Šta je novo?

Trgovinski centar IBC, Zemun

Nick Slaughter":2v93e3gt je napisao(la):
Stubovi, grede, sendvič paneli... - i evo već polovina objekta je završena!
I naravno sve u sivoj boji :notok: :rant:

Kakva ekonomija takvi i objekti...sivo :D
 
Nije sve sivo.. ima i crvenih panela :mrgreen:

5ysl.jpg

yodc.jpg

ofdf.jpg

6ybj.jpg

j5go.jpg

vuj3.jpg

j4ey.jpg

6wvr.jpg

ibt4.jpg

z1dd.jpg

03tv.jpg

0q1f.jpg

jx3c.jpg
 
Dekac, možeš li na osnovu ovog rendera da nam objasniš šta se trenutno tačno gradi?

1.jpg
 
Evo, oznacio sam na slici deo koji se trenutno gradi, mada na terenu postoje razlike u odnosu na render.
Umesto ova dva manja objekta ce izgleda biti jedan, a ima i nekih manjih razlika u obliku glavne zgrade.

ug7l.jpg


Ovo je slikano iz pravca oznacenog strelicom.

j5go.jpg
 
Pa znači, u prvoj fazi će da izgrade preko 60% kompleksa?
 
Jel na projektu McDonald's iz fazona ili ga otvaraju iza OMVa?
 
Zna li ko sta se gradi pored autoputa naspram Novih Banovaca? Neki dan vidim veliko gradiliste.
 
Verovatno misliš na Delhaize distributivni centar u novoj pazovi
 
OK, hvala, verovatno je to, promaklo mi je,a neki dan prolazim i iznenadih se obimnim gradilistem.
 
update.. stakla postavljena, sredjuje se parking, sadi se cvece.. :)

xske.jpg

6bmn.jpg

nr91.jpg

l5nx.jpg

6dwe.jpg

3lpj.jpg

4pfv.jpg

59yz.jpg

seie.jpg

uhv9.jpg
 
Ovo je baš bilo ekspresno :) Izgleda da je došlo i do manjih izmena u projektu. Npr. ova kutija ka "Metrou" je prevelika i ne liči na restoran (na renderima je tu stajao tipizirani drive-trough "McDonald's"), tako da će tu verovatno biti nešto poput supermarketa, salona nameštaja ili sl. Moguće je da je "McDonald's" odustao nakon što su se sa NIS-om dogovorili o otvaranju restorana na Zmaju.

No, taj restoran je ionako najmanje bitan deo celog objekta. Ljude, čini mi se, najviše interesuje supermarket (ono gde kupuju stvari za preživljavanje, je l') i da li će biti prodavnica u kojima možete da za pristojnu cenu nabavite cipele/jaknu/pantalone...
 
Deo iz teksta eKapije o tržnim centrima, koji se odnosi na ritejl park u Zemunu:

Ritejl park u Zemunu otvara vrata u junu 2014. godine

trzni_centar_010211.jpg


Novca nikad manje, a građanima nikad dosta mesta za kupovinu. I onima koji nisu verni pratioci mode odgovara što veći i bliži tržni centar. Dobro poznate, ali i nove svetske brendove, Beograđani će moći da pazare na novim lokacijama. Od nekoliko najava ritejl parkova i tržnih centara, najpre bi trebalo da bude završen maloprodajni objekat u Zemunu.

Kako "eKapija" saznaje, radovi se privode kraju, a prvi kupci ovde se očekuju od juna 2014. godine.

- Radovi započeti u junu ove godine idu prema planiranoj dinamici. Objekat završavamo oko Nove godine. Izgradili smo 16.000 kvadrata poslovnog prostora, spolja uredili oko 20.000 m2. Prema najavama investitora, objekat bi trebalo da bude otvoren u julu naredne godine i da u njemu nađe mesto oko 30 zakupaca – rekao nam je Miroljub Purić iz kompanije "Energogroup" koja je generalni izvođač radova.

