Šta je novo?

Tramvaji

lento":3mxwfllq je napisao(la):
Wile E. Coyote":3mxwfllq je napisao(la):
lento":3mxwfllq je napisao(la):
Ne, Cesi su isli na desetki i dvojki. Petica je uvedena tek kad je kod Vuka uradjeno skretanje iz Bulevara u Ruzveltovu iz pravca Ustanicke (zapravo je okretnica kod Kluza zvana Smederevski put).

Nemoj ni da me pitas koliko sam vremena proveo kao klinac gledajuci desetku kako menja pravac u Zmaj Jovinoj. Tramvaji nisu ulazili u remizu, vec su iz Dusanove ulazili unazad u Zmaj Jovinu, tu primali putnike i onda prvo ulazili na kontra kolosek u Dusanovoj, pa prelazili na desnu stranu. Na desetki su uglavnom isli belgijanci.
Мени је нешто остало у глави да су и на десетки биле Ђуре. А да су Чеси били и на десетки, у праву си, подсетио си ме на чувену плаву таблу на задњој страни трамваја на којој је са једне стране била петица, а са друге десетка.
Mislis s jedne strane dvojka, s druge desetka? ;)
Хехе, бржа рука од памети :D
 
Wile E. Coyote":1evxp06t je napisao(la):
lento":1evxp06t je napisao(la):
Wile E. Coyote":1evxp06t je napisao(la):
Мени је нешто остало у глави да су и на десетки биле Ђуре. А да су Чеси били и на десетки, у праву си, подсетио си ме на чувену плаву таблу на задњој страни трамваја на којој је са једне стране била петица, а са друге десетка.
Mislis s jedne strane dvojka, s druge desetka? ;)
Хехе, бржа рука од памети :D
Nije strasno, desava se! :) Glavno je da smo se razumeli. :)
 
Da li neko moze da nađe bolji snimak sa studia B o voznji CAF-a po Novom Beogradu (VUCKO nije lose ovo sto si nasao ali lose se cuje zvuk)

Ja sam primetio da CAF nema sa strane displej, ima samo napred i pozadi displej a sa strane nema :shok:
 
Videh jutros da se vrši rekonstrukcija ivičnjaka pored tramvajskih šina, na raskrsnici Milentija Popovića i Milutina Milankovića (verovatno zbog CAF-a).
 
Cuburac tramvaj još nije izašao na ulice... Rekli su da će sledeće nedelje da ga puste
 
Cuburac93":1o55t0mh je napisao(la):
Ja sam primetio da CAF nema sa strane displej, ima samo napred i pozadi displej a sa strane nema :shok:



Nalepiće 'artiju, bar to nije teško :laugh:

Šalu na stranu nadam se da će to ispraviti, čudno da vozilo od 33m nema displej sa bočne strane :shok:
 
stvarno nema displeje :) ipak je pravljen za lrt pa tamo nema cile mile koja je linija.Tek sad provlaih,bravo na zapazanju cuburac

Vidite ovaj u sevilji,nema ni on.
 
Ima displeje!
dsc00110ko.jpg

http://www.gspbeograd.net/viewtopic.php?f=12&t=225&start=150
 
Steta sto je otkriven displej. :( Ja sam se vec ponadao da ce linije biti "colour coded", sto se srpski kaze. :p
 
au majku mu ja video da nema displej :o ocigledno ga nisam provalio, koji blam :bash:

Sreo sam danas kuma vozio je 209, kaze meni on da CAF za rikverc je veoma komplikovan. Reko mi je da trebas nekoliko dugmica da stiskas da bi ga ubacio u rikverc
 
Naleteh na ovu staru fotografiju, deluje zanimljivo... U potpisu piše "Specijalni tramvaj za pranje ulica", snimljeno u Kralja Milana, navodno negde pre početka II sv. rata :)
Pre1945-SpecijalnitramvajzapranjeulicauKraljaMilana.jpg
 
"Reko mi je da trebas nekoliko dugmica da stiskas da bi ga ubacio u rikverc" to je zbog mentaliteta EU :D nema natrag samo napred i prosperitet :p
 
rekao mi kum da CAF nebi mogao da se okrece na salviju a ni kod autokomande posto ono su za njega krivine nesigurne moze da ispadne iz sina
 
Cuburac93":18oc3lhb je napisao(la):
rekao mi kum da CAF nebi mogao da se okrece na salviju a ni kod autokomande posto ono su za njega krivine nesigurne moze da ispadne iz sina

Jel je kum u timu za ispitivanje CAF-ova?
 
Cuburac93":1tr94haw je napisao(la):
rekao mi kum da CAF nebi mogao da se okrece na salviju a ni kod autokomande posto ono su za njega krivine nesigurne moze da ispadne iz sina
Kum nije dugme! :D Sta je sledece? CAF ide na 750V, a beogradska mreza je na 600V? Ili je mozda CAF koji smo dobili predvidjen za standardni kolosek (1435mm), a ne za metarski? ;) Nadam se da je u tenderu bilo navedeno koje su karakteristike mreze. :shok:
 
Ja sam čuo da ako neko ko je težak 114 kila na stolicu da će pući. :bash:
Mislim da prvo treba da se sačeka da se vidi pa onda tek pričati...
Ne kažem da to nije istina, al svaki dan neko nešto izjavi bez da je informacija proverena i što je još bolje nije ni pokušano da tramvaj prodje eto Slavijom ili Autokomandom, ko zna ...
 
Steva":1y5mh1bw je napisao(la):
Cuburac93":1y5mh1bw je napisao(la):
rekao mi kum da CAF nebi mogao da se okrece na salviju a ni kod autokomande posto ono su za njega krivine nesigurne moze da ispadne iz sina

Jel je kum u timu za ispitivanje CAF-ova?
Koliko razumeh kum mu je na treningu za vozaca CAF-a.
 
И баш ме занима шта ће се десити ако се, ипак, трамвај не покаже како треба? Не очекујем то, али ипак, само питам.
 
Biće verovatno uskoro mnogo više "insajderskih" informacija po forumima o tome kako se CAF pokazao na testovima, u vožnji, itd. jer je završena teoretska obuka 17 vozača i počela je praktična obuka u pogonu GSP-a, a od sledeće nedelje i po ulicama...
 
Wile E. Coyote":zrtuh22w je napisao(la):
И баш ме занима шта ће се десити ако се, ипак, трамвај не покаже како треба? Не очекујем то, али ипак, само питам.
Kako sta ce se desiti? :O Nista, kao i do sada, ili sto narod kaze, bice "pojeo vuk magarca". :( Svu krivicu ce svaliti na Spance i cekace da se desi nesto drugo sto ce narodu skrenuti paznju. :bash:
 
aj sacekajte koji dan da stvarno vidite kakva je situacija sa tranvajima.... i pustite te "insajderske informacije"
 
Vrh