Šta je novo?

The One - Novi Beograd

Njima bi pametnije bilo da su predali garaze i stanove pre ovih kisa. Sad kad krene da curi i odozgo i odzdo :D
Sad cemo da vidimo @stemar da li su odvodne kanalice primile svu vodu. tj. da znamo sta nam treba sve od opreme kad se uselimo ;)
 
Ulaz u garažu iz omladinskih brigada napreduje. Postavljena su rolo vrata na oba ulaza.
1669815819755.png
 
Interesantno da su se odlucili za rolo vrata na toliki objekat. Bice veselo posle malo duze upotrebe.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: 10k
Izvornim projektom garažna vrata nisu bila predviđena. Ideja je da se rolo vrata koriste u toku noći, kada je promet mnogo manji, i da se spreči da neko sa ulice ne uđe u garažu. U toku dana će, koliko znam, biti otvorena.
 
Da li će se presecati razdelno ostrvo ili će se ostaviti trenutno stanje, pri kome će se stvarati gužve zbog svih onih koji hoće da idu ka Opštini, pa će dole niže morati da prave polukružno?
Kakvo presecanje razdelnog ostrva, pa tu je raskrsnica na 10m levo. Ovakav objekat je izlaz iz garaže morao da ima na neku predviđenu servisnu saobraćajnicu, bar dodatni, a ne samo na ulicu profila Omladinskih brigada. Možda i ima, ne znam.
 
Bukvalno ce imati jedan jedini ulaz i izlaz iz garaze po 90 stepeni na jedan od najprometnijih bulevara u gradu bez metra neke dodatne saobracajnice za lakse ukljucivanje/iskljucivanje.
 
Ulaz u garazu je iz Omladinskih brigada, izlaz iz Djordja Stanojevica..
Ne deluje tako po ovome sto su napravili. Na slici koju je @stemar postavio, vidi se malo ostrvo za rampu pred ulaz u garazu, tako da ce izgleda biti i ulaz i izlaz u garazu na ulicu Oml. Brigada. Dodatno sto je asvaltirani deo u obliku lepeze pa samim tim dozovoljava i iskljucenje sa Oml Brigada, a i ukljucenje.
 
Nama je tako receno na primopredaji kljuceva, kao i da ce garaze biti gotove 15.decembra
 
Zna li se nešto o tome kad će biti podela kljuceva u lameli K?
Vidim ovde da su neki preuzeli kljuceve, nekima su nudili a oni nisu hteli (razumem sasvim), ali mene niko ne kontaktira vec izvesno vreme. Poslednji put je bio neki email da je zakazan tehnički pregled objekta (to je čini mi se bilo još u oktobru) i od tada ni pisma ni razglednice. Nije korišten termin tehnički prijem već baš pregled, e sad ne znam da li je to isto ili ne.
Niti traže pare za konačni obračun.
Vidim po slikama da objekat nije gotov, ali da se izlgeda radi na tome da bude gotov. :) Pitanje je, s koliko radne snage, jer mi se čini da sam na svim onim fotkama video jako malo radnika.
 
Ja nisam ni mislio da se odmah useljavam, vec sam se pomirio odavno da od toga nema nista kad vec ovoliko kasne, a jos nece placati penale.
Rado bih preuzeo stan, ali pod uslovom da ne placam odrzavanje ovog blata ispred i garaze koja nije gotova, ali ja odgovor ne mogu da dobijem vec 10 dana. Ja ne bih imao posao da se tako ponasam prema klijetima. Ali onda bih mogao da se zaposlim kod bahatog investitora.
Vase odsustvo stila ni ne zasluzuje odgovor. Kupite stan od lupam 100 hiljada evra i onda se prepisujete mejlovima i zaje*******avate ljude da bi ustedili 50 evra.
Nemam nikakve veze sa investitorom cisto da pomenem da ne napravim problem nekom ko mora da se saradjuje sa ovakvim sitnicarima.
 
Vase odsustvo stila ni ne zasluzuje odgovor. Kupite stan od lupam 100 hiljada evra i onda se prepisujete mejlovima i zaje*******avate ljude da bi ustedili 50 evra.
Nemam nikakve veze sa investitorom cisto da pomenem da ne napravim problem nekom ko mora da se saradjuje sa ovakvim sitnicarima.

