Šta je novo?

Trg Slavija

S obzirom da mi je trasa do posla trg Slavija, prekjuce su ljudi hodali po njoj I ladili noge.
 
Evo i ja da ostavim svoj utisak.Meni se fontana svidja jeste su malo boje drecave ali generalno kada se odradi asfalt i kada se urade trotoari i naravno taj park mislim da ce utisak biti mnogo bolji to ce biti za dva do tri meseca nadamo se.I naravno posle ostaje da se rekonstruisu hoteli Slavija i popune rupe sa strane i to ce biti jedna lepa celina.A sto se tice komentara na drustvenim mrezama, blicu, b92, ja sam prosto razocaran koliko ima negativnih komentara i koliko ima mrznje u tim komentarima, prosto smatram sa sigurnoscu da ovom nasem narodu niko nikad nece ugoditi!Ja verujem da kada bi poceo i metro da se pravi sigurno bi bilo milion negativnih komentara, nazalost..
 
Evo ima na Alibabi da se kupi fontana
led-light-and-dancing-musical-water-fountain.jpg


https://www.alibaba.com/product-detail/ ... 42154.html

(ukradeno sa FB)
 
Upravo prošao. Da se čuje, čuje se. Da osvežava, osvežava.
Ali da je glasno kao koncert Ace Lukasa na Marakani... ne preterujmo.
Ne verujem da ljudi koji stanuju na Slaviji i okolo toliko ne mogu da spavaju od fontane. Do Njegoše se gotovo sigurno ni ne čuje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=456290#p456290:3e7m3sf5 je napisao(la):
Bender Rodriguez » 06 Jun 2017, 10:57[/url]":3e7m3sf5]
Untitled.jpg


Moraju oni da se okupaju u njoj pa to ti je... :bash:

To su moderni takozvani troll događaji. Poput dočeka fudbalera Lestera, Ispraćaja veljka u vojsku i sličnih sprdnji.

Glavni najveći i nereševi problem ove fontane je pogrešna lokacija, fontana na ovom mestu je prilično besmislena, beskorisna, čak i opasna po učesnike u saobraćaju.

I da zbog toga, i zbog mnogih drugih projekata i postupaka sam pun mržnje i negativnosti, i neću odobravati svako sređivanje nečega!
 
Шта ће бити са оним трафикама у Бирчаниновој где је некада била почетна станица 30, 39, 47? Да ли и оне иду под мач?

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=456292#p456292:1oze2ejf je napisao(la):
Dunkela » Uto Jun 06, 2017 11:00 am[/url]":1oze2ejf]Evo i ja da ostavim svoj utisak.Meni se fontana svidja jeste su malo boje drecave ali generalno kada se odradi asfalt i kada se urade trotoari i naravno taj park mislim da ce utisak biti mnogo bolji to ce biti za dva do tri meseca nadamo se.I naravno posle ostaje da se rekonstruisu hoteli Slavija i popune rupe sa strane i to ce biti jedna lepa celina.A sto se tice komentara na drustvenim mrezama, blicu, b92, ja sam prosto razocaran koliko ima negativnih komentara i koliko ima mrznje u tim komentarima, prosto smatram sa sigurnoscu da ovom nasem narodu niko nikad nece ugoditi!Ja verujem da kada bi poceo i metro da se pravi sigurno bi bilo milion negativnih komentara, nazalost..

To je iz razloga sto je nazalost kod nas sve ispolitizovano I vrlo je mali procenat ljudi koji ce reci svoje, licno misljenje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=456306#p456306:f6ub2t9h je napisao(la):
igor989 » 06 Jun 2017, 11:24[/url]":f6ub2t9h]Шта ће бити са оним трафикама у Бирчаниновој где је некада била почетна станица 30, 39, 47? Да ли и оне иду под мач?

Sent from my D6503 using Tapatalk
To bih i ja voleo da znam. Koliko sam video, nisu dirali "Vožda" (barem ne još uvek), već samo kladionicu i kantinu pored. One kioske gde je dispečer nisu dirali.
 
Homer Jay":dk0pb39k je napisao(la):
Halabuka koja se digla oko fontane na Slaviji možda najbolje objašnjava zašto se ova zemlja nekada pežorativno naziva Apsurdistanom.

