Šta je novo?

Trg Slavija

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=556736#p556736:1jwhr9f7 je napisao(la):
Stefan BB » 03 Aug 2018 12:41 pm[/url]":1jwhr9f7]
file.php
Ove dve zgrade pod HITNO moraju da se uklone!!
 
Narodna Banka i druge stalklene Zgrade...svi grade a niko da pere prozore. Ovo bi trebalo barem 1 Godisnje da se pere
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=556806#p556806:1qpo9jzw je napisao(la):
direktor » 03 Aug 2018 03:12 pm[/url]":1qpo9jzw]Oce to zakasnio si sa zahtjevon jedno 30 god minimun
Pa pre tries godina sigurno nije ovako strcalo ali sad ne da strci vec bode oci kilometrima okolo
 
Prikočimo , nije sve uvek za rušenje naročito kad je zdravo,
po nešto moze i da se unapredi i oplemeni, te da postane vrlo interesantana zgrada :D

To što ,,štrči,, moze biti velika prednost
dovoljno je sa strane prilepiti prikladnu neku konstrukciju iz oblasti primenjene umetnosti
umetnička terasa, vidikovac , i sl. na pr. sa svetlosnim topovima ili dr. efektima
i da to što sada ,,strči,, dobije totalno drugačiji prijatan ,,fensi,, izgled :)

Pogledaj Slavija obiluje kružnim , trouglastim , kvadratnim i dr. geometriskim površinama
prilepljivanje neke geometriske konstrukcije iz oblasti primenjene umetnosti bi bilo skroz vrlo uklopljivo i prikladno
na odredjenoj visini (na pr. terasa za neke javne namene)
do koje se stiže malim spiralnim stepenicama ili liftom
te zgrade bi postale izuzetno atraktivne
:sesir:
 
веће је ругло НБС на шта личи и на ком месту ---таква---- стоји
 
Nebojsa":2kk53b7c je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=556736#p556736 je napisao(la):
Stefan BB » 03 Aug 2018 12:41 pm[/url]":2kk53b7c]
Ove dve zgrade pod HITNO moraju da se uklone!!
zasto mislis da hilton i nbs treba da se sruse...?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 


Mali doprinos u smislu da ne mora sve da se ruši, ali mora svest da se podigne i posklanjaju bilbordi i jeftini panoi itd..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=557358#p557358:ch4fbjdj je napisao(la):
Bulbulderac17 » 05 Aug 2018 08:24 pm[/url]":ch4fbjdj]
Nebojsa":ch4fbjdj je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=556736#p556736 je napisao(la):
Stefan BB » 03 Aug 2018 12:41 pm[/url]":ch4fbjdj]
Ove dve zgrade pod HITNO moraju da se uklone!!
zasto mislis da hilton i nbs treba da se sruse...?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Mnogo su mi brate ruzne i neuklapaju se :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=557395#p557395:3g19ayw3 je napisao(la):
Pasarela » 05 Aug 2018 11:26 pm[/url]":3g19ayw3]

Mali doprinos u smislu da ne mora sve da se ruši, ali mora svest da se podigne i posklanjaju bilbordi i jeftini panoi itd..
Nema onog resenja koje moze integrisati ove dve zgrade i spasti jedinog prakticnog i efektivnog resenja za taj deo trga a to je rusenje. Sa li bez panoa i bilborda te dve zgrade jednostavno smetaju i bodu oci, narusavaju izgled i hotela i banke, jednostavno smetaju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=557557#p557557:30w7curk je napisao(la):
Nebojsa » Pon Avg 06, 2018 5:32 pm[/url]":30w7curk] Nema onog resenja koje moze integrisati ove dve zgrade i spasti jedinog prakticnog i efektivnog resenja za taj deo trga a to je rusenje. Sa li bez panoa i bilborda te dve zgrade jednostavno smetaju i bodu oci, narusavaju izgled i hotela i banke, jednostavno smetaju.
Bodu ti oči i zato RUŠITI, RUŠITI i samo RUŠITI?! Kakva destrukcija!!!
Meni na ovom delu Bg. ama baš ništa ne bode oči dokle god je stvari koje svakog Čoveka probadaju do srži.
Ne folirajte se stručnjaci. Nije vama do Slavije, vama je do vas i trtljanja u prazno.
 
Као прво, те зграде су старије ту и од банке и од хотела. Као друго, обе зграде се налазе у низовима, с тим што је низ код розе зграде никад није заокружен Митићевом магазом, а низ код НБС је нарушен баш са НБС. Проблем је по мени у томе што обе зграде имају већу спратност од суседних, па због тога штрче.
 