Mejl je zvanicni nacin komunikacije. Svakodnevno citam i saljem mejlove. Niko to ne vidi kao "zaje*******avanje" nego je to u sklopu posla. Tako se komuniciram sa bankom, osiguranjem i raznim institucijama i kompanijama. Na kraju, to je i dokaz/potvrda jer je zabranjeno snimati razgovore.
Stan i garazu sam platio vise od 100 hiljada evra, a sitnicar sam jer zelim da dobijem ono sto sam platio ??? Njihovim kasnjenjem sam izgubio mnogo vise od 50 evra.
 
Ne kasne samo oni nego skoro svi projekti u skoro svakom gradu, kasni i kad pravis kucu sam sebi a ne kad su veliki projekti u pitanju u vreme globalne krize, nestasice materijala, radnika.
To uopste nije bila poenta nego to preganjanje oko toga da li cete placati odrzavanje tih mesec-dva dok se ne zavrsi garaza. Ne mogu da shvatim mindset coveka koji se radije nece useliti u svoj novi stan koji valjda iscekuje sa ushicenjem i koji je platio 150k evra da ne bi platio odrzavanje 2 meseca u iznosu od 100 evra. Za mene je to nedostatak stila, kao kad bi kupac Ferarija trazio od fabrike mejlovima da mu sipaju gratis rezervoar goriva ali ok, svi smo razliciti i pokusacu to da prihvatim.
 
Ne kasne samo oni nego skoro svi projekti u skoro svakom gradu, kasni i kad pravis kucu sam sebi a ne kad su veliki projekti u pitanju u vreme globalne krize, nestasice materijala, radnika.
To uopste nije bila poenta nego to preganjanje oko toga da li cete placati odrzavanje tih mesec-dva dok se ne zavrsi garaza. Ne mogu da shvatim mindset coveka koji se radije nece useliti u svoj novi stan koji valjda iscekuje sa ushicenjem i koji je platio 150k evra da ne bi platio odrzavanje 2 meseca u iznosu od 100 evra. Za mene je to nedostatak stila, kao kad bi kupac Ferarija trazio od fabrike mejlovima da mu sipaju gratis rezervoar goriva ali ok, svi smo razliciti i pokusacu to da prihvatim.

Masite skroz poentu, nista ne razumete, al ste se uhvatili da me prozivate.
Sto se tice dinamike gradnje, postoje projekti, koji su krenuli posle ovoga i zavrseni su pre. Znaci da kriza ne utice isto na sve. Ovde nema nikakvog sitnicarenja. Kao i svaka osoba, koja uzima stamneni kredit, platio sam gomilu troskova, mnogo vecih od 50e. Poenta je postovanje potpisanog ugovora! U ugovoru pise da su duzni da mi predaju "nepokretnosti", mnozina, stan i garazu. U garazu ne moze da se udje kolima. To je kao kada kupac ferarija dobije kola bez vrata, recimo, a platio je cela kola.
U predugovoru je bilo napisano da placaju penale ako kasne, u ugovoru su to izmenili. Ja sam to sve prihvatio i potpisao. Samo sam zeleo da pismeno dobijem razlog zbog cega ne rade primopredaju garaze i stana u isto vreme, i to nisam dobio jer oni znaju da je to pismena potvrda, s kojom mogu i kod advokata, recimo.
Kao sto vlasniku ferarija to nije prvi auto, tj. ima cime da se vozi, tako i ja imam gde da zivim, nemojte da se sekirate.
 
Ne kasne samo oni nego skoro svi projekti u skoro svakom gradu, kasni i kad pravis kucu sam sebi a ne kad su veliki projekti u pitanju u vreme globalne krize, nestasice materijala, radnika.
To uopste nije bila poenta nego to preganjanje oko toga da li cete placati odrzavanje tih mesec-dva dok se ne zavrsi garaza. Ne mogu da shvatim mindset coveka koji se radije nece useliti u svoj novi stan koji valjda iscekuje sa ushicenjem i koji je platio 150k evra da ne bi platio odrzavanje 2 meseca u iznosu od 100 evra. Za mene je to nedostatak stila, kao kad bi kupac Ferarija trazio od fabrike mejlovima da mu sipaju gratis rezervoar goriva ali ok, svi smo razliciti i pokusacu to da prihvatim.
Trosenje vremena je uopste odgovoriti na ovo. The One ima probleme koje investitor ne resava u razumnom roku i vlasnici imaju prava da budu nezadovoljni i da traze ono sto im pripada. Kriza i ostalo nije izgovor jer su poceli gradnju u krizi, a hvala bogu pa je cena materijala pala i da je gradnja u svetu pala, pa ima svega koliko hoces.
 