- prvo, zanemarivanje činjenice da je idejni tvorac muzičke fontane na Slaviji prethodni gradonačelnik Beograda Dragan Đilas. Pre toga nijedan plan za Slaviju nije predviđao fontanu u središtu kružnog toka, a muzički vodoskok je bila Đilasova lična želja po uzoru na sličnu atrakciju u Barsi. E sad, najapsurdnije je to što je tada SNS bot brigada napadala Đilasa identičnim argumentima kojima danas protivnici SNS-a (a među kojima je brdo Đilasovih glasača) napadaju fontanu na Slaviji :D to me neodoljivo podseća na ona rotirana ratovanja Istazije, Evroazije i Okeanije u 1984. kada se savezništva stalno menjaju i neko nema problem s tim.

- drugo, to insistiranje kako je ovakva fontana - muzička i svetleća - nešto što može da nikne samo u Beogradu (uz uobičajene žalopojke o palanci, kasabi, kiču, grand paradi, seljacima-dođošima i sl.), a dva klika na netu su dovoljna da vidite da gorepomenuta fontana u Barsi ne izgleda, a ni ne zvuči mnogo bolje (poslednji put kada sam bio, "đuskala" je uz hitove 80-ih).



Fontana nije, kao što neko gore reče, "paradigma ove vlasti", već paradigma ovog društva koje je površno, ostraščeno, agresivno, licemerno, podeljeno i koje se već decenijama bavi samo senzacijama, pritom gordo verujući da raspleće kojekakvu belosvetsku zaveru.

Bottom line - fontana je pristojna, ali Slavija i dalje izgleda raspadnuto. Zbog nje nam život neće biti mnogo bolji, ali ni lošiji. Buka koja se digla u javnosti nije ni približno srazmerna značaju i efektima koje ova fontana ima.
Ne bih ti protivrecio ni po jednoj izrecenoj misli.
Postoji samo jedan problem.
Tacnije dva :D
Prvo, sto fontane, koje volim i kojih po gradu treba jos dosta imaju drasticno bolji efekat kada se zaista nalaze na trgu, ili u nekom parku, nego kada su sred (blokiranog) kruznog toka saobracaja. Ovakav "vodoskok" mora biti "medju ljudima, a ne medju automobilima, busevima i trolama.
Drugi je sto po ko zna koji put "sminkamo babu"
Dakle, poenta nije imati nefunkcionalan kruzni tok sa fontanom umesto spomenikom, vec unaprediti i funkcionalnost i ulepsati kraj.


Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=456307#p456307:1v9jfhxf je napisao(la):
Garfild » 06 Jun 2017, 11:29[/url]":1v9jfhxf]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=456292#p456292:1v9jfhxf je napisao(la):
Dunkela » Uto Jun 06, 2017 11:00 am[/url]":1v9jfhxf]Evo i ja da ostavim svoj utisak.Meni se fontana svidja jeste su malo boje drecave ali generalno kada se odradi asfalt i kada se urade trotoari i naravno taj park mislim da ce utisak biti mnogo bolji to ce biti za dva do tri meseca nadamo se.I naravno posle ostaje da se rekonstruisu hoteli Slavija i popune rupe sa strane i to ce biti jedna lepa celina.A sto se tice komentara na drustvenim mrezama, blicu, b92, ja sam prosto razocaran koliko ima negativnih komentara i koliko ima mrznje u tim komentarima, prosto smatram sa sigurnoscu da ovom nasem narodu niko nikad nece ugoditi!Ja verujem da kada bi poceo i metro da se pravi sigurno bi bilo milion negativnih komentara, nazalost..