Štrče grobnice prerano usnulih sluga Božiijih a ne ove unakažene budalaštine. Koja je svrha ujednačiti spratnost na trgu Slavija? Kome će to prijati oku? Koliko to košta? Ko će to raditi?
Ko će to graditi?
Ko će to raditi?
Ko će to graditi?

Naravno, ima ko pa neka je i naopako ali... zar je to PRIORITET, zaboga?!
 
Ne bi ništa rušio dok nema obezbedjenog projekta, dozvole, novca, i obezbedjenja odnosno garancija da će biti izgradjeno na tom mestu tačno to nešto, i tada bi bio u nepoverenju dok se ne završi, jedan od glavnih razloga grotesknog izgleda Slavije je upravo to rušenje bez obzira..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=557574#p557574:2j67g1z9 je napisao(la):
Pasarela » Pon Avg 06, 2018 1:19 pm[/url]":2j67g1z9]Ne bi ništa rušio dok nema obezbedjenog projekta, dozvole, novca, i obezbedjenja odnosno garancija da će biti izgradjeno na tom mestu tačno to nešto, i tada bi bio u nepoverenju dok se ne završi, jedan od glavnih razloga grotesknog izgleda Slavije je upravo to rušenje bez obzira..

Pa rat je rat; mislim da Nemcima '41 nije bila neophodna dozvola vlasti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=557564#p557564:17bm5lcp je napisao(la):
Ksenija » 06 Aug 2018 05:20 pm[/url]":17bm5lcp]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=557557#p557557:17bm5lcp je napisao(la):
Nebojsa » Pon Avg 06, 2018 5:32 pm[/url]":17bm5lcp] Nema onog resenja koje moze integrisati ove dve zgrade i spasti jedinog prakticnog i efektivnog resenja za taj deo trga a to je rusenje. Sa li bez panoa i bilborda te dve zgrade jednostavno smetaju i bodu oci, narusavaju izgled i hotela i banke, jednostavno smetaju.
Bodu ti oči i zato RUŠITI, RUŠITI i samo RUŠITI?! Kakva destrukcija!!!
Meni na ovom delu Bg. ama baš ništa ne bode oči dokle god je stvari koje svakog Čoveka probadaju do srži.
Ne folirajte se stručnjaci. Nije vama do Slavije, vama je do vas i trtljanja u prazno.
Znaci, ne troluj. Ja razumem tvoju potrebu za renesansnim mastanjem i vezivanjem za proslost iz ovog ili onog razloga ali nerazumem glupe emocije za necim sto smeta i sto je ruzno, sto ovaj grad cini kasabom i sto Srbi vole da brane i svojataju nazivajuci sve i svasta istorijom. Sve sto je arhitektonski vredno cini tu vrednu istoriju ali ove dve zgrade svakako ne pripadaju toj grupi.
 
A evo i bumbara :D

Policajci "love" pešake na Slaviji
M. T. KOVAČEVIĆ | 06. avgust 2018.

bgd-policajci%20(1)_620x0.jpg


Pretrčavanje Makenzijeve, Beogradske i Nemanjine ulice van prelaza: Obeležene "zebre" udaljene 50 metara od obnovljenog kružnog toka. Svaki minut pešaka trebalo bi da vredi kao minut i po automobila

Slavija je rekonstruisana prošle godine i praksa pokazuje da su u ovom poslu "dobili" vozači, a "izgubili" pešaci. "Zebre" su pomerene 50 metara od kružnog toka da bi se automobilima oslobodilo mesto za kretanje. To rešenje ozbiljno produžava putanju pešaka, koju oni pokušavaju da skrate - pretrčavajući ulice na neobeleženim mestima. Ne pomažu ni sankcije saobraćajne policije.

Kako se reporter "Novosti" uverio, na uglu Slavije i Makenzijeve vlada saobraćajna anarhija. Građani u velikom broju pretrčavaju ulicu, saobraćajac trči za njima. Ali pošto ih je mnogo, ne može sve da ih zaustavi. Pa kao golman pojedinačno "hvata" najsporije.

Preko Slavije dnevno prođe oko 80.000 ljudi, a pun pešački krug je oko 920 metara. Nedisciplina građana mogla bi da se spreči žičanim ogradama i žardinjerama. Ali time bi se narušio izgled tek sređenog trga.

Prema rečima profesora dr Mihaila Maletina, saobraćajno rešenje Slavije nije poboljšalo protok pešaka.
- Nisu ispoštovani osnovni propisi, a to je da se spreči gubitak vremena za sve učesnike u saobraćaju, a zna se da prioritet moraju da imaju pešaci, biciklisti, javni prevoz, a automobilima šta ostane - objašnjava profesor Maletin.

bgd1.jpg

Majka sa detetom pretrčava ulicu

Prema standardima, svaki minut pešaka vredi kao minut i po automobila.
- Osim produžene trase pešaka, prilikom rekonstrukcije postavljeni su i semafori. A kružni tok gubi funkciju slobodnog protoka kad se na njega stavi semafor - ističe naš sagovornik i navodi da bi jedino rešenje bilo da se ispod ovog saobraćajnog čvora nalazi metro stanica.