Pozdrav za sve buduće komšije!

Ja sam kupac stana i dobio sam info iz CBRE da je tehnički prijem završen i da isplatim poslednje rate za stan. Došao je mail i o etažiranju stana sa pečatom AL. gradnje.

Konsultovao sam se sa dosta ljudi iz struke kako su mogli da prođu tehnički pregled zgrade kada objekat još uvek nije završen (pogotovo prilazi garaži, liftovi ne rade, itd.) i svi su mi rekli da je to nemoguće dobiti ako sve na objektu nije završeno i osposobljeno za korišćenje.

Savet je ne raditi primopredaju dok ne završe prilaze i korišćenje garaže, liftove i sve ono što je potrebno za normalno korišćenje stana.

Takođe, prilikom primopredaje obavezno tražiti sledeće dokumente, oni su svakako u obavezi to da vam daju:

- geodetski snimak stana iz etažnog elaborata, overen od ovlašćenog geodete

- pozitivan nalaz PP policije o izvedenom stanju objekta u smislu primene PP mera

- rešenje investitora o imenovanju komisije za tehnički prijem objekta

- potvrda imenovane komisije o tehničkom prijemu objekta

- potvrda iz elaborata energetske efikasnosti o energetskoj klasi izvedenog objekta

- ko je izdao rešenje o tehničkom prijemu i broj rešenja

Imate i na sledecem linku sve u vezi procesa tehničkog prijema objekta - https://www.paragraf.rs/propisi/pra...kta_za_upotrebu_osmatranju_tla_i_objekta.html

Eto toliko od mene, nadam se da sam nekome pomogao.
 
Pozdrav za sve buduće komšije!

Ja sam kupac stana i dobio sam info iz CBRE da je tehnički prijem završen i da isplatim poslednje rate za stan. Došao je mail i o etažiranju stana sa pečatom AL. gradnje.

Konsultovao sam se sa dosta ljudi iz struke kako su mogli da prođu tehnički pregled zgrade kada objekat još uvek nije završen (pogotovo prilazi garaži, liftovi ne rade, itd.) i svi su mi rekli da je to nemoguće dobiti ako sve na objektu nije završeno i osposobljeno za korišćenje.

Savet je ne raditi primopredaju dok ne završe prilaze i korišćenje garaže, liftove i sve ono što je potrebno za normalno korišćenje stana.

Takođe, prilikom primopredaje obavezno tražiti sledeće dokumente, oni su svakako u obavezi to da vam daju:

- geodetski snimak stana iz etažnog elaborata, overen od ovlašćenog geodete

- pozitivan nalaz PP policije o izvedenom stanju objekta u smislu primene PP mera

- rešenje investitora o imenovanju komisije za tehnički prijem objekta

- potvrda imenovane komisije o tehničkom prijemu objekta

- potvrda iz elaborata energetske efikasnosti o energetskoj klasi izvedenog objekta

- ko je izdao rešenje o tehničkom prijemu i broj rešenja

Imate i na sledecem linku sve u vezi procesa tehničkog prijema objekta - https://www.paragraf.rs/propisi/pra...kta_za_upotrebu_osmatranju_tla_i_objekta.html

Eto toliko od mene, nadam se da sam nekome pomogao.
Pozdrav komsija!
Da li to znaci da nisi prihvatio primopredaju, tj. da si im postavio sve ove uslove pre toga?
 
Pozdrav komsija!
Da li to znaci da nisi prihvatio primopredaju, tj. da si im postavio sve ove uslove pre toga?
Nisam radio primopredaju iz gore navedenih razloga. Ovo što je navedeno od dokumentacije nisu nikakvi uslovi, već su to dokumenta koja investitor mora da ima ako je sve rađeno po propisu.
Konkretno u mom slučaju pošto nisam radio primopredaju nisam ni tražio ovu dokumentaciju, tako da nažalost nemam povratnu informaciju da li sve ovo poseduju.
Ali kada sve bude završeno na objektu i budemo radili primopredaju sigurno ću im tražiti sve navedeno, to jednostavno po zakonu moraju da imaju.
 
Vrh