Šta je novo?

Treći bulevar ... propuštena šansa?

Igore, mogao bih s većim delom ovoga što si napisao da se složim, ali ko će da bude taj investitor koji će da pomeri standarde naviše ako se svi upravljaju prema trenutnom stanju i idu linijom manjeg otpora? Naravno da se nisam rastavio s pameću pa da mislim da svako novo zdanje u Beogradu treba da bude za Prickera, samo bih voleo da malo poštuje kontekst i duh vremena, te da ima makar senku senke neke savremene arhitektonske primisli. Ništa više od toga, ali ne ni mnogo manje.

Eto, na primer, ABlok: arhitektura bez naročite vrednosti, ali veoma pedantno izvedena da ipak odiše daškom savremenosti. Istina je da ne razume prostor, ali ga ipak i sasvim ne ponižava projektom izvučenim iz naftalina. Zar ne može makar tako? Nisu olimpske visine u izgradnji grada, ali nisu ni kotlovi Hada.

Uveren sam da se i u okvirima najskromnijeg budžeta može projektovati sasvim uljudna zgrada koja neće da sramoti ni ime onoga koji ju je osmislio, ni mesto na kojem se nalazi. Ne radi se tu o kulama i gradovima, samo o malo pristojnosti. No, ovde već zalazimo na teren gde je tlo vrlo klizavo - toliko da ću, ako nastavim, morati da izbrišem svaku reč koju sam u ovom postu napisao jer ću sam sebe, logički, pojesti za večeru. :)
 
Порука од » 19 Сеп 2014 06:43 pm »:
DusanBG":37zcebe4 je napisao(la):
Posto Immorent i GTC i dalje cekamo, evo ekskluzivna fotka novo(na)dogradnje na onoj crvenoj zgradi :) cini mi se da ce biti kafic ili nesto slicno.
pocetak radova ovog proleca
img20140412142513250.jpg


sada
img20140914144303046.jpg


Lose se vidi posto je sa telefon slikano, ali prethodni krovni pokrivac od sljunka sada je cini mi se delom zamenjen brodskim podom ili slicno, otud i mislim da je neki ugostiteljski objekat.


Порука од » 27 Сеп 2014 04:30 am »:
Гага":37zcebe4 je napisao(la):
Изгледа да је реконструкција крова "Црвене штрафте" завршен ! Бар се тако чини из овог погледа са земље.



Слика од 31. маја 2015., јесте на крову је угоститељски објекат за изнајмљивање за венчања и сличне прославе "Азаро црвени клуб". Кад сам сликао са крова су се чуле дечије песме.
 
Игоре, опет ја са исправкама.
Булевар М.Миланковића (Трећи булевар)... пропуштена шанса?
 
Nema nikakve table. Šta kopaju prekoputa Holidej Ina? Očistili su površinu uz bulevar.
 
Moguce da se bave privremenim autobuskim resenjem za Lastu ili tako nesto.
 
Vrh