Šta je novo?

Tošin bunar i Egipatska (Zemunska): proširenje i rekonstrukcija ulica

krenuli su da rašćišćavaju ovaj deo kog Airport citija:
 
Тај део који Милош спомиње у горњој поруци и који се расчишћава ће вероватно бити неко предузеће са простором за складиштење. То је на углу Тошиног бунара и уличице која иде према Ерпорт граду.

Већ је доста очишћено, и од оних страћара и разноразног растиња, а има још да се чисти. Зграда и складишни простор се обнављају, а ради се и паркинг.

Све у свему овај део Тошиног бунара почиње полако да личи на урбану средину, још да се уклони "оно насеље" и ту изгради бензинска станица, + још неки паркић, биће баш упицањено :D
Pogledajte prilog 6
Pogledajte prilog 5
Pogledajte prilog 4
Pogledajte prilog 3
Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1
 
Gago,reci mi jel ce se ova ulicica ka Airport-u siriti ili ne?
I jos jedno pitanje, zna li se kada ce NIS uci u posed parcele i krenuti da gradi pumpu
p.s. da napomenem da je velika sramota sto je stari deo tosinog bunara i dalje delimicno u funciji iz razloga sto brdo blata i prasina dospeva na nov deo ulice...i ne vidim u bliskoj buducnosti da ce to neko resiti...za mene apsolutan HIT je i dalje da se pojavio taj famozni vlasnik tog puta...neverovatno...
 
Pre par meseci sam čuo da se centrala Parking servisa seli na tu lokaciju gde su objekti koji se raščišćavaju. Tu, gde je nakada bio Jugodrvo - Supersalon u Zemunskoj. Nije nelogično, prostor kod Starog sajmišta je isuviše atraktivan...
 
dane bezanija":3skju06r je napisao(la):
p.s. da napomenem da je velika sramota sto je stari deo tosinog bunara i dalje delimicno u funciji iz razloga sto brdo blata i prasina dospeva na nov deo ulice...
Sa kog starog dela Tošinog bunara dospeva blato na nov deo ulice?


Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=400347#p400347:1o5rl6y3 je napisao(la):
dane bezanija » 09 Авг 2016 09:47 am[/url]":1o5rl6y3]Gago,reci mi jel ce se ova ulicica ka Airport-u siriti ili ne?
I jos jedno pitanje, zna li se kada ce NIS uci u posed parcele i krenuti da gradi pumpu
p.s. da napomenem da je velika sramota sto je stari deo tosinog bunara i dalje delimicno u funciji iz razloga sto brdo blata i prasina dospeva na nov deo ulice...i ne vidim u bliskoj buducnosti da ce to neko resiti...za mene apsolutan HIT je i dalje da se pojavio taj famozni vlasnik tog puta...neverovatno...
Да, шириће се, а то си могао и да видиш по сликама из мојих фоторепортажа. Ево ти три слике:
1) од 14. маја 2016., тада је постављен други слој асфалта
Pogledajte prilog 2

2) од 24. маја 2016.
Pogledajte prilog 1


Када ће НИС-ова бензинска станица ? Лично не знам, стварно, а волео бих што пре да је изграде да се оно ругло, где треба да буде станица уклони, а остатак простора оплемени.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=400403#p400403:2iela9z2 je napisao(la):
Edit » 09 Авг 2016 04:23 pm[/url]":2iela9z2]
dane bezanija":2iela9z2 je napisao(la):
p.s. da napomenem da je velika sramota sto je stari deo tosinog bunara i dalje delimicno u funciji iz razloga sto brdo blata i prasina dospeva na nov deo ulice...
Sa kog starog dela Tošinog bunara dospeva blato na nov deo ulice?


Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
@Едит, на овај део старог Тошиног бунара је Дане мислио. Слика је од 04. јуна о.г., а сликао сам са мобилним и зато је лошија. :?


