedju lamela zgrade, to ce vam pomoci da vidite gde dodje 32ka a i 22ka, mozda je i taj stan ok.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=692327#p692327:1kxt76nn je napisao(la):
Aleksandar86 » Sre Dec 25, 2019 11:48 am[/url]":1kxt76nn]Bolje da se izgradi nov kompleks nego da ostane ruglo od kasarne. Ako sam dobro informisan gradnja pocinje sredinom 2020te, sto znaci da ce biti gotov dobar deo grubih radova do trenutka useljenja u Tri Nove, samim tim to gradiliste, buka i ostalo nece previse uticati na stanare Tri Nove.
Zgrade koje ce se graditi paralelno sa objektom 1 imace 4 sprata dok ce zgrada u liniji sa objektom 2 imati 3 sprata. To nije visoka spratnost tako da se nece izgubiti dnevna svetlost u stanovima orijentisanim ka kasarni. (Info o spratnosti sa int.)
Ako vas brine sto ce te gledati u drugu zgradu onda ste trebali gledati neki soliter a ne trospratnu zgradu.
Mi smo uzeli stan u objektu 2 orijentisan juzno ka kasarni.
Može neki link o informacijama koje ste našli za buduće objekte u kasarni?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=692660#p692660:snj18mpr je napisao(la):
Mrdjoni » Čet Dec 26, 2019 9:48 am[/url]":snj18mpr]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=692327#p692327:snj18mpr je napisao(la):
Aleksandar86 » Sre Dec 25, 2019 11:48 am[/url]":snj18mpr]Bolje da se izgradi nov kompleks nego da ostane ruglo od kasarne. Ako sam dobro informisan gradnja pocinje sredinom 2020te, sto znaci da ce biti gotov dobar deo grubih radova do trenutka useljenja u Tri Nove, samim tim to gradiliste, buka i ostalo nece previse uticati na stanare Tri Nove.
Zgrade koje ce se graditi paralelno sa objektom 1 imace 4 sprata dok ce zgrada u liniji sa objektom 2 imati 3 sprata. To nije visoka spratnost tako da se nece izgubiti dnevna svetlost u stanovima orijentisanim ka kasarni. (Info o spratnosti sa int.)
Ako vas brine sto ce te gledati u drugu zgradu onda ste trebali gledati neki soliter a ne trospratnu zgradu.
Mi smo uzeli stan u objektu 2 orijentisan juzno ka kasarni.
Može neki link o informacijama koje ste našli za buduće objekte u kasarni?
Postavio je vec jedan clan foruma ovaj link, tu se moze naci opis onoga sto ce se graditi na mestu kasarne. Ne znam da li je 100% tacno, ali to je jedini info koji vidim za sada.
https://www.ekapija.com/real-estate/262 ... arne-javni
 
Ima i na sajtu PMC inzenjeringa neki mali tekst o tome...
 
Poštovani,

Da li ima informacija od investitora po pitanju dogovora o projektnom finansiranju sa UniCredit ili nekom drugom bankom?

Pre 2 meseca je bila informacija da je UniCredit i Banca Intesa u igri za projektno finansiranje i da će se znati nešto u narednih mesec dana.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=692980#p692980:102730zs je napisao(la):
Rikosito » Čet Dec 26, 2019 1:00 pm[/url]":102730zs]Poštovani,

Da li ima informacija od investitora po pitanju dogovora o projektnom finansiranju sa UniCredit ili nekom drugom bankom?

Pre 2 meseca je bila informacija da je UniCredit i Banca Intesa u igri za projektno finansiranje i da će se znati nešto u narednih mesec dana.

Banca Intesa, proverena informacija od juče. :wink:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=692398#p692398:1ch5jta5 je napisao(la):
nbg_guy » Sre Dec 25, 2019 2:32 pm[/url]":1ch5jta5]Slazem se u potpunosti sa vama da je tesko uklopiti i svi moramo da budemo spremni na to ukoliko se odlucimo za kupovinu stana, bilo gde u Bg. Gradnja kasarne mi ne smeta toliko (ionako slobodbih dvosobnih stanova na toj strani vise nema) :) ali mi vise smeta ukoliko je stan zaklonjen u potpunosti drugom zgradom koja je veoma blizu (pricam o severnoj strani) pa je s tim u vezi i moj post i molba za pomoc.

Ja sam uzeo stan 11, koji gleda tacno na parking, i meni je bio glavni problem da ne gledam u onu vec postojecu zgradu... Tako da sam pregledao i one dodatne planove i crteze, i uzeo stan koji je tacno na sredini izmedju EPSovog objekta i nove zgrade, tj. gleda na onaj pakring...
 
Vrh