Šta je novo?

Tošin bunar i Egipatska (Zemunska): proširenje i rekonstrukcija ulica

Pravljenjem riblja kost parkinga s obe strane ulice smanjuju kapacitet parkinga?!? A tu je iz meseca u mesec sve gore stanje. Baš odlično!

I ne, ono što se pravi oko Evropske i Japanske neće rešiti problem.
 
Pravljenjem riblja kost parkinga s obe strane ulice smanjuju kapacitet parkinga?!? A tu je iz meseca u mesec sve gore stanje. Baš odlično!

I ne, ono što se pravi oko Evropske i Japanske neće rešiti problem.
Pa u ovom slucaju mislim da nije u pitanju broj mesta vec bezbednost , totalno je ne bezbedno parkiravati se na ovakvoj Saobracajnici pod pravim uglom.
 
Kao i neki od prethodnih forumasa sto su pisali...odmah da se razumemo...da ne shvatite da sam negativan ali stvarno ne razumem sta se vise skracuje,prosiruje,menja,dodaje i oduzima...previse sve ovo traje...10dana nisam bio u bg i jos veca guzva nego pre...u delu samo stanice kod gandijeve,toliko je malo prosireno da je bezobrazluk ili deo kod eko pumpe je napravljen parking,na zelenoj ex povrsini...tu nema sanse za 3 trake na primer,moje misljenje...stvarno ne razumem...deo od gandijeve do tosinog bunara ima nekih 1100m...stvarno smatram da sve to previse dugo traje...kapiram da se radi pod saobracajem i sve...radilo se i u visnjicevoj,ali cini se i veci i obimniji posao za krace vreme je uradjen,pritom i komplet novi kolovoz je uradjen...da je nije smesno bilo bi za plakanje...
Ja sam gledao crteze provlace bez problema po tri trake u oba pravca s tim sto kod Gandijeve imaju u oba pravca po cetri trake. Ako sam dobro razumeo ljude valjda im sekretarijat za saobracaj odobrava segment po segment da ne bi doslo do saobracajnog kolapsa. I ima mnogo instalacija koje se izmestaju pa sve to usporava a asfalt ide celom sirinom nov.... MENE BRINE STO CE OVO POSTATI PRODUZETAK AUTOPUTA NECEMO MOCI DA PREDJEMO ULICU OD SAOBRACAJA. Nisam bio tu ali vidim da su ljudi radili i za praznike
 
Ja sam gledao crteze provlace bez problema po tri trake u oba pravca s tim sto kod Gandijeve imaju u oba pravca po cetri trake. Ako sam dobro razumeo ljude valjda im sekretarijat za saobracaj odobrava segment po segment da ne bi doslo do saobracajnog kolapsa. I ima mnogo instalacija koje se izmestaju pa sve to usporava a asfalt ide celom sirinom nov.... MENE BRINE STO CE OVO POSTATI PRODUZETAK AUTOPUTA NECEMO MOCI DA PREDJEMO ULICU OD SAOBRACAJA. Nisam bio tu ali vidim da su ljudi radili i za praznike
Na šta tri? Šes' po smeru ili ništa.
 
Moze i sest traka za trotonete bez problema da se provuce. Znaci dosli smo do terminologije “provuci”, i to leta gospodnjeg 2024. godine , na sirokom novom beogradu. sta li ce tek da rade u makenzijevoj, tunele za miseve i macke?
 
7.5.2024

20240507_204012.jpg
 
Zeljno onda iscekujem 3+3...prvo da se u spicevima brze prolazi a drugo, potpuno je ulica bila zrela za sredjivanje kolovoza...nesto nisam siguran da ce da zavrse do 2.juna...tj tesko bas...evo jutros kad nije spic...nikakvih problema nema ni sa 2+2...ceo potez od gandijeve do TB 2,3min...ali za buducnost da probaju da rese i sa 3+3, sta cemo posle IMT,EXPO i ko zna sta jos????4+4 sudski nema gde da se nagura... :)
 
a najbolnije sto to i dalje moze da ispravi, ali to svakako nece ovo koji to inicijalno nisu uradili (jos se nije rodio politicar u srbiji koji ce da prizna da je pogresio)
i ne samo da se tu denivelise, nego da se posle i ukopa i izbije negde kod kvantasa/groblja
nesto laicki mislim da bi cak i bulevar heroja sa kosara mogao da ostane ispod (naravno u manjoj meri) za lokalni saobracaj od Bul. Umetnosti (kad i ako se probije) do Tosinog bunara
dakle 2x po 2 trake da se dignu na stubove i posle gurnu u tunel na usponu Nikole Dobrovica
 
Zeljno onda iscekujem 3+3...prvo da se u spicevima brze prolazi a drugo, potpuno je ulica bila zrela za sredjivanje kolovoza...nesto nisam siguran da ce da zavrse do 2.juna...tj tesko bas...evo jutros kad nije spic...nikakvih problema nema ni sa 2+2...ceo potez od gandijeve do TB 2,3min...ali za buducnost da probaju da rese i sa 3+3, sta cemo posle IMT,EXPO i ko zna sta jos????4+4 sudski nema gde da se nagura... :)
Ако ни 3+3 не буде могло да реши проблем онда бољи јавни превоз хоће.
 
Данашње - 08.05.2024.