На нов део Тошиног бунара се улази (за сад) из излазне саобраћајнице будуће НИС-ове бензинске станице, ту баш где су сад цигани. Возила долазе од зграде Интерфрига, скрећу лево у стари део Т.б. и иду до те излазне саобраћајнице и улазе у нови Тошин бунар тј. у леву траку.

Да будемо искрени возила која долазе са паркинга Интерфрига не прљају тј. не наносе блато јер и немају одакле. Блато и прашину наносе, то морам да кажем па ма ко се љутио, мањим делом цигани кад својим возилима излазе са свог дела на ову саобраћајницу.
Већим делом сада блато и прашину наносе камиони извођача радова на УМП-у, који одвозе земљу и пролазе тим делом, али не на излаз од зграде Интерфрига, него једним мањим путићем, који је паралелан са излазом из Интерфрига. Тај излаз/улаз се не види на слици, а он је скроз лево.

Ево на овој слици се види тај улаз излаз на стари Т.б. где скреће десно овај са Мерцедесом. Слика је од 24. маја 2016.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=400402#p400402:2s0f3o38 je napisao(la):
BGBAJA » 09 Авг 2016 04:19 pm[/url]":2s0f3o38]Pre par meseci sam čuo da se centrala Parking servisa seli na tu lokaciju gde su objekti koji se raščišćavaju. Tu, gde je nakada bio Jugodrvo - Supersalon u Zemunskoj. Nije nelogično, prostor kod Starog sajmišta je isuviše atraktivan...
@БГБаја, пре свега добро дошао на форум.

Прво, бивше Југодрво-Суперсалон је у Тошином бунару, а Земунска улица почиње од оне раскрснице где је бензинска станица Еко и иде до раскрснице са Гандијевом и Војвођанском :wink: .

Друго, мало је нелогично да на том месту где се сад расчишћава и "нешто" гради и обнавља, буде Паркинг сервис, пошто је тај део блока 65 где је бивше Југодрво и део који се расчишћава, предвиђен за стамбено-пословни објекат. Што би ту сад гомилали аутомобиле које Паркинг сервис односи својим пауцима, на простор који је исто тако атрактиван, као што је и блок 18 где су сад. Уосталом имају овде на Бежанијској коси преко пута Кванташа, а поред царинског терминала, велики простор и пословну зграду, па нека не прописно паркиране аутомобиле носе тамо. Ипак ближа будућност ће показати шта ће бити ту.

Треће, по ПГР-у (план генералне регулације града) је предвиђено овде на тих 9000 квадрата као што рекох, стамбено-пословни објекат. Стамбена зграда би била на месту где је сад зграда Југодрва, а део где се сад "нешто" гради и обнавља је предвиђен за пословну зграду. Висина-спартност тог будућег стамбено-пословног објекта би била од осам спратова.

Ево тог предвиђеног ПГР-а за овај део блока 65:
Pogledajte prilog 1
На овом ортофото снимку је погрешно уписана улица као Земунска, која пролази поред овог будућег стамбено-пословног дела. Вероватно је општина Нови Београд погрешила када је давала податке Дирекцији за грађевинско земљиште.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=400443#p400443:27s53zyp je napisao(la):
Гага » Sre Avg 10, 2016 2:24 am[/url]":27s53zyp]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=400402#p400402:27s53zyp je napisao(la):
BGBAJA » 09 Авг 2016 04:19 pm[/url]":27s53zyp]Pre par meseci sam čuo da se centrala Parking servisa seli na tu lokaciju gde su objekti koji se raščišćavaju. Tu, gde je nakada bio Jugodrvo - Supersalon u Zemunskoj. Nije nelogično, prostor kod Starog sajmišta je isuviše atraktivan...
@БГБаја, пре свега добро дошао на форум.

Прво, бивше Југодрво-Суперсалон је у Тошином бунару, а Земунска улица почиње од оне раскрснице где је бензинска станица Еко и иде до раскрснице са Гандијевом и Војвођанском :wink: .

