Šta je novo?

Tri Nove - Zemun

vidak23":319tiyiv je napisao(la):
Zdravo svima,

s obzirom na to da je racun prodavca u UniCredit banci, vi koji ste potpisali predugovor, sa racuna u kojoj banci ste uplacivali 10% kapare? Postoji provizija za prenos deviznih sredstava koja zavisi od banke do banke pa me interesuju iskustva.
Intesa, provizija ~45eur na ok 15k kapare...

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Ja sam u Telenor (Mobi) banci platio 0.3% proviziju.
U Rajfazenu su tražili 0.35%, a u Unicredit banci 0.3% (dakle nema veze što je račun prodavca u istoj banci).
 
Da li neko zna koje su visine parking mesta na klackalici?
U Merinu su mi rekli da dole može da stane Fiat 500L (koji je visine 166cm), a gore ima oko 180cm.
Ono što vidim u specifikaciji za model klackalice koji je naveden u predugovoru (Wohr parklift 340 (295)) je da na donje mesto može da stane auto visine 154cm, a na gornje 150cm.
https://wohr.com.au/en/product/parklift-340.html
Moguće da su ovde stavili malo manje da bi se ogradili.
Možda i neko od stanara iz Gornjeg grada može da nam da neku informaciju. :)
 
Pretrazite temu Gornji Grad, neko je tamo vise puta pominjao da dole ne moze da stane Fiat 500L. Svakako je to veliki problem, ako je tako.
 
Ne znam što ne staviše na ovom projektu drugačiji tip klackalice kada su se već ljudi žalili u Gornjem gradu.
A da ne pričam to što su mi usmeno jasno naglasili da dole staje auto veličine 500L (ja nemam 500L, već su sami spomenuli baš taj model).
Ono što mi je nejasno je što u specifikaciji na sajtu Wohr-a stoji i ograničenje za gornji nivo klackalice. Zar gornji nivo nije ograničen visinom plafona koji zavisi od same garaže?
 
Dole ne moze sigurno ali gore ne zavisi od modela klackalice vec koliko ce oni da podignu plafon. Tako da sa nasom tesarskom tolerancijom upada sigurno.
 
Ako nekome znaci, mi smo platili deo kapare preko MTS banke, tamo je provizija za prenos deviznih sredstava 0.2%.
 
Ja vec platio preko UniCredtia, a nisam ni proverio u svojoj baci OTP koliko je, kao mislio sam da je sigurno veca... A najgore je sto sam morao da otvorim racun, i sad 4 meseca da imam racun dok ne uplatim drugi deo... Ali sta sad... Izgleda je MTS najpovoljnija za sada
 
Napreduje se...
Objekat I
a2e4cc8d564c30b6d0cc45f25135b265.jpg


Objekat I
be83b0baeb3eb1594c0c83694976ead4.jpg


Objekat II
29b1553ad21b0ad1b55aaadc3dedc1ce.jpg


Sent from my NEM-L21 using Tapatalk
 
Pozdrav svima,

Zainteresovani smo za kupinu stana u objektu 2, lamela 1. Sad smo saznali da se ispod lamele 1 u nivou garaze nalazi trafostanica, intesuje me kakva je to trafostanice i da li je bezbedno ziveti blizu nje?

Hvala.
 
Da li se neko mozda raspitivao da li je moguce vrsiti neke izmene u stanu u toku gradnje? Konkretno me interesuje pomeranje jednog zida... Smanjio bih kupatilo, kako bih povecao WC, i dodao mesta za masinu i susilicu u WC-u, a mozda cak i jednu malu tus kabinu...
 
I umesto da kao sto logika nalaze u vezi takvih stvari kontaktirate one koji zidaju ovu zgradu vi eto mislite da je bi vam forum mogao dati odgovor da li je moguce pomerati zid za susilicu i masinu,a i malu tus kabinu obaska.Dzabe trolate temu da bude u vrhu nikoga ne interesuju vasi skupi stanovi na klizistu
 
rokiza":31w2r79s je napisao(la):
Da li se neko mozda raspitivao da li je moguce vrsiti neke izmene u stanu u toku gradnje? Konkretno me interesuje pomeranje jednog zida... Smanjio bih kupatilo, kako bih povecao WC, i dodao mesta za masinu i susilicu u WC-u, a mozda cak i jednu malu tus kabinu...
Neke manje izmene je moguće napraviti, ukoliko se ne menjaju noseći zidovi ili neke veće stvari. Ukoliko kroz taj zid ne ide vertkala, onda verovatno može. Potpisuje se aneks i overava kod notara.