Prema saznanjima "eKapije" Beograd bi mogao da dobije još jedan ritejl park. Strana kompanija, koja je već ulagala u Srbiji, planira da sagradi maloprodajni objekat na Zvezdari, ali dok ta investicija ne bude potpuno izvesna ne žele da izlaze u javnost sa detaljima.

Izvor: eKapija

Objekat će biti gotov oko Nove godine, a otvarnaje se očekuje u julu!? Nadam se samo da je neprecizna formulacija, nema logike da maloprodajni park stoji završen i zatovren čitavih pola godine.

Što se tiče ovog maloprodajnog parka na Zvezdari, reč je o lokaciji u Živka Davidovića gde je izraelski "Aviv Arlon" planirao izgradnju "Gardenia apartmana", ali su promenili planove, pa će umesto stanova praviti tržni centar.
 
Mislim da su hteli da kazu da ce grubi gradjevinski radovi biti gotovi do nove godine, a da ce se nakon toga pristupiti opremanju objekta, instalacijama, grejanjem, hladjenjem, sredjivanje enterijera i na kraju useljavanju zakupaca u lokale.
 
Malo mi je nelogično da se ovako polome da sve grube radove završe za par meseci, a onda da cinculiraju unutrašnjost duže od toga. I da enterijere lokala oslikavaju freskama, mislim da bi ih završili u kraćem roku. :D
 
Pa moras da imas u vidu da je ovo montazna konstrukcija koja se vrlo brzo i lako sklopi. Znaci njima je za 20000 m2 trebalo svega par meseci, dok bi za ozbilnu betonsku gradnju trebalo mnogo vise.
Samo za postavljanje i rutiranje vodova treba mesec dana, pa onda cevi za ventilaciju, pa cileri i cevi za klimatizaciju, pa onda gipsari, moleri, gleteri, keramicari,.... Obicno kod ovakvih montaznih hala koliko vremena treba za montazu same hale toliko treba i za njeno opremanje. Znaic prvih 6 meseci montaza drugih opremanje.

Primera radi Big Centar u novom sadu, njegova druga faza grube gradnje je zavrsena davno, a gotovo godinu dana se rade unutrasnji radovi, i opremanje prostora.
 
U pravu si, znam to, ali mislim da kod nekih otezanja više igra ulogu kalkulisanje (nemogućnost da se neki prostor izda, uslovi na tržištu), nego stvarno vreme neophodno za završetak građevinskih i finih unutrašnjih radova. Uveren sam da bi BIG u Novom Sadu već odavno bio gotov da im je to bilo u interesu.

Eto nam primer Plaze*: dobili ljudi dozvole, a lažu i mažu sve u šesnaest. Mi imamo tu nesreću da su se ukrstili neozbiljni/nesolventni investitori sa korumpiranom/nesposobnom administracijom.

*Izvinjavam se Plazi ako sam ih stavio na optuženičku klupu bez krivice. Administraciji se ne izvinjavam. :)
 
Valjda ce redovno uklanjati sneg sa krova. Cesto se ovde kod mene dese nesrece i propadanja tih krovova na montaznim molovima.
Samo da im ovakva tehnika izgradnje objekata ne predje u naviku... Onda smo tek nadrljali. Zalili bi vi za bivsim vremenima i te kako, jer to sto imate vec izgradjeno ne umete da cenite, dok ne vidite nesto sto je cas posla sklapano.


http://www.labour.gov.on.ca/english/hs/ ... ts/a17.php
 
Izvor: Beobuild.rs

IBC Zemun spreman do proleća

131115-IBC-05.jpg


Svi grubi radovi na izgradnji novog maloprodajnog parka u Zemunu su završeni. Uz Novi novosadski put izgrađeno je preko 15.000 kvadrata za komercijalne sadržaje, ali i prostora za zabavu i odmor. Otvaranje maloprodajnog parka je panirano za prvu polovinu sledeće godine.


Kompletnu vest i foto reportazu mozete videti na prvoj strani sajta ili na linku http://www.beobuild.rs/read.php/622.html
 
Ažurirani render maloprodajnog parka u Zemunu sa sajta RetailSEE gde je apsolutno sav sadržaj, osim naslovne strane, zaključan :D

One-Zemun.jpg
 
Vrh