Друго, мало је нелогично да на том месту где се сад расчишћава и "нешто" гради и обнавља, буде Паркинг сервис, пошто је тај део блока 65 где је бивше Југодрво и део који се расчишћава, предвиђен за стамбено-пословни објекат. Што би ту сад гомилали аутомобиле које Паркинг сервис односи својим пауцима, на простор који је исто тако атрактиван, као што је и блок 18 где су сад. Уосталом имају овде на Бежанијској коси преко пута Кванташа, а поред царинског терминала, велики простор и пословну зграду, па нека не прописно паркиране аутомобиле носе тамо. Ипак ближа будућност ће показати шта ће бити ту.

Треће, по ПГР-у (план генералне регулације града) је предвиђено овде на тих 9000 квадрата као што рекох, стамбено-пословни објекат. Стамбена зграда би била на месту где је сад зграда Југодрва, а део где се сад "нешто" гради и обнавља је предвиђен за пословну зграду. Висина-спартност тог будућег стамбено-пословног објекта би била од осам спратова.

Ево тог предвиђеног ПГР-а за овај део блока 65:
Pogledajte prilog 1
На овом ортофото снимку је погрешно уписана улица као Земунска, која пролази поред овог будућег стамбено-пословног дела. Вероватно је општина Нови Београд погрешила када је давала податке Дирекцији за грађевинско земљиште.
Тошин бунар блок 65_бивше југодрво.JPG[/attachment]
file.php

file.php


@Gaga,hvala na detaljnom pojašnjenju šta bi na toj lokaciji trebalo da se gradi. Info je bio da će direkcija Parking servisa ili neki deo firme biti preseljen na u zgradu nekadašnjeg Supersalona.
Uostalom red je da se to područje konačno upristoji, posebno ono malo štoje ostalo od nekadašnjeg Zemunskog ( Starog ) aerodroma. Da ne beše Izraelaca, ne bi opstao ni poslednji od hangara koje je projektovao Milutin MIlanković...


 
Штета само што Ђорђа Станојевића нису наставили поред Airport city до Тошиног бунара, а да сам APC излази на Тошин бунар, уместо што су се паркинг и једна зграда испречили на траси Ђорђа Станојевића. Верујем да би тако уређен саобраћај одговарао и самом АРС.
 
Da, to je kriminalan i vise nikad resiv problem.
 
Негде сам чуо да су наводно Израелци и хтели да се уради продужетак улице, а да су наши рекли ма рокните ту зграду.
 
А је л` ти то реално звучи? Инвеститор хтео да сагради мање квадрата?

(Знајући српски менталитет, да је домаћи инвеститор била би прича како је дао мито да се промени план и направи зграда на месту улице, али, пошто је странац - које се ми правимо да не волимо превише, али свакако су нам дражи од нас самих - онда се инвеститор ипак представља као светац)
 
Meни не баш, али мислим да сам то негде прочитао на овом форуму. Све у свему та свињарија нажалост сад тешко може да се поправи, једино да се сруши неки од магацина у оном делу куда сад кривуда саобраћајница коју по адресама воде под Омладинских бригада и која се фактички користи као наставак Ђорђа Станојевића.
 
Ja bih tu progurao ulicu predvidjenom trasom, uz najgluplji moguci zaobilazak oko zgrade (polukrug) i na tom mestu podigao spomenik ljudskoj gluposti, na kome bi bila ugravirana imena ljudi koji su omogucili da se to desi. Mozda na kraju ispadne i turisticka atrakcija.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=400655#p400655:227dhmqm je napisao(la):
Пантограф » 11 Aug 2016 02:28 pm[/url]":227dhmqm]А је л` ти то реално звучи? Инвеститор хтео да сагради мање квадрата?

