Šta je novo?

Tri nova kružna toka na Novom Beogradu kod TC Ušće

Šteta za Terazije...

Jedina značajna raskrsnica u centru grada na kojoj, zahvaljujući rekonstrukciji od pre 5 i po decenija, nema ni najmanjih saobraćajnih problema ('dodavanje traka i sklanjanje pešaka samo povećava gužve', zelena-agenda-velosipedom-na-kilimandžaro-lepi-se-za-pistu-aerodroma-da-spasis-beloglavog-mjanmarskog-miša-blabla - prc)

Šteta za Terazije.

Ali ništa zato; preliće se ovo sa Ušća i ispod Terazija.
 
Ima saobraćajci na Slaviji?! Stvarno?! Gde tačno ih ima?! Da ne izmišljaš malo?!
Da. Vrlo često, Pogototovo kada je veliki intezitet saobraćaja. Onda oni počnu da regulišu i naprave kolaps. Slavijom prolazim godinama, četiri puta dnevno pa bi se moglo reći da mi je situacija poznata. Drugim rečima ne izmišljam ja malo, već si ti neinformisan vrlo.
 
Мислим да ту обично доведу курсаџије да се уче.
 
Kada se očekuje spajanje Bulevara Nikole Tesle i Vladimira Popovića?
 
Ваљда ће тај део радити паралелно са уклањањем старог моста.
 
Tek kada se zatvori Tramvajski most za saobraćaj, jer se sadašnja tramvajska pruga na "Zemunskom putu" nalazi na koti ispod Vladimira Popovića i Nikole Tesle, dakle potrebno je prvo prekinuti tramvajski saobraćaj da bi se nasuo teren.
 
Mozda ukopaju tram u tunel kao što planiraju u rakovici interesantno da nigde nema tih planova na netu
 
oba predloga imaju smisla, samo da se denivelise sa drumskim i pesacki sobracajem
cak i stogodisnje kise nisu problem, zastoj bi bio par sati, u tom delu je i onako odvojen tramvaj od ato saobracaja pa i eventuali prekid ne bi mnogo uticao na ostali saobracaj.
2-3 puta godisnje po par sati godisnje je prihvatljivo ako se izbegne ukrstanje koje bi na dnevnom problemu pravilo probleme
naravno, mi ovo govorimo pod premisom da ovi nasi dunsteri ne umeju da naprave normalan podvoznjak koji ne bi plavio (podrazumeva sa da hoce i da ne mogu ljudski da ga naprave), cak i uz neposredni prirodan pad do reke koji bi mogao da odvodi svu tu vodu
nadvoznjak je sigurnije ali znatno skuplje resenje
 
1000032826.jpg
1000032825.jpg
 
Нисам баш испратио, кад се очекује потпуно затварање саобраћаја због радова, тј кад ће заутавити правац мост-БМП?
 
Meni deluje da može i bez zatvaranja (bar ne sve pravce). Ove polutke kružnog što sad rade sa strane mogu da se završe i asfaltiraju pa da se saobraćaj preusmeri na njih (u vidu devijacije, nazovimo to tako) dok rade sredinu. Jes da mora neko suženje, signalizacija, itd. ali deluje mi da je izvodivo bez potpunog zatvaranja.

E sad, to je samo moje mišljenje. Ne znam koliko je realno. Ako je i moguće, opet pitanje da li će raditi tako…
 
Polako, bez žurbe, kružni tok kod pijace u bloku 44 su "uboli" tek iz drugog-trećeg puta, ne očekujete valjda da će ovaj na budućem ukrštanju tri bulevara i ulazu/silasku sa mosta da odrade iz prve kako treba...?
Pa setite se ukidanja levog skretanja u Pop-Lukinu i svih budževina i improvizacija nakon toga kada su problemi odjednom počeli da iskaču?
 
Valjda su izmerili, pre nego što su počeli da rade?
Хаха, добра фора. Ипак, без све шале, овде би то био врхунски преседан, да се нешто (осим финансијских токова "подизвођачима") детаљно и квалитетно испланира и испројектује.

Има и она изјава врхунског давача изјава - Марко Стојчић: "рађене су анализе".
 
Хаха, добра фора. Ипак, без све шале, овде би то био врхунски преседан, да се нешто (осим финансијских токова "подизвођачима") детаљно и квалитетно испланира и испројектује.

Има и она изјава врхунског давача изјава - Марко Стојчић: "рађене су анализе".
Pa dobro, ako su preuske trake, kasnije uvek može da se krene sa novim radovima na proširenju kolovoza. Tako su raskopali ceo Novi Beograd poslednih meseci, negde se postavljaju cevi, negde se širi kolovoz, a negde se ukidaju fizičke barijere između šina i kolovoza. Uglavnom, slalom.
 
Osim pompeznih najava i rendera ja ne videh neki zvaničan plan za ovaj kružni tok (a i preostala 2 oko ušća). Ispravite me ako je samo meni promaklo.

Plus izvođač je Beograd put. Ovo deluje kao ista skarabudž varijanta koja je primenjena za proširenje Z.Đ. Ostaje samo da se nadamo da će na kraju da liči na nešto. Rok je do kraja meseca (iliti početka septembra) ako je verovati najavama.
 
Vrh