Arhitekta Budimir Novaković bio je u Komisiji za planove Skupštine grada kada se odlučivalo o rekonstrukciji Slavije.
- Moj predlog je bio da se napravi niveleta u obliku đevreka iznad Slavije. Pasarela bi bila od metalne konstrukcije. Ideju sam dobio kada sam video rešenje jedne saobraćajnice u Južnoj Koreji. Ona je panoramski atraktivna za pešake. Imala bi i dodatne sadržaje. Tada sam uradio analizu koliko bi nas to koštalo, od pokretnih stepenica do liftova za invalide - objašnjava Novaković.

Međutim, gradski oci su se odlučili za najjeftinije rešenje, da se pešački prelazi pomere 50 metara u dubinu ulica. Tako se stvaraju džepovi koji oslobađaju kružni tok za nesmetano kretanje automobila, ali na taj način se putanja pešaka duplo produžila.

bgd-policajci%20(3).jpg

Pasarela iznad Slavije po ideji Budimira Novakovića

Podzemni prolazi

PRE rekonstrukcije spominjala se izgradnja podzemnih prolaza. Međutim, iz više razloga se od njih odustalo.
- Ispod kružnog toka se nalaze dva podzemna potoka, a voda se kolektorom usmerava ka Savi. Da bi se izgradili podzemni prolazi, morale bi podzemne instalacije da se premeste, a to bi se radilo najmanje dve godine. Podzemni prolaz od Mitićeve rupe do "Mekdonaldsa" bio bi dugačak 147 metara, a na pojedinim mestima, zbog instalacija, cevi i konfiguracije terena, ne bi mogao da bude viši od dva metra i 20 centimetara - objašnjava Budimir Novaković.

http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... na-Slaviji
 
Izmeštanje intalacija bi se radilo najmanje 2 godine?

Nisam građevinac, ali imam mozga, tako da ne mogu da zamislim da se to radi 2 godine (osim da se uz to radi i metro stanica)

Što se tiče pešaka - ograda je iz raja izašla.
 
Nisam građevinac, ali imam mozga, tako da ne mogu da zamislim da se to radi 2 godine (osim da se uz to radi i metro stanica)
za ovo plus jedan :)
Što se tiče pešaka - ograda je iz raja izašla.
za ovo minius jedan :(

Nismo ovce u toru pa da nas teraju na ne prirodno kretanje ogradom
pravilo je jasno
čovečanstvo je prvo naučilo da HODA pa tek mnogo kasnije da vozi kola
prema tome starije pravo je pravo pešaka na prirodno kretanje i prvo se udovoljava pešacima , pa tek onda vozilima
naravno u kompromisu sa savremenim životom i saobracajem

Nastrani pešački prelaz u Makenzijevoj je mogao da osmisli samo nastrani um
Kako mi nismo ovce koje bi ogradom naterao na tako nešto, pa čak i da je ograda pod el. naponom
prvi ja ću uvek ali uvek ako situacija dozvoljava, preci tamo gde je oduvek i bio pozicioniran predhodni pešački prelaz
koj je bio postavljen po prirodnim zakonima kretanja.
A ako treba i sa gumenim rukavicama bi električnu ogradu preskakao, i to iz inata i protivljenju tom nastranom umu

Da se bolje razumemo
tamo gde jeste ispoštovano prirodno kretanje a bezbednost i malo zahteva ograde , stubice i dr.
slažem se, i morali bi da ih postavljaju i više nego što ih sada ima.

:sesir:
 
Slažem se za Makenzijevu. Maltene moram da pređem put ko da sam se uputio ka Knjeginje Zorke , da bih došao na drugu stranu. Svi ostali pešački prelazi mi nisu problem.
 
Zna li se, koji tajkun, koji mafijaški klan drže taj sto puta prokleti "MBA Ratko Mitrović Niskogradnja". Očigledno da je Vesić mislio na pet meseci kada je rekao pet dana, sitan lapsus.
 
Pa Gljivica valjda ima nekog vlasništva u toj firmi. Ili neko njegov drži to.

U svakom slučaju tu firmu treba izbrisati, rasformirati je. Pustiti Mlađu da je... ''reformiše'...
 
Meni je bilo koji vid ograde ružan. Budžet se sasvim lepo puni kaznama, a gospođa sa detetom treba duplu da plati.
 
Vrh