Šta je novo?

Tramvaji

sasa901":1mpf7mrq je napisao(la):
master plan :D

e a sta je sa zelenbacima svajcarskim ne vidjam ih uopste :D
Jel su to otisle u penziju il :D

Eno ih u depou na Nbg.
Neko je vec spomenuo da su zbog vrucine i letnjeg reda voznje povuceni iz saobracaja.
Al od septembra eto i njih!!!! :) :) :)
 
e tugo golema :D
trmvaj ne ide zbog vrucine :D
a ovi gore se lupaju nogama o du..e sto smo dobili te tramvaje :bash:
 
Ako još uvek ne idu tramvaji ka blokovima, onda to znači da je manje tramvaja na ulicama, pa i nema potrebe sve tramvaje da izbacuju napolje.
 
kopmania":3mll55p4 je napisao(la):
Šta će katicama klima, kada imaju prozore 1mx1m... KAda se svi prozori otvore duva na sve strane :D
Istina. Zimi su baš topli, klima zagreva noge, a leti su solidni, nije ni hladno a ni vruće. Jedini problem može da bude kada fali ručica za otvaranje prozora, onda nije bas toliko prijatno..
 
zaboravih da pitam jel su sve karice u bg zglobne tj jel imaju onu harmoniku n sredini ili postoje katice manje bez harmonike
kao da sam video obicnu al ne mogu da se setim gde :)
 
Švajcarci se uvek povlače leti iz saobraćaja, to je već uobičajena praksa.

Sve katice u Beogradu su zglobne. Verovatno si mislio na GB 1004 koji već duže nije u saobraćaju, on je jedini solo tramvaj:

Resizeof1004t3.jpg
 
Ovaj 456 nikad nisam video u saobracaju....1004 sam cak uspeo da fotografisem dva puta :lol: ....ali ni njega nema poodavno.
 
voz":2cqije*******u je napisao(la):
Ovaj 456 nikad nisam video u saobracaju....1004 sam cak uspeo da fotografisem dva puta :lol: ....ali ni njega nema poodavno.

Da li se zna razlog zašto ga nema na ulicama?
 
mozda su ga isekli :)
ljudi kakvu sam katicu video :O
ono je strasno farba odpada sa njej sva se raspada mislim da je na liniji 12 ako ona ide od slavije ka dorcolu dole
ne znam sto to ne srede malo zar je to toliki problem ?
 
1004 je u depou na NBG i može se videti iz bg voza (barem je tamo bio do pre nekoliko meseci, ne znam da li je još uvek).
 
456 je tu,nisu ludi da ga iseku jer je GSP finansirao komplet remont.Mislim da se on cuva za turisticke ture ili muzej...
Svajcarce lagano dovlace ka pogonu NBGD.Oko 12 vec bio tu onaj sa reklamom,a oko 18h prosao je 657 koji je vukao 1301...
 
1004 sam mislio da su ga isekli :)
samo mi nije jasno kad su kupovali katice sto nisu kupili ovag debeljka kao ovaj 1004
mnogo udubniji i izgleda nekako gospockiji a katice su mi nekako kao traban za to trziste radjene :)
 
Како је теби добро. :lol:

Како каже Кундера: "Неподношљива лакоћа постојања".
 
kopmania":1aas20rs je napisao(la):
Valjaju one, samo kažemo da su i švajcarci podjednako ili čak i bolji od njih...

Кao што рече Вучко не можемо их сада поредити, функцију обављају, а и једни и други су лепи, сваки на свој начин, КТ нажалост претежно неодржаван.
Оно што ја не могу да схватим је помама за новим која влада међу неким форумашима, подсећа ме на децу која хоће нову играчку и не знају и неће да знају да је мама/тата у минусу.
Такође не схватам ни крајње понижавајуће коментаре на рачун КТ, који у разним градовима одлично раде, па и код нас. Чешка је уосталом земља са јаком индустријском традицијом и инфраструктуром и сигурно је да нису никада правили крш.
У Италији сваки дан видите старе Фијатове аутомобиле, офарбани, угланцане, рај за очи, људи се с поносом возе у њима. Чак сам и у Словенији виђао врх сређене Стојадине да понеко вози, иако они генерално пате од исте болести као ми. У Бечу, Грацу возе стари трамваји много ружнији од КТ. Али овде све што мало остари ни случајно не сме да се среди и користи - не! - то одмах треба исећи, бацити, затрти му траг.
После се кука зашто нема сачуваног ниједног старог трамваја, аутобуса итд.- нема због таквог размишљања. Нема јер је неки Хасан једва чекао да сецкати када су пристигле неке тада ултрамодерне КТ.

Нисам за покретни музеј у градском превозу, али зна се шта је шинско возило, колико КОШТА и колико ТРАЈЕ. И неће трајати довека. Сигурно је да се нећемо до смрти возити швајцарцима и Катицама. Тако да се ја борим против начина размишљања који ми се заиста чини недорастао.
А лично су ми и швајцарски и КТ подједнако симпатични у смислу неког допунског градског превоза, што и јесу у суштини у БГ-у.
 
bilo bi lepo kad bi se katice sredile i sa spancima bi imali lep tramvajski sistem
a ovi svajcarci su pokretni kante jos da nisu sekli one stare pa da imamo po koji cisto radi atrakcije da prokrstari beogradom...
nego cuh da ce da sredjuju tramvaje u gosi :D
dal ima to nade da ce katice da izgledaju evropski :)
 
Koliko metara ili milimetara se godišnje produži mreža u Bg ?
 
boca-ica":1jl5c1ds je napisao(la):
Koliko metara ili milimetara se godišnje produži mreža u Bg ?

Produži!? :shok: Boco, pre bih rekao smanjili. :p


sasa901":1jl5c1ds je napisao(la):
bilo bi lepo kad bi se katice sredile i sa spancima bi imali lep tramvajski sistem
a ovi svajcarci su pokretni kante jos da nisu sekli one stare pa da imamo po koji cisto radi atrakcije da prokrstari beogradom...
nego cuh da ce da sredjuju tramvaje u gosi :D
dal ima to nade da ce katice da izgledaju evropski :)

Jedina šansa da katice dobiju kakav takav dopadljivi izgled jeste da na nekoj od njih nakače ono prasence koje su skinuli sa jednog švajcarca. Onda čak i oni zagriženi hejteri katice neće moći da odole njenom izgledu, pod uslovom da nisu vegeterijanci. :D
 
U postojećim uslovima ne bi trebalo proširivati mrežu, jer ona pati od mnogih slabosti koje bi trebalo da počnu da se rešavaju. Ako nastavimo ovim tempom ja sam i za ukidanje pojedinih deonica.

U Goši se radi redovni remont, katice odande izađu samo ofrlje prefarbane i naravno, elektroremont.

Švajcarci su kvalitetniji od katica, ali mi se čini da su skuplji za održavanje. Mislim da ih nepotrebno dovlače, da smo i bez njih imali dovoljno tramvaja, pogotovo od kad smo kupili „lepotane" da se „šepure" i budu lepota na krajnje nefukncionalnoj mreži.
 
У Гоши се радило и темељно фарбање са претходим пескирањем, у зависности каква врста ремонта се тражи. Али је фабрика затворена и постоји велика вероватноћа да иде под стечај.
 
ta fabrika je ponovo pocela da radi pre neki dan :)
a bilo bi lepo kad bi ih malo sredili ko one u sarajevu tj transa ili one u pragu ili kao onaj gore sto sam postavio link :)
a svajcarci su kante za smece jedina dobra stvar je kod njih sto cemo da zaradimo kad ih isecemo :)
 
Vrh