Ja sam pitao za dodatnu klimu, ali to ne može... Pregradni zidovi mogu uz aneks.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
ljudi, o kom to visokom kvalitetu gradnje pričamo ovde?
kao Gornji grad? Koliko sam ja ispratio tu temu na forumu, tamo je bilo gomila problema i reklamacija i nebuloza i svega živog.
I to što ima lift, grejanje iz toplane, ugrađene klime i sve te slične i normalne stvari za gradnju u
21.veku, ovde se posebno naglašavaju. I to počinje od investitora i izvođača, a tek o ovim prevarantskim firmama
što rade prodaju, da ne pričam. Sramota da na to hvataju kupce. I na tom lepom a problematičnom mestu,
i za te nenormalne pare.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=684002#p684002:15lplc4l je napisao(la):
Assad84 » Pet Nov 29, 2019 12:39 pm[/url]":15lplc4l]I umesto da kao sto logika nalaze u vezi takvih stvari kontaktirate one koji zidaju ovu zgradu vi eto mislite da je bi vam forum mogao dati odgovor da li je moguce pomerati zid za susilicu i masinu,a i malu tus kabinu obaska.Dzabe trolate temu da bude u vrhu nikoga ne interesuju vasi skupi stanovi na klizistu

Najmanji je problem da kontaktiram one koji zidaju. Ali ako se vec neko raspitivao voleo bih da cujem informacije od njega. Jos uvek nisam odlucio da li zelim ili ne zelim tako nesto. Cisto se informisem.

A vi slobodno trolajte sta vama odgovara da bude na vrhu za ono sto tebe interesuje i sto nije na klizistu!

P.S. sad sam te malo proverio, vidim da trolujes po celom forumu, ocigledno da svoj zivot nemas, ili da si neki vrhunski investitor, i da gradis u Dubaiu i NY-u... Tako da bi te zamolio da nas smrtnike zaobidjes!
 
deka u akciji":3r8yvnh2 je napisao(la):
ljudi, o kom to visokom kvalitetu gradnje pričamo ovde?
kao Gornji grad? Koliko sam ja ispratio tu temu na forumu, tamo je bilo gomila problema i reklamacija i nebuloza i svega živog.
I to što ima lift, grejanje iz toplane, ugrađene klime i sve te slične i normalne stvari za gradnju u
21.veku, ovde se posebno naglašavaju. I to počinje od investitora i izvođača, a tek o ovim prevarantskim firmama
što rade prodaju, da ne pričam. Sramota da na to hvataju kupce. I na tom lepom a problematičnom mestu,
i za te nenormalne pare.
Prevarantska firma koja radi prodaju jeste prevarantska u smislu da da su sve njihove priče nebitne i da su sva njihova obećanja prazna jer se za sve pita samo investitor.

Sa druge strane ta ista prevarantska firma koja radi prodaju je prevarila jedan NCR tako da je očigledno iza neko mnogo jak.

Sa treće stene, GG ima mnogo manjkavosti i problema ali deluje da je ipak daleko kvalitetniji od Viste i Parkview-a

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
te prevarantske prodajne firme koje i rade samo za procenat i postoje zato što investitori (čast izuzecima) ne znaju puno (skoro ništa) o gradnji, prodaji i svemu ostalom što prati ovu branšu, već su ti investitori uglavnom podobni i poslušni po političkoj liniji, pa imaju prednost i privilegiju da uopšte dođu do neke lokacije, pa da grade neke zgrade, pa da prodaju neke stanove. I usput malo da properu neke pare....Ljudi, pogledajte ko sve trenutno gradi u Beogradu kao takozvani investitor, a šta su radili ranije i kako su došli do nekih para, to je velika sramota i bruka.
 
Subota 30/11 rade ljudi punom parom.
Radnici na sve strane, kamioni sa betonom poredjani čekaju u redu, 4 dizalice u pogonu ...
Evo malo slika (prve 2 su pogled sa kosine na Zemun)
 
Drage buduće komšije ( i potencijalne komšije), zna li neko tačne dimenzije prozora u stanovima? Ja sam tek sad shvatila da se u predugovoru nigde to ne pominje ( samo dimenzije vrata), a na tlocrtu stana se vidi samo širina.

Znam da sad ne možemo svakako uticati na to, ali me interesuje, jer mi se čini da su nekako maleni prozori koji se vide u prizemlju Vile, na fotografijama koje je neko okačio u prethodnom postu.

Veliki pozdrav!
 
Vrlo dobro pitanje, nadam se da nece biti minijaturni. Svi privatnici trenutno grade kao da jos vazi porez na prozore iz srednjeg veka
 
Pozdrav buduce komsije. U ponedeljak potpisujemo predugovor kod notara. Zanima me da li se to placa i koliko?
 
komsije":1bhumpl3 je napisao(la):
Pozdrav buduce komsije. U ponedeljak potpisujemo predugovor kod notara. Zanima me da li se to placa i koliko?
Oko 18.000RSD, na licu mesta. Može da se plati karticom.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=685676#p685676:b9v7x0xs je napisao(la):
milos.tomic » Čet Dec 05, 2019 12:06 am[/url]":b9v7x0xs]
komsije":b9v7x0xs je napisao(la):
Pozdrav buduce komsije. U ponedeljak potpisujemo predugovor kod notara. Zanima me da li se to placa i koliko?
Oko 18.000RSD, na licu mesta. Može da se plati karticom.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
Juče potpisali i platili 16.900.
 
Vrh