Šta je novo?

The One - Novi Beograd

Auuu, koje nabijanje stambenih kvadrata oko Omladinskih brigada.

Ta ulica plače sa probijanjem nasipa koji će spojiti Bulevar umetnosti i Bulevar Crvene armije i tako rasteretiti OB.
 
Jel postoji idejni projekat- renderi za stambeni projekat Idea Extra?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
А што је вама људи толико чудно што се у граду зидају зграде?

Наравно да неће остати приземни хангари за продају робе, нити паркинзи-салони аутомобила на отвореном, у централној пословној зони.
 
Пантограф":y3gf3sdq je napisao(la):
А што је вама људи толико чудно што се у граду зидају зграде?

Наравно да неће остати приземни хангари за продају робе, нити паркинзи-салони аутомобила на отвореном, у централној пословној зони.
Strah od promena i navika.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=850599#p850599:2jfx7qcz je napisao(la):
Пантограф » Pon Maj 17, 2021 12:20 pm[/url]":2jfx7qcz]А што је вама људи толико чудно што се у граду зидају зграде?
Upravo tako
Mislim da niko ne bi želeo NBG kakav je bio u periodu mog odrastanja. Na mestu Mercator Tržnog Centra bila je šuma gde su bile smeštene lutalice koje su me i napale jednom ozbiljnije.
Svakako je bio "zeleniji" ali razvoj i industrija su neumoljivi.
Da može bolje i više ekologija da se očuva, naravno da uvek može bolje ali da ne hejtujemo razvoj grada koji se dešava u poslednjoj deceniji.
Ali u drugu ruku, svi želimo veće plate i bolji životni komfor, ovo je jedna od faza razvoja grada.
Setite se novogradnji 2000 gde nije bilo ni rampe za invalide i slabije razvijena dečija igrališta.
Sada je opet veći akcenat na "porodicama".
Nege su invetitori prenatrpali prostore ali opet imamo 2 reke, šetališta, adu, linijski park (ako se ispoštuje projekat da dorćol marinom jedan od najlepših parkova u ovom delu Evrope)..

Iskreno, mislim da moja deca odrastaju u jednom boljem Begoradu nego što je to bio slučaj kada sam ja bio njihovih godina a to je valjda poenta.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=850605#p850605:2z7b1prk je napisao(la):
Glamočak » 17 May 2021 11:31 am[/url]":2z7b1prk]
Iskreno, mislim da moja deca odrastaju u jednom boljem Begoradu nego što je to bio slučaj kada sam ja bio njihovih godina a to je valjda poenta.
Нисам размишљао о томе раније, али, кад је мог кума ћерка од 14 година, после његових прича о нашем одрастању на НБ осамдесетих и раних деведесетих (до 1993. није ни дошао), питала: "Па, јесте ли ви то живели у гету?!", размислио сам и био готово у стању да се сложим с том констатацијом. И то је подручје НБ-а доста повољнијег социјалног састава од блокова. Количина пробисвета и хулигнизма по метру квадратаном "старог" Новог Београда нестварно делује данашњим клинцима (један од већих пробисвета и хулигана из Блока 45. је у међувремену дошао на власт, али, то је друга прича).

А овај конкретан пројекат није, заправо, нимало страшан као што се описује на овој теми.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=850609#p850609:1cs6zc9f je napisao(la):
Пантограф » Pon Maj 17, 2021 12:38 pm[/url]":1cs6zc9f]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=850605#p850605:1cs6zc9f je napisao(la):
Glamočak » 17 May 2021 11:31 am[/url]":1cs6zc9f]
Iskreno, mislim da moja deca odrastaju u jednom boljem Begoradu nego što je to bio slučaj kada sam ja bio njihovih godina a to je valjda poenta.
Нисам размишљао о томе раније, али, кад је мог кума ћерка од 14 година, после његових прича о нашем одрастању на НБ осамдесетих и раних деведесетих (до 1993. није ни дошао), питала: "Па, јесте ли ви то живели у гету?!", размислио сам и био готово у стању да се сложим с том констатацијом. И то је подручје НБ-а доста повољнијег социјалног састава од блокова. Количина пробисвета и хулигнизма по метру квадратаном "старог" Новог Београда нестварно делује данашњим клинцима (један од већих пробисвета и хулигана из Блока 45. је у међувремену дошао на власт, али, то је друга прича).

