Šta je novo?

Trg Republike i Galerija na trgu

i ja se isto pitam? u jednom momentu se pricalo kao da vec sutra dovode bagere na mesto....a ono nista ( kao i s 2000 drugih projekata al 'ajde)

i zasto se cela galerija bukvalno obavija oko postojecih zgrada (stracara) kao sto je cesto pljuvana zgarada s crepovima koja se vidi iz svih uglova?(tako izgleda na skicama koje su postavljene na beobuildu) zar se stvarno ona ne moze ukloniti? zgradu sadasnjeh bioskopa "Balkan" svakako treba sacuvati eventualno malo modelirati radi uklopljavanju u buducu celinu,ali ne i doticnu zgradu....
 
Ево шта је тим поводом рекао Ђорђе Бобић за Блиц у августу

Za čim žalite?
Žalim jedino što nije prošao plan za Trg Republike sa gradskom galerijom na njemu. Plan je završen, projekat gradske galerije je završen, i sve je bilo spremno za skupštinu, kad je iz meni nepoznatih razloga, povučen iz procedure i zaustavljeno njegovo usvajanje. Razlozi su politički, ali mi ni dan danas nisu jasni.
http://www.beobuild.rs/forum/viewtopic.php?pid=30976#p30976
 
hm da,vecito isti "X-files" izgovori....."iz nepoznatih razloga","neko je negde nekom rekao" ,"nejasni razlozi "...
.. :rant:
..ako nista barem Bobica vise nece biti hvala nebesima....sad je slobodan da kreira svoje monstruoznosti po Kirgistanu,Kazahstanu i dr.egzocitnim destinacijama,njegova estetika ce tamo biti dobrodosla...
 
Zna li neko da li je planirana rekonstrukcija trga, i gde bi mogli da se informisemo o tome?
 
^^ eto,samo kliknes na stranicu br 1 i naici ces na citavu zemlju maste informacija koja ti je potrebna
 
ha ha ha ha svaka ti cast, toliko toga smo se ovde nagledali za sve ove godine a nista. Do sad smo trebali da budemo mali Pariz, Boga pitaj sta se ovde radi!
 
Dali je moguce da se definitivno odustalo od ovako lepog projekta? Dali je iko ista u poslednje vreme cuo o trgu republike?
 
Sa trga Republike u pravcu doma Omladine sa desne strane postoji jako lep pasaž koj vodi u Čumićevo sokače .
Danas pasaž izgleda ovako. . . .




vozila, parking. . . . jadno i pusto. . . .





vozila, parking. . . . jadno i pusto. . . .



a nisu se proslavili ni sa stepeništem jedan od ulaza u Čumicevo. . . . .

Uploaded with ImageShack.us


Pasaž zapravo nastavlja dalje oko Čumićevog i moguce je izaci skroz na drugu stranu kod ulaza u Teraziski tunel . . .
Eh. . . . da je mikro oaza u Sremskoj imala ovakav prostor i mogucnosti . . . .

Trg Republike , zelena mini oaza sa otvorenom galerijom upravo tu na trgu . . . .
 
Još jednom, :kk: za ukazivanje problema. :)
Takođe se slažem da je vrlo prijatan taj prostor, ima i nekoliko kafića tu koliko se sećam, bilo bi lepše urediti ga kao onaj prolaz kod Sremske.

Pitam se da li je tu moguće podzemnu garažu instalirati.
 
Bar su im zabranili da na rj divlji parking ulaze iz terazija :)
 
I onda uđeš u "Belgrade desing distrikt"... Šokovi...
 
Ko je vlasnik čitavog tržnog centra u Ćumićevom sokačetu? Grad ili neki privatnik?
Ako je privatnik, treba penale pucati za ružnoću, ako je Grad, treba urgirati da se to reši.

Na rugobu Čumićevog sokačeta se nadovezuje i ovaj prostor, strašno.
 
ne postoji jedan vlasnik nego su vlasnici zapravo vlasnici lokala.

ne znam kako bi se to rešilo. da se otkupe svi lokali pa da se sruši?

nismo mi dubaji da radimo takve stvari.


ako ne neko bio skoro u čumićevom mogao je da primeti da su većina lokala zatvoreni i da ovi što rade su uglavnom turska roba, krojačnice, par kafića....

u svakom slučaju lokali ne primereni samom centru, već otprilike nešto kao ona nesretna piramida.
 