To je iz razloga sto je nazalost kod nas sve ispolitizovano I vrlo je mali procenat ljudi koji ce reci svoje, licno misljenje.
To je ono gde trenutna opozicija redovno pravi grešku u koracima. Umesto da kritikuje stručne aspekte onoga što kadar aktuelne vlasti čini, oni kao deca u obdaništu idu u slepo teranje kontre. Tako je trenutno i oko Slavije (gde se iznose preterivanja), i oko pešačkih zona.
Ko je ono, beše, otpočeo i jedan i drugi projekat, ne mogu da se setim... :?: :?: :?:
250px-Dragan_%C4%90ilas_2013.jpg
 
Evo, da i ja ostavim svoje utiske. Video sam fontanu uživo. Ono što se na prvi pogled vidi je da smo svetska metopola, gde se susreću razne kulture. Sve deluje kolosalno. Kad pogledam fontanu pomislim da sam u Pjongjangu, kad pogledam u okolnu arhitekturu, pomislim da sam u Alepu (pre nego što su ga razrušili), a kad pogledam u kružni tok, pomislim da sam u u Daki, glavnom gradu Bangladeša. Sve je mnogo gore nego što sam očekivao i imam utisak da nam se svi smeju.

Evo slike Dake, glavnog grada Bangladeša
 
I šta nisi ubacio deterdžent u fontanu. C C C

Smorio si matori za medalju, iskreno ti to kažem.
 
Imali smo ovo super rešenje na konkursu, ali je naprednjački urbanizam sve sje***. Prvo Savski Amfiteatar, pa Slaviju. Mislim da će ovo biti praksa ubuduće da Siniša Mali i Aleksandar Vučić odlučuju šta se gradi umesto struke. Glavna stvar da košta što više i da se namesti izvodjač radova. :bash: :bash: :bash:

25-situacija-R500.jpg

25-dijagrami-rotacija.jpg

25-ambijent-leto.jpg
 
Andrej zar nije ovo što se izgradilo pobedničko rešenje još na konkursu za vreme Đilasa.

Da ne ispadne da branim Vesaru smradinu i Malog.

Ovo što si ti bacio je čini mi se dobilo tada drugu nagradu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=456323#p456323:2odgic8q je napisao(la):
And7rey » Uto Jun 06, 2017 12:06 pm[/url]":2odgic8q]Imali smo ovo super rešenje na konkursu, ali je naprednjački urbanizam sve sje***.

Zar projekat nije usvojen u doba ds-a?
 
Koliko ja znam nije bilo pobedničkog rešenja samo 2. mesto i otkup. A projekat Vladana Drndarevića koji je otkupljen je maksimalno izmenjen, tu je bio predvidjen i podzemni prelaz i akvarijum, osim toga nije bilo reči o muzici.
 
Био и видео ...

- Звук јесте гласан на самом тргу, али се рецимо код улице Краља Милутина где су и прве стамбене зргаде према центру више ништа не чује, те је та прича о несносној буци, наравно - пренадувана.
- Да је кич ...па не знам ..... иста је као у Барси, исто водоскоци шарају, исте боје, исти материјал, исте водене фигуре, чак и исте музичке нумере....сем бг шлагера - ту смо јединствени.
- Да ће да угрожава саобраћај ... па неће. До сад би се већ десио неки ексцес.
- Да је бесмислено да пешке не може да јој се приђе - није тачно. По Европи, нарочито Шпанији имате брдо фонтана на сред кружних токова, без пешачког приступа.
 
ni ja ne razumem toliki hejt prema fontani na slaviji.. gde je tome kraj, dokle negativizam oko svega i ostrascenost u komentarima cak i kada "dobijemo" nesto ovako fantasticno (obozavam tu formulaciju "dobijamo", posle "dobijanja" fontana, metroa, zicara i sl.. samo cekam da dobijemo i menstuaciju)

evo npr, ocete da kazete da ljudi sa slike dole bolje da nisu radili na popravljaju opsteg dojma koji ostavljaju na okolinu..

zlatni14.jpg

foto preuzet sa - http://balkanforces.forumotion.net/t447-zlatni-zub
 
Nije stvar u tome da li I drugi imaju vise boja nego ne ide uz sam naziv Beograda.
 
Dobro, fontana je tu, svako je izneo svoje mišljenje o njoj, ali sad ono ključno: šta dalje? Nešto nisam čuo da Vesić/Mali spominju radove u Bulevaru Oslobođenja i na samoj Slaviji u poslednje vreme.
 
Последња активност je рушење дивљих објеката на зеленој површини код терминуса у Катићевој.
 
To nema nikakve veze sa samom rekonstrukcijom. Bilo bi još bolje da razruše objekte preko puta, kad smo kod toga.
 
Vrh