Раскрсница Египатска-Гандијева
IMG_20240508_125739_resized_20240508_040521532.jpg


Раскрсница код ауто-центра и хотела. Довде се стигло са радовима на паркинг местима, парна страна Египатске (Земунске) улице.
IMG_20240508_134051_resized_20240508_040522102.jpg


Тошин бунар, разделни појас од раскрснице где је кафана Бела Река и стамбено насеље Нови Минел, па до НИС бензинске станице.
IMG_20240508_134824_resized_20240508_040520332.jpg
IMG_20240508_134857_resized_20240508_040519029.jpg
IMG_20240508_134916_resized_20240508_040544895.jpg
IMG_20240508_135122_resized_20240508_040546194.jpg


Изграђени паркинзи на другој парној страни Тошиног бунара.
На овом делу треба још да се поставе оба слоја асфалта и исцртавање паркинг места.
IMG_20240508_145035_resized_20240508_040610415.jpg


Овде траба још да се постави хабајући слој асфалта и исцртају паркинг места.
IMG_20240508_145402_resized_20240508_040613039.jpg
IMG_20240508_145503_resized_20240508_040613577.jpg
 
vrv sam laik, ali mi deluje da ovo dosta usko za 3 trake
Provereno tri trake prolaze, za to se tek stekne utisak kada se izcrtaju linije, a na raskrsnici sa Gandijevoj i N. Dobrovica po cetri trake, ako ti sta znaci gledao svojim ocima crrtez 😋... Dosta ljudi lupaju tako su pricali i za N. Dobrovica kada je prosirivano prosle godine pa pogledaj kakva je sad ispala za mene ekstra... Samo da ne ispadne da sam neki bot... Jednostavno mnogo saobracaja ima i treba da se prosiri e sad da li se svima svidja naravno da ne.
 
a najbolnije sto to i dalje moze da ispravi, ali to svakako nece ovo koji to inicijalno nisu uradili (jos se nije rodio politicar u srbiji koji ce da prizna da je pogresio)
i ne samo da se tu denivelise, nego da se posle i ukopa i izbije negde kod kvantasa/groblja
nesto laicki mislim da bi cak i bulevar heroja sa kosara mogao da ostane ispod (naravno u manjoj meri) za lokalni saobracaj od Bul. Umetnosti (kad i ako se probije) do Tosinog bunara
dakle 2x po 2 trake da se dignu na stubove i posle gurnu u tunel na usponu Nikole Dobrovica
Meni je to rwsenje ok, ali samo ne znam da li znate koliko to kosta?
 
Zeljno onda iscekujem 3+3...prvo da se u spicevima brze prolazi a drugo, potpuno je ulica bila zrela za sredjivanje kolovoza...nesto nisam siguran da ce da zavrse do 2.juna...tj tesko bas...evo jutros kad nije spic...nikakvih problema nema ni sa 2+2...ceo potez od gandijeve do TB 2,3min...ali za buducnost da probaju da rese i sa 3+3, sta cemo posle IMT,EXPO i ko zna sta jos????4+4 sudski nema gde da se nagura... :)
A kada se pusti Bas stanica pa nagrnu autobusi iz Srbije.... 😛
 
Zeljno onda iscekujem 3+3...prvo da se u spicevima brze prolazi a drugo, potpuno je ulica bila zrela za sredjivanje kolovoza...nesto nisam siguran da ce da zavrse do 2.juna...tj tesko bas...evo jutros kad nije spic...nikakvih problema nema ni sa 2+2...ceo potez od gandijeve do TB 2,3min...ali za buducnost da probaju da rese i sa 3+3, sta cemo posle IMT,EXPO i ko zna sta jos????4+4 sudski nema gde da se nagura... :)
А ко је то рекао да треба да се заврши до 02.јуна ?
 
Pa logika nalaze...ali s obzirom da juce i prekjuce a ni jutros ne vidoh ni jednog jedinog radnika,osim lika koji je obelezio parking za radove preko puta Bele Reke, nece stici oni ni do 2.septembra ovim tempom...tuga jedna... Ostaje da cekamo i patimo se kad naidje neka guzva...
 
Sto bi ovu trasu koristili autobusi?! Pa logicno je da ce ici autoputem i JG. Cak i na kruznom toku stoji znak za autobusku koji usmerava u JG.
Pa i da ne koriste kad oni zaguse JG eto jos vise kola u T. Bunar.. Ali to je cena skoro dvomilionskog grada.... Zivim na nbg 30g ali izgleda da ce Stari grad postati dosta mirniji za zivot 😛
 
Poceli su radovi i preko puta B. Reke... Ako taj deo zavrse ja mislim da su celu stranu od N. Dobrovica do Gandijeve zavrsili verovatno ce tada celu stranu zatvoriti i celu je izasfaltirati... Kroz noc su postavljali nove svetiljke na raskrsnici sa gandijevoj, kamere su danas demontirane...ja ne znam da li se sta radi u drugim delovima grada ali Gangula roka NBG😛
 
Nemoj ovako brzo samo molim te... da se hoce...mng je mesec i po dana udarnicki sve da se sredi... jesam laik ali dacu sebi to za pravo...osim optickog kabla...nisam video nijedan jedini kabl...ovo izmestanje osvetljenja i kamere je najveci posao...ljudi molim vas...od gandijeve do TB nema 1000m...ili oko 1000m (google daljinometar kaze 1,17km)...budimo realni...ali ne moze 3,4 radnika..nego 30,40 ili ne kreces u radove...maltretiras ostalih 10000 koji tuda prolaze svakodnevno...uvek sam za radove ali ne ovakve...brze se radilo na radnoj akciji bez ijednog strucnjaka...
 
Vrh