Šta je novo?

Tošin bunar i Egipatska (Zemunska): proširenje i rekonstrukcija ulica

Da li neko zna šta rade?
20240425_101905.jpg
 
Ček, oni hoće kroz ovakav Tošin bunar da proteraju Maraton u nedelju?
 
Mozda ce ga preusmere kroz neku drugu ulicu a mozda ne vide problem u radovima
 
Ček, oni hoće kroz ovakav Tošin bunar da proteraju Maraton u nedelju?
 
Mozda ce ga preusmere kroz neku drugu ulicu a mozda ne vide problem u radovima
Ovo prvo - ne postoji, tako da je izgleda u pitanju ovo drugo.
Asfalt na potezu od Nikole Dobrovića do Gandijeve je krpljen bez ikakvog pravila i reda, u vožnji kolima se osećaju prelazi, uopšte nisu vodili tačuna o trkačima koji tuda treba da prođu. Prethodnih godina je asfalt menjan, ili makar popravljan uoči maratona, ove godine je maksimalno upropašćen. Nije meni do maratona, ne volim tu manifestaciju, jedina korist je bila popravka ulica, ali ovo što spremaju trkačima sa neravnim asfaltom može da bude veoma opasno.
 
Šeta se na promenadi već deset godina na gradilistu sa skelama i dizalicama, i raznim rupama, nece ni ovo da im smeta jedan dan , taman da trkaci vide ovo remek delo sa kojim ne mogu da se pohvale ni bulevari u najvecim svetskim metropolama
 
A kako i gde će sad proci bici staza kod stajalista ili ne misle da vrate staze uopste
Ne bih da budem destruktivan, ali i tamo gde ima staza nesto ne vidjam bicikliste😜... Sve dok se na neki nacin u gradu ne smanji broj vozila mislim da nije moguce unaprediti druge vrste saobracaja... Mislim da smo usli u problem :fale parkinzi, fali zelenilo, fali traka za saobracaj, fali traka za bicikliste..... A PRITOM SVAKA ZATVORENA FABRIKA I PRAZAN PROSTOR SE POPUNJAVA VISESPRATNICAMA.
 
Daj sve za kola svi u kola svi da se voze kolima ..daj jos traka ...daj jos parkinga...
 
Ne bih da budem destruktivan, ali i tamo gde ima staza nesto ne vidjam bicikliste😜... Sve dok se na neki nacin u gradu ne smanji broj vozila mislim da nije moguce unaprediti druge vrste saobracaja... Mislim da smo usli u problem :fale parkinzi, fali zelenilo, fali traka za saobracaj, fali traka za bicikliste..... A PRITOM SVAKA ZATVORENA FABRIKA I PRAZAN PROSTOR SE POPUNJAVA VISESPRATNICAMA.
Fali traka za potpuni reset u glavi Beograđana. :D
 
Пре радова су са обе стране Египатске улице бициклистичке стазе биле обележене само код пешачких прелаза, на осталим местима је био само обичан тротоар. У Војвођанској су стазе у оба смера, а у Тошином бунару су у оба смера од улаза у блок 65 до Булевара Милутина Миланковића, где се стаза у оба смера наставља уз блок 37 и прекида код Студењака.
 
Земљани радови су дошли до хотела Б (или већ како се зове Блекер!).
Данашње слике - 06.05.2024.
IMG_20240506_144727_resized_20240506_072018966.jpg
IMG_20240506_144812_resized_20240506_072019605.jpg
IMG_20240506_144834_resized_20240506_072338286.jpg


На супротној страни разделни појас између трака се шири
IMG_20240506_144950_resized_20240506_072337123.jpg


Мало зумБирана слика
IMG_20240506_144958_resized_20240506_072336778.jpg
:sesir:
 
Na drugoj slici se vidi bic staza koje izgleda više biti nece
Kad planiraju da zavrse ovo proširenje zna li se
 
Kao i neki od prethodnih forumasa sto su pisali...odmah da se razumemo...da ne shvatite da sam negativan ali stvarno ne razumem sta se vise skracuje,prosiruje,menja,dodaje i oduzima...previse sve ovo traje...10dana nisam bio u bg i jos veca guzva nego pre...u delu samo stanice kod gandijeve,toliko je malo prosireno da je bezobrazluk ili deo kod eko pumpe je napravljen parking,na zelenoj ex povrsini...tu nema sanse za 3 trake na primer,moje misljenje...stvarno ne razumem...deo od gandijeve do tosinog bunara ima nekih 1100m...stvarno smatram da sve to previse dugo traje...kapiram da se radi pod saobracajem i sve...radilo se i u visnjicevoj,ali cini se i veci i obimniji posao za krace vreme je uradjen,pritom i komplet novi kolovoz je uradjen...da je nije smesno bilo bi za plakanje...
 
Kao i neki od prethodnih forumasa sto su pisali...odmah da se razumemo...da ne shvatite da sam negativan ali stvarno ne razumem sta se vise skracuje,prosiruje,menja,dodaje i oduzima...previse sve ovo traje...10dana nisam bio u bg i jos veca guzva nego pre...u delu samo stanice kod gandijeve,toliko je malo prosireno da je bezobrazluk ili deo kod eko pumpe je napravljen parking,na zelenoj ex povrsini...tu nema sanse za 3 trake na primer,moje misljenje...stvarno ne razumem...deo od gandijeve do tosinog bunara ima nekih 1100m...stvarno smatram da sve to previse dugo traje...kapiram da se radi pod saobracajem i sve...radilo se i u visnjicevoj,ali cini se i veci i obimniji posao za krace vreme je uradjen,pritom i komplet novi kolovoz je uradjen...da je nije smesno bilo bi za plakanje...

Ako misliš na Višnjičku, to je nekih 2km puta, a radili su skoro 8 meseci. Bukvalno je bilo strašno koliko im vremena treba.
 
Ako misliš na Višnjičku, to je nekih 2km puta, a radili su skoro 8 meseci. Bukvalno je bilo strašno koliko im vremena treba.
dug period ali mi ovde imamo radove vec min 5mes ako bi racunao i u delu samog tosinog bunara...mozda i 6mes...a ni blizu nije to zavrsetku...imaju deo do tosinog bunara do sadasnje eko pumpe,malo pre...to je smer ka surcinu i imaju od lidla do bele reke tj tosinog bunara...nisu ni na pola...bice to mng vise od tih 8mes u visnjicevoj...plus sto je tamo,opet da kazem,presvucen kompletan kolovoz
 
Vrh