Šta je novo?

Tošin bunar: proširenje i rekonstrukcija ulice

Da li neko zna šta rade?
20240425_101905.jpg
 
Ček, oni hoće kroz ovakav Tošin bunar da proteraju Maraton u nedelju?
 
Mozda ce ga preusmere kroz neku drugu ulicu a mozda ne vide problem u radovima
 
Ček, oni hoće kroz ovakav Tošin bunar da proteraju Maraton u nedelju?
 
Mozda ce ga preusmere kroz neku drugu ulicu a mozda ne vide problem u radovima
Ovo prvo - ne postoji, tako da je izgleda u pitanju ovo drugo.
Asfalt na potezu od Nikole Dobrovića do Gandijeve je krpljen bez ikakvog pravila i reda, u vožnji kolima se osećaju prelazi, uopšte nisu vodili tačuna o trkačima koji tuda treba da prođu. Prethodnih godina je asfalt menjan, ili makar popravljan uoči maratona, ove godine je maksimalno upropašćen. Nije meni do maratona, ne volim tu manifestaciju, jedina korist je bila popravka ulica, ali ovo što spremaju trkačima sa neravnim asfaltom može da bude veoma opasno.
 
Šeta se na promenadi već deset godina na gradilistu sa skelama i dizalicama, i raznim rupama, nece ni ovo da im smeta jedan dan , taman da trkaci vide ovo remek delo sa kojim ne mogu da se pohvale ni bulevari u najvecim svetskim metropolama
 
A kako i gde će sad proci bici staza kod stajalista ili ne misle da vrate staze uopste
Ne bih da budem destruktivan, ali i tamo gde ima staza nesto ne vidjam bicikliste😜... Sve dok se na neki nacin u gradu ne smanji broj vozila mislim da nije moguce unaprediti druge vrste saobracaja... Mislim da smo usli u problem :fale parkinzi, fali zelenilo, fali traka za saobracaj, fali traka za bicikliste..... A PRITOM SVAKA ZATVORENA FABRIKA I PRAZAN PROSTOR SE POPUNJAVA VISESPRATNICAMA.
 
Daj sve za kola svi u kola svi da se voze kolima ..daj jos traka ...daj jos parkinga...
 
Ne bih da budem destruktivan, ali i tamo gde ima staza nesto ne vidjam bicikliste😜... Sve dok se na neki nacin u gradu ne smanji broj vozila mislim da nije moguce unaprediti druge vrste saobracaja... Mislim da smo usli u problem :fale parkinzi, fali zelenilo, fali traka za saobracaj, fali traka za bicikliste..... A PRITOM SVAKA ZATVORENA FABRIKA I PRAZAN PROSTOR SE POPUNJAVA VISESPRATNICAMA.
Fali traka za potpuni reset u glavi Beograđana. :D
 
Пре радова су са обе стране Египатске улице бициклистичке стазе биле обележене само код пешачких прелаза, на осталим местима је био само обичан тротоар. У Војвођанској су стазе у оба смера, а у Тошином бунару су у оба смера од улаза у блок 65 до Булевара Милутина Миланковића, где се стаза у оба смера наставља уз блок 37 и прекида код Студењака.
 
Vrh