Šta je novo?

Trg Slavija

Ali "s' ljubavlju"! Dokle više s tim apotrofom gde mu mesto nije? I to u zvaničnoj postavci! Ima li ovde više ikog ko radi neke poslove od javnog značaja a da se seća onoga što je učio u osnovnoj školi?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=671444#p671444:qkrq36ju je napisao(la):
solecar » 19 Oct 2019 04:43 pm[/url]":qkrq36ju]Ne , nije st***. To ti je zid sa replikama iz filmova. Pogledaj onaj članak iz novina što sam postavio u jednomn od prethodnih postova. Vlasta se prvi "upisao".

A ok! Sorry.
 
Udarnički se radi,biće gotovo pre leta 2021.
e4a8641eea5f49e7bd7868d29988a3d1.jpg
fd8e559b0bf6b5d08d4bd3301b42c867.jpg
ddd2629da879bb0668eb74d35ab4a36b.jpg


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Jel onaj folmski grad sklonjen namerno ili su ga pojedinci "raz'ebali" pa je zato uklonjen?
 
Trošna zgrada iznad "Raiffeisen"-a/"Metro"-a i "Beolab"-a je ograđena i piše "Pažnja, gradilište". Nejasno je da li se radi fasada ili se (što je logičnije) zgrada ruši, radi nečega novog. Reč je o ovoj zgradi:

To je neka treća zgrada za dve godine u tom nizu koja se radi.
 
За чудо зграда се сређује, са дворишне стране су већ урадили изолацију. Ја сам искрено мислио да ће да је руше.
 
Ona je verovatno bila najmanje kvalitetna od celog (inače, ne baš reprezentativnog) niza.
Biće zanimljivo videti šta će uraditi od nje. Ostala su 2-3 dvorišta u nizu, verovatno su planirana za gradnju.
 
Meni se čini da sam negde pročitao da tu treba da gradi nešto, na tom zaraslom i zapuštenom placu.
 
Трошна фасада не значи и да је зграда трошна, јер многе из тог доба имају дебље зидове него модерне. Али као што се свако дрво које се посече, често баш ради новоградње, прогласи за труло или суво, исто је и са здањима.

Ипак то што се нека фасада боји, уопште не мора да значи да неће бити срушена. Таквих примера је било и не би било први пут.
 
Ради се испод плоче платоа на Славији где према плану треба да буду простор ТОБ и јавни ве-це:




















 






















Даске су пробијене на више места, али, откуд оволики зазори између њих?



















 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=683764#p683764:3f69z6n2 je napisao(la):
zexland » 28 Nov 2019, 15:03[/url]":3f69z6n2]Hvala Bogu pa je ne ruse !
Ali je izgleda ni ne sređuju: zaštitna ograda je bila jutros skinuta. Vidim da je sa dvorišne strane zaista nešto rađeno, ali spolja i dalje izgleda kao ruševina.
 
Средиће је, то знам пошто другарица изнајмљује стан у тој згради са унутрашње стране, ту су већ урадили изолацију.
 
Напредују радови на уређењу простора испод платоа:













Овакве перфориране лимене плоче с осветљењем иза ...



... ће бити целом овом дужином:







Радници су плаћени 70.000 динара месечно за десет сати рада дневно, претпостављам бар шест дана недељно; немају плаћен превоз, топли оброк, смештај, ништа више не добијају. Индијац на слици је један од 500 који су дошли, кажу, у склопу међудржавног договора, плаћени су 500 евра месечно и имају смештај, топли оброк и превоз, а "можда добијају још новца и од њихове стране". Треба да дође њих још толико.



 
zaista i neznam zasto uopste nesto rade. neke stvari radnici lose uradili a druge gradani sve pokvare. grafite, lome spomenike lome klupe svasta...iskreno kako mozemo imati toliko malo respekta prema drzavi i nama da najrade zelimo da zivimo u govna. mozda budu albanci pametni pa da nas proteraju i iz srbije oni vidise po pristini imaju vise repekta prema srbiji nego mi sami
 
https://postimg.cc/hfPW4QXs
Ovu zgradu bi obavezno rekonstruisao. Užasno štrči! Dobro je da se završavaju radovi na prostoru ispod platoa. Što se tiče trga već znamo da je loše urađen i da ne izgleda kao da je skoro rađen već kao pre 10 godina.
 





Све перфориране плоче с ове стране су намештене (тачније, зашрафљене - ако западну за око крадљивцима метала лако ће их скинути и однети); кроз рупице се виде светиљке иза, што не изгледа добро ни овако, а мислим да неће ни када буду упаљене; требало је да их поставе скроз горе, иза ивице бетона:







Тротоар преко пута:







Пукотине у бетону су све видљивије:

 
Да ли су оградице на Славији уз сам кружни ток скоро постављене или их ја нисам раније примећивао?
 
Vrh