Ne cumic i ostali trzni centri imaju privremenu dozvolu tipa stklenac,sremska i rok upotrebe za staklenac je istekla takodje i za cumic to ce se samo srusiti :kafa:
 
Meni puca prsluk za cumic,jedino mi je drag pesacki prolaz pa od Politike mogu lako da stignem do trga i to sve kroz pesacke prolaze bez da rizikujem zivot na pesackim prelazima
 
boca-ica":1ngx8n0a je napisao(la):
Sa trga Republike u pravcu doma Omladine sa desne strane postoji jako lep pasaž koj vodi u Čumićevo sokače .
Danas pasaž izgleda ovako. . . .



vozila, parking. . . . jadno i pusto. . . .





vozila, parking. . . . jadno i pusto. . . .



a nisu se proslavili ni sa stepeništem jedan od ulaza u Čumicevo. . . . .

Uploaded with ImageShack.us

Pasaž zapravo nastavlja dalje oko Čumićevog i moguce je izaci skroz na drugu stranu kod ulaza u Teraziski tunel . . .
Eh. . . . da je mikro oaza u Sremskoj imala ovakav prostor i mogucnosti . . . .

Trg Republike , zelena mini oaza sa otvorenom galerijom upravo tu na trgu . . . .

Poslao sam tvoje fotografije uz predlog, nadam se da je to okej.

Poslao sam predlog za uređenje ovog prostora organizaciji Urbani džepovi Beograda, međutim oni su rekli da, iako su autori akcije, više nisu na poziciji da bilo šta urade i da je nadležnost za ovo polje predata Sekretarijatu za zaštitu životne sredine, kojima sam poslao predlog da se ovo uredi uz podzemnu ili ako je nemoguće nadzemnu garažu na vrhu koje bi bila zelena površina sa možda prostorima za kafiće koji se tu nalaze. Takođe sam poslao predlog i predsednici opštine Stari Grad.

Možda se desi neko čudo da ovo urodi plodom.
 
@jlaki
+ 1 :)
hvala
,,Možda se desi neko čudo da ovo urodi plodom. ,,
na opšte zadovoljstvo sviiiih nassss :) :D :)
 
A sada se spremite za veliki predizborni šok ! :o :D
Pismo koje mi je upravo stiglo:

qqvcyr.jpg



:kk: :kk: :kk:
 
Реконструкција трга је неминовна због реконструкције Народног музеја.
 
Pa dali je ovo moguce, prosto ne mogu da verujem, ali u svakom slucaju lepa vest. Samo je neverovatno da toliko vremena treba za izradu projekta, osil ako nisu poceli odmah posle pustanja mosta pa do izbora. Vec sam se uplasio za trg da nema nista od njega i da je sve ostalo na blabla truc pravno imovinskim pricama kao sto je ostalo za mnoge projekte. Ovo uliva nadu.
 
Pre više godina i ja pisao . . . .
i to za uređenje autobuskog stjališta (postavljanje ,,pečurke,,) kod Batajničkog nadvožnjaka
odgovor je glasio ,
,,nije opravdano jer je u toku izrada projekata ,,obilaznice,, kojim ce biti obuhvačeno i uređenje tog stajališta,,

Od tada , koliko godina smo kisli i i koliko čemo pokisnuti, dok nam stigne je********&/))$a pečurka, ko da je od zlata :rant:
Ovaj odgovror CSIu, je . . . . .
bar da su promene obrazac odgovora , načekaćemo se mi dosta dok rekonstrukcija Trga R. krene :lool:
 
Pa obzirom da je počela dugo očekivana rekonstrukcija muzeja, verujem da će zaista srediti i trg.
Svaki put kada sam ranije prijavljivao nedostatak nekog stabla na ovoj lokaciji, novo drveće je momentalno sađeno bez ikakvih izgovora. ;)
 
Ne mogu da verujem da je počela rekonstrukcija muzeja!
Kad sam video one sveže srebrne skele, stresao sam se i kad se nisam rascmizdreo

Neverovatno! :vops:
 
Vrh