Šta je novo?

The One - Novi Beograd

Slazem se, u Zepterri su krenuli da dele kljuceve a park je gotov i prisputi svi, samo se sredjuju detalji pa idalje ima majstora okolo pa i to ume da smara, a kamoli da zivis idalje na gradilistu
Ja realno ne vidim problem da dobijemo kljuceve ranije, obzirom da nista nismo mogli menjati to je idealan trenutak da udju majstori, elektricari(kod nas je slucaj da u kuhinji moramo pomerati neke prikljucke za struju, da bi se sve uklopilo), monteri kuhinja... I dok svako zavrsi te sitnice, ubaci namestaj ili bar neki deo oni ce zavrsiti...
 
Počeli su da kaleme klime na lameli uz Đorđa Stanojevića. Jedan deo lamele ima klime na terasama. Zašto kod nas nikako da zaživi koncept centralne klime...
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: ozu
Počeli su da kaleme klime na lameli uz Đorđa Stanojevića. Jedan deo lamele ima klime na terasama. Zašto kod nas nikako da zaživi koncept centralne klime...
Ja sam se nadala da ce preko njih staviti bar neke maske. Ali koliko sam cula od predstavnika prodaje, toga nece biti.
 
Ja mislim da prema gradskim propisima moraju da prekriju klime maskama.
 
Klime koje su na spoljnoj fasadi, izvan terasa će biti maskirane.

Što se tiče centralne klimatizacije, razlog je cena i održavanje. Za centralni sistem je potrebno nekoliko velikih jedinica za recimo jedan ulaz, i one se montiraju na krovu. Problem je što je potreban centralni kontroler koji prati potrošnju struje po svakom stanu, i neko mora da vrši raspodelu troškova na osnovu toga. Dakle, ili mora da se angažuje neka firma koja će se time baviti, ili da to ide preko infostana (ako je ovo druo ikako moguće).
 
Da li postoji mogucnost prepravki u stanu, pomeranja prekidaca, spustanja plafona?
Cuo sam da se u novogradnji na Dorcolu(ugao Cvijiceve i Poenkareove) to moze uraditi o trosku izvodjaca.
 
Nama nisu dozvolili nikakve izmene u stanu. Sto se tice plafona oni su od gips ploca i deluje da su vec blago spusteni.
 
plafoni su spušteni oko 5 cm, koliko je potrebno za provlačenje električnih i freonskih instalacija. U kupatilima su naravno više spušteni.
1663678012099.png
 
Ima li neko informaciju kad pocinje gradnja poslednje faze na uglu, mislim da ce biti poslovni deo.
 
Hvala Vam na odogovrima za plafon. Dosta su korisni.
Zasto ja onda imam izvucenu instalaciju u samom uglu plafona i bocnog zida u dnevnoj sobi?
Mislio sam da je to za rasvetu u spustenom plafonu koji treba da uradim.
 
To je rezervni priključak koji se može iskoristiti za dodatnu rasvetu, ili iza TV-a, ili ako dodatno spustite plafon.
1663729611420.png
 
Bilo bi dobro da postave brojeve na zgradu i ime ulice, to se zacudjujuce slabo praktikuje u Beogradu u poslednje vreme. Nadam se da ce to resiti.
 
Da li je neko dobio neki info oko podele kljuceva ili useljenja? CBRE je stalno pominjao podelu kljuceva krajem septembra.
 
Da li je neko dobio neki info oko podele kljuceva ili useljenja? CBRE je stalno pominjao podelu kljuceva krajem septembra.
Takodje je stigao i mail u vezi sa obračunom obaveza po izvršenom etažiranju objekta 👍(svako je dobio koliko jos treba da uplati novca da bi isplatio stan u celosti). U principu je bitno da zgrada prodje taj tehnicki prijem sto i jeste tako da kontam da ce podela biti uskoro…
 
Je li ima nekih informacija kada ce da uredjuju prizal ka The One, kruzni tok i tako to? :)
 
Da li neko ima info oko podele kljuceva? Deluje da su usporili radove.
 
Trebalo je da počnu od ove nedelje od lamela H,I,J valjda.
 
Vrh