А овај конкретан пројекат није, заправо, нимало страшан као што се описује на овој теми.

Upravo tako

Skidanje patika koje sam preživeo :D
Stalne tuče na današnjem mestu BG Arene koje su se odvijale, lično sam ulazio u kanalizaciju arene.
Roštilje smo pravili na nekadašnjem brdu bloka 30 a danas je to GTC. zgrada.
NBG je bio jedno jako loše mesto za život izuzimajući snimke Žikine Dinastije kada smo svi bili srećni jer se prikazuju delovi betonskih socijalnih blokova. Jeste bilo više prirode ali svega drugog je falilo. Ja sam ipak za današnju opciju :)
Promeniće se još dosta toga ali niko neće moći oduzeti parkove, šetališta pored reka, dve reke, adu, makiš....
Ipak je Beograd bolje mesto za život.

Projekti poput THE ONE nisu baš najhumaniji ali su bolji od ograđene livade gde su virili ostaci nekadašnjeg aerodroma kojima nikon nije imao pristup. Samo preveliki optimisti mogli su očekivati park na tako atraktivnoj poziciji. Niče moderna, kvalitetna i lepa zgrada. Biće šetalište, mali dečiji park i lepo svima.
Ko hoće prirodu pravac Golija, Rudnik itd... Tako je i najprirodnije, ne traži prirodu tamo gde očekuješ ekonomiju i to pogotovo zemalja u razvoju kakva je Srbija :)
 
Infrastrukturno Novi Beograd nije nešto mnogo unapređen još od 80ih godina. U poslednjih 20 godina od infrastrukture je na NBG izgrađeno nekoliko bulevara i jedan most. Za tih 20 godina su izgrađene stotine hiljada stambenih i poslovnih kvadrata. Doduše za to vreme je izgrađeno i par škola i vrtića, ali nijedan novi park, nijedan dom zdravlja, ni metar nove tramvajske pruge. Infrastrukturno smo unazađeni poprilično na Novom Beogradu, a i Beogradu generalno.


Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=851065#p851065:sbu6bobq je napisao(la):
roland » 18 May 2021 04:38 pm[/url]":sbu6bobq]Infrastrukturno Novi Beograd nije nešto mnogo unapređen još od 80ih godina. U poslednjih 20 godina od infrastrukture je na NBG izgrađeno nekoliko bulevara i jedan most. Za tih 20 godina su izgrađene stotine hiljada stambenih i poslovnih kvadrata. Doduše za to vreme je izgrađeno i par škola i vrtića, ali nijedan novi park, nijedan dom zdravlja, ni metar nove tramvajske pruge. Infrastrukturno smo unazađeni poprilično na Novom Beogradu, a i Beogradu generalno.


Sent from my JSN-L21 using Tapatalk

Rađen je Park prijateljstva i šetalište Lazara Kardenasa (još uvek se radi). Postoji predlog građanskih inicijativa za linijski park duž savske obale, ali mislim da od toga nema ništa. Blok 39 bih pretvorio u park sa minimum intervencija, ali mislim da od toga takođe nema ništa. I depo GSP, iselio bih autobuski deo (tramvajski da ostane, ipak je skuplji za seljenje), a tu površinu pretvorio u NBG Central Park (jer je baš na sredini, a u tom kraju će uskoro jaaako faliti zelenila), mada mislim da od toga nema ništa. I ono parčence zelenila između A bloka i Delte, samo čekam dan kada će da ograde plac i porežu drveće. Dakle, odbrana postojećeg zelenila će biti maksimalan domet građana, ako ista ekipa ostane i isti šablon vladanja ostane na snazi. Što se The one tiče, potpuno promašena lokacija, ovde će sigurno 70 posto parcele biti izgrađeno.
 