(Знајући српски менталитет, да је домаћи инвеститор била би прича како је дао мито да се промени план и направи зграда на месту улице, али, пошто је странац - које се ми правимо да не волимо превише, али свакако су нам дражи од нас самих - онда се инвеститор ипак представља као светац)


Vidi, ja sam davno, tamo 2007, video u APCu neke planove kompleksa i na njima je bila, na spoljnim granicama, ucrtana ulica, i pitao sam ljude, neobavezno, da li očekuju završetak ulice - rekli su "Da". Na tim planovima nije bio ucrtan soliter na pravcu Đorđa Stanojevića, već neke druge zgrade, van trase.
Što se tiče količine kvadrata prostora u ovom kompleksu: za sve ove godone smo videli da je napravljeno više izmena projekta kompleksa, sada se grade neke zgrade na mestima na kojima je ranje bilo planirano nešto drugo. Prostoj je veliki, a Izraelci su ovde veoma fleksibilni. Ja mislim da oni ništa ne bi izgubili da je ulica bila završena. Lokacija kompleksa bi bila još privlačnija i praktičnija, a ostaje još mnogo prostora za gradnju.



Čisto tehnički/građevinski gledano, ulica može i danas da se produži i uz malo skretanja može da se poveže sa Tošinim bunarom.
 
С тим што би страдао део паркинга АПЦ и можда неки магацин иза и пумпа поред спорне зграде.
 
Tako je.
A APC je u međuvremenu otvorio drugi parking na kojem naplaćuje po satu, na mestu na kojem ne planiran hotel.
Mislim da bi u javnom interesu bila kombinacija/trampa da Grad da za džabe sve papire za jednu podzemnu garažu većeg kapaciteta nego što je današnji parking ispred zgrade Telenora u zamenu za ulicu na površini.
I dok se mahom spominje nekakva korupcija za zemljište APC, tu rekonstruisanu stanicu Kryo-Gasa pored kompleksa APC retko ko spominje.

Jedan od nekoliko primera koliko je Grad baš briga za ovu saobraćajnicu govori i ovo
https://www.google.rs/maps/@44.8102018, ... 6656?hl=sr
ma nije im palo na pamet da makar povrate deo uz ulicu za trotoar.
A ovo je trotoar koji vodi do Rodinog tržnog centra
https://www.google.rs/maps/@44.8100421, ... 6656?hl=sr
 
Oдлични примери. Више пута сам пролазио том саобраћајницом док сам носио лап топ на сервис у system one, стварно ми није јасно да уз елитни пословни блок буде гомила магацина и предузећа по преуређеним баракама.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=400665#p400665:246svdxj je napisao(la):
Дошљак » 11 Aug 2016 04:52 pm[/url]":246svdxj]Meни не баш, али мислим да сам то негде прочитао на овом форуму. Све у свему та свињарија нажалост сад тешко може да се поправи, једино да се сруши неки од магацина у оном делу куда сад кривуда саобраћајница коју по адресама воде под Омладинских бригада и која се фактички користи као наставак Ђорђа Станојевића.
Da, užasno je da ne postoji ulica na tolikoj daljini pogotovu jer je tu APC. Takođe da napomenem nisu ni izraelci cvećke, da su hteli mogli su da insistiraju da se tu ne gradi zgrada već put, ali su sigurno velili: "vidi ove tupadžije, ako ne brinu o svom interesu, što bismo mi?"
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=400620#p400620:1jnlgczc je napisao(la):
Galeks » Čet Avg 11, 2016 5:42 am[/url]":1jnlgczc]Da, to je kriminalan i vise nikad resiv problem.

Malo off, ali još veće kriminalno zlodelo je usvajanje pdr-a za BnV u kom se nigde ne ostavlja mesta za most bul Z. Đinđića - Savska, koji je, gle čuda, još uvek prisutan u GUP-u 2021.

Inače, metro-drumski most na tom mestu je još sam Đinđić planirao da gradi dok je bio gradonačelnik, ali ga je bombardovanje omelo u tome. A onda su demokrate 2004, i pored potpune dokumentacije za isti taj most, odlučile da krenu u avanturu sa mostom preko Ade.
 
Vrh