Šta je novo?

The One - Novi Beograd

Nisam siguran, za 3600-3700€ su prodati skoro svi 1.0 stanovi u Vozdovim kapijama (u izgradnji, neki ugovori vec dostupni na cenenekretnina).
Oko 3200€-3300€ je u Stepe Stepanovica (Minvest).

Airport garden + new minel + soul + pupin + the one + lastavice na nekih 1km udaljenosti, verovatno 2000 stanova za 2.5 godine?
Ne znam šta da vam kažem, ovo su informacije od devojke iz prodaje direktno.
Zvali smo da pitamo da li može da se dođe na prodajni dan bez zakazivanja (može da se dođe i pre prodajnog dana u njihove kancelarije) i kako se kreću cene….
I nama su cene neverovatne s’obzirom na broj projekata koji se okolo gradi….
 
Ajde cene na stranu, manje više ista cena je za Minel, ali ljudi moji kakvi su ono rasporedi stanova? Sve u kosinama, terase nisu veće od špajza. Nepravilni oblici soba, hodnici i neupotrebljiv prostor. Previsoka cena za nefunkcionalan stan. https://the-one.rs/stanovi/
Par primera:

1700126249719.png


1700126331166.png
 
Zaista mi nije jasno prodavanje po lux cenama stanova gde postoje spavaće sobe od manje od 9m2..
 
Ne znam da li u projektovanju postoje neka pravila. Tipa pored ulaznih vrata se ne ulazi u glavno kupatilo i prvo ide hodnik na koji se nastavlja dnevna soba i kuhinja. A da spavaci deo bude ipak malo izdvojen. Sta ukoliko neko od ukucana hoce da spava, a deca imaju drugare i gledaju film u dnevnoj. Ukoliko hoces da se kupas moras u pidzami skoro na ulazna vrata.
Verovatno ovo sve rade priuceni kadrovi koji imaju mesec dana da zbrzaju ove projekte. Pa pogledajte kako su kod prvog stana stavili stocic i komodu ispred tva. Jel iko ikad video tako nesto u nekom stanu?!
 
Ne znam da li u projektovanju postoje neka pravila. Tipa pored ulaznih vrata se ne ulazi u glavno kupatilo i prvo ide hodnik na koji se nastavlja dnevna soba i kuhinja. A da spavaci deo bude ipak malo izdvojen. Sta ukoliko neko od ukucana hoce da spava, a deca imaju drugare i gledaju film u dnevnoj. Ukoliko hoces da se kupas moras u pidzami skoro na ulazna vrata.
Verovatno ovo sve rade priuceni kadrovi koji imaju mesec dana da zbrzaju ove projekte. Pa pogledajte kako su kod prvog stana stavili stocic i komodu ispred tva. Jel iko ikad video tako nesto u nekom stanu?!
Ispred TV-a se vide trosed, stočić i fotelja... Plan jeste loš ali tako je kod većine prostorija koje nemaju zidove pod 90°. To je ok ako je prostorija velika pa možeš da kombinuješ ali kod ovakvih minijatura to predstavlja ogroman problem. Čisto gubljenje prostora i po meni bolje praviti kockaste krmače nego ovako upropastiti korsni prostor.
 
Zatvoriše Idea market, trenutno rasprodaje traju. Izgleda da će da se zida.
 
A, ok, hvala na pojašenjenju. Idea nije tamo sto godina, ali verovanto je to.
 
Da, da, extra centar. Izvinjavam se na zabuni.
 
Prođoh juče, vidim otvorila se baš Idea na frontu kod Omladinskih brigada u the One :D
 
Kazna za arhitekte koje su projektovale nefunkcionalne terase na povučenom spratu. Umesto da je projekat predvideo nadstrešnicu kao u Westu, ovde su terase potpuno otvorene. Očekujem slične improvizacije i na drugim mestima jer imati terasu bez nadstrešnice čini istu užasno nefunkcionalnom u pogledu prljanja posle kiše.
20240316_123422.jpg
20240316_123416.jpg
 
A kakav je to onda povuceni sprat ako mu krov isturis u ravan fasade zgrade. Svi znamo kako je izmisljen tzv povuceni sprat. Izigravanje sustine kako bi se udovoljilo gladju za profitom. Ovako mu napravi krov na terasi, pa terasu pretvori u lodju i na kraju u dnevnu sobu.
 
Vrh