outsider":14gl5kro je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=851065#p851065 je napisao(la):
roland » 18 May 2021 04:38 pm[/url]":14gl5kro]Infrastrukturno Novi Beograd nije nešto mnogo unapređen još od 80ih godina. U poslednjih 20 godina od infrastrukture je na NBG izgrađeno nekoliko bulevara i jedan most. Za tih 20 godina su izgrađene stotine hiljada stambenih i poslovnih kvadrata. Doduše za to vreme je izgrađeno i par škola i vrtića, ali nijedan novi park, nijedan dom zdravlja, ni metar nove tramvajske pruge. Infrastrukturno smo unazađeni poprilično na Novom Beogradu, a i Beogradu generalno.


Sent from my JSN-L21 using Tapatalk

Rađen je Park prijateljstva i šetalište Lazara Kardenasa (još uvek se radi). Postoji predlog građanskih inicijativa za linijski park duž savske obale, ali mislim da od toga nema ništa. Blok 39 bih pretvorio u park sa minimum intervencija, ali mislim da od toga takođe nema ništa. I depo GSP, iselio bih autobuski deo (tramvajski da ostane, ipak je skuplji za seljenje), a tu površinu pretvorio u NBG Central Park (jer je baš na sredini, a u tom kraju će uskoro jaaako faliti zelenila), mada mislim da od toga nema ništa. I ono parčence zelenila između A bloka i Delte, samo čekam dan kada će da ograde plac i porežu drveće. Dakle, odbrana postojećeg zelenila će biti maksimalan domet građana, ako ista ekipa ostane i isti šablon vladanja ostane na snazi. Što se The one tiče, potpuno promašena lokacija, ovde će sigurno 70 posto parcele biti izgrađeno.
Plac izmedju A Bloka i Delte pripada vecim delom SPC, ostatak pripada Gradu. Ako SPC bude radila kao na slicnim lokacijama na nbg, moze se ocekivati gradnja:) tipa Blok 32:)

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Kad je započet projekat ABlok, bilo je reči da će na tom delu ka delta citiy-u da budu škola i vrtić.

51187208857_c32cbb46ed_o_d.jpg
 
A ko je dao tu rec, grad ili investitor? Valjda misle da grad treba dam izgradi i vrtic da ne moraju da prelaze ulicu...Imaju zauzetost parcele od 100% po najvecim cenama kvadrata, mogli su valjda da se i oni otvore za neki objekat zajednicke namene.

Plac izmedju A Bloka i Delte pripada vecim delom SPC, ostatak pripada Gradu. Ako SPC bude radila kao na slicnim lokacijama na nbg, moze se ocekivati gradnja:) tipa Blok 32:)

Pretpostavljam da ce i crkvu izgraditi posto je u tom delu grada nema.
 
vranac":28tu1a99 je napisao(la):
A ko je dao tu rec, grad ili investitor? Valjda misle da grad treba dam izgradi i vrtic da ne moraju da prelaze ulicu...Imaju zauzetost parcele od 100% po najvecim cenama kvadrata, mogli su valjda da se i oni otvore za neki objekat zajednicke namene.

Plac izmedju A Bloka i Delte pripada vecim delom SPC, ostatak pripada Gradu. Ako SPC bude radila kao na slicnim lokacijama na nbg, moze se ocekivati gradnja:) tipa Blok 32:)

Pretpostavljam da ce i crkvu izgraditi posto je u tom delu grada nema.

Jel zna neko za primer gde se privatni investitor "otvorio" za objekat zajednicke namene? Belvil ima vrtic?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=850583#p850583:26xkq28b je napisao(la):
Glamočak » 17 May 2021 12:02[/url]":26xkq28b]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=850248#p850248:26xkq28b je napisao(la):
astrodule » Ned Maj 16, 2021 11:11 am[/url]":26xkq28b]Možda bi Grad mogao da redefiniše pravilo o zelenilu, tipa da trećina parcele mora biti pod zelenilom.

Kao pozitivnu stranu ovog projekta vidim da će biti dovoljno parkinga okolo :)

Nema od toga ništa, nažalost.
Plac gde vidiš prostor za parkiranje uskoro postaje stambena zona "IDEA EXTRA". Do kraja godine počinju sa radom.
Tu će se izgraditi nekoliko zgrada i parking nestaje :)

Jel najavljen taj projekat negde vec ili idejno resenje?
Sportvision je prosle godine kupio objekat gde je Roda, ima preko 2 hektara, ne znam da li ce oni graditi nesto uskoro?
 
stemar":2ix8ellz je napisao(la):
Kad je započet projekat ABlok, bilo je reči da će na tom delu ka delta citiy-u da budu škola i vrtić.

Jel ovo screenshot sa sajta Urbel-a?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ne, to je screenshot koji sam napravio sa situacije 1. faze ABloka.
 
Судећи према сенкама, овај дрон снимак је урађен око 14 - 15 часова, а у овом шпицу унутрашњег дворишта је већ мркли мрак. Какав крик урбанизма ...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=851120#p851120:2frhcfjg je napisao(la):
deere881 » Uto Maj 18, 2021 9:20 pm[/url]":2frhcfjg]
outsider":2frhcfjg je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=851065#p851065 je napisao(la):
roland » 18 May 2021 04:38 pm[/url]":2frhcfjg]Infrastrukturno Novi Beograd nije nešto mnogo unapređen još od 80ih godina. U poslednjih 20 godina od infrastrukture je na NBG izgrađeno nekoliko bulevara i jedan most. Za tih 20 godina su izgrađene stotine hiljada stambenih i poslovnih kvadrata. Doduše za to vreme je izgrađeno i par škola i vrtića, ali nijedan novi park, nijedan dom zdravlja, ni metar nove tramvajske pruge. Infrastrukturno smo unazađeni poprilično na Novom Beogradu, a i Beogradu generalno.


Sent from my JSN-L21 using Tapatalk

Rađen je Park prijateljstva i šetalište Lazara Kardenasa (još uvek se radi). Postoji predlog građanskih inicijativa za linijski park duž savske obale, ali mislim da od toga nema ništa. Blok 39 bih pretvorio u park sa minimum intervencija, ali mislim da od toga takođe nema ništa. I depo GSP, iselio bih autobuski deo (tramvajski da ostane, ipak je skuplji za seljenje), a tu površinu pretvorio u NBG Central Park (jer je baš na sredini, a u tom kraju će uskoro jaaako faliti zelenila), mada mislim da od toga nema ništa. I ono parčence zelenila između A bloka i Delte, samo čekam dan kada će da ograde plac i porežu drveće. Dakle, odbrana postojećeg zelenila će biti maksimalan domet građana, ako ista ekipa ostane i isti šablon vladanja ostane na snazi. Što se The one tiče, potpuno promašena lokacija, ovde će sigurno 70 posto parcele biti izgrađeno.
Plac izmedju A Bloka i Delte pripada vecim delom SPC, ostatak pripada Gradu. Ako SPC bude radila kao na slicnim lokacijama na nbg, moze se ocekivati gradnja:) tipa Blok 32:)

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


Definitivno ce tu biti zgrada popup bloka 32 preko puta novog merkatora
 
Ispitivanje tla na parceli do projekta THE ONE, sadasnji Extra Centar ex Idea. Nekoliko rupa je vec izbuseno. Mozda uskoro krene i ovde projekat.
55d28b583259757c3dae870f58ff47fc.jpg


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
To je vec neko rekao da pocinje do kraja godine. Zna li se sta ce biti na drugoj polovini the one placa? Mislim nece sigurno napraviti park, samo je pitanje koje kvadrate ce uglaviti.